تا پای جان برای  نفت مسجد   سلیمان می جنگیم

آرش جعفری  تیم پرماجرای نفت مسجدسلیمان در لیگ بیست و دوم لیگ برتر تا پیش از تعطیلی لیگ، نتایجی پرفرازونشیب داشت، به طوری که حتی کار به برکناری سرمربی آن رسید و با اعتصاب بازیکنان  در اعتراض به مسائل مالی ادامه پیدا کرد تا اینکه درنهایت با تامین منابع مالی و پرداخت آن، بازیکنان به تمرین ها بازگشتند تا شروع خوبی بعد از پایان تعطیلات در لیگ داشته باشند.

در خصوص وضعیت نفت مسجدسلیمان و شروع تمرین های این تیم، با رضا مهاجری، سرمربی نفت مسجدسلیمان گفت وگویی داشتیم که می خوانید.

 نفت شروع خوبی در لیگ داشت؛ اما به یک باره در سراشیبی سقوط قرار گرفت.

دقیقا درست می گویید.در هفت هفته ابتدایی لیگ، احساس خوبی از تیم نفت به من القا می شد؛ زیرا همه پای کار بودند و می خواستند تیم در لیگ بماند؛ اما متاسفانه در ادامه اینگونه نبود؛ البته باید بگویم که ما خوب بازی می کردیم؛ اما بدشانسی و مصدومیت بعضی بازیکنان مزید بر علت شد که نتیجه نگیریم. به عنوان مثال در دیدار با تراکتور، بازی برده را با شکست عوض کردیم و حتی در دقیقه پایانی، توپ ما مقابل دروازه خالی، به تیر خورد تا بازی مساوی نشود؛ اما مطمئن هستم این اوضاع درست می شود و دوباره مثل ابتدای فصل نتایج خوبی می گیریم.

  می توانید بگویید نقش رضا مهاجری به عنوان سرمربی تیم در این شکست ها چقدر بوده و اینکه راه حلی برای این موضوع داشتید؟

فوتبال  یک بازی دسته جمعی است و همه در برد و باخت آن سهیم هستند؛ از مربی و بازیکن تا باشگاه و مدیریت و این یک چرخه به هم وابسته است. من به عنوان سرمربی تیم، بسیار تلاش و تمام نکات فنی را به بازیکنان بازگو کردم. بازهم تاکید می کنم، همان طور که همه در پیروزی تیم نقش دارند، در شکست هم به اندازه خود سهیم هستند، برای همین رضا مهاجری هم به عنوان سرمربی در این شکست ها سهیم است و در برهه ای که این شکست ها را داشتیم، واقعاً ناراحت بودم. در مورد راه حل هم باید بگویم که راه حل داشتیم؛ اما بدشانس بودیم و دربازی که نباید می باختیم، باختیم.مصدومیت بازیکنان یا اخطار و محرومیت آنها و نداشتن یک تیم کامل، همان بدشانسی هاست.

  یکی از مشکلات این روزها در تیم های فوتبال ایران مشکل مالی است و تیم شما هم مستثنا نیست؛ اما گویا این مشکل در تیم شما حل شده است؟

متاسفانه همین طور است. بیشتر تیم ها درگیر این موضوع هستند؛ اما من   باید از نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی که توانست با رایزنی بین دو وزارت نفت و ورزش و جوانان مبلغی را برای باشگاه نفت تامین کند، تشکر کنم؛ هرچند که حدود 40 درصد این مبلغ به دستمان رسیده است.امیدوارم مدیران استانی هم نگاه ویژه ای به این تیم داشته باشند تا بتوانیم از این فشار خارج شویم و توان رقابت با دیگر تیم های لیگ را داشته باشیم.

  با پرداخت این پول، بازیکنان تمرین ها را دوباره از سر گرفتند؟

بعد از تامین این مبلغ، هیأت مدیره نیز اقدام های لازم را انجام داد و بچه ها برگشتند. تمرین ها را شروع کرده ایم و امیدوارم در فرصت باقیمانده تا شروع مسابقات، آماده سازی خوبی داشته باشیم که بتوانیم به شرایط خوب خودمان برگردیم. هدف ما در ادامه مسابقات، دفاع از اعتبار و نام نفت مسجدسلیمان است. بازیکنان باغیرت هستند و قابلیت های زیادی هم دارند؛ اما برای استفاده از این قابلیت ها به تمرکز، تلاش و اراده نیازمند هستیم. البته این را هم بگویم که این حمایت ها باید ادامه دار باشد. امیدوارم با همت مدیریت باشگاه و مسؤولان، دیگر بهانه ای برای تعطیلی تمرین ها وجود نداشته باشد. این قول را می دهیم اگر تا پایان لیگ، حداقل شرایط لازم برای بازیکنان و کادر فنی فراهم باشد، تا پای جان برای نفت مسجدسلیمان خواهیم جنگید و این تیم نفت را سرافراز خواهیم کرد؛ چراکه این بچه ها از توانایی بالایی برخوردارند.

  گویا قرار است اردویی در تهران و چند بازی دوستانه داشته باشید؟

بله همین طور است؛ اما فعلا در اهواز تمرین ها را انجام می دهیم که در ادامه ان شاءالله بتوانیم برای برپایی اردو و انجام چند بازی تدارکاتی در تهران حضور پیدا کنیم.

  گفتید این تیم و بازیکنان توانایی خوبی دارند. آیا نتایج ابتدای فصل را می توانید دوباره تکرار کنید؟

در پاسخ به سوال قبلی تان گفتم، چه در روزی که نتایج خوب گرفته ایم و چه روزی که شرایط نرمالی نداشتیم، همه چیز را باید پای همه بازیکنان و اعضای  کادرفنی تیم بنویسیم.فوتبال یک ورزش جمعی است و برای موفقیت باید همه درکنارهم تلاش کنند. درباره نفت مسجدسلیمان هم این موضوع صدق می کند. باید از مدیریت تا تدارکات باشگاه، همگی با تلاش و همدلی، تیم را به سمت روزهای خوب اول فصلش برگردانند.من اعتقاد دارم که می شود نتایج خوب را تکرار کرد.

  خیلی ها از سقوط  احتمالی نفت مسجدسلیمان نگران هستند، بخصوص هواداران. با این اوصاف شما قول می دهید که تیم در لیگ برتر بماند؟

متأسفانه الان در جایگاه پانزدهم هستیم؛ اما جایگاه واقعی ما اینجا نیست. دو تیم مس کرمان و ملوان هم با ما هم امتیاز هستند، این یعنی که با یک برد می توانیم حداقل 3 پله صعود کنیم و از منطقه خطر دور شویم. اینکه متاسفانه سقوط می کنیم و اوضاع خوب نیست، حرف هایی است که زده می شود. به نظر من صحبت درباره اینکه چه تیم هایی سقوط می کنند، زود است و ما اصلاً به سقوط فکرنمی کنیم؛ چون تیم نتایج را جبران خواهد کرد.اصلاً درباره تیممان فکر منفی در سر نداریم و مثبت فکر می کنیم و این باور را داریم که می توانیم به رده های بهتری در جدول برسیم. گفتم تا پای جان برای نفت مسجدسلیمان می جنگیم و نفت در لیگ برتر باقی می ماند.

 

با کسب 17 مدال رنگارنگ

بانوان کاراته کا نفت  مسجدسلیمان خوش درخشیدند

اعضای تیم کاراته سبک ماتسوشیما بانوان نفت مسجدسلیمان با کسب مقام سوم تیمی و 17 مدال رنگارنگ در مسابقات قهرمانی کشور به خانه بازگشتند .  مسابقات کاراته سبک ماتسوشیما بانوان کشور با حضور 1100 کاراته کا در قالب 26 تیم از 21 استان به مدت 2 روز به میزبانی تهران برگزار شد .  در پایان این مسابقات تیم های تهران، اصفهان و نفت مسجدسلیمان به ترتیب بر سکوهای اول تا سوم قرار گرفتند .

بانوان کاراته کا تیم نفت در این آوردگاه، 8 مدال طلا را توسط خانم ها زیبا آرین نژاد، سامره ذلکی، حنانه جلیلی، ریحانه ارسطو، سارا حسینی، آیلین فارسان، مهدیه خدادادی و بهار محمدی، 4 مدال نقره را از سوی بهار شیروانی، توران جمالی، آندیا نوذری و آرتیمیس مرادی و 5 مدال برنز را توسط محدثه خلفیان، ساینا کریمی، مهدیس جمالپور، هانیه خدادادی و سارینا براتی کسب کردند. سرپرستی و سرمربیگری تیم موفق بانوان کاراته کا نفت مسجدسلیمان را در این مسابقات، شیهان طیبه عباسی به عهده داشت .

 

ابقای رئیس هیأت تیراندازی خوزستان

سیدسالارمحمدنیا، مدیرعامل باشگاه ورزشی- فرهنگی شرکت ملی حفاری ایران با کسب ۲۳ از ۲۳رأی ماخوذه، برای چهار سال آینده رئیس هیأت تیراندازی استان خوزستان شد. 

مجمع انتخاباتی هیأت تیراندازی استان خوزستان، 2 آذر در سالن اجتماعات هتل تختی اهواز برگزار شد که سید سالار محمد نیا به عنوان تنها کاندیدای هیأت تیراندازی استان از ۲۳رأی مجمع، همه آرا را نصیب خود کرد و برای چهار سال دیگر در سمت رئیس هیأت تیراندازی استان خوزستان باقی ماند.

 گفتنی است، مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی، اختیارات برگزاری این مجمع را به مهدی مبینی، دبیر فدراسیون تیراندازی تفویض کرده بود.همچنین در ادامه انتخابات این مجمع، مریم ممبینی با کسب ۲۲ رأی به عنوان نایب رئیس بانوان، ارشاد فدایی گل افزایی با کسب ۲۲ رأی به عنوان خزانه دار، مهدی شفیعی با کسب ۲۱ رأی به عنوان کارشناس خبره، مریم مراداسکندری با کسب ۲۲ رأی به عنوان هیأت رئیسه بانوان و کوروش مردانی با کسب ۲۲ رأی به عنوان هیأت رئیسه آقایان هیأت تیراندازی استان خوزستان انتخاب شدند.