گفت وگو با دختر رزمی کار و فرزند نفتی

می خواهم روی سکو بروم

می گویند، انگیزه موفقیت از دل خانواده می جوشد، فضای آرام و خانواده با نشاط، دختری را پرورش داده که ضمن موفقیت تحصیلی، با سن و سال کمش، در ورزش نیز روی سکوهای قهرمانی نام و نشانی برای خود دست و پا کرده است.

زهرا توکلی، دختر 10 ساله کارمند حراست مرکز انتقال نفت نایین که کاراته را برای ورزش انتخاب کرده، دوست دارد بارسیدن به تیم ملی بتواند در المپیک شرکت کند و روی سکوی قهرمانی برود.

گفت وگویی با این فرزند نفتی داشتیم که با هم می خوانیم.

    لطفا خودت را معرفی کن؟

 زهرا توکلی هستم، دانش آموز مقطع ابتدایی، پایه چهارم.

   از مدرسه بگو و اینکه دوست داری در آینده چه شغلی را انتخاب کنی؟

 درس خواندن را خیلی دوست دارم و همیشه نمره هایم بسیار خوب است. به قول معروف دانش آموز موفقی هستم و دوست دارم در آینده دکتر شوم و به دیگران کمک کنم تا حالشان بهتر شود.

   چه شد که ورزش رزمی را انتخاب کردی و از چه سنی وارد این رشته شدی؟

 از کودکی به ورزش های رزمی علاقه داشتم و چون نزدیک منزلمان باشگاه کاراته بود، در این رشته ثبت نام کردم و خدا را شکر با توجه به استعدادی که داشتم، کاراته را ادامه دادم و از 5 سالگی تاکنون در این رشته کار کرده ام و مانع بازی های کودکی ام نشده است.

    گویا با پدر هم در منزل تمرین می کنی؟ از چه سنی در مسابقات شرکت کردی؟

 زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد و مدتی باشگاه تعطیل بود، فنون رزمی را با پدر کار می کردم و آنها را یاد می گرفتم. از 5 سالگی در مسابقات شرکت کردم و ابتدا کمربند سفید داشتم و از همان 5 سالگی مدال آوردم و در بخش کومیته و گاهی کاتا در مسابقات شرکت می کنم.

    نظرت درباره ورزش کردن چیست؟

 ورزش، بسیار خوب است و درآن چیزهای زیادی یاد می گیرید، بخصوص در این رشته(کاراته) حفاظت از خود و دفاع شخصی را می آموزیم و در مجموع برای سلامت بسیار خوب است.

   برای تو تحصیل مهم تر است یا ورزش و اینکه ورزش را تا کجا می خواهی ادامه بدهی؟

هر دو را. دوست دارم تحصیل و ورزش را با هم ادامه بدهم و می خواهم در این رشته به قهرمانی المپیک دست پیدا کنم.

   در مورد مسابقاتی که شرکت کردی و مدال هایی که به دست آوردی، برایمان بگو؟

در نوزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی استان اصفهان، در رده کومیته خردسالان، مقام سوم را به دست آوردم. در بیستمین دوره همین مسابقات در رده کاتای خردسالان مقام اول را کسب کردم؛ همچنین در این مسابقات در بخش کومیته خردسالان صاحب مقام دوم شدم و مدال نقره به دست آوردم. در بیست و سومین دوره از مسابقات در رده سنی نونهالان نیز مقام دوم را در بخش کومیته از آن خود کردم.

در اولـین دوره مـسابقات قهرمانی کاراته سبک کوبه ازاکا چندجانبه شهرستان شهرکرد در بخش کومیته خردسالان اول و در دومین دوره همین مسابقات در بخش کومیته خردسالان دوباره مقام اول را به دست آوردم و صاحب مدال طلا شدم.

در ششمین دوره مسابقات قهرمانی کاراتـه استان اصفهان هم که به مناسبت هفته فرهنگی شاهین شهر برگزار شد، در رده سنی نونهالان در رشته کاتا مقام سوم را به دست آوردم.

    در مورد رنگ کمربندی که الان می بندی، توضیح می دهی؟

 در حال حاضر صاحب کمربند قرمز هستم. از طرف هیأت کاراته استان اصفهان در سبک کوبه اوزاکا به دلیل فراگیری هنر و تکنیک های رزمی به ترتیب ابتدا موفق به دریافت کمربند سفید، زرد، نارنجی، سبز، آبی، بنفش و قرمز شدم.

    گویا در مسابقات قرآن هم صاحب رتبه برتر هستی. از اینکه با قرآن مأنوسی، چه احساسی داری؟

 بله، رتبه برتر را در مسابقات قرآن و عترت مدارس استان اصفهان به دست آورده ام و لوح تقدیر و عنوان رتبه عالی را در رشته الگوی تلاوت مسابقات قرآن و عترت مدارس استان اصفهان کسب کرده ام. در مسابقات نهج البلاغه مدارس نیز موفق شدم رتبه بگیرم. من قرآن را هم حفظ می کنم و از همه لحاظ به من آرامش می دهد.

   شما که در این سن کم این قدر محجبه ای، در مسابقات پوششت به چه شکل است؟

در زمان اهدای مدال و در مسابقات نیز با حجاب کامل هستم.

   نقش پدر و مادرت در کسب موفقیت هایت تا چه حد بوده و نظرمعلم هایت دراین باره چیست؟

والدینم همیشه تشویم می کنند و همین موجب شده انگیزه پیدا کنم و مسیرم را ادامه بدهم و هر زمان که شکست خورده یا سوم شده ام، دلداریم داده اند و معلمان هم بعد از مسابقات و کسب مدال، همیشه به من آفرین گفته و تشویقم کرده اند.

    اگر سخن پایانی داری، بگو.

از خدا تشکر می کنم که به من نعمت سلامت داده و از مادر و پدرم که مشوقم بوده اند، ممنونم و از مربی های عزیزم هم تشکر می کنم.

 

 قهرمانی فرزند نفتی در مسابقات کاراته مازندران

  فرزند نفتی همکار شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال، موفق به کسب مقام قهرمانی رقابت های کاراته استان مازندران شد.

 متین احمدی، فرزند حبیب احمدی همکار واحد ترابری خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال موفق به کسب مقام قهرمانی در مسابقات کاراته سبک شیتوریوها یاشی قهرمانی استان مازندران شد.

این نوجوان 13ساله با پیروزی در فینال وزن منفی ۴۰ کیلوگرم این مسابقات، مقام نخست را از آن خود کرد. متین احمدی، ورزش کاراته را از سن 10سالگی در شهرستان قائمشهر آغاز کرد و تاکنون مقام های مختلفی از جمله 3 مقام اول درمسابقات قهرمانی کشور و 5 قهرمانی در رقابت های استانی به دست آورده است.

 

صعود کوهنوردان پ‍ژوهش فناوری پتروشيمی  به توچال

گروه كوهنوردي شركت پ‍ژوهش فناوري پتروشيمي 27 آبان 1401 با 19 نفر از همكاران تشكيل شد. اين گروه براي آمادگي به صعود قله توچال به طور مستمر چند برنامه كوهنوردي از مسيرهاي مختلف تا ايستگاه 5 اين قله اجرا كرد ونهايتا در دو گروه شش نفره در اواخر سال 1401 و در روزهای پایانی اسفند در دوازدهمين و سيزدهمين برنامه خود موفق به صعود قله 3964 متري توچال در تهران شد.

اين گروه در نظردارد، دربرنامه هاي آينده، صعود به قله هاي بالاي چهار هزار متر را اجرا و در تابستان 1402 به قله دماوند صعود کند.

 

سکوی قهرمانی  مینی هندبال به فرزند نفتی رسید

فرزند نفتی در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه جنوب شرق، موفق شد در مسابقات مینی هندبال استان یزد، بین چهار تیم شرکت کننده، مدال طلا کسب کند.

یاسر دهقانی، مسؤول امور ورزش شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه جنوب شرق در این باره گفت: يگانه ملک زاده، فرزند دختر ناصر ملک زاده، از کارکنان مرکز انتقال نفت یزد، در مسابقات چهارجانبه هندبال که به میزبانی مدرسه هندبال دختران آفتاب شهر یزد برگزار شد، توانست بین چهار تیم شرکت کننده، مقام اول را در رده سنی مینی هندبال به دست آورد و مدال طلا کسب کند. یگانه ملک زاده، دانش آموز پایه پنجم مقطع ابتدایی است و این مسابقات با عنوان انتخابی تیم منتخب استان یزد در رشته مینی هندبال دختران برگزار شد.