پریسا امامی : امیدوارم با نمایش بازی های زیبا قهرمان شویم

آرش جعفری     تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان موفق شد در پایان نیم فصل نخست سوپر لیگ بانوان باشگاه های ایران در صدر جدول جای بگیرد. تیم فوتسال پالایش نفت آبادان بعد از اینکه سال گذشته نتوانست به مرحله نهایی راه پیدا کند، در فصل جدید سرمربی خود را عوض کرد تا پریسا امامی، هدایت این تیم را در سوپر لیگ به عهده داشته باشد.  سازمان لیگ برای نخستین بار در فوتسال بانوان، سوپر لیگ را  برگزار می کند. برای همین کار پریسا امامی در نخستین تجربه بسیار سخت به نظر می آمد؛ اما این مربی جوان؛ ولی در عین حال باتجربه موفق شد با هدایت درست  شاگردانش در پایان نیم فصل قهرمان در صدر جدول جای بگیرد.  این مربی جوان می گوید، هنوز هیچ چیز تمام نشده؛ چرا که دو مرحله دیگر باقی مانده و در پایان مرحله سوم اگر صدر باشیم قهرمان واقعی هستیم.  در خصوص قهرمانی نیم فصل و اوضاع تیم پالایش نفت آبادان با پریسا امامی گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم.

شروع خوبی در سوپر لیگ داشتید.  در پایان نیم فصل در صدر جدول قرار دارید ؟

 لطف خدا شامل حال من و تیمم شد. خدا را شکر با برد دربی نفتی ها مقابل ملی حفاری اهواز، لیگ را شروع کردیم و در ادامه هم بازی های خوبی انجام دادیم و در نهایت در پایان نیم فصل اول، در صدر قرار داریم.

   بنابراین باید از عملکرد شاگردانتان راضی باشید ؟

راضی هستم؛ اما هنوز نقاط ضعفی وجود دارد که باید با تمرین بیشتر آنها را بر طرف کنیم. در بعضی از بازی ها با اینکه برنده شدیم، عملکرد خوبی نداشتیم؛ چرا که روی بچه ها استرس و فشار زیادی بود.

    این استرس به علت انتظارات زیاد از تیم شما نبود ؟

خیر. ما تا بازی با پیکان، شرایط خوبی داشتیم. بعد از بازی با این تیم، استرس و فشار روی تیم من زیاد شد. در روز بازی با پیکان اصلاً خودمان نبودیم و شکست بدی را تجربه کردیم. برای همین به لحاظ روحی- روانی تیم به هم ریخت و شما وقتی نتایج بعد از بازی با پیکان را ببینید، متوجه این استرس و فشار روحی- روانی می شوید.در هفته های ابتدایی به هر تیم، بیش از 4 گل می زدیم و به قول معروف بردهای پرگلی داشتیم؛ اما بعد از شکست مقابل پیکان در بازی های بعدی  با نتایج یک بر صفر یا اختلاف یک یا دو گل که زیاد خوب نبود، برنده شدیم  و فقط 3 امتیاز را گرفتیم؛ البته همانطور که گفتم، قصد داریم درنیم فصل دوم، تمام این مسائل را برطرف و مانند شروع فصل، باقدرت نیم فصل دوم را شروع کنیم.

    مشکل دیگری نداشتید ؟

مشکل خاصی نداشتیم؛ اما یکی از بازیکنان خوبم به نام فاطمه رحمتی دربازی اول مقابل ملی حفاری اهواز مصدوم شد و در بازی با مس رفسنجان او را  نداشتم. متأسفانه آسیب دیدگی شدیدی داشت که خدا را شکر الان بهبود یافته و در نیم فصل دوم می تواند به تیم کمک کند.

   برای نیم فصل دوم بازیکن جدیدی جذب نخواهید کرد؟

هنوز برای نیم فصل دوم برای جذب بازیکن جدید برنامه ای نداریم. باید این را هم اضافه کنم که بازیکن تاپ یا ملی پوش هم بیرون نیست که بتوانیم بگیریم؛البته خانم فرشته کریمی که لژیونرهستند، اگر برگردد برای جذب او فکر می کنیم.

   داوری ها در نیم فصل اول چطور بود، بخصوص اینکه در بازی آخر برای شما کمی حاشیه ساز شد؟

متأسفانه داوری ها تا به اینجا زیاد خوب نبوده. این تنها حرف من نیست، تمام تیم ها از داوری ها ناراضی هستند؛ البته بعضی بازی ها مشکل ندارد؛ اما در کل باید بگویم داوری ها چنگی به دل نمی زند.در همین بازی آخر، داوری بازی را خراب کرد و حتی تیم حریف هم که در زمین خودش بازی می کرد، از داور راضی نبود.امیدوارم کمیته داوران در این خصوص بیشتر فکر کند و داوری ها بهتر شود.

   حرف بازی آخر شد؛ بازی با مس رفسنجان چطور بود؟

بازی سخت و خیلی مهمی بود.ما با پیکان در کورس هستیم و بازی داخل و خارج خانه برایمان فرق ندارد؛ باید برنده شویم. در نیمه اول با اینکه یک بازیکن ما اخراج شد، توانستیم تیم حریف را کنترل کنیم. در نیمه دوم بر توپ و میدان تسلط داشتیم و درنهایت، گل برتری را زدیم؛ البته چند موقعیت دیگر داشتیم که استفاده نکردیم.

   کیفیت لیگ را که امسال به صورت سوپر لیگ و با تعداد تیم کمتر برگزار می شود، چطور می بینید ؟

بعد از سپری کردن پیک های شدید کرونا، مقرر شده که امسال رقابت ها به صورت سوپر لیگ ۸ تیمی و دوره ای برگزار شود.بعد از برگزاری بازی های رفت و بر گشت، تیم ها بر اساس نتایج روبه رو که میزبان را مشخص می کند، یک بار دیگر با یکدیگر رقابت می کنند. در نهایت هر تیم ۲۱ بازی انجام می دهد و قهرمان لیگ   بر اساس رتبه در جدول مشخص خواهد شد.

همانطور که گفتم، هشت تیم در مسابقات حضور دارند و کیفیت لیگ نسبت به سال های گذشته خیلی بالاتر است. تیم ضعیفی نداریم که مثل سال های قبل زنگ تفریح باشد.همه تیم ها باکیفیت هستند و نتایج نزدیکی رقم می خورد؛ البته باید این راهم اضافه کنم که سه مرحله ای شدن کمی باعث فرسایشی شدن هم می شود و در روزهای آخر مصدومیت احتمالی بازیکنان را به دنبال خواهد داشت و خیلی باید مراقب این موضوع باشیم.

   فصل قبل پالایش نفت نتوانست به مرحله نهایی برسد، با اینکه در دور مقدماتی اول شده بود. امسال قول قهرمانی در نخستین سوپر لیگ را می دهید ؟

هیچ مربی قول قهرمانی نمی دهد. در ضمن الان خیلی زود است. تازه نیم فصل اول تمام شده و به قهرمان نیم فصل هم جام قهرمانی نمی دهند. 14 بازی تا پایان فصل باقی مانده. بنابراین راه زیادی تا قهرمانی داریم؛ اما من و شاگردان سعی می کنیم ابتدا بازی های زیبایی به نمایش بگذاریم و سپس با کسب نتایج خوب قهرمان شویم.

    در میانه راه مدیرعامل باشگاه عوض شد. این موضوع روی تیم شما تأثیر نداشت و اینکه مدیریت کماکان از تیم شما حمایت می کند ؟

ما فصل و درواقع پیش فصل را با آقای پارو شروع کردیم.ایشان مدیر بسیار خوبی بودند. قبلاً هم با ایشان کارکرده بودم. ایشان یک مدیر ورزشی بودند و اطمینان خاطر خاصی به تیم ومجموعه می دادند. از طریق نشریه شما از زحمات ایشان تشکرویژه دارم. آقای چوپان هــم که  به جـــای ایشان آمده اند، انسـان و مدیر بسیارخوبی هستند و در این مدت بخوبی ازتیم حمایت کرده اند. امیدوارم این حمایت ها تا روز قهرمانی ادامه داشته باشد.

 

 قهرمانی دختران پالایش نفت آبادان  درنیم فصل اول سوپر لیگ بانوان

آخرین هفته نیم فصل نخست سوپرلیگ فوتسال بانوان باشگاه های ایران با برتری پالایش نفت آبادان مقابل مس و پیروزی مقتدرانه ملی حفاری اهواز مقابل هیأت فوتبال نطنز به پایان رسید. مسابقات سوپر لیگ فوتسال بانوان باشگاه های ایران در فصل جدید به خاطر کم شدن تعداد تیم ها در 3 مرحله برگزارمی شود که دختران آبادانی با ارائه عملکردی خوب و پشت سر گذاشتن رقبا در نیم فصل نخست، به قهرمانی رسیدند و حالا با صدرنشینی به مرحله دوم قدم می گذارند.

 پیروزی انتقامی  پالایش نفت آبادان برابر مس با گل خسروی

هفته هفتم و پایانی نیم فصل نخست سوپر لیگ فوتسال بانوان باشگاه های ایران با ادامه صدرنشینی پالایش نفت آبادان همراه شد.    شاگردان پریسا امامی دریکی از مهم ترین دیدارهای خود در رفسنجان و  در سالن پیام نور، مهمان تیم مس این شهر بودند که موفق شدند با ارائه یک بازی برتر و درعین حال منطقی، حریف قدرتمند و باانگیزه خود را با نتیجه یک بر صفر شکست دهند و به پیروزی برسند.  تک گل 3 امتیازی تیم پالایش نفت آبادان را فرشته خسروی به ثمر رساند. تک گل فرشته خسروی در دقیقه ۲۳ روی پاس سهیلا ملمولی، سه امتیاز را به حساب تیم پریسا امامی واریز کرد. این برد، نوعی انتقام برای پالایش نفت از تیمی است که فصل گذشته مانع راه یابی آبادان به نیمه نهایی لیگ شد. حساس بودن بازی باعث شده بود دیدار پالایش نفت آبادان و مس رفسنجان، مسابقه ای پرحاشیه شود. اخراج فهیمه زارعی در دقیقه ۱۸ نقطه اوج اتفاقات بود، به طوری که پالایش نفت آبادان مجبور شد در انتهای نیمه نخست، با یک بازیکن کمتر، فشار بیشتری را تحمل کند.درحاشیه این بازی، دو تیم به نحوه قضاوت داوران اعتراض زیادی داشتند، به طوری که داوران، بارها از کارت زرد خود استفاده کردند و درصحنه اخراج فهیمه زارعی، بازیکن پالایش نفت  نیزاعتراض زیادی به این تصمیم داشت. پیروزی پالایش نفت آبادان، این تیم را در پایان دور اول سوپر لیگ فوتسال بانوان درصدر حفظ کرد. این تیم در ۷ بازی خود ۱۸ امتیاز به دست آورده و یک امتیاز از پیکان رده دومی و مدافع عنوان قهرمانی، بیشتر دارد.

 پیروزی دلچسب حفاری خوزستان در نطنز

در ادامه هفته هفتم سوپر لیگ فوتسال بانوان باشگاه های ایران، تیم ملی حفاری اهواز در نطنز با عبور از سد تیم هیأت فوتبال این شهر، وضعیت خود را در جدول سر و سامان داد.

در این مسابقه که در شهر نطنز استان اصفهان برگزار شد، ملی حفاری با هدایت فروزان سلیمانی و در شرایطی که نیاز مبرمی به برد داشت، توانست با ارائه یک بازی برتر و قاطعانه  با نتیجه سه بر صفر به پیروزی برسد. ملی حفاری اهواز در هفته های اخیر، شرایط سختی را تجربه کرده بود و اعاده حیثیت، هدف اول این تیم نفتی بود.این هدف، با گل های فاطمه پاپی، زهرا کیانی و فاطمه حسینی در مسیر تحقق قرار گرفت. فاطمه پاپی، همچنان نقش خود را به عنوان یک وزنه، برای آبی پوشان اهواز ایفا می کند.او یک مهره غیرقابل جایگزین در ملی حفاری اهواز است. ملی حفاری اهواز با این پیروزی ۷ امتیازی شد و به رده ششم صعود کرد تا به اوضاع خود سروسامان داده باشد.   ملی حفاری اهواز درسال های اخیر، همواره یکی از تیم های قدرتمند و شاخص فوتسال بانوان ایران بوده؛ اما در این فصل با مشکلات زیادی مواجه است و تلاش می کند بتدریج از این مشکلات عبور کند. هدف تیم ملی حفاری اهواز این است که در دوسوم باقیمانده از لیگ فوتسال زنان بتواند خود را به نیمه بالایی جدول برساند؛ گرچه لیگ ۱۴۰۱، لیگی دشوار و پیچیده برای تمامی تیم هاست.