رئیس امور ورزش مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد:

حضور 17 تیم  در بزرگ ترین لیگ داخلی فوتسال

حمید افشاری، رئیس امور ورزش مجتمع گاز پارس جنوبی در گفت وگو با هفته نامه« مشعل» از برگزاری بزرگ ترین لیگ داخلی فوتسال در این مجتمع خبر داد و گفت: برای اولین بار بزرگ ترین لیگ فوتسال داخلی برای کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی راه اندازی شد تا تیم های فوتسال که متشکل از کارکنان و خانواده های آنها هستند، در این لیگ حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 6 هزار و 600 کارمند رسمی در مجتمع گاز پارس جنوبی مشغول به کار هستند و قرار است تا پایان سال جاری این رقم به 9 هزار و 500 کارمند رسمی افزایش یابد، بیان کرد: در کنار این تعداد از نیروهای رسمی، نزدیک به 18 هزار نیروی پیمانکار نیز فعالیت می کنند که در کل می توان گفت جمعیت بسیاری از کارکنان و خانواده های آنها تمایل به ورزش و حضور در مسابقات دارند.

رئیس امور ورزش شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی ادامه داد: هرسال میان پالایشگاه ها، لیگ های ورزشی در رشته های مختلف از جمله بدمینتون، بسکتبال یا والیبال برگزار می شود و ورزشکارانی که در این رشته ها مشغول به فعالیت هستند، در لیگ های مورد نظر حضور پیدا می کنند.

افشاری با بیان اینکه لیگ هایی که در طول سال برگزار می شوند، به نوعی در شاخه ورزش های همگانی قرار دارند و منتخب این لیگ ها در المپیادهای ورزشی شرکت می کنند، افزود: با توجه به حضور در این لیگ ها، آمادگی کافی برای شرکت در المپیادها بالا می رود و این تیم ها معمولا مقام های بسیار خوبی نیز به دست می آورند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر 3 هفته از برگزاری لیگ فوتسال می گذرد و 17 تیم متشکل از 20 نفر با یکدیگر رقابت می کنند. از میان 17 تیم حاضر در لیگ فوتسال 15 تیم برای مجتمع پارس جنوبی و 2 تیم نیز از شرکت نفت و گاز پارس و شرکت پالایش گاز فجر جم هستند.

افشاری گفت: برگزاری این مسابقات تا پایان سال و در استراحتگاه شیرینو عسلویه ادامه دارد. به دلیل اقماری بودن مشاغل، سعی کرده ایم تا هر هفته تعدادی از بازیکنان برای شرکت در مسابقات حضور داشته باشند، از این رو هر تیم فوتسال می تواند 20 بازیکن داشته باشد. این مسابقات 2 روز در هفته برگزار می شود و 16 تیم طی 2 روز به مصاف هم می روند که البته هر هفته یک تیم استراحت دارد، قهرمان مسابقات بعد از 17 هفته مشخص و معرفی می شود.

وی تأکید کرد: همچنین بزودی لیگ والیبال با حضور 8 تیم از همکاران مجتمع گاز پارس جنوبی، لیگ های تنیس روی میز، بدمینتون و شنا نیز برگزار می شود تا همکاران، شرایط متنوعی برای ورزش و حفظ سلامت فیزیکی خود  داشته باشند. نکته مهم این است که در طول این مسابقات، استعدادهای ورزشی شناسایی و تیم منتخب شرکت ملی گاز برای حضور در المپیاد معرفی شوند.

افشاری در پایان گفت: منصور قنبرزاده، مدیرکل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت و دیگر مدیران ورزشی وزارت نفت قول داده اند، با وجود پتانسیل ورزشی که در میان کارکنان حاضر در منطقه جم وجود دارد و خانواده های آنها که نزدیک به 4 هزار خانواده هستند، امکانات ورزشی مناسبی در اختیار ما بگذارند. در حال حاضر یک مدرسه فوتبال در شهرستان جم فعال است که نزدیک به 800 نفر از رده سنی 6 تا 15 سال به صورت رایگان آموزش می بینند که البته این بچه ها، همگی فرزندان نفتی هستند. 

 

 

ادامه ماموریت فوتبالی بهرام رضاییان در فولاد خوزستان

بهرام رضاییان از جمله مدیران فوتبالی وزارت نفت ایران، این بار قرار است به عنوان سرپرست باشگاه فوتبال خوزستان به فعالیت های خود ادامه دهد. رضاییان پیش از این به عنوان مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم فعالیت می کرد.

بهرام رضاییان از جمله مدیران باتجربه و موفق فوتبال ایران است که در سال های گذشته، نام او را بارها در فضای فوتبال شنیده ایم. این مدیر جوان فوتبال از سال 1392 مدیرعاملی باشگاه پارس جنوبی جم را به عهده گرفت و موفق شد این تیم را از لیگ دسته دوم به لیگ یک و از لیگ دسته اول به لیگ برتر بیاورد. همچنین پارس جنوبی با مدیریت او، سابقه پنجمی در لیگ برتر فوتبال را نیز دارد. او از سال 1400 به عنوان یکی از اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال فعالیت می کند و یکی از مدیران تاثیرگذار فدراسیون به شمار می رود. این مدیر 45 ساله که در رزومه خود عضویت در هیأت مدیره باشگاه تراکتور تبریز را نیز دارد، حالا با صلاحدید مدیران کارخانه فولاد از وزارت نفت به این شرکت مامور شده و چالش جدیدی را در عرصه فوتبال تجربه خواهد کرد.

 

نفت امیدیه برنده دربی واترپلو

تیم واترپلو نفت امیدیه با برتری مقابل پالایش نفت آبادان به صدرنشینی خود در لیگ برتر ادامه داد. حساس ترین بازی هفته هفتم دور رفت لیگ برتر واترپلو باشگاه های کشور، جمعه اول دی ماه در استخر ولایت امیدیه برگزار شد که تیم نفت این شهر، با نتیجه 24 بر 12 حریف خود را شکست داد و با 18 امتیاز در صدر جدول باقی ماند. همچنین تیم های رعد پدافند و پالایش نفت آبادان به ترتیب با 15 و 11 امتیاز در مکان های دوم و سوم جدول رده بندی قرار گرفتند.

 

پیروزی پتروشیمی بندر امام و مناطق نفت خیز جنوب

در لیگ برتر تنیس روی میز

تیم های تنیس روی میز پتروشیمی بندر امام و مناطق نفت خیز جنوب (اهواز) کار خود را در لیگ سی و دوم با پیروزی آغاز کردند. در نخستین روز از سی و دومین دوره لیگ برتر تنیس روی میز آقایان باشگاه های کشور دو تیم تازه وارد لیگ برتری، کار خود را با برد آغاز کردند. تیم های پتروشیمی بندر امام و مناطق نفت خیز جنوب (اهواز) دو تیم تازه وارد لیگ امسال توانستند به ترتیب مقابل شهرداری کرج و پاکنژاد اسپرت، پیروز از میدان خارج شوند. تیم پتروشیمی بندر امام که از برادران عالمیان، افشین نوروزی، حمیدرضا طاهرخانی و سروش امیری نیا در ترکیب خود بهره می برد، در یک بازی یکطرفه، تیم جوان و آینده دار شهرداری کرج را 5 بر صفر شکست داد. تیم مناطق نفت خیز جنوب (اهواز) نیز در یک بازی نزدیک با نتیجه ۳ بر ۲ از سد پاکنژاد اسپرت گذشت.