ليگ دسته دوم فوتبال ايران

حضور پر رنگ نفتي ها و صعو دبه ليگ يک

نفتي ها در ليگ دسته دوم فوتبال باشگاه هاي ايران، حضوري فعال دارند تا جايي که با حضور 3 تيم مدعي در مرحله نهايي رقابت هاي ليگ دسته دوم براي صعود به ليگ يک، با رقباي خود رقابت مي کنند. نفت اميديه در گروه (الف) و دوتيم نفت و گاز گچساران و پالايش نفت آبادان در گروه (ب) تيم هايي هستند که با کسب نتايج مناسب در دور مقدماتي، موفق شدند قدم به مرحله نهايي بگذارند که در اين ميان، دوتيم نفت اميديه و نفت و گاز گچساران، مدعي حضور در ليگ دسته يک فوتبال ايران هستند. نفت اميديه در گروه (الف) با کسب 11 امتياز در رتبه دوم جدول قرار دارد و با توجه به شرايط جدول، حتي اين شانس را دارد تا با پيروزي در دوبازي آخر خود، به عنوان تيم نخست به ليگ دسته يک فوتبال ايران صعود کند. در غير اينصورت نفتي ها با کسب مقام دوم، بايد براي حضور در ليگ يک، قدم به مرحله پلي اف بگذارند. اما در گروه دوم، شرايط کمي متفاوت است. تيم پالايش نفت آبادان که در دور مقدماتي بسيار خوب ظاهر شده بود، در مرحله نهايي نتوانست انتظارات را برآورده کند و با نتايج دور از انتظار در انتهاي جدول 6 تيمي قرار گرفته و ديگر شانسي براي صعود ندارد و بايد يک فصل ديگر را در ليگ دسته دوم سپري کند؛ اما ديگر نماينده نفتي ها، تيم فوتبال نفت و گاز گچساران با کسب 13 امتياز در رتبه دوم قرار دارد و مي تواند از شانس حضور در پلي اف و رسيدن به ليگ دسته يک استفاده کند. در اين گروه، شاهين بوشهر با کسب امتيازات لازم، صعودش به عنوان تيم نخست مسجل شده و نفتي ها فقط بايد با کسب امتياز لازم از 2 بازي آينده، براي حضور در پلي اف خود را آماده کنند. حال با توجه به شرايط نمايندگان نفتي حاضر در اين رقابت ها مي توان گفت که اگر اتفاق غير مترقبه اي در 2 ديدار پاياني مرحله نهايي رخ ندهد و دو تيم نفت اميديه و نفت و گاز گچساران با پيروزي و نتايج لازم مقابل حريفان، روند رو به رشد خود را ادامه دهند، مي توانيم حداقل شاهد حضور يک تيم نفتي در ليگ دسته يک باشيم و نيز در خوش بينانه ترين حالت، هر دوتيم به ليگ يک صعود کنند تا فصل آينده در ليگ دسته يک فوتبال ايران شاهد حضور دو تيم نفتي باشيم. تيم فوتبال نفت اميديه با قهرماني در گروه (الف) مي تواند مستقيم به ليگ دسته يک صعود کند و تيم فوتبال نفت و گاز گچساران که در گروه (ب ) حضور دارد نيز از اين شانس بر خوردار است، تا با حضور در پلي آف و پيروزي در اين مرحله، تعداد نمايندگان نفت را به دوتيم افزايش دهد؛ اما اگر نفت اميديه در گروه خودش دوم شود، آن موقع در مرحله پلي آف شاهد دربي نفتي ها خواهيم بود و از ميان اين دوتيم يکي به ليگ دسته يک صعود مي کند. بنابراين با توجه به اين شرايط همانطور که اشاره کرديم، فصل آينده ليگ دسته يک بازهم يک نماينده از نفت خواهد داشت.

 

راشدي:شانس خوبي براي صعود به ليگ يک داريم

مدافع نفت اميديه معتقد است تيمش براي صعود به مسابقات ليگ دسته يک شانس خوبي دارد.  معين راشدي مدافع مستحکم نفت اميديه که سابقه بازي در تيم هاي نفت مسجد سليمان٬فجرسپاسي شيراز و استقلال اهواز را در کارنامه دارد، معتقد است تيمش امسال مي تواند راهي مسابقات ليگ دسته يک باشگاه هاي کشور شود.

 مدافع نفت اميديه با اشاره به بازي خوب تيمش مقابل گيلانمهر فومن و سپس با مقاومت که منجر به کسب 6 امتياز حساس شد، گفت: با اينکه تا پايان نيمه نخست2بر1 مقابل گيلانمهر عقب بوديم، ولي به خودمان آمديم و در نيمه دوم با غيرت بازيکنان و همچنين حمايت هواداران که سنگ تمام گذاشتند و واقعا از آنها سپاسگزاريم، موفق شديم4 بر2اين تيم خوب را شکست دهيم که البته مي توانستيم بيش از4 گل هم بزنيم. در بازي با مقاومت هم با ارائه يک بازي منطقي و فکورانه، موفق شديم پيروز از ميدان خارج شويم تا در زمره مدعيان صعود به ليگ يک قرار بگيريم.

البته 2 بازي حساس ديگر پيش رو داريم که روي نقاط قوت و ضعف حريف هايمان کار کرده ايم. انشاالله با پيروزي در اين دوبازي و صعود مستقيم به ليگ يک، جواب محبت هواداران و مسئولان باشگاه و مديران نفتي را مي دهيم.

 راشدي در مورد شانس نفتي ها براي صعود گفت:80 درصد شانس صعود به ليگ يک داريم و با تمرينات خوبي که پشت سر گذاشته ايم، مي توانيم به خواسته خود برسيم. در باره خودم هم بايد بگويم از لحاظ روحي، جسمي و فني در شرايط خوبي قرار دارم و انشاالله با تلاش کادر و بازيکنان بتوانيم پايان خوبي را براي خود در اين فصل با صعود رقم بزنيم.  اميدوارم همانطور که هوادارانمان تا اين جا يار دوازدهم ما بودند، در اين 2بازي هم ما را حمايت کنند تا با کمک خدا و تلاش مجموعه نفت اميديه، بتوانيم به ليگ يک صعود و دل مردم شهرم را شاد کنيم.

 

پارسي هاي جم پاياني خوب در فصل رويايي

پارس جنوبي را بايد پديده اين فصل ليگ برتر بدانيم؛ تيمي که پس از صعود به ليگ برتر، عملکرد فوق العاده اي داشت و حتي چند هفته هم در صدر جدول باقي ماند و مدافع عنوان قهرماني را در رده دوم نگه داشت. اما بتازگي پارسي ها با نتايج ضعيف و عجيب، جايگاه شان را از دست داده و به ميانه هاي جدول رسيده اند. هفته ها حسرت پيروزي و چند شکست تلخ سبب شد تيم مهدي تارتار آن شادابي گذشته را نداشته باشد؛ ولي دوباره شير خفته بيدار شد و با چند نتيجه خوب از جمله متوقف کردن قهرمان در تهران به روزهاي خوب برگشت. شاگردان مهدي تارتار در آخرين بازي خانگي خود در جم و مقابل هواداران پر شور خود موفق به پيروزي پرگل مقابل نفت تهران شدند تا پرونده اين تيم در ليگ برتر، بخوبي بسته شود و خاطره خوشي را رقم زده باشند. پارس جنوبي جم، که نيم فصل اول را با بازيکنان کم تجربه سپري کرد، در نيم فصل دوم با محمد نوري، طيبي و... باتجربه تر شد و توانست گليم خود را از آب بيرون بکشد.  حالا پارسي هاي جم نماينده شايسته وزارت نفت، با يک پيروزي دلچسب و پرگل در هفته آخر در مشهد، به پايان خوب در فصل رويايي مي انديشند. پارسي ها هم اکنون شانسي براي سهميه آسيايي ندارند؛ اما با يک برد برابر سياه جامگان مي توانند خود را به عنوان برترين تيم جنوبي معرفي کنند و البته اگر خوش شانس باشند، بالاتر از پيکان در رتبه پنجم قرار بگيرند تا يک فصل رويايي را رقم زده باشند.  تيم فوتبال پارس جنوبي جم در هفته بيست و نهم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران در خانه، ميزبان تيم فوتبال نفت تهران بود که موفق شد، در حضورهواداران پرشورجمي، همنام تهراني خود را در ديداري پر گل شکست دهد. شاگردان مهدي تارتار در روزي که تيم برتر ميدان بودند، درهمان نيمه نخست، کار حريف تهراني خود را يکسره کردند و موفق شدند بازدن 2 گل، برنده به رختکن بروند.  با شروع نيمه دوم، پارس جنوبي جم گل سوم را هم به ثمر رساند و در ادامه به حفظ برتري خود پرداخت و در نهايت با نتيجه پر گل 3 بر صفر برنده بازي شد. 3 گل پارس جم در اين بازي را محمد نوري، روح الله سيف اللهي و احسان تاييدي به ثمر رساندند.پارس جنوبي جم با اين پيروزي 44 امتيازي شد و در رتبه ششم جدول قرار گرفت.

 

پارس جنوبي باعث افتخار نفت است

تارتار: شاگردانم حقانيت خود را ثابت کردند

مهدي تارتار، سرمربي تيم فوتبال پارس جنوبي جم بعد از ديدار تيمش مقابل نفت تهران که با پيروزي شاگردانش همراه بود، گفت: خيلي خوشحالم که بازي آخرمان در جم با پيروزي تمام شد؛ چون در نيم فصل دوم  به دليل خوب نتيجه نگرفتن در خانه، به هواداران بدهکار بوديم. به شاگردانم گفتم بايد در آخرين بازي مان در اين شهر پيروز شويم.

 تارتارسپس به شرايط فني بازي اشاره کرد وگفت: بازي يک طرفه بود و با توجه به اينکه نفت براي پيروزي به ميدان آمده بود، با دو مهاجم بازي کرد، آن هم در حالي که بيشتر تيم ها در جم براي نباختن به ميدان مي آمدند. بايد به بازيکنان خودمان تبريک بگويم که با وجود اينکه شرايط خوبي نداشتند، شرافتمندانه بازي کردند و نشان دادند که در روز هاي سخت هم خوب بازي مي کنند. خوشحالم براي اينکه حقانيت مان راثابت کرديم، در حالي که برخي ها مي گفتند اين دو تيم، نفتي هستند و ممکن است اتفاقاتي رخ بدهد؛ اما ما شرافتمندانه بازي کرديم. تارتار در پاسخ به اين سؤال که چه برنامه اي براي حفظ بازيکنان در فصل بعد وجود دارد،گفت: اگر من جاي مالک يا مديريت باشگاه بودم، با چنگ و دندان اين بازيکنان را حفظ مي کردم؛ چون اينها حقانيت شان را ثابت کردند و نشان دادند که چه کيفيتي دارند. شما ديديد که تيم هاي ديگر، بازيکنان بزرگي داشتند؛ اما آنها جلوي بچه هاي ما دست و پا بسته بودند. اميدوارم مشکلات بازيکنان حل شود، چرا که اين بازيکنان به پارس جنوبي و اين شهر و ورزشگاه عادت کرده اند. اميدوارم به آنها رسيدگي شود. تارتار در ادامه با اشاره به حمايت پرشور هواداران اين تيم خاطرنشان کرد: تيم ما، تيمي است که دوست داشتني است و هواداران خوبي دارد. واقعا هواداران خوبي داريم که بايد از آنها تشکر کنم. در پايان اين بازي هم با تشويق هاي خود بخوبي ما را بدرقه کردند که حتي اشک در چشمان من جمع شد. اميدوارم براي آنها امکانات بيشتري فراهم شود، مانند اياب و ذهاب. اين تيم براي کل استان است و از شهرهاي ديگر براي تشويق به جم مي آيند که لازم است امتياز اين تيم در ليگ برتر بماند؛ چرا که نشاط اجتماعي خاصي را در استان به وجود آورده است. مسئولان بايد به فکر باشند، چون تيمي که هوادار دارد و تيمي که هوادار ندارد، با هم متفاوت هستند. در اين بازي هر دو تيم نفتي بودند؛ اما ما کجا و نفت تهران کجا. وقتي تيمي مثل ما تماشاگر دارد، بايد از آنها حمايت شود.سرمربي پارس جنوبي درباره اينکه براي فصل بعد، از ساير تيم ها پيشنهادي دارد يا خير؟ گفت: مربيگري شغل ماست، پيشنهادهايي وجود دارد؛ اما اولويتم پارس جنوبي است. براي اين تيم خون دل ها خورديم تا به اينجا برسد.