هومن افاضلی:  نگاه نفت مسجدسلیمان  به بالای جدول است

آرش جعفری  تیم  فوتبال نفت مسجدسلیمان، شروع خوبی در رقابت های  لیگ  برتر  بیست  و دوم  فوتبال ایران داشت، تا جایی که در 5 هفته ابتدایی، با کسب امتیازات لازم، در جمع تیم های بالای جدول بود؛ اما باخت به پرسپولیس در خانه، باعث شد این تیم دچار بحران شود و در 4 بازی پیاپی شکست بخورد.  مساوی در هفته دهم مقابل مس رفسنجان از تیم های مدعی، تا حدودی آرامش را به این تیم بازگرداند. مدیر فنی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان که سابقه هدایت تیم های نفتی را به عهده دارد، معتقد است که دوران بحران در این تیم تمام شده و نفت دوباره به روزهای خوب برمی گردد. در خصوص وضعیت این تیم با هومن افاضلی، مدیر فنی تیم نفت مسجدسلیمان گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم.

  چه شد که دوباره دریک تیم نفتی مسؤولیت قبول کردید؟

من یک مربی فوتبال هستم و درواقع شغل من این است. همان طور که می دانید و اشاره کردید، قبلاً هم در تیم های فوتبال نفت تهران و پارس جنوبی جم، سرمربی بودم. برای همین به شرایط تیم های نفتی آشنا هستم. آقای مهاجری و سپس مسؤولان باشگاه با من صحبت هایی داشتند و وقتی شرایط را مساعد دیدم، به مسجدسلیمان آمدم تا به این تیم کمک کنم. امیدوارم که کمک هایم مثمر ثمر باشد.

   نفت شروع خوبی در لیگ داشت؛ اما یکباره دچار بحران شد. در این خصوص توضیح می دهید؟

همان طور که می دانید، بحران در تیم نفت بعد از باخت به پرسپولیس شروع شد. این بازی، حواشی زیادی داشت که همین حواشی باعث شد تیم ضربه بخورد. بعد از آن، در دو بازی مقابل نساجی و گل گهر با اینکه مستحق شکست نبودیم، غافلگیر شدیم و با تعداد گل های بالا، بازی را واگذار کردیم. کمی هم در اطراف تیم حاشیه درست کردند و همه این موضوعات، دست به دست هم دادند تا دچار مشکل شویم؛ البته این را هم اضافه کنم که داوری ها مزید برعلت شد. در بازی با تراکتور هم حق ما شکست نبود. بازی را که برنده بودیم، واگذار کردیم. در همین بازی در دقیقه آخر، توپ ما به تیرک دروازه خورد تا مساوی نشویم.

  اما بالاخره بعد از 4 بازی، نوار شکست ها را پاره کردید؟

بله، همین طور است. در هفته دهم مسابقات، بازی سختی با مس رفسنجان داشتیم و با تساوی صفر بر صفر این دیدار خاتمه یافت. بعد از ۴ باخت متوالی توانستیم نوار شکست هایمان را قطع کنیم و یک امتیاز برابر حریف کرمانی به دست آوریم. مس رفسنجان از تیم های مدعی لیگ برتر است. در این بازی حتی ما شانس پیروزی هم داشتیم که متاسفانه فرصت ها را از دست دادیم.

 در این چند وقت، صحبت از برکناری سرمربی تیم بود. آیا صحت داشت؟

متأسفانه وقتی یک تیم، چند بازی را بد ارائه می کند، انواع و اقسام شایعه ها و حاشیه ها برای آن درست می شود. رضا مهاجری، مربی خوبی است و درنفت مسجد سلیمان هم خوب کارکرده است. بعید می دانم که اخراج شود، ضمن اینکه در تمام تیم ها اختلاف وحاشیه وجود دارد و نفت مسجدسلیمان هم از این قاعده مستثنا نیست؛ اما مشکلات حل می شود.

  هدایت یزدی، مدیرعامل باشگاه چقدر درخروج تیم از بحران کمک کرد؟

مدیرعامل باشگاه نفت مسجد سلیمان، خودش یک فرد فوتبالی و از مدیران توانمند است. نفت با این تیم از لیگ یک به برتر صعود کرد. هدایت یزدی، برای بهتر شدن تیم خیلی زحمت می کشد و بخوبی حامی تیم است. خدا را شکر محرومیت ایشان هم بخشیده شده و به حالت تعلیق درآمده است.

  نفت مسجدسلیمان کم گل می زند. فکر می کنید علت آن چیست؟

این تنها مشکل نفت نیست. تیم ها در فاز دفاعی خوب سازماندهی شده اند، از سوی دیگر کیفیت و خلاقیت بازیکنان در خط حمله پایین است. بازیکن خلاقی که بتواند با خلاقیت و نبوغ خود نتیجه بازی را تغییر دهد، کم داریم. علاوه بر این، کیفیت تیم ها به هم نزدیک است و همین موضوع باعث شده تا ما کم گل بزنیم و تعداد گل ها در تیم های دیگر هم کم باشد. بازیکنان خلاق از فوتبال کشور دور شده و به لیگ های خارجی رفته اند و لیگ ما در زمینه بازیکن خلاق، فقیر است، ضمن اینکه درصدد هستیم در نفت، این مشکل را با تمرین اختصاصی بیشتر برای مهاجمان حل کنیم.

  آیا تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر می ماند؟

شک نکنید. حضور آبرومندانه در لیگ برتر، اولین برنامه نفت است. برای همین تیم ما در لیگ برتر می ماند. این را هم باید اضافه کنم که حتی نگاه ما مثل ابتدای فصل، به بالای جدول است و رتبه یک رقمی هم به دست می‎آوریم.

 

دختران فوتبالیست  پالایش گاز ایلام  با تساوی شروع کردند

 

هفته اول لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه های ایران  از جمعه، ۲۹ مهر با برگزاری دو دیدار آغاز شد. دریکی از این دیدارها، تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام در سنندج مهمان تیم زارع باتری این شهر بود که موفق شد حریف خود را در خانه اش متوقف کند.

شاگردان بیان محمودی با ارائه یک بازی منطقی موفق شدند در زمین تیم حریف با نتیجه تساوی یک بریک به کار خود پایان دهند.

تک گل تیم فوتبال دختران پالایش گاز ایلام را در این دیدار سمیه خرمی به ثمر رساند. شایان ذکر است، قرعه کشی پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال زنان با ۱۲ تیم انجام شد؛ اما ذوب آهن اصفهان و همیاری آذربایجان غربی پیش از شروع مسابقات از حضور در لیگ انصراف دادند. به این ترتیب این دوره از مسابقات با حضور ۱۰ تیم پیگیری می شود. 

 شروع خوبی در لیگ برتر داشتیم

بیان محمودی، سرمربی جدید تیم فوتبال بانوان شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه درهفته اول مهمان تیم زارع باتری کردستان بودند و با دست پر این بازی را ترک کردند، گفت: بازی خوبی بود، درحالی که  فرصتی برای بازی تدارکاتی پیش نیامده بود؛ اما بازیکنانم از هماهنگی و روحیه بالایی برخوردار بودند که با تکیه بر توان آنها  شروع خوبی را در فصل جدید لیگ برتر داشتیم.

محمودی در ادامه گفت: تیم فوتبال بانوان زارع باتری کردستان،تیمی با انگیزه و همچون ما ریشه دار و دارای بازیکنانی خوب و آماده ای بود که با تلاش شاگردانم موفق شدیم با دست پر از دیداری که خارج ازخانه  او بود به ایلام برگردیم.

او در ادامه به حمایت مدیران و مسؤولان باشگاه فرهنگی ورزش شرکت پالایش گاز ایلام و نگاه ویژه آنها به فوتبال بانوان اشاره و ابراز امیدواری کرد: با درخشش در فصل جاری بتوانیم نماینده شایسته ای برای پالایش گاز ایلام و بانوان آن باشیم.

 

صعود دو کوهنورد خطوط لوله منطقه اصفهان به قله 3 هزار متری سفیدخانی

دو نفرازهمکاران کوهنورد شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران   منطقه اصفهان، به نام های محمود اسدی (از معاونت مخابرات منطقه اصفهان) و  محمد ابراهیم صادقی  (بازنشسته مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان) همراه با تیم جانبازان و معلولین شرکت ملی پالایش و پخش به قله سفیدخانی استان مرکزی صعود کردند. این صعود طی 2 روز به میزبانی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت  ایران و شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند به قله 3هزار و 118 متری سفیدخانی شهرستان اراک انجام شد. محمود اسدی 52 ساله جانباز 15 درصد، کوهنوردی را به مدت 15 سال است که انجام می دهد و تجربه صعود به قله هایی همچون سلطان کوه تبریز، سبلان اردبیل، دامنه کوه دماوند، سپیدان شیراز، کرکس اصفهان و گنو بندرعباس را دارد. محمدابراهیم صادقی 60 ساله جانباز 35 درصد نیز کوهنوردی را از 9 سال پیش آغاز کرده و پیش از این دربرنامه صعود سراسری جانبازان ومعلولین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به قله دنا دراستان کهکیلویه و بویراحمد شرکت داشته است.

 

پوکر مناطق نفت خیزجنوب در لیگ دسته دوم

تیم فوتبال مناطق نفت خیزجنوب (گچساران) که در لیگ دسته دوم فوتبال ایران قرار دارد و این فصل را بسیار توفانی و خوب شروع کرده، در ادامه این روند و در هفته چهارم لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران، با یک پیروزی دیگر، جایگاه خود را در صدر جدول مستحکم تر از قبل کرد.  شاگردان داریوش یزدی در تیم فوتبال مناطق نفت خیزجنوب در هفته چهارم لیگ دسته دوم در خانه، میزبان تیم کیان سام بابل بودند که موفق شدند با ارائه یک بازی برتر و با نتیجه دو بر صفر، حریف خود را شکست دهند تا در همین شروع لیگ، پوکر(چهار پیروزی پی درپی) کرده باشند.  تیم فوتبال مناطق نفت خیزجنوب با برتری برابر حریف شمالی خود به شکست ناپذیری در رقابت های گروه (ب) لیگ دسته دوم ادامه داد تا با 12 امتیاز صدر نشین این گروه باشد.  خیرالله ویسی آرا، مهاجم باتجربه مناطق نفت خیزجنوب، هر دوگل این دیدار را به ثمر رساند تا هم زمینه ساز پیروزی تیمش باشد و هم با 4 گل زده در صدر گلزنان لیگ دسته دوم قرار بگیرد.