مدیرعامل باشگاه نفت مسجد سلیمان:

دیگر برای بقا نمی جنگیم  هدفمان حضور در بالای جدول است

مشعل   تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان به عنوان نماینده شرکت ملی مناطق نفت خیزجنوب، یکی از ۱۶ تیم حاضر در لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران است که ششمین حضورش در بالاترین سطح فوتبال کشور را تجربه می کند.  این تیم فصل گذشته، با وجود فراز و فرودهای فراوان و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات متعدد، سرانجام با تدابیر سرمربی خود رضا مهاجری، سختکوشی بازیکنان وحمایت های مدیرعامل باشگاه در لیگ برتر باقی ماند.  اما اوضاع در لیگ برتر 22، خیلی فرق کرد و دیگر از تیمی که برای بقا بازی می کرد، خبری نبود. نفت مسجدسلیمان در لیگ ۲۲ با ارائه فوتبال باکیفیت، روبه جلو و تهاجمی، نظر بسیاری از کارشناسان را به خودجلب کرده است، به گونه ای که زدن هشت گل، این تیم را در کنار پرسپولیس و گل گهر سیرجان به عنوان بهترین خط حمله لیگ برتر قرار داده وحضور در میانه بالای جدول باعث شده که روی این تیم یک حساب ویژه باز کنند.  به همین منظور و درخصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان، با هدایت یزدی، مدیرعامل باشگاه فرهنگی- ورزشی نفت مسجدسلیمان گفت و گویی انجام داده ایم که باهم می خوانیم.

  قبل از اینکه درباره بازی های این فصل تیم نفت مسجدسلیمان صحبت کنیم، ابتدا درباره فصل قبل که تیم را در شرایط سختی در لیگ برتر حفظ کردید، توضیحاتی بدهید؟

من هم به نوبه خودم از نشریه وزین «مشعل» که این وقت را در اختیاربنده قرار داد، تشکر می کنم. در پاسخ به سوال شما ابتدا باید به این موضوع اشاره کنم که طی 6 فصل حضور تیم نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران بجز یک فصل، در تمامی سال ها بسختی تیم در لیگ برتر باقی ماند. ازجمله فصل گذشته و درلیگ 21. با توجه به نتایجی که تیم در نیم فصل نخست به دست آورده بود، دغدغه همگان بر این بود که در پایان فصل در لیگ برتر بمانیم که در نهایت با تلاش و کوشش فراوان بازیکنان و کادرفنی، حمایت مسؤولان استانی، کشوری ومدیران نفتی از جمله وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل مناطق نفت خیزجنوب، مدیرعامل شرکت نفت و گازمسجدسلیمان، سایر مدیران ستادی در اهواز و مسجدسلیمان و هواداران عزیزمان توانستیم سهمیه شهر اولین ها و استان فوتبال خیز خوزستان را در لیگ برترحفظ کنیم؛ البته ذکر این نکته هم لازم است که روند رو به رشد تیم ما در انتهای فصل به گونه ای بود که حتی در آخرین بازی در ورزشگاه آزادی و در مقابل استقلال، یک فوتبال زیبا و تماشاگر پسند ارائه شد و حتی می توانستیم پیروز این مسابقه هم باشیم.

    امسال تیم نفت مسجدسلیمان در چه شرایطی آماده حضور در لیگ بیست ودوم شد؟

خوشبختانه با عزم و اراده ای که در مجموعه مسؤولان نفتی وجود داشت، خیلی زود تکلیف تیم نفت مسجدسلیمان برای حضور در فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱مشخص شد. سرمربی سال قبل را ابقا کردیم، وارد بازار نقل و انتقالات شدیم، خرید های مد نظر سرمربی راانجام دادیم و تیم با برگزاری اردوهای تدارکاتی در تهران و مشهد و چند بازی تدارکاتی، آماده حضور در لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران شد.

   طی 6 هفته ای که از لیگ برتر می گذرد، تیمتان فوتبال باکیفیت و تهاجمی را ارائه می کند. در این خصوص بیشتر بگویید.

هدف ما در بازی های این فصل، ارائه فوتبالی است که بتوانیم تماشاگران وهواداران با تعصب و زاگرس نشینان باغیرت را با فوتبال آشتی دهیم. در بازی های این فصل، ابتدا در یک بازی خارج از خانه، مس کرمان را ۳ بر۲ شکست دادیم و در ادامه نیز بازی های رو به جلو و تهاجمی و با کیفیتی را مقابل سایر حریفان ارائه کردیم، ازجمله بازی مقابل استقلال در هفته چهارم و پرسپولیس در هفته ششم که به اذعان کارشناسان، تیم نفت مسجدسلیمان جزء دو تیم برتر لیگ برتر است که در این فصل، فوتبال تهاجمی و زیبایی را بازی می کند. زدن ۸ گل در 6 بازی و قرار گرفتن درکنار پرسپولیس وگل گهر به عنوان بهترین خط حمله لیگ برتر، بیانگر این مدعاست. ازنظر امتیاز نیزباهشت امتیاز وبا اختلاف اندک و تفاضل گل نسبت به سایر رقبا، درمیانه بالایی جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران هستیم.

   هدف گذاری شما در لیگ بیست و دوم چیست؟

هدف ما این بوده که علاوه بر ارائه فوتبال زیبا و تماشاگرپسند، در انتهای فصل شرایطی ایجاد شود که ابتدا دغدغه سقوط نداشته باشیم و ان شاءالله با توانمندی بازیکنان و کادر فنی، همچنین حمایت هواداران در میانه بالایی جدول قرار بگیریم. امیدوارم که به این امر مهم دست پیدا کنیم.

   از اینکه پس از گذشت سه سال و تمام شدن محدویت دوران کرونا، هواداران در کنار تیم هستند، چه احساسی دارید؟

فوتبال متعلق به هواداران است و خوشحالیم که پس از گذشت سه سال، هواداران را به عنوان یار دوازدهم در کنارخودمان داریم و به داشتن آنها افتخار می کنیم. از اینکه در کنار ماهستند، خرسندیم و لذت می بریم. فوتبال بدون تماشاگر معنا ندارد. امیدوارم دیگر مشکلی پیش نیاید.

 ضمن بیان برنامه هایتان در خصوص فوتبال پایه، درمورد مهم ترین اهداف حضورنفت مسجدسلیمان در لیگ برتر فوتبال امیدهای کشور توضیح بدهید.

امسال پس از گذشت سال های متمادی، مدارس فوتبال را راه اندازی کردیم و تیم های پایه را سر و سامان دادیم؛ اما اتفاق مهمی که امسال برای مسجدسلیمان و شهرهای اطراف رخ داد، این بود که سهمیه حضور درلیگ برتر فوتبال امیدهای کشور را کسب کردیم. هدف ما از این اقدام کمک به رشد و توسعه فوتبال، استعدادیابی و پرورش این استعدادها برای حضور درتیم های بزرگسالان است وقراراست در چرخه فوتبالی لیگ برتر، جوانان پرشور مسجدسلیمانی و بومی استان خوزستان، شانه به شانه فوتبالیست های سطح اول کشور با هم رقابت کنند. این اتفاق مبارکی است که امیدواریم همه قدر این نعمت را بدانند.

   دربازی با پرسپولیس، شاهد یکسری اتفاقات بودیم و پس از مسابقه، خود شما هم اعتراض شدیدی مطرح کردید که بازتاب زیادی درفصای مجازی و رسانه ها داشت.

بازی ما مقابل پرسپولیس، یک جنگ نابرابر بود. اگر یک نگاه گذرا به مبلغ قرارداد این فصل تیم پرسپولیس داشته باشید، بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان است، درحالی که کل تعهدات مالی تیم نفت مسجدسلیمان بین ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان است. در بازی با پرسپولیس اگر داور خطایی را که در دقیقه ۵۸ و در درون محوطه جریمه روی حسین شنانی اتفاق افتاد، پنالتی می گرفت، علاوه بر اخراج مدافع حریف، ما خیلی زود به بازی برمی گشتیم؛ اما متاسفانه اشتباه های تیم داوری و همچنین اتفاقات قبل از بازی، مانع از تحقق این امر شد، حتی در این بازی با وجود ۱۰ نفره شدن، تیم ما یک فوتبال تهاجمی را ارائه کرد.

   اگر حرف خاصی باقی مانده، بفرمایید؟

ضمن تشکر از مسؤولان شهرستان، استان و وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران که در کنار ما بودند، از آنها انتظار داریم که به عنوان نماینده وزارت نفت وشهر مسجدسلیمان، از لحاظ تامین منابع مالی و پرداخت مبالغی برای استمرار فعالیت این تیم به شکل مطلوب به ما کمک کنند. اگر درلیگ برتر فوتبال منابع مالی به موقع به تیم تزیق نشود، تیم دچارحاشیه می شود. از این رو امیدوارم که همه در مسیر تامین منابع مالی مکفی برای حضور موثر گام برداریم.

 

صدرنشینی تیم کشتی فرنگی نوجوانان  ملی حفاری ایران 

تیم کشتی فرنگی باشگاه ملی حفاری، رقابت های دور رفت لیگ منطقه ای کشور در منطقه ۷ را با صدرنشینی مقتدرانه به پایان رساند.

لیگ پایه (منطقه ای) کشتی کشور با گرامیداشت یاد کشتی گیر شهید بهنام محمدی در رده سنی نوجوانان و در رشته های آزاد و فرنگی با شرکت ۳۱ استان و منطقه آزاد اروند در ۸ منطقه کشور به میزبانی ۱۰ استان برگزار شد.

در منطقه ۷ استان های خوزستان (باشگاه ملی حفاری)، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان به میزبانی باشگاه فرهنگی- ورزشی شرکت ملی حفاری ایران به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان، با قهرمانی باشگاه ملی حفاری همراه بود. دور برگشت این رقابت ها در تاریخ ۷ مهربه میزبانی باشگاه کهگیلویه و بویر احمد برگزار می شود.

رقابت های لیگ منطقه ای کشتی آزاد و فرنگی کشور با حضور ۳۱ استان در قالب ۸ گروه و انجام ۸۷ دیدار تیم به تیم و ۸۷۰ کشتی برگزار شد.

 

فرزند نفتی در کلاس  مربیگری بین المللی اسلوونی

مريم چاله چاله از مربيان بسكتبال گاز فجرجم که فرزند كارمند بازنشسته گاز فجرجم است، موفق شد در کلاس های مربیگری بسکتبال پیشرفته در كشور اسلووني که مهد بسكتبال دنياست، دوره مربیگری را طی کند.

او از طریق سایت فیبا درجریان برگزاری اين كلينيك قرار گرفت و توانست در این دوره ثبت نام کند. این دوره، امسال با حضور 5 نفر از برترين هاي دنيا ٥ و٦ شهريور (٢٧، ٢٨ اوت ٢٠٢٢) در كشور اسلووني برگزار و او موفق به کسب گواهی این دوره شد.  مریم چاله چاله در خصوص این دوره مربیگری گفت: معتقدم با کمی برنامه ریزی بسیار ساده، به اندازه کافی وقت برای ترقی در زمینه های مختلف بسکتبال وجود دارد. شعار نیست، واقعیت دارد. ساده نیست؛ اما امکان دارد. کلینیک مربیگری اسلوونی به من یادآوری کرد که با برنامه ریزی تمرینی می توانم پیشرفت بیشتری کنم. با جمعی از مربیان شناخته شده بسکتبال اروپا از سطحی که داشتم، فراتر رفتم و با شناخت صحیح از الزامات، آموزش لازم را کسب کردم که موجب بهبود روند آموزش در تمرین هایم می شود.

وی افزود: با تشخیص اصول بنیادین حمله و دفاع و کار با جوانان و تمرین هایی که با تیم خود انجام می دهم، دستاوردهایی را که می خواهم به دست می آورم و این بسیار امیدبخش است. آموزش اصول و مبانی مربیگری زیر نظر این مربیان، به قدری برای من لذتبخش بود که هر لحظه در کلاس های متعدد، شاهد نحوه آموزش چشمگیر مهارت ها و عملکرد بازی بودم.