درخشش پتروشیمی در ششمین المپیاد جانبازان و معلولان

مراسم اختتامیه ششمین المپیاد سراسری فرهنگی_ ورزشی جانبازان و معلولان وزارت نفت، در مجموعه فرهنگی -ورزشی نفت محمودآباد برگزار شد.در این دوره از مسابقات بیش از400 ورزشکار در6 رشته شنا،شطرنج، دارت، تیراندازی، تنیس روی میز، مسابقات تنیس روی میز و فوتسال با یکدیگر به رقابت پرداختند و شرکت پتروشیمی توانست با کسب قهرمانی در چهار رشته، چهره درخشان این دوره از المپیاد معرفی شود. 

      تلاش برای بهتر شدن ورزش جانبازان

در ابتدای این مراسم طاهره کاظمی کیا، رئیس امور ایثارگران شرکت ملی نفت ایران گفت:اگر جانبازان گرانقدر نبودند، پرچم ایران، این چنین سرافراز نمی ماند. در اینجا حضور پیدا کردم تابه نوعی قدردانی خود را به جانبازان اعلام کنم.   وی تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف امور ایثارگران تمام شرکت های اصلی نفت، ورزش جانبازان و سلامت آنهاست و تمام تلاش خود را می کنیم تا بتوانیم برای سلامت جسم و روح آنها قدم مثبتی برداریم.

     نفس کشیدن کنار شما یک برد است

در ادامه این مراسم هادی افشار، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت و دبیر اجرایی ستاد و سرپرست کل برگزاری این دوره از المپیاد بیان کرد:امیدوارم برگزاری این مسابقات، سرآغاز خوبی برای ورزش نفت در سال آینده باشد.

 وی بابیان اینکه به دنبال شکستن رکوردهای سال گذشته در حوزه توسعه ورزش هستیم، افزود: امیدواریم در این زمینه، بخصوص  در ورزش همگانی بتوانیم اهداف خود را دنبال کنیم و محقق سازیم. افشار با اشاره به اینکه برگزاری چنین مسابقاتی،سختی های خود را دارد، درباره بودجه ورزش همگانی در نفت نیز گفت: سال گذشته، بودجه ورزش در بخش همگانی افزایش خوبی داشت و توانستیم این مسابقات را بخوبی برگزار کنیم.   وی درباره جانبازان و جایگاه آنها نیز گفت: معتقدم اگر غیرت شما جانبازان نبود، ما نیز امروز اینجا نبودیم و اگر شما نبودید، امروز کشوری چند تکه داشتیم. برنده اصلی این مسابقات ما هستیم؛ چراکه کنار شما نفس کشیدن هم یک برد است.   رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت  ملی نفت با قدردانی از مسؤولان برگزاری این دوره از مسابقات و حمایت های آنها تصریح کرد: امیدوارم در دوره های بعدی نیزاین حمایت ها همچنان ادامه داشته باشد تا بتوانیم مسابقات خوبی را برگزار کنیم.

     آمار خوبی از سلامت کارکنان دریافت کرده ایم

علیرضا دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیزباقدردانی ازبرگزارکنندگان ششمین المپیاد سراسری فرهنگی-ورزشی جانبازان ومعلولان وزارت نفت گفت:بحث ورزش همیشه خوب و انجام آن همیشه لازم است. دانشی با تاکید بر اهمیت ورزش ونقش آن درسلامت جسم افراد تصریح کرد:ورزش درشرایطی،بخصوص بعد از فعالیت های کاری و تلاش برای بهتر شدن وضعیت جسمانی،به یک امرلازم  تبدیل  می شود. بعد ازوقفه طولانی ناشی از شیوع کرونا،برگزاری چنین المپیادهایی ازسر گرفته شد واین فرصت خوبی برای کارکنان درهمه بخش های صنعت نفت است. وی با بیان اینکه با فعال سازی دوباره دوره های ورزشی، آمارخوبی ازسلامت کارکنان دریافت کرده ایم و ادامه برنامه های ورزشی برای ما مغتنم شمرده می شود، افزود:قول می دهم سال آینده وضعیت ما در رتبه بندی که دراین دوره از المپیاد کسب کرده ایم، بهتر شود.

     در انتظار کسب موفقیت های بیشتر در ورزش جانبازان

وحید عبدالله زاده، مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران نیز در ادامه این مراسم گفت: وظیفه من بود تا دراین مراسم حضور یابم و از شما عزیزان جانباز تشکر کنم. همچنین در برابر ایثار واز جان گذشتگی شما سرتعظیم فرود آورم. وی افزود:امیدوارم ازاین فرصتی که برای ما در خدمت به شما فراهم شده،بخوبی استفاده کنیم. انتظارمی رود این برنامه ها بامدیریت وسیاست آقای قنبرزاده ادامه یابد و در حوزه ورزش جانبازان موفقیت های قابل توجهی کسب کنیم.

     ایجاد شرایط بهتر در ورزش صنعت نفت

منصور قنبرزاده، مدیر اداره کل ورزش وتربیت بدنی وزارت نفت و رئیس کمیته تشکیلاتی مسابقات نیز گفت:چند سالی برگزاری المپیادهای ورزشی وزارت نفت تعطیل شده بود؛ اما دراین دوره با توجه وزیر نفت به مقوله ورزش،حذف دستورالعمل های بازدارنده،همچنین راه اندازی شورای عالی وزارت نفت و شورای سلامت کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت،شرایطی ایجاد شد تا این امر به منشا خیری برای سیاستگذاری ها وتسهیل در دریافت مجوزها درحوزه ورزش تبدیل شود.  وی گفت: ورزش تنها تفریح نیست و باید نگاه بازدارنده به جلوگیری از وخیم شدن شرایط جسمانی افراد، بویژه جانبازان در حوزه ورزش داشته باشیم.

      نتایج ششمین المپیاد سراسری فرهنگی_ ورزشی جانبازان و معلولان وزارت نفت

 ششمین المپیاد سراسری فرهنگی_ ورزشی جانبازان و معلولان وزارت نفت در 6 رشته ورزشی با حضور بیش از 400ورزشکار، مربی وسرپرست در قالب 6کاروران ورزشی ازچهار شرکت اصلی شامل شرکت ملی نفت 2 کاروان، پالایش و پخش 2 کاروان، پتروشیمی و گاز هرکدام یک کاروان از 24 تا30 خردادماه در مجتمع ورزشی_ آموزشی محمودآباد و به میزبانی شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.نتایج این دوره از مسابقات به این شرح است:

 مسابقات شنا

رتبه اول: پالایش و پخش (الف)

رتبه دوم: نفت (ب)

رتبه سوم: نفت (الف)

مسابقات شطرنج

رتبه اول: پتروشیمی

رتبه دوم: پالایش و پخش (الف)

رتبه سوم: گاز

مسابقات دارت

رتبه اول: نفت (ب)

رتبه دوم: پالایش و پخش (الف)

رتبه سوم: پتروشیمی

مسابقات تیراندازی

رتبه اول: پتروشیمی

رتبه دوم: گاز

رتبه سوم: پالایش و پخش (الف)

مسابقات تنیس روی میز

رتبه اول: پتروشیمی

رتبه دوم: نفت (ب)

رتبه سوم: نفت (الف)

مسابقات فوتسال

رتبه اول: پتروشیمی

رتبه دوم: پالایش و پخش (الف)

رتبه سوم: گاز

 

توسعه ورزش  جانبازان  از  اهداف  کلان شورای عالی  ورزش نفت  است

 منصورقنبرزاده، مدیر اداره کل ورزش و تربیت بدنی وزارت نفت در گفت وگو با «مشعل» گفت: چند سالی است که برگزاری المپیادهای ورزشی به دلایلی که بخشی ازآن به شیوع کرونا درکشور وبخشی نیزبه سیاست های قبل مبنی برممنوعیت برگزاری چنین المپیادهایی مربوط می شود،تعطیل بودوششمین المپیاد ورزش جانبازان ومعلولان باوجود محدودیت های بسیاربعد از گذشت چهارسال،با تغییر نگرش واصلاح دستورالعمل ها برگزار شد.  وی بابیان اینکه این المپیاد ماحصل انتخابی شرکت های اصلی وزارت نفت بوده است،تصریح کرد:معتقدم برگزاری این مسابقات می تواند برهمه کارکنان تاثیرمثبت داشته باشد، بخصوص برای جانبازان و معلولان عزیز که ورزش برای آنها درمان است.

قنبرزاده باتاکید بر اینکه بی تردید برنامه های ورزشی، توسعه ورزش و افزایش آمادگی جسمانی برای این عزیزان می تواند تا اندازه ای ازهزینه دارو ودرمان آنها بکاهد، افزود: ایجاد روحیه شادابی و نشاط که از طریق ورزش و این نوع مسابقات در ورزشکاران ایجاد می شود، می تواند انگیزه ای برای ایجاد یک زندگی بهتر و ارتقای سلامت ورزشکاران جانباز و معلول باشد.

وی گفت:وزارت نفت و اداره کل سلامت و تربیت بدنی شورای عالی ورزش، توسعه ورزش را ازاهداف و یکی از برنامه های کلان خود می داند.

قنبرزاده افزود:تاکید می کنم مسابقات، انگیزه ای  برای ورزش کردن این گروه از عزیزان است.

 

بسکتبالیست تیم بانوان پالایش نفت آبادان درگذشت

 ترنم شاهین زاده، بسکتبالیست تیم زنان پالایش نفت آبادان دارفانی را وداع گفت. ترنم شاهین زاده ۲۸ خردادماه در یک سانحه رانندگی در مسیر اصفهان به شاهین شهر درگذشت. شاهین زاده، عضو تیم بسکتبال زنان پالایش نفت آبادان بود که شماره 7 این تیم را برتن داشت. او در حالی دارفانی را وداع گفت که در آستانه ورود به ۲۲ سالگی بود. ترنم شاهین زاده، جزو استعدادهای درخشان بسکتبال خوزستان بود. باشگاه پالایش نفت آبادان درگذشت این ورزشکار را تسلیت گفت. هفته نامه «مشعل» نیزدرگذشت زنده یاد ترنم شاهین زاده را به خانواده او و جامعه بسکتبال ایران تسلیت می گوید.