در اولین دوره مسابقات ورزشی 

بانوان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران  نفرات برتر خود را شناختند

اولین دوره مسابقات ورزشی بانوان ۲۵ سال و کمتر شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، به میزبانی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با معرفی نفرات برتر در شیراز به کار خود پایان داد.  مسابقات ورزشی بانوان 25 سال و کمتر شرکت نفت مناطق مرکزی با حضور  ۸۱ ورزشکار، مربی و سرپرست از ستاد شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت های بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، شرق و غرب، روزهای 8 و 9 آذرماه در شیراز برگزار شد. دراین دو روز۱۰ ورزشکار از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، ۳۸ ورزشکار از شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، ۲۰ ورزشکار از شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و ۱۳ ورزشکار از شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در رشته های تیراندازی، شنا، ژیمناستیک، آمادگی جسمانی و شطرنج باهم به رقابت پرداختند.

نتایج به دست آمده در این مسابقات به این شرح است:

  آمادگی جسمانی

مسابقات رشته آمادگی جسمانی با حضور 5 ورزشکار در 5 رده سنی برگزار شد که تمام شرکت کنندگان با به دست آوردن رکوردهای موردنظر، موفق شدند جوازحضور در مسابقات سراسری شرکت ملی نفت را کسب کنند. یلدا ولی پور در رده سنی 18 سال از زاگرس جنوبی، شیما کریمی زاده در رده سنی 17 سال از نفت و گازشرق، طیبه بحرانی در رده سنی 22 سال از زاگرس جنوبی، هستی اباذری در رده سنی 24 سال از زاگرس جنوبی و فاطمه آخوندی در رده سنی 25 سال از نفت و گاز شرق نفرات برتر این رقابت ها بودند.

      شطرنج  

مسابقات شطرنج با حضور 9 ورزشکار در سالن ورزشی شرکت برگزار شد که در پایان مسابقات، الیسا رحمانی از نفت و گاز شرق به مقام اول دست پیدا کرد. هلیا دوستی از نفت وگاز غرب دوم شد و پرنیا منصوریان از زاگرس جنوبی مقام سوم را به دست آورد.

        ژیمناستیک 

مسابقات ژیمناستیک با حضور 8 ورزشکار در 5 رده سنی برگزار شد.

در رده سنی 7 سال، مدیسا بنی هاشمی از زاگرس جنوبی اول شد. نورا رفیعی از نفت و گاز شرق به مقام دوم دست پیدا کرد و ارغوان قادری از نفت و گاز شرق سوم شد.

در رده سنی 8 سال، سلاله بربرستانی از نفت و گاز شرق با به دست آوردن رکورد موردنظر برای مسابقات انتخاب شد.

در رده سنی 9 سال، دنیا دانشور از زاگرس جنوبی اول شد و حلنا سجادی از نفت و گاز شرق مقام دوم را به خود اختصاص داد.

در رده سنی 10 و 12 سال نیز، ویانا رنجبر از زاگرس جنوبی و آذین ملازاده از نفت و گاز شرق با به دست آوردن رکوردهای موردنظر برای مسابقات سراسری انتخاب شدند.

     تیراندازی 

مسابقات تیراندازی در دو بخش تفنگ و تپانچه با حضور 13 ورزشکار در سالن تیراندازی شرکت برگزار شد. در پایان این مسابقات در بخش تفنگ، مریم محمدی از زاگرس جنوبی اول شد، کوثر نوری از نفت و گاز شرق مقام دوم را کسب کرد و مریم اسکندری از زاگرس جنوبی نیز توانست عنوان سوم را به دست آورد. در مسابقات تپانچه، زینب زمانیان از زاگرس جنوبی اول شد. آیدا زارع از زاگرس جنوبی توانست عنوان دوم را از آن خود کند و مائده رضایی هم از زاگرس جنوبی به مقام سوم رسید.

    شــنا 

در مسابقات شنا 29 ورزشکار در 4 ماده کرال سینه، کرال پشت، قورباغه و پروانه در 9 رده سنی شرکت کردند که اسامی نفرات برتر به این شرح است:

       رده سنی 11 سال و کمتر

در رشته کرال سینه الیکا بی باک، محیا برجی و آیناز رحمانی هر سه از نفت و گاز شرق به ترتیب اول تا سوم شدند. در کرال پشت آیناز رحیمی، کوثر زنگنه و نسیم عثمانی از نفت و گاز شرق و غرب به ترتیب مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. در رشته قورباغه هم محیا برجی و الیکا بی باک از نفت و گاز شرق به ترتیب اول و دوم شدند و آرمیتا خان علیزاده از زاگرس جنوبی نیز سوم شد.

      رده سنی 12 تا 13 سال

 آینوش حقیقی و سارا مقسمی از زاگرس جنوبی در کرال سینه اول و دوم شدند و بهار وکیلی از نفت و گاز شرق سوم شد. در کرال پشت، سارا مقسمی از زاگرس جنوبی، الناز حسنی از نفت و گاز غرب و یکتا میرزایی نیک از نفت و گاز شرق به ترتیب اول تا سوم شدند. در رشته قورباغه، آینوش حقیقی از زاگرس جنوبی، بهاره وکیلی از نفت و گاز شرق و آیلین خمانی از نفت و گاز غرب به ترتیب اول تا سوم شدند.

    رده سنی 14 و 15 سال

در رشته کرال سینه، فاطمه جهانی از نفت و گاز شرق، سارا شیرین کار و سنا احمدی از زاگرس جنوبی به ترتیب اول تا سوم شدند. در رشته قورباغه، فاطمه جهانی، مائده سارانی و سارا شیرین کار هر سه از نفت و گاز شرق به ترتیب اول تا سوم شدند.

  رده سنی 16 تا 17 سال

در رشته کرال سینه، پرنیا کهندل از نفت مناطق مرکزی، سارا کاظمی از نفت و گاز شرق و مهسا پیرامون از زاگرس جنوبی به ترتیب اول تا سوم شدند. در کرال پشت، سارا کاظمی از نفت و گاز شرق و هستی روزبهانی از نفت مرکزی اول و دوم شدند. در رشته قورباغه، صفورا جاوید فر از نفت و گاز شرق و مهسا پیرامون از زاگرس جنوبی اول و دوم شدند. در رشته پروانه، پرنیا کهندل از نفت مرکزی و صفورا جاوید فر از نفت و گاز شرق اول و دوم شدند.

     رده سنی 18 تا 25 سال  

در رشته کرال سینه، شبنم پاپولی از نفت و گاز شرق و سارا پرموزه و لعیا کاظمی از نفت و گاز غرب به ترتیب اول تا سوم شدند. در کرال پشت، فرناز جوانبخت از نفت مرکزی، سارا پرموزه از نفت و گاز غرب و رژین فاطوری از نفت مرکزی به ترتیب اول تا سوم شدند. در رشته قورباغه، فرناز جوانبخت از نفت مرکزی، گلناز نادری فرد از نفت و گاز غرب و رژین فاطوری از نفت مرکزی به ترتیب اول تا سوم شدند. در رشته پروانه، شبنم پاپولی از نفت و گاز شرق، لعیا کاظمی از نفت و گاز غرب و گلناز نادری فرد از نفت و گاز غرب به ترتیب اول تا سوم شدند. شایان ذکر است، در روز پایانی این رقابت ها، ضمن تجلیل و قدردانی از تیم های شرکت کننده، سید ابوالحسن محمدی، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در آیین اختتامیه اولین دوره مسابقات ورزشی بانوان ۲۵ سال و کمتر شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در شیراز گفت: ورزش بنا به ماهیت خود که باعث تربیت جسم، تقویت اراده و ایجاد روحیه مروت و جوانمردی می شود، به عنوان یکی از شاخصه های تعالی سازمانی است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات ورزشی، زمینه ساز پیوند میان خانواده و محیط کار کارکنان است، افزود: باید با فراهم آوردن بسترهای لازم و متدهای علمی، تعلق سازمانی ایجاد کنیم و با تعریف چشم انداز مناسب، انگیزه و خلاقیت را در سازمان گسترش دهیم.

بر اساس این گزارش، علی سلمانی پور، سرپرست منابع انسانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با تقدیر از مساعدت مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در برگزاری المپیادهای ورزشی از تدوین برنامه جامع و تقویم ورزشی دراین شرکت خبر داد و افزود: تمام تلاش مجموعه مدیریت بر این استوار است که با خدمت به کارکنان و فراهم آوردن محیط کاری پرنشاط، زمینه خدمتگزاری آنها به مردم با تولید سوخت موردنیاز کشور بویژه در فصل زمستان را فراهم آوریم.  وی در پایان ازحمایت های تیم مدیریت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت های تابعه آن برای ترویج فرهنگ ورزش میان خانواده های کارکنان و عوامل اجرایی این مسابقات تقدیر و تشکر کرد.

 

یکه تازی نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر گلف

مسابقات لیگ برترگلف باشگاه های ایران درفصل جدید با حضور7 تیم منطقه آزاد اروند، معراج مسجدسلیمان، هیات گلف قم، کسری افق هندیجان، ملی حفاری اهواز، نفت و گاز مسجدسلیمان وهیات گلف اصفهان دریک گروه به صورت دوره ای برگزار می شود.

 دو تیم نفتی حاضر دراین رقابت ها که عناوین قهرمانی زیادی در رقابت های لیگ برتر دارند و از مدعیان قهرمانی به شمار می روند، دراین فصل هم چهره یک مدعی دارند، بخصوص نفت مسجدسلیمان که با گذشت سه هفته از این رقابت ها، با قدرت درصدر جدول است. تیم گل نفت مسجدسلیمان درهفته اول و در روزی که بازی ملی حفاری لغو شد، با پیروزی 4 بر یک از سد تیم هیات گلف قم گذشت.

در هفته دوم، نفت مسجدسلیمان دریک بازی یکطرفه با نتیجه 5 بر صفر تیم منطقه آزاد اروند را شکست داد و ملی حفاری هم مقابل معراج مسجدسلیمان شکست خورد.

درهفته سوم، ملی حفاری موفق شد با نتیجه 4 بر 2 از سد تیم هیات گلف اصفهان بگذرد؛ اما نفت مسجدسلیمان در این هفته استراحت داشت.

نفت مسجدسلیمان با دو برد و یک بازی کمتر در صدرجدول قرار دارد.

 

هت تریک پالایش گاز ایلام در پیروزی

تیم فوتبال پالایش گاز ایلام، در هفته ششم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران، سومین پیروزی پیاپی فصل خود را به دست آورد تا در جمع مدعیان قرار بگیرد.

تیم فوتبال پالایش گاز ایلام در هفته ششم لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه های ایران درخانه، میزبان تیم بادرود تهران بود که موفق شد در یک بازی برتر و پرگل با نتیجه 4 بر صفر حریف خود را شکست دهد.

شاگردان بیان محمودی در گاز ایلام، ابتدا در دقیقه ۲۰ از سوی سمیه خرمی وینگر، گلزن خود به گل رسیدند. در ادامه روژین تمریان پیش از پایان نیمه نخست، اندوخته های پالایش گاز ایلام را دو برابر کرد تا ایلام در نیمه نخست با برتری ۲ بر صفر به رختکن برود.

 در نیمه دوم، اتفاقات نیمه نخست تکرار شد و بازهم به ترتیب سمیه خرمی و روژین تمریان دو بار دیگر دروازه بادرود را فرو ریختند تا خود را در این بازی دو گله و تیمشان را چهار گله کنند. به این ترتیب، تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام با کسب سومین پیروزی خود در ششمین بازی، جمع امتیازات خود را به عدد ۱۰ رساند تا در رده پنجم جدول قرار گیرد. ایلام تا صدر جدول ۶ امتیاز دارد.

 

 

سرمربی برزیلی نفت،  امیدها را زنده کرد

پس از پایان همکاری باشگاه صنعت نفت آبادان وفیروز کریمی به دلیل کسب نتایج ضعیف، مسؤولان باشگاه با ادسون تاوارس، سرمربی سابق سپاهان برای همکاری به توافق رسیدند.

 پس از گذشت چند روز از این توافق، تاوارس 3 آذر وارد آبادان شد و پس از مذاکرات رو در رو با مسؤولان باشگاه نفت، قرارداد همکاری طرفین به امضا رسید.

ادسون تاوارس، مربی 66 ساله اهل کشور برزیل، به این ترتیب رسماً سکان هدایت زرد پوشان آبادانی را به دست گرفت و ازهفته دوازدهم لیگ، روی نیمکت رهبری نفتی ها خواهد نشست.

 تاوارس باحضور در تمرینات نفت آبادان به بازیکنان این تیم معرفی شد و رسماً به عنوان سرمربی فعالیت هایش را آغاز کرد.

 گفتنی است، در روز های گذشته تمرینات صنعت نفت زیر نظر بهنام سراج، بهروز مکونی، محمود شجاعی و تاوارس برگزارشده است و موجی از امید در تیم برای بقا ایجادشده است. بازیکنان از نحوه تمرینات رضایت دارند و امیدوارند با این مربی برزیلی، دوباره به روزهای خوش برگردند و در لیگ برتر باقی بمانند.

ادسون تاوارس، مربی فوتبال اهل برزیل است که هدایت تیم های ملی اردن و ویتنام و تیم های باشگاهی ازجمله الهلال عربستان، السالمیه کویت و سپاهان اصفهان را در کارنامه کاری خود دارد.