صعود اکتشافي ها  به  ارتفاعات آبشار زرد ليمه

گروه کوهنوردي مديريت اکتشاف، طي يک برنامه کوهنوردي موفق شد به ارتفاعات آبشار زرد ليمه از رشته کوه زاگرس صعود کند. آبشار زردليمه، يکي از مناظر و جاذبه هاي زيباي استان چهارمحال و بختياري- شهر فارسان است که 13 نفر از همکاران مديريت اکتشاف به همراه يک مهمان و سه راهنماي محلي، توانستند با کوه پيمايي روزانه در حدود 12 ساعت، طي 3 روز به اين ارتفاع صعود کنند.

 اسامي همکاران مديريت اکتشاف که در اين صعود حضور داشتند، عبارت است از: عليرضا ميقاني نژاد و مسعود تهراني مجد (سرپرستان برنامه)، مسيب توسلي، غلامرضاتيموري، ذبيح الله نريماني، عليرضا لياقت، محمد پرتويي فر، مرتضي غياثوند، رستگارنظري، حامد جعفرپور، حسن دژاکور، قاسم گالشي و مصطفي رشيدي آلاشتي.

 

صعود نفتی ها به چین کلاغ ها

گروه كوهنوردي شركت ملي نفت ايران در 7 ارديبهشت ماه به مناسبت ولادت حضرت علي اكبر (ع) اقدام به صعود به قله چين کلاغ کرد. قله چين کلاغ در رشته کوه البرز مرکزي واقع شده و در ارتفاع 2820 متري قرار دارد.

گروه 7 نفره کوهنوردي شرکت ملي نفت بعد از 4 ساعت کوهپيمايي و گذر از شيب هاي تند، موفق شدند به قله چين کلاغ برسند.

 اسامي کوهنورداني که در اين صعود حضور داشتند، عبارت است از:

 فريدون ابوقداره، محمد نوشادي، محمد رضا شهابي فر، جواد كاظمي، مجيد خسرواني، الله يار الياسي، محمد علي عبادي، فرامرز فرجي و حسين باقرزاده (سرپرست گروه)

 

صعود كوهنوردان گاز مهرگان به ارتفاعات ميلي  

 گروه كوهنوردي مهرگان شركت گاز استان چهارمحال و بختياري به مناسبت گراميداشت اعياد شعبانيه، به سرپرستي نادر يوسفي و اعضاي تيم (ابراهيم عزيزي پور، حسين باقري، داوود مرادي، حسن رحيمي، سيدرضا محمدي، حسين بهارلو، محمد محمدزاده، مهدي عزيزي پور، بهنام شبانيان، محمد حسن زاده و حامد ذاكري) ضمن حضور در منطقه ديناران شهرستان اردل، عازم ارتفاعات كوه ميلي از سلسه كوه هاي زاگرس مركزي و آبشار زيباي زرد ليمه شدند و بعد از سه روز، با هماهنگي هاي به عمل آمده و طبق برنامه زمان بندي، توانستند به اين ارتفاعات صعود کنند.

آبشار زيباي زرد ليمه (نگين انگشتر كارون ) با بيش از 70 متر عرض، عريض ترين آبشار ايران و يكي از زيباترين آبشارهاي كشور به شمار مي رود كه در استان چهارمحال و بختياري واقع شده است.

 

صعود نفتي هاي مسجدسليمان به کوه ليله

گروه کوهنوردي نفت مسجدسليمان موفق شدند قله 3400 متري ليله را که يکي از کوه هاي مرتفع استان خوزستان است، فتح کنند. اعضاي 31 نفره تيم کوهنوردي اين شرکت موفق شدند اين کوه را که در شمال استان خوزستان و در مرز استان چهارمحال و بختياري قرار دارد و يکي از کوه هاي مرتفع و برف گير است، طي 9 ساعت مسير رفت و برگشت سخت و دشوار فتح کنند. اسامي گروه کوهنوردي نفت مسجدسليمان در صعود به کوه ليله عبارت است از:  علي شيرواني ( سرپرست )، مهرداد آقابيگي، رضا نوذري، شاهرخ قياسي، الياس اکبري، يوسف باقري، مريد اسدي، ابراهيم محمدي، ارسطو داراب پور، صحن علي زمان پور، صفر عالي پور، ظهراب رستمي، شاهرخ رضايي، عبدالحسين مطلبي، حميد عسکري، سيامک منجزي، احسان حافظي، برزو خدري فر، عبدالخالق خدري، علي حسين مطلبي، فرج قنبري، احمد رستمي، اسفنديار نجاتيان، علي عالي پور، آرشام عالي پور، ابراهيم شريفي، ميثم مرادي، محمد قنبري، کرم باران پور ( راهنما ) و علي جليلي.

 

نفت و گاز گچساران در يک قدمي صعود  به ليگ يک

سردار بوکان 1 - 1 نفت و گاز گچساران

تيم فوتبال نفت گاز و گچساران، درهفته پاياني مرحله نهايي ليگ دسته دوم فوتبال باشگاه هاي ايران، موفق شد با کسب نتيجه تساوي در کردستان، قدم به مرحله پلي آف بگذارد.

شاگردان بهمن فرازمند در هفته دهم و پاياني مرحله نهايي رقابت هاي ليگ دسته دوم در بوکان، مهمان تيم سردار اين شهر بودند که با کسب نتيجه تساوي، موفق شدند در رتبه دوم قرار بگيرند و به مرحله پلي آف صعود کنند. نفتي هاي گچساران در ورزشگاه خاتم الانبياء شهر بوکان و در حضور تماشاگران حريف، بازي را بهتر آغاز کردند و در دقيقه 13 با گل حکيم حزباوي از ميزبان خود پيش افتادند تا نيمه اول با نتيجه يک بر صفر به سود نفت و گاز به پايان برسد .

با شروع نيمه دوم، اين نفتي ها بودند که با ارائه يک بازي منطقي، توپ وميدان را در اختيار گرفتند و در حالي که در آستانه پيروزي بودند، در دقيقه 95 گل تساوي را دريافت کردند و کار را با نتيجه تساوي يک بر يک به پايان رساندند.

نفت و گاز گچساران با اين تساوي 16 امتيازي شد و با حضور در رتبه دوم، حالا در پلي اف بايد به مصاف استقلال جنوب برود تا شانس خود را براي حضور در ليگ دسته يک امتحان کند.

شايان ذکر است، دو تيم پالايش نفت آبادان و نفت اميديه هم در همين مرحله حضور داشتند که موفق نشدند انتظارات را برآورده کنند، بخصوص تيم نفت اميديه که در هفته پاياني، شانس صعود داشت و با تساوي خانگي مقابل استقلال جنوب از رسيدن به پلي اف بازماند تا در اين مرحله، شاهد دربي نفتي ها براي حضور در ليگ يک نباشيم و يک شانس حضور نفتي ها در ليگ يک از بين برود.

 فرهاد جعفري، مديرعامل باشگاه نفت و گاز و ابوالحسن غلامي، رئيس ورزش قهرماني نفت و گاز گچساران در ورزشگاه حضور داشتند و از نزديک نظاره گر بازي تيمشان بودند.

 

بازوبند کاپيتاني تيم ملي راگبي ايران بردستان
 قهرمان شرکت گازي

کارشناس امور ورزش شرکت ملي گاز استان خراسان رضوي، براي چندمين بار متوالي به عنوان بازيکن و کاپيتان تيم ملي راگبي ايران در مسابقات آسيايي اين رشته حضور پيدا کرد.

 جلال جهانبخش، کارشناس امور ورزش شرکت ملي گاز استان خراسان رضوي که کاپيتاني تيم ملي راگبي ايران را هم به عهده دارد، با توضيح درباره وضعيت تيم مي گويد: تيم راگبي 15 نفره مردان ايران هم اکنون در سيد 3 آسياست و براي رسيدن به سيد 2 به قهرماني در اين دوره نياز دارد. مسابقات سيد 3 آسيا با حضور کشورهاي ايران، قطر، لبنان و اردن در کشور لبنان برگزار شده و تاکنون تيم هاي ايران و لبنان موفق به شکست حريفان خود شده اند. تيم ملي راگبي ايران به اميد خدا و با پيروزي در دو بازي ديگر، جواز حضور در سيد 2 آسيايي را کسب خواهد کرد.

وي در ادامه، با تشکر از مديرعامل و مديرمنابع انساني شرکت گاز استان در خصوص توجه به ورزش و ورزشکاران گفت: در واقع از زمان حضور مهندس فاني در جايگاه مديرعاملي اين شرکت، شاهد ايجاد تحول و جريان يافتن خوني تازه در رگ هاي ورزش شرکت هستيم.

 

 

همايش بزرگ پياده روي خانوادگي کارکنان گاز اردبيل

 شرکت گاز استان اردبيل، همسو با سياست هاي کلي شرکت و مديريت توسعه منابع انساني مبني بر فراگير کردن امر ورزش به صورت همگاني و ايجاد شور و نشاط بين خانواده ها ، با همکاري امور اچ اس اي و پايگاه مقاومت بسيج شرکت گاز استان اردبيل، همايش بزرگ پياده روي دور درياچه شورابيل به طول تقريبي 7 کيلومتر را برگزار کرد.

در اين همايش پياده روي که با استقبال پرشور خانواده هاي کارکنان همراه بود، بيش از 120 نفر از کارکنان و خانواده آنان شرکت کردند. شايان ذکر است، اموراچ اس اي با حمايت مدير عامل شرکت گاز اردبيل به منظور تشويق و ايجاد انگيزه براي شرکت در چنين برنامه هايي، به قيد قرعه به 10نفر از شرکت کنندگان در اين همايش، جوايز ويژه اي به رسم يادبود اهدا کرد.

 

 

قهرماني يک نفتي در پاورليفتينگ جهان

     مسلم فخري، ورزشکار رشته پاورليفتينگ و ازهمکاران واحد ايمني آتش نشاني شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه يزد، که در مسابقات جهاني مسکو شرکت کرده بود، موفق به کسب مقام قهرماني شد و مدال طلاي اين دوره از مسابقات را از آن خود کرد. مسلم فخري در اين دوره از مسابقات که از 6 تا 12ارديبهشت ماه در شهر مسکو برگزارشد، توانست در رشته «ددليفت» با وزن 140+ مستر 1، مدال طلا را از آن خود کند.  گفتني است، عبدالرضا انتظاري، مدير منطقه يزد با حضور در محل کار اين ورزشکار، اين موفقيت رابه وي و همکارانش تبريک گفت و از وي تجليل کرد.