رو نمایی از دستگاه های ام آر ای و ماموگرافی بیمارستان صنعت نفت تهران

در گرامیداشت هفته دولت و روز پزشک، ازدستگاه های جدید ام آر ای و ماموگرافی بیمارستان صنعت نفت تهران با حضور مهدی علی مددی، معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی؛ محسن خجسته مهر، مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و سید مهدی هاشمی، مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ایران رونمایی شد.

در این مراسم، مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفت:  سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، خدمات خود را به صورت سلامت محور و خانواده محور ارائه می کند و با رشد این دو شاخص می توان به موفقیت چشمگیری در سطح بهداشت و درمان دست یافت.

محسن خجسته مهر افزود: برای دستیابی به توسعه پایدار، باید میزان سطح امید به زندگی را با ارائه خدمات درمانی افزایش داد.

معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی نیز با حضور در این آیین گفت: برای تولید پایدار در صنعت نفت، باید دغدغه درمان مرتفع شود و افرادی که به صورت اقماری کار می کنند، با خیال راحت به فعالیت های خود ادامه دهند و نگران سلامت خانواده های خود نباشند.

علی مددی ادامه داد: از سوی شورای هماهنگی سلامت به وزیر نفت پیشنهاد شد تا هر گروه از خدمات درمانی در آن حضور داشته باشند؛ اکنون این شورا شکل گرفته و به مطالبه درمانی کارکنان صنعت نفت می پردازد.

وی گفت: مدیریت منابع انسانی، مطالبه گر کارکنان در حوزه درمان است و  تلاش دارد مشکلات آنها را بر طرف کند.

درآیین رونمایی از دستگاه های جدید بیمارستان صنعت نفت تهران،مهدی هاشمی،مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت نیزگفت: کادر درمان همیشه در کنار پزشکان قرار دارد و این دو تلاش می کنند به مراجعه کنندگان و بیماران، خدمات درمانی  مطلوبی ارائه کنند.

وی همچنین از طرح ساماندهی نیروهای انسانی و بازنگری ساختار کارکنان بهداشت و درمان صنعت نفت خبر داد.

رضا شهرامی،رئیس بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی صنعت نفت تهران نیز با اشاره به قابلیت های دستگاه ام آر آی جدید که تعداد آن در کشور محدود است، گفت: این دستگاه، قابلیت تصویر برداری از افراد سنگین وزن را دارد .

وی با اشاره به متمرکز بودن بخش های تصویربرداری بیمارستان صنعت نفت تهران تصریح کرد: این مهم کمک می کند تا ارائه خدمات به بیماران و مراجعان به بهترین نحو ممکن انجام شود.

به گفته شهرامی، بیمارستان صنعت نفت تهران، به عنوان پایانه درمانی کشور است وکارکنان و خانواده هایشان این بیمارستان را حتی در دورترین نقاط کشور در اولویت مراجعه قرار می دهند.

 

   معاون اول رئیس جمهوری خبر داد:

بهره برداری از ۶۷ پروژه در صنعت نفت با ۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری

معاون اول رئیس جمهوری گفت: ۶۷ پروژه در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به ارزش ۱۵ میلیارد دلار تا پایان امسال افتتاح می شود.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، محمد مخبر روزشنبه (۲۸ مردادماه) در نخستین اجلاسیه ملی مردمی سازی دولت، دولتی بودن اقتصاد را یکی از معضلات مهم کشور عنوان کرد و گفت: پیشبرد کارها از طریق مردمی کردن محقق می شود و دولت بر این موضوع تمرکز جدی دارد و همه دستگاه ها مکلف شده اند بخش بزرگی از سرمایه گذاری در طرح ها و پروژه های بزرگ را به مردم واگذار کنند.

وی با اشاره به برنامه های موجود و تمرکز بر مزیت های کشور افزود: دولت با تمرکز جدی بر ظرفیت ها و مزیت های کشور، برنامه های منسجم کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف دارد که اجرای ۶۷ پروژه در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به ارزش ۱۵ میلیارد دلار تا پایان سال و به صورت کوتاه مدت، یکی از این برنامه هاست.

معاون اول رئیس جمهوری اظهار کرد: در حوزه دیپلماسی نیز دولت سیزدهم، توفیق های خوبی داشته، به نحوی که تاکنون ۲۰۰ سند و یادداشت تفاهم همکاری با کشورهای مختلف امضا شده که بخشی از این اسناد به قرارداد تبدیل شده اند.

 

قدردانی معاون اول رئیس جمهور از کارکنان شرکت ملی پخش

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، طی بازدید از سامانه دیسپچینگ شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در یادداشتی از زحمات کارکنان این شرکت قدردانی کرد.

در یادداشت معاون اول رئیس جمهور آمده است:

بسمه تعالی

امروز که مصادف با سالروز ورود آزادگان ایثارگر عزیز بود، موفق به بازدید از مرکز پخش و پالایش شدم، حقیقتا این عزیزان جهادگونه در حال خدمت هستند  و برغم همه مضیقه ها با تمام توان به فعالیت مشغولند که ان شاءاله هیچ مشکلی در خدمات به مردم عزیز پیش نیاید. خداوند به همه این عزیزان جزای خیر عطا فرماید.

محمد مخبر

 

با حکم وزیر نفت

سرپرست نمایندگی ایران در هیأت عامل اوپک و مجامع انرژی منصوب شد

وزیر نفت در حکمی، افشین جوان را به عنوان سرپرست نمایندگی ایران در هیأت عامل اوپک و مجامع انرژی منصوب کرد.

در متن حکم جواد اوجی، وزیر نفت خطاب به افشین جوان آمده است:

 «نظر به شایستگی ها و تعهد جنابعالی و بنا به پیشنهاد معاون امور بین الملل و بازرگانی به عنوان سرپرست نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در هیأت عامل اوپک و مجامع انرژی منصوب می شوید.

لازم است، گزارش مستمر فعالیت ها و پیشرفت امور را با نظارت معاونت امور بین الملل و بازرگانی به اینجاب منعکس کنید. توفیقات جنابعالی را برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خداوند متعال مسألت دارم.

فرصت را مغتنم شمرده و از زحمات آقای امیرحسین زمانی نیا در طول دوره تصدی این سمت قدردانی می کنم. »

 

سخنگوی وزارت امور خارجه:

تعدی به نفتکش های حامل نفت ایران مصداق بارز دزدی دریایی است

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره خبر تخلیه نفت ایران در تگزاس گفت: اقدام هایی همچون تعدی به نفتکش های حامل نفت ایران مصداق بارز دزدی دریایی به شمار می آید.  ناصر کنعانی در نشست خبری درباره مطالبات ایران از کره جنوبی اظهار کرد: توافق ها و مذاکرات لازم با طرف کره ای شکل گرفت. دولت از احقاق حقوق ملت ایران کوتاهی نکرده و نخواهد کرد و این موضوع را همچنان به صورت جدی پیگیری می کنیم.  وی افزود: این آزادسازی اموال و دارایی های ایران در حالی است که آمریکا با اعمال تحریم های یکجانبه تلاش بر مسدودسازی اموال و دارایی های ایران داشته؛ اما با تلاش دیپلماتیک و حقوقی خوبی که انجام دادیم، آمریکا را مجبور به تمکین از توجه به حقوق ایران کردیم.  سخنگوی وزارت امور خارجه درباره سفر رئیس جمهوری ایران به آفریقای جنوبی و حضور در نشست سران بریکس تصریح کرد: در این ارتباط، نهاد ریاست جمهوری جزییات سفر را توضیح خواهد داد. موضوع همکاری با بریکس و عضویت در آن برای ایران حایز اهمیت است و مشارکت رئیس جمهوری در چارچوب موضوع هدف گذاری شده انجام می شود.  کنعانی درباره خبرتخلیه نفت ایران در تگزاس گفت: من نیز چنین خبری را در رسانه ها دیدم و اطلاعات تأییدشده ای ندارم. یک اصل کلی وجود دارد و دوران بزن در رو تمام شده و ایران نسبت به هرگونه تعرض به حقوق ملت ایران دست بسته نخواهد ماند و دست تعرض کنندگان را کوتاه خواهد کرد.  وی افزود: حتما آنهایی که نسبت به انجام چنین اقدام هایی برنامه هایی در سر دارند، به سوابق عملکرد ایران در موارد مشابه توجه کنند. اقدام هایی دایر بر تعدی به نفتکش های حامل نفت ایران مصداق بارز دزدی دریایی به حساب می آید.  سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار کرد: اهمیت حیاتی حوزه خلیج فارس و تنگه هرمز برای امنیت ایران کاملا روشن است، از این رو نیروی دریایی ایران با توانمندی و دقت با هرگونه اقدام غیرقانونی برخورد حرفه ای و قانونی خواهد داشت.

 

سخنگوی دولت:

درآمدهای ارزی کشور در دو سال گذشته 278 درصد افزایش یافت

سخنگوی دولت با بیان اینکه پارسال نزدیک به ۹۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی وزارت نفت برای دولت تأمین مالی شده که یک رکورد تاریخی به شمار می رود، گفت: افزایش صادرات نفت خام و میعانات گازی از دستاوردهای دولت مردمی در دو سال گذشته است.  علی بهادری جهرمی روز سه شنبه (۳۱مردادماه) در نشست خبری، با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و آغاز هفته دولت به ارائه گزارشی از دستاوردها و اقدام های دولت سیزدهم در دو سال گذشته پرداخت و اظهار کرد: ارزش صادرات کشور در سال ۱۴۰۱ افزایش ۱۰ درصدی داشت که در این میان، تجارت با کشورهای حوزه اتحادیه اوراسیا افزایش ۲۰ درصدی را به ثبت رساند.  وی افزایش صادرات نفت خام و میعانات گازی را از دیگر دستاوردهای دولت سیزدهم در دو سال گذشته دانست و افزود: مجموع درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت خام، میعانات گازی، گاز طبیعی، فراورده های نفتی و محصولات پتروشیمی در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۳۹۹ افزایش ۲۷۸ درصدی داشته و وصول درآمدهای حاصل از صادرات گاز از یک میلیارد دلار درسال ۱۳۹۹ به ۷. ۴ میلیارد دلار در سال ۱۴۰۰ و ۸ میلیارد دلار در سال ۱۴۰۱ رسیده است.  سخنگوی دولت تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۹۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی وزارت نفت در قالب تبصره (یک) و تبصره (۱۴) منابع مالی برای دولت تأمین شده که یک رکورد تاریخی به شمار می رود.  بهادری جهرمی درباره شایعات بنزینی اظهار کرد: موضع دولت درباره قیمت بنزین در دوسال گذشته بارها اعلام شده و هیچ موضع متفاوتی نبوده است. وقت آن است شایعه سازانی که مستمر در دل مردم دلهره ایجاد کرده اند، بگویند هدفشان از بیان این شایعه ها چیست؟

 

وزیرنفت درجمع اعضای کمیسیون انرژی تشریح کرد:

  مهم ترین اقدام های صنعت نفت طی دو سال اخیر 

وزیر نفت گفت: توسعه سرمایه گذاری، تکمیل طرح های نیمه تمام، رشد تولید در حوزه گاز، نفت، پالایش و پتروشیمی از مهم ترین اقدام های وزارت نفت طی دو سال اخیر بوده که به فعال شدن زنجیره وسیعی از صنایع و پیمانکاران منجر شد.  جواد اوجی شامگاه یکشنبه (31مردادماه) در دیدار بارئیس کمیسون انرژی مجلس و برخی از اعضای آن در مرکز همایش های تخصصی شرکت ملی نفت ایران (کوشک) با تشکر ازحمایت های این کمیسیون از وزارت نفت گفت: کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در دو سال اخیر کمک ها و پشتیبانی های خوبی از وزارت نفت و مجموعه صنعت نفت داشته و اگر این حمایت ها نبود، چنین دستاوردهایی نیز حاصل نمی شد.  وزیرنفت تاکید کرد: امروز تعامل خوبی بین وزارت نفت و کمیسیون انرژی مجلس برقرار است.  اوجی در ادامه این نشست، به برخی چالش های وزارت نفت در آغاز به کار دولت سیزدهم اشاره و اظهار کرد: یکی از موضوع های کلیدی در این باره بحث تولید و سرمایه گذاری بود. زمانی که این وزارتخانه را تحویل گرفتیم، تولید نفت بیش از دو میلیون بشکه در روز نبود.  وی افزود: ناترازی شدیدی درحوزه انرژی بویژه درحوزه گاز داشتیم ودر زمستان سال ۱۴۰۰با مشکلاتی روبه رو بودیم. با قطعی های برق در زمستان سال ۹۹ روبه رو شدیم وسطح ذخایر نیروگاهی نیز بشدت کاهش یافته بود.

مواجهه با 480 همت کسری منابع دولتی

اوجی تصریح کرد: تحریم های ظالمانه باعث شد تا صادرات نفتی کاهش و به تبع آن درآمدهای ارزی کشور نیز کاهش یابد، به طوری که با ۴۸۰ همت کسری منابع دولتی مواجه شدیم که عمدتا مربوط به تکالیف وزارت نفت در بودجه سال ۱۴۰۰ بود.  وزیر نفت، ذخیره سازی نزدیک به ۸۷ میلیون بشکه میعانات گازی روی آب وفریز شدن منابع مالی میعانات گازی فروخته شده به کره جنوبی را از دیگر چالش ها برشمرد.  اوجی تصریح کرد: نارضایتی نیروهای انسانی وزارت نفت، کم لطفی درباره این نیروها و کاهش انگیزه در نیروهای صنعت نفت از دیگر چالش های وزارت نفت در آغاز به کار دولت سیزدهم بود.  وزیر نفت به موضوع تکمیل طرح های کلان نیمه تمام در صنعت نفت اشاره کرد و گفت: سال گذشته، ۳۱ طرح نیمه تمام را به ارزش ۱۲ میلیارد دلار به اتمام رساندیم و امسال نیز ۶۷ طرح نیمه تمام به ارزش ۱۵. ۱ میلیارد دلار به بهره برداری خواهد رسید، همچنین آغاز عملیات اجرایی ۱۵ طرح به ارزش ۱۴ میلیارد دلار را نیز در نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی خواهیم داشت.

 تولید 3. 4 میلیون بشکه نفت تا پایان شهریور

وزیر نفت اظهار کرد: ظرفیت تولید نفت خام ما هم اکنون سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز است و از نظر عملکرد و با توجه به گزارش شرکت ملی نفت ایران، تولید نفت ما سه میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز است که البته همکاران ما قول داده اند تا پایان شهریورماه تولید نفت ما به سه میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز برسد.  وی به افزایش ظرفیت تولید گاز نیز اشاره کرد و افزود: افزایش ظرفیت تولید گاز به میزان ۵۶ میلیون مترمکعب را خواهیم داشت و با بهره برداری از فاز ۱۱ پارس جنوبی که موضوعی مهم در این زمینه است،۷۰ هزار بشکه به تولید میعانات گازی ما افزوده خواهد شد.  اوجی، به رشد صادرات و درآمدهای ارزی نیز اشاره کرد و گفت: امروز صادرات نفت و میعانات گازی ما دو برابر شده و هیچگونه میعانات گازی روی آب نداریم و یک سنت هم جایی مسدود نشده است. همچنین با افزایش ۲۱ درصدی صادرات گاز ال پی جی در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ و افزایش ۶۰ درصدی صادرات نفت و میعات در ۵ ماه امسال نسبت به بازه زمانی سال ۱۴۰۱ مواجه شدیم.

 رشد تعامل با دانش بینان ها

وزیرنفت در پایان این نشست به افزایش همکاری وزارت نفت با شرکت های دانش بنیان و مراکز دانشگاهی، کسب رتبه نخست وزارت نفت در بهره وری، جذب ۹۵ درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی در وزارت نفت، توسعه دیپلماسی انرژی، پرداخت کامل بدهی گاز به ترکمنستان، اجرای ماده ۱۰ برای کارکنان صنعت نفت، اجرایی شدن طرح های وزارت نفت در حوزه مسؤولیت های اجتماعی و. . . را از مهم ترین اقدام های وزارت نفت طی دو سال اخیر دانست.