شرکت پایانه های نفتی ایران

 عملکرد درخشان در دوران تحری

 سرپرست شرکت پایانه های نفتی ایران، تکمیل پروژه های نیمه تمام، نوسازی تأسیسات و زیرساخت های حیاتی، توجه به سرمایه های انسانی، پشتیبانی از مناطق عملیاتی و تقویت ستاد را مهم ترین اولویت های کاری شرکت دانست.

عباس غریبی، در نشستی با حضور مدیران، رؤسا و کارشناسان با تبریک فرا رسیدن چهل وچهارمین بهار انقلاب شکوهمند ایران اسلامی و ایام الله فرخنده دهه فجر گفت: دهه مبارک فجر، سرآغاز طلوع اسلام و تجلی شکوهمند حماسه عظیم ملت ایران است، این ایام یادآور اراده پولادین مردمی بود که با توکل به خدای متعال و روحیه ایثار و شهادت طلبی، استقلال طلبی و عدم وابستگی توانستند نظام ظلم و ستم و استبداد را در هم شکسته و آزادی، عدالت و استقلال مردم را به عنوان آرمان انقلاب اسلامی به منصه ظهور برسانند.

وی ادامه داد: به عنوان یک شرکت فنی و عملیاتی، فعالیتی را در صنعت نفت انجام می دهیم که بسیار فنی و تخصصی است و نقش مهمی در اقتصاد و تداوم بالندگی اقتصاد کشور دارد. سرپرست شرکت پایانه های نفتی ایران افزود: شرکت پایانه های نفتی ایران در خط مقدم جبهه اقتصادی کشور قرار دارد و همکاران در شرایط تحریمی هم اکنون، خوش درخشیده اند و مأموریت اصلی شرکت را که دریافت، ذخیره سازی، اندازه گیری، صادرات نفت خام و میعانات گازی کشور است، در گستره خلیج فارس و دریای عمان به صورت جهادی، با رعایت استانداردها، سلامت و ایمن انجام می دهند.

غریبی تصریح کرد: در مجموعه ستادی و مناطق عملیاتی مأموریتمان را با تمام توان انجام می دهیم و تقویت ستاد که پشتیبان و موتور محرکه خوبی برای مناطق عملیاتی به شمار می رود، یکی از اولویت هاست.

وی افزود: توجه به نیروهای انسانی رسمی، قراردادی، پیمانکاری و ... به عنوان مهم ترین ارزش سازمان و رفع نواقص و تقویت کمّی و کیفی ساختار سازمانی شرکت، یکی دیگر از اولویت های ماست.

سرپرست شرکت پایانه های نفتی ایران تأکید کرد: حضورمدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در جزیره خارگ مصوبه های خوبی در مباحث عملیاتی شرکت، همچنین مسئولیت های اجتماعی داشت که می تواند چراغ راهی برای ما باشد و بی شک در ادامه با حمایت هایی که ستاد شرکت ملی نفت خواهند، به بهبود شرایط بسیار امیدوار هستیم.

 

    شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس 

افتتاح پروژه برق رسانی خط لوله ۲۶ اینچ بندرعباس - سیرجان - رفسنجان

پروژه برق رسانی به مراکز طرح احداث خط لوله جدید ۲۶ اینچ بندرعباس - سیرجان - رفسنجان همزمان با آغاز دهه مبارک فجر افتتاح شد.

ارسلان رحیمی، مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت در آیین بهره برداری از این طرح که با حضور فرهاد احمدی، مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت برگزار شد، گفت: این پروژه از جمله طرح های زیربنایی و اشتغال زایی کشور است که در جهت انتقال پایدار سوخت از جنوب به شمال کشور طراحی شده و در حال اجراست.

وی با اشاره به تجربه و تخصص بالای نیروهای شرکت خطوط لوله و مخابرات گفت: این سطح بالای تخصص و تجربه سبب شده تا کارها به نحو احسن و بدون نقص انجام شود. در ادامه علی اکبر مختاری، رئیس واحد مهندسی برق منطقه خلیج فارس نیز در این آیین گفت: خط توسعه پست بندرعباس با ظرفیت ۱۴.۹ مگابایت افتتاح شد که این میزان به ظرفیت دیماند (حداکثر ظرفیت) انتقال نفت بندرعباس برای پروژه های آتی خط دوم انتقال نفت بندرعباس - سیرجان - رفسنجان افزوده می شود. وی افزود: به موازات این پست، پست های برق قطب آباد و مهرآران به ظرفیت ۱۳۲.۶ کیلوولت در این ۲ مرکز افتتاح شد.

رئیس واحد مهندسی برق منطقه خلیج فارس ادامه داد: برق این ۲ پست از طریق ۲ خط ۴۰۰ و ۱۳۲ کیلوولت حاجی آباد به طول ۱۰۴ کیلومتر تأمین می شود.

 

 

    شرکت ملی صنایع پتروشیمی

رونمایی از ۵ دستاورد فناورانه

هم زمان با دهه فجر از پنج دستاورد پژوهشی و فناورانه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با حضور معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی رونمایی شد. آیین رونمایی از این دستاوردهای پژوهشی و فناورانه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در حاشیه نخستین نمایشگاه و همایش تخصصی کاتالیست صنعت نفت و هم زمان با چهل وچهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد.

تولید موفقیت آمیز صنعتی پلی اتیلن سنگین با کاتالیست بومی شده SAZ در پتروشیمی ایلام، تولید موفقیت آمیز صنعتی کاتالیست روپک و ساخت و راه اندازی واحد تولید آن در شرکت پتروشیمی شازند، صنعتی شدن کاتالیست پالادیوم با همکاری پتروشیمی شهید تندگویان، بومی سازی کاتالیست دی متیل اتر و منشور بومی سازی کاتالیست های پتروشیمی از دستاوردهای شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی است که رونمایی شدند. در این مراسم قرارداد اعطای لیسانس تولید متانول میان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و شرکت صنایع پتروشیمی لورچ نیز امضا شد.

 

   شرکت ملی حفاری ایران   

استفاده از ظرفیت های داخلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های داخلی به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار این شرکت است. حمیدرضا گلپایگانی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و چهل وچهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در بیان اهمیت برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت نفت استان خوزستان توضیح داد: این رویداد مهم اقتصادی که پس از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران بزرگ ترین رویداد نمایشگاهی صنعت نفت کشور است، فرصت ارزشمندی برای ارزیابی توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه و بالفعل داخلی در ساخت قطعات و تجهیزات و تأمین نیازهای این صنعت راهبردی است. وی با قدردانی از دست اندرکاران وتأکید بر تلاش حداکثری شرکت ملی حفاری ایران برای هرچه بهتر و پررونق تر برگزار کردن این نمایشگاه تخصصی وتحقق شعارسال «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» افزود: شرکت ملی حفاری ایران همسو با دیگرشرکت های تابع شرکت ملی نفت ایران که در نمایشگاه حضور فعال دارند، نهایت همکاری و همیاری را با سازندگان، صنعتگران، تولیدکنندگان و دانش بنیان ها خواهد داشت تا شاهد شتاب بخشی در تحقق برنامه های کلان صنعت نفت باشیم. مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران حضور در این رویداد صنعتی و اقتصادی را که با شعار «ایران قوی، نفت دانش بنیان و تکمیل زنجیره ارزش» از ۱۷ تا ۲۰ بهمن ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان خوزستان در اهواز برگزار می شود، فرصت مغتنمی برای صنایع و شرکت های فعال در حوزه طراحی، مهندسی و فناوری ساخت داخل دانست که بتوانند آخرین دستاوردها و پیشرفت های خود را به نمایش بگذارند. گلپایگانی به شرکت های دانش بنیان و سازندگان توصیه کرد با بهره گیری بهینه از این فرصت، ضمن حفظ بازار و مشتریان خود از تبادل دانش و اطلاعات غافل نشده و با تعامل، همفکری و همکاری با شرکت های تابع صنعت نفت از تجارب ارزشمند متخصصان این صنعت برای نوآوری و ارتقای کیفیت اقلام تولیدی استفاده کنند.

  کسب رتبه برتر فعالیت های پژوهشی

شرکت ملی حفاری ایران با کسب ۹۸.۵ از ۱۰۰ امتیاز، در طرح بررسی عملکرد و فعالیت های پژوهشی دستگاه های اجرایی استان خوزستان از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، حائز رتبه برتر شد. هادی محمدی، رئیس اداره پژوهش وفناوری شرکت ملی حفاری ایران درباره کسب این موفقیت توضیح داد: بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی استان درباره ارزیابی فعالیت های پژوهشی دستگاه های اجرایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی با فراخوان همه دستگاه های اجرایی استان، طرح بررسی عملکرد و فعالیت های پژوهشی آنها را اعلام کرد. وی افزود: در این زمینه فهرست درخواستی سازمان در ۱۵ سرفصل از جمله انطباق عناوین پژوهشی با وظایف دستگاه های اجرایی و چارچوب های مصوب ابلاغی، تخصیص اعتبار به پروژه های پژوهشی، رعایت دستورالعمل های ابلاغی و چارچوب های کنترلی و سامانه های مربوط، گزارش های تحلیلی و پژوهشی کاربردی، اثربخشی و استفاده عملی از نتایج پژوهش ها، سامانه الکترونیکی تخصصی، دوره های آموزشی به دستگاه ها ارائه شد. رئیس اداره پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری اظهار کرد: نتیجه ارزیابی کارنامه یک ساله پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران، به صورت نامه رسمی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان به این شرکت اعلام شده است، اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در ۱۳مورد از ۱۵سرفصل موفق شد نمره کامل را به دست آورد و در ۲ موردبا نمره کامل، ۱.۵ نمره فاصله داشته است. محمدی تصریح کرد: شرکت ملی حفاری ایران با دریافت نمره ۹۸.۵ از ۱۰۰ توانست نتیجه مطلوبی را به خود اختصاص دهد که بالاترین رتبه در سطح استان است.

 مقام نخست مسابقات ملی مهارت به یکی از کارکنان ملی حفاری رسید

مقام نخست و دریافت مدال طلا، لوح سپاس و تندیس نخستین مسابقات ملی مهارت کارگران کشور در رشته طراحی قطعات صنعتی به کمک نرم افزار SOLIDWORKS به محمد حجت خواه (یکی از کارکنان شرکت ملی حفاری ایران) اختصاص یافت. محمد حجت خواه، از کارکنان قرارداد مدت موقت دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید و در اداره مهندسی و فناوری ساخت مدیریت پژوهش ، فناوری و مهندسی ساخت شرکت مشغول به کار است. علی حسین شهریور، معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور درمراسم اختتامیه نخستین مسابقات ملی مهارت کارگران کشور گفت: در این رقابت ها ۲۰۶ کارگر از۵۴ بنگاه اقتصادی و تولیدی کشور در ۱۰ رشته مهارتی شرکت کردند که ۱۱۰ نفر از آن ها به مرحله نهایی این رقابت ها راه یافتند. وی افزود: مرحله نهایی این رقابت ها طی سه روز درکرج برگزارشد و 30 نفر ازشرکت کنندگان در رشته های تراشکاری یونیورسال، فرزکاری یونیورسال، تراشکاری CNC و فرزکاریCNC در گروه ماشین کاری صنعتی، جوشکاری SMAW، جوشکاری با گاز محافظ ۲CO و جوشکاری با گاز محافظ آرگون در گروه جوشکاری و طراحی قطعات صنعتی به کمک نرم افزار SOLIDWORKS، طراحی قطعات صنعتی به کمک نرم افزار CATIA و برنامه نویسی PLC. عناوین نخست تا سوم هر رشته را به دست آوردند.

 

   شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران

بازدید از روند سوخت رسانی به مناطق زلزله زده خوی

 مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در سفری دو روزه به استان آذربایجان غربی ضمن بررسی وضع تأمین و سوخت رسانی انواع فرآورده نفتی از مبادی تأمین کشور از مناطق زلزله زده خود بازدید کرد.

علی اکبر نژادعلی ضمن اظهار تأسف از حجم وسیع تخریب منازل مسکونی شهری و روستایی زلزله اخیر خوی گفت: با به کارگیری کل ظرفیت وتأسیسات و عملیات انبارهای نفت بیش از سه برابر مصرف روزانه انواع فرآورده نفتی شهرستان خوی را تأمین خواهیم کرد. وی بااشاره به تحقق ابعاد مختلف مسئولیت اجتماعی شرکت افزود: وظیفه داریم تا زمان عادی شدن شرایط زندگی ساکنان مناطق زلزله زده، درکنار مردم عزیز این شهرستان باشیم و تا پایان آواربرداری و نوسازی ساختمان های تخریب شده سوخت مورد نیاز مردم و دستگاه های اجرایی خدمات رسان را تأمین کنیم.

نژادعلی تصریح کرد: از ابتدای وقوع نخستین زلزله شهرستان خوی در ۲۸ دی ۱۴۰۱ تاکنون یک میلیون لیتر سوخت حرارتی و ۱۰ میلیون لیتر بنزین در سطح جایگاه های عرضه سوخت شهرستان خوی توزیع و سه برابر مقدار مصرف گاز مایع این شهرستان در تأسیسات گاز مایع خوی ذخیره شده و این فرآیند تأمین و توزیع فرآورده های نفتی همچنان پایدار و استمرار خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران استان آذربایجان غربی گفت: با اجرای برنامه های از پیش تعیین شده برای زمان بحران و حوزه پدافندی، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه و ناحیه خوی با تأمین مطلوب سوخت و ارسال به موقع بنزین به جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی شهرستان خوی، بسیار مثبت بود که جای تشکر و قدردانی دارد.

نژادعلی افزود: ازهمان ساعات نخست زلزله اخیر، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه در آماده باش کامل قرار گرفت و تأمین و توزیع بنزین و نفت سفید در جلسه فوری مدیریت بحران پایش و بررسی شد.

ارسال 1000 کپسول گاز مایع  مزاد بر سهمیه به مناطق زلزله زده

احمدمجرد، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه گفت: با هدف کمک به زلزله زدگان شهرستان خوی، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه در حرکتی جهادی و خودجوش با همکاری شرکت پرسی ایران گاز ارومیه، دو محموله سیلندر گاز مایع شامل ۱۰۰۰ کپسول مازاد بر سهمیه به مناطق آسیب دیده ارسال شد. وی دربازدید ازشرکت پرسی ایران گاز ارومیه و قدردانی از مدیر این مجموعه درمشارکت فعال برای کمک به زلزله زدگان افزود: توجه به ابعاد مختلف مسئولیت اجتماعی این شرکت در وقوع بحران ها و به خصوص در زلزله اخیر جایگاه ویژه ای در گستره شرکت دارد.مجرد با اشاره به توزیع بیش از ۴۰ هزار لیتر نفت سفید رایگان در گالن های ۲۰ و ۴۰ لیتری از زمان وقوع نخستین زمین لرزه خوی توسط جمعی ازکارکنان نیکوکارشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه در بین خانوارهای ساکن در کمپ ها و چادرها افزود: امید است با ارسال این محموله بتوانیم گرمابخش دل های مردم زلزله زده شهرستان خوی باشیم.