قهرماني مقتدرانه     مناطق نفت خيزجنوب   در وزنه برداري باشگاه هاي آسيا
تيم وزنه برداري شرکت ملي مناطق نفت خیزجنوب با کسب 605 امتياز با اقتدار، عنوان قهرماني مسابقات وزنه برداري باشگاه هاي آسيا را به خود اختصاص داد.
 در اين دوره از رقابت ها که از 7 تا 11 آبان ماه به ميزباني شهر يانگو درکشور کره جنوبي برگزار شد، تيم وزنه برداري مناطق نفت خیز جنوب با به دست آوردن 605 امتياز بر سکوي قهرماني ايستاد، ازبکستان با کسب 595 امتياز دوم شد و تيم کره جنوبي، ميزبان مسابقات نيز با کسب 364 امتياز در مکان سوم قرار گرفت.
همچنين تيم مناطق نفت خیزجنوب در رقابت های آسیا کاپ نيز که همزمان در همچنين تيم مناطق نفت خیزجنوب در رقابت های آسیا کاپ نيز که همزمان در کشور کره جنوبي برگزار شد، به عنوان نايب قهرماني بسنده کرد.
محمدرضا کاظمي نژاد به عنوان سرمربي، هدایت تيم مناطق نفت خیزجنوب را در اين رقابت ها به عهده داشت و عبدالامير حزبه و وحيد رشيدي نيز به عنوان مربي، هدايت يزدي به عنوان سرپرست و محمد نظري نيز به عنوان نماينده حراست، تيم وزنه برداري مناطق نفت خیزجنوب را در اين رقابت ها همراهي کردند.
 نتايج نفرات برتر اوزان مختلف اين رقابت ها که به قهرمانی مناطق نفت خیز جنوب منجر شد، به این شرح است:
 
وزن 56 کيلوگرم
1 - گوسک کيو از کره جنوبی با مجموع 229 کيلوگرم
2 -محسن نکيسايي از مناطق نفت خیز جنوب، يک ضرب 96 کيلوگرم،دوضرب 121 کيلو گرم و مجموع 217 کيلو گرم

وزن 62 کيلوگرم
1 -يعقوب پشوتني از مناطق نفت خیزجنوب، حرکت يک ضرب 121 کيلوگرم، حرکت دوضرب 146 کيلوگرم و مجموع 258 کيلوگرم
2 -کاخراموندوف در مجموع دو حرکت 256 کيلوگرم
3 - ابوالفضل جمعه پور از مناطق نفت خیزجنوب، يک ضرب 102 کيلوگرم، دوضرب 122 کيلوگرم و مجموع 224 کيلوگرم

وزن 85 کيلوگرم
1-    علي مکوندي از مناطق نفت خیزجنوب، يک ضرب 146 کيلوگرم، دوضرب 199 کيلوگرم و مجموع 345 کيلوگرم
2-اوسارف از ازبکستان با مجموع 344 کيلوگرم
3 -نبي اف از ازبکستان با مجموع 337 کيلوگرم

وزن 94 کيلوگرم
1 -رحمان اورامه از مناطق نفت خیزجنوب، در مجموع 362 کيلوگرم و چون قبل از وزنه بردار کره اي به مجموع 362 کيلوگرم رسید، صاحب مدال طلاي اين وزن شد.
2 -جونگ هون هان از کره جنوبي با مجموع 362 کيلوگرم
3 -شودليبک ارگاشف از ازبکستان با مجموع 356 کيلوگرم

وزن 105 کيلوگرم
1 -اکبردورايف از ازبکستان با مجموع 374 کيلوگرم
2-يوشيه يرو از ژاپن با مجموع 355 کيلوگرم
3-جلال قريشي از مناطق نفت خیزجنوب با رکورد 151 کيلوگرم در يک ضرب،199 کيلوگرم در دو ضرب و مجموع 350 کيلوگرم در مجموع

وزن 105+
1-علي داودي از مناطق نفت خیزجنوب با رکورد 183 کيلوگرم يک ضرب، 218کيلو گرم دوضرب و مجموع 401 کيلوگرم
2-ماساهيرو از ژاپن با رکورد 160 کيلوگرم در يک ضرب، 223 کيلوگرم در دوضرب و مجموع 383 کيلوگرم
3-سي يانگ از کره جنوبي با رکورد 165 کيلوگرم در يک ضرب،195 کيلوگرم در دوضرب و مجموع 360 کيلوگرم


 تبریک مدیرکل ورزش وزارت نفت برای قهرمانی مناطق نفتخیزجنوب در آسیا
 غلامرضا شاه  کرمی، مدیر کل سلامت، تربیت بدنی و مسئولیت اجتماعی وزارت نفت درباره قهرمانی تیم مناطق نفت خیز جنوب به عنوان نماینده ایران در رقابت های وزنه  برداری جام باشگاه های آسیا و نایب قهرمانی در کاپ آسیا گفت: تیم وزنه برداری مناطق نفت خیز جنوب، این قهرمانی را با ترکیب بیش از 90 درصد نفتی و بومی (کادرمربیگری، سرپرست و مدیریت) که خروجی و محصول پنج سال سرمایه گذاری آکادمی بوده، پس از تمرین های زیاد به دست آورد.   وی در ادامه گفت: تیم مناطق نفت خیز جنوب با اعتماد فدراسیون وزنه برداری  ایران، به نمایندگی ایران در دو جام باشگاه های آسیا و کاپ آسیا شرکت کرد و از بین 14 تیم شرکت کننده، با اقتدار تمام و با 605 امتیاز، قهرمان جام باشگاه های آسیا شد.   اما نکته جالب تیم مناطق نفت خیز جنوب، سیاست هایی بود که پشت این تیم قرار داشت. در چهار سال اخیر، فرزندان با استعداد نفتی جذب شدند که نتیجه امروز، حاصل این اتفاق، پرورش و شکوفایی آنها بوده است. پس از اجرای سیاست ها و راهبردهای شورای عالی ورزش وزارت نفت، توانستیم برای اولین بار با همکاری و تعامل خوب فدراسیون وزنه  برداری، تیم مناطق نفت خیز جنوب را با ترکیب بیش از 90 درصد از فرزندان نفتی، به مسابقات اعزام کنیم که این قهرمانی به دست آمد. شا ه  کرمی در ادامه گفت: لازم است از حمایت مهندس زنگنه، وزیر نفت، اعضای شورای مرکزی ورزش وزارت نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت، مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب و تمامی دست درکاران این تیم تشکر کنم. این افراد و مجموعه ای که نام بردم، با حمایت همه جانبه خود با ایجاد و توسعه زیر ساخت های ورزشی و تأمین بودجه مناسب، شرایطی را ایجاد کردند تا در صحنه ورزش هم بتوانیم با پتانسیل کاملاً نفتی، پرچم ایران را به اهتزاز در آوریم.

 


شمال شرق ،قهرمان والیبال کارکنان  خطوط لوله و مخابرات  
تیم کارکنان منطقه شمال شرق، قهرمان مسابقات والیبال شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران شد.مسابقات والیبال کارکنان شرکت خطوط و لوله و مخابرات ایران که به میزبانی منطقه اصفهان برگزار شد، با قهرمانی تیم شمال شرق به پایان رسید. در این دوره از مسابقات 10 تیم از مناطق مختلف حضور داشتند که به صورت دوره ای در سه گروه به مصاف هم رفتند.
در روز پایانی این رقابت ها دو تیم شمال و شمال شرق که به فینال رسیده بودند، به مصاف هم رفتند که در دیداری نفس گیر، تیم شمال شرق با نتیجه 2 بر 1 موفق شد منطقه شمال را شکست دهد و قهرمان شود. تیم منطقه شمال هم به مقام دوم بسنده کرد.
اسامی بازیکنان تیم شمال شرق عبارت است از: یوسف نقوی، غلامرضا افضلی، محمدمهدی حیدری ها، محسن امیدوار، علی علی خانی، علیرضا جعفری، احمد حاج اسماعیلیان، حسین صادقی، عباس کاهه و محسن طاهری(سرپرست تیم)

 


رکاب زنی دوچرخه سواران منطقه تربت حيدريه تا  مشهدالرضا (ع)
كاروان 55 نفره دوچرخه سواران بسیجی شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه تربت حيدريه، با نام و ياد شهيد تندگويان وشهيد حججي براي پنجمين سال متوالي به نیت زيارت ولي نعمت خود، شمس الشموس حضرت علي ابن موسي الرضا (ع) و با هدف ترويج فرهنگ دوچرخه سواري،بهينه سازي مصرف سوخت، با دوچرخه تا مشهدالرضا (ع)رکاب زدند.
نيرویی، سرپرست كاروان دوچرخه سواران با اعلام این خبر گفت: در طول پیمایش کاروان زیارتی شهید حججی به منظور رعايت موارد ايمني وارتقای دانش فني دوچرخه سواري، به دوچرخه سواران آموزش های مورد نیاز داده شد.  اقامه نماز جماعت، قرائت صلوات خاصه وهمچنین سخنرانی مسئولان پایگاه بسیج جلگه رخ در جمع دوچرخه سواران بسیجی منطقه، در باب شور و شعور حسینی و فرهنگ زیارت از جمله فعالیت های فرهنگی کاروان شهید حججی در ایستگاه های مسیر بود.  سرپرست كاروان دوچرخه سواران گفت: هيات دوچرخه سواری بسيج استان خراسان رضوي وموتورسواران هیات موتور سواری شهرستان تربت حیدریه با هماهنگی انجام شده با فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان و پلیس راهور، مسئوليت اسكورت گروه و تامين امنيت مسير را عهده دار بودند.

 


فرزند نفتی در کاراته
نایب قهرمان شد

فرزند ورزشکار همکار شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران - منطقه شمال در مسابقات کاراته انتخابی قهرمانی کشور به مقام دوم دست پیدا کرد.
شهراد صفری، فرزند حمید صفری از همکاران مرکز انتقال نفت مرگاو - منطقه شمال، موفق به کسب مدال نقره مسابقات کاراته انتخابی قهرمانی کشور شد.
هشتمین دوره مسابقات کاراته سبک «گوجوکای

jkf کن‎بوکان» مرحله انتخابی قهرمانی کشور در شهرستان فریدون کنار مازندران برگزار شد. شهراد صفری، نونهال ورزشکار منطقه شمال موفق به کسب مدال نقره وزن منفی 20 کیلوگرم این رقابت ها شد.
شهراد صفری در نخستین سال از فعالیت ورزشی خود، به این موفقیت رسیده است.

 


قهرمانی فرزند نفتی در تکواندو     
متين زکي زاده، فرزند حسين زکي زاده از همکاران واحد حراست شرکت نفت فلات قاره ایران، در مسابقات تکواندو استان تهران به مقام قهرماني رسيد.
 متين زکي زاده در اين مسابقات که امسال در تهران برگزار شد، در رده سني 17-15 سال، موفق به کسب مدال طلا شد.
متين 16 ساله از 7 سالگي ورزش را با علاقه دنبال مي کند و کارنامه ورزشي موفقی دارد.
 متین زکی زاده درباره قهرمانی اش می گوید: اين نخستين پله موفقيتم بود که خدا را شکر با حمايت خانواده ام آن را بالا رفتم و تصميم دارم تا کسب مدال خوش رنگ المپيک که آرزوي ورزشي و زندگي ام است، اين مسير را ادامه دهم.
 او درباره مزیت های ورزش می گوید: در شرايط امروز جامعه که سن اعتياد کاهش پيدا کرده، دوستان خود را به ورزش تشویق مي کنم؛ زيرا مي دانم که ورزش باعث دوري از اعتياد مي  شود.