با کسب چهار مدال طلا ، نقره و برنز

   ورزشکاران  پتروشیمی  در مسابقات شرکتی جهان درخشیدند

نمایندگان ایران با حضور در مسابقات ورزش شرکتی جهان که در روسیه برگزار شد، توانستند 4 مدال رنگارنگ کسب کنند.  دومین دوره مسابقات ورزش شرکتی جهان به میزبانی کشور روسیه با حضور بیش از دو هزار ورزشکار از20 کشور جهان از ۱۸ الی۲۶ مردادماه در مسکو برگزارشد. دراین مسابقات، نمایندگان ایران از شرکت پتروشیمی جم و شرکت پتروشیمی آریا ساسول در رشته دو و میدانی موفق به کسب چهار نشان رنگارنگ شدند. احمد فرود، ازشرکت پترشیمی جم در 1500 متر و سه هزار متر با کسب دو مدل طلا، هادی خوبیاری در ماده 1500 متربا کسب یک نشان نقره و افشین بهمنی نیز از واحد آتش نشانی با کسب یک نشان برنز، مدال آوران کاروان ورزشی اعزامی به مسابقات ورزش شرکتی جهان درمسکو بودند. حبیب سلیمان شعار، رئیس امور ورزش شرکت پتروشیمی جم در گفت وگو با «مشعل» درباره برگزاری این مسابقات گفت: مسابقات ورزش شرکتی جهان، مسابقاتی است که زیر نظر فدراسیون کارگری است و امسال دومین دوره آن در شهر مسکو برگزارشد.

وی با اشاره به اینکه اولین دوره این مسابقات نیز به میزبانی مسکو برگزار شده بود، اظهار کرد: این نوع از مسابقات به نوعی تعامل میان شرکت های جهان است و در رشته هایی برگزار می شود که کارکنان شرکت ها در آن رشته های ورزشی فعال هستند.

سلیمان شعار، با بیان اینکه دراین دوره از مسابقات ورزشکاران از20 کشور در24 رشته ورزشی حضور داشتند، تاکید کرد: دراین مسابقات، شرکت کنندگان در رشته های ورزشی به رقابت می پردازند که شرایط انجام آن در کارخانه ها فراهم شده است؛ رشته هایی مثل آمادگی جسمانی، بسکتبال دو نفره، فوتسال و فوتبال و بانوان و آقایان می توانند با قوانین آماتوری در آن حضور داشته باشند.

رئیس امور ورزش شرکت پتروشیمی جم گفت: ایران نیز در این دوره از مسابقات با 10 نماینده در رشته دوومیدانی شامل 4 ورزشکار از شرکت پتروشیمی جم، 3 ورزشکار از شرکت پتروشیمی آریا ساسول و 3 شرکت کننده آتش نشان از خوزستان و اصفهان حضور یافت و خوشبختانه توانستیم بخوبی عمل کنیم و 2 مدال طلا، یک نقره و یک برنز به دست آوردیم.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات شرکتی جهان در مکزیک تصریح کرد: این مسابقات آذر امسال برگزار می شود و امیدوارم در این مسابقات نیز موفق باشیم.

سلیمان شعار یادآور شد: درمسابقات شرکتی جهان در مکزیک، شرکت کنندگان در رشته های مختلفی مثل فوتبال هفت نفره به رقابت خواهند پرداخت و ایران نیز در این رشته نماینده خواهد داشت.

 

آغاز رسمی المپیاد ورزشی زیر ۲۵ سال شرکت ملی گاز ایران در مشهد

پنجمین مسابقات انتخابی فرزندان پسر زیر25سال شرکت ملی گاز ایران، به میزبانی شرکت پالایش گازشهید هاشمی نژاد در مشهد آغاز شد. در این رقابت ها 1200 ورزشکار در 12رشته ورزشی حضور دارند.  یحیی فیضی، مدیرعامل شرکت پالایش شهید هاشمی نژاد در مراسم افتتاحیه این مسابقات که با وقفه ای پنج ساله و بعد از پایان دوران کرونا از سرگرفته شده است، گفت: برگزاری المپیادهای ورزشی و مسابقات فرهنگی _ ورزشی ضمن حفظ و حراست از کیان خانواده، در شور، نشاط و بهروزی کارکنان، خانواده ها و فرزندان آنها تاثیرگذار خواهد بود.  محمد عسگری، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی گاز ایران نیز در مراسم افتتاحیه این المپیاد فرهنگی - ورزشی بیان کرد: این رقابت ها در دو رده سنی ۱۷ تا ۲۵ سال و زیر ۱۷سال برگزار خواهد شد.  تیم های شرکت کننده در رده سنی ۱۷ تا ۲۵ سال در ۱۲رشته ورزشی با هم رقابت می کنند و شرکت کنندگان در رده سنی زیر ۱۷ سال نیز در ۹ رشته ورزشی با هم رقابت خواهند داشت.  نفرات برتر این رقابت ها برای حضور در رقابت های سراسری وزارت نفت انتخاب و اعزام می ‍ شوند تا با قدرت در این مسابقات شرکت کنند.

 شناسایی استعدادهای ورزشی و آماده سازی ورزشکاران برای حضور در مسابقات صنعت نفت و در پی آن، راهگشایی ورزشکاران نخبه و مستعد برای حضور حرفه ای در رشته های مورد علاقه شان، از جمله اهداف این المپیادهای ورزشی برای برگزاری این دوره از مسابقات است. شرکت کنندگان دراین رقابت ها، در رشته های ورزشی شنا، شطرنج، بدمینتون، بسکتبال، والیبال، فوتبال، تنیس روی میز، کشتی آزاد و فرنگی و دوو میدانی باهم رقابت می کنند.

 

پیروزی تکواندوکاران نفت و گاز زاگرس جنوبی درلیگ برتر نوجوانان

تکواندوکاران نفت و گاز زاگرس جنوبی، مبارزات دور برگشت رقابت های لیگ برتر نوجوانان کشور را با دو پیروزی پشت سرگذاشتند. دور برگشت مسابقات تکواندو نوجوانان لیگ برتری ایران، با برگزاری سه دیدار از هفته های یازدهم تا سیزدهم به جریان افتاد.  در این رقابت ها، نوجوانان شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی بعد از اینکه در هفته یازدهم با قرعه استراحت روبه رو شدند، مقابل تیم های سوادکوه و ساوالان در هفته های دوازده و سیزده مسابقات به میدان آمدند.  این تیم برابر تیم سوادکوه، تیم سوم لیگ توانستند پیروزی 6 بر 4 را به نام خود ثبت کنند. همچنین در ادامه مسابقات توانستند با حساب ۱۰ بر صفر ساوالان مشگین شهر را شکست دهند.  با این دو پیروزی، یاران زاگرس جنوبی ۲۶ امتیازی شدند و در حالی که یک دیدار کمتر دارند، فاصله امتیازات خود را با تیم صدرنشین کمتر کردند. مس سونگون تبریز اکنون با ۳۷ امتیاز صدرنشین لیگ برتر است.

در دو هفته اخیر رقابت های لیگ برتر نوجوانان تکواندو کشور که به مدت یک روز در تهران جریان داشت، تیم تکواندو نفت و گاز زاگرس جنوبی با این ترکیب به میدان آمد:

وزن اول: حسین رضا زاده، عرشیا زارع

وزن دوم : آرمین محمدی

وزن سوم: جمشید اسماعیل زاده محمد صالح مظفری

وزن چهارم: مبین علی پور، غلامرضا گلابی

وزن پنجم: عرفان صادقی، آرش ضامنی، محمد امین پور ابراهیمی

وزن ششم: آریا گرامی سبحان محمدی

وزن هفتم: ایمان حاجی زاده، منصور بشر دوست

وزن هشتم: امین محمد احمدوند، محمدرضا یوسفی

وزن نهم: امیر محمد اشرافی

وزن دهم: امیر علی جعفری

سرمربی: رحیم صالحی، مربیان تیم: ایمان مهذبیه، رحیم عبودی، یوسف جنگجو رشیدی و احمدرضا مختاری، بدنساز: علیرضا فرزانه، مدیرفنی: حمید باقی نژاد. همچنین بر اساس اعلام کمیته مسابقات فدراسیون تکواندو، عنوان برترین سرپرست هفته سوم دوربرگشت این رقابت ها به آرش فدعم، سرپرست تیم زاگرس جنوبی تعلق گرفت.

 

4 ملی  پوش  به    پالایش   نفت آبادان      پیوستند

باشگاه پالایش نفت آبادان برای فصل جدید لیگ برتر کشور، چند بازیکن ملی پوش جذب کرد. محمد حسن زاده، بازیکن فصل گذشته تیم بسکتبال ذوب آهن اصفهان، امیر صدیقی، بازیکن فصل گذشته تیم بسکتبال کاله آمل، نوید خواجه زاده، بازیکن فصل گذشته تیم بسکتبال آویژه صنعت مشهد و محمد ترابی، بازیکن فصل گذشته تیم بسکتبال مس رفسنجان، ملی پوشانی هستند که به عضویت تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در آمده اند.  حسن زاده که در پست پنج بازی می کند، سابقه عضویت در تیم های پتروشیمی، مهرام و پالایش نفت آبادان را در کارنامه خود دارد.  صدیقی نیز بازیکن پست چهار است که پیش از این، در تیم های شهرداری گرگان و پالایش نفت آبادان بازی کرده بود.  خواجه زاده نیز بازیکن پست سه و با سابقه عضویت در تیم های شیمید ور مهرام، به پالایش نفت آبادان پیوسته است.  ترابی، بازیکن پست پنج است که سابقه بازی در تیم های ذوب آهن اصفهان و پالایش نفت آبادان را در کارنامه خود دارد. حماد سامری، این فصل هدایت آبادانی ها را عهده داراست.