نونهالان  نفت و گاز  در تيم  ملي هندبال

مربيان تيم ملي هندبال نونهالان ايران، د‎و بازيکن هندبال نونهالان نفت و گاز گچساران را به دومين اردوي تيم ملي نونهالان کشور دعوت کردند.

امين کاظمي و آرين مرداني 2 بازيکن تيم نونهالان هندبال نفت و گاز گچساران، به اردوي تيم ملي که از تاريخ 23 فروردين 97 در اصفهان برگزار شد، دعوت شدند.

شايان ذکر است، اين دو بازيکن نفت و گاز گچساران قبلا هم به اردوي تيم ملي هندبال نونهالان دعوت شده بودند.

 

  جنگل نوردي کوهنوردان شرکت ملي نفت  

  گروه كوهنوردي شركت ملي نفت ايران به منظور توسعه ورزش همگاني، در روزهاي پاياني سال 96 در يک برنامه پيمايش جنگل نوردي در منطقه چلاو آمل، به ارتفاعات البرز در استان مازندران صعود کردند. در اين همايش جنگل نوردي که با حضور 22 نفر از همنوردان و هماهنگي امير احساني، رئيس كوهنوردي شهرستان آمل و اسناوندي، معاون پشتيباني انجام شد، کوهنوردان پس از طي مسافتي حدود 30 کيلومتر، به روستاي ييلاقي گنکرج کلا در منطقه چلاو شهرستان آمل رسيدند و پس از  ارايه توضيحاتي درباره منطقه و مسير پيمايش از سوي شاليکاران، دبير هيات کوهنوردي آمل و راهنمايي احمدي ( بلد راه منطقه)، صعود و جنگل نوردي خودر اشروع کردند و بعد از 5 ساعت، صعود آنها به ارتفاعات منطقه جنگلي و آبشار نيال به پايان رسيد. كوهنوردان شركت كننده در اين پيمايش، در پايان لوح همايش جنگل نوردي دريافت کردند.   اسامي اعضايي كه در اين برنامه شركت داشتند، عبارتند از: رضا نوشادي، فريدون ابوقداره، رضا قاسمي، مجيد خسرواني، حسن نعيمي پور، محمدرضا شهابي فر، جواد مهر پورلايقي، محمد جوادميرزايي، سهيل مجد، قربان باقري، پوريا اسدي، محسن حدادي، محمداصغري، حسن رزميان مقدم، منصورزينعلي، محسن عزيززاده صداقت، محمدعلي عبادي، سيد رضا محمدي پور، امير حسين حدادي، مرتضي راستاد، علي احمدي( راهنماي محلي )،امير شاليكاران(راهنما) و حسين باقرزاده (سرپرست)

 

يکه تازي نفتي ها در ليگ برتر گلف  

 نمايندگان نفتي حاضر در ليگ برتر گلف در هفته چهارم و پنجم از دور برگشت رقابت هاي ليگ برتر گلف کشور، برابر حريفان خود به ميدان رفتند که با برتري آنها همراه بود. تيم گلف ملي حفاري در هفته چهارم رقابت هاي ليگ برتر در اهواز، به مصاف تيم هيات گلف اصفهان رفت که در نهايت تيم ملي حفاري با نتيجه 6 بر صفر به پيروزي رسيد. تيم نفت و گاز مسجدسليمان، ديگر نماينده نفتي ها  نيزدر اين هفته، در زمين خود به مصاف تيم هيات گلف هنديجان رفت و با نتيجه پنج بر صفر به برتري رسيد.

 در ادامه مسابقات ازهفته پنجم درديدار تيم هاي ملي حفاري اهواز و هيات گلف شاهين شهر اصفهان، به دليل حاضر نشدن تيم شاهين شهر، شش بر صفر به نفع ملي حفاري به پايان رسيد.

ديدار نفت مسجدسليمان و آزادگان مسجدسليمان به دليل حاضر نشدن تيم آزادگان شش بر صفر به نفع نفت به پايان رسيد.

با توجه به بازي هاي انجام شده تا پايان هفته پنجم از دور برگشت ليگ برتر گلف کشور، تاکنون تيم هاي ملي حفاري و نفت و گاز مسجدسليمان رتبه هاي اول و دوم را به خود اختصاص داده اند.

اداره تعميرات، قهرمان  فوتسال کارکنان  نفت و گاز گچساران

مسابقات فوتسال ادارات کارکنان زير 45 سال شرکت بهره برداري نفت و گاز گچساران (يادواره شهداي نفتکش سانچي ) که از اواخر سال گذشته آغاز شده بود، با قهرماني اداره تعميرات در دسته A به پايان رسيد. مسابقات فينال و رده بندي اين دوره از مسابقات، در روزهاي پاياني فروردين 97 برگزار شد که در ديدار رده بندي، تيم حراست با نتيجه پرگل 8 بر 3 امور مالي را از پيش رو برداشت و در ديدار پاياني نيز تعميرات با نتيجه قاطع 5 بر 0 مهندسي ساختمان را شکست داد و مقام قهرماني را از آن خود کرد.

لازم به ذکر است، مسابقات دسته B نيز با پايان يافتن اين رقابت ها در سالن آزادي شرکت نفت پيگيري خواهد شد و ديدار فينال و رده بندي اين گروه نيز هفته آينده با مشخص شدن تيم هاي صعود کننده برگزار مي شود.

 

هندبال بانوان ايران در تسخير نفتي ها

  بانوان در ورزش قهرماني نفت، همپاي آقايان حرکت مي کنند و بايد به جرات گفت که در افتخار آفريني دست کمي از آقايان ندارند و چه بسا در بعضي رشته ها نيز بهتر عمل کرده اند و باعث افتخار نام نفت در ورزش ايران شده اند.

يکي از رشته هاي ورزشي پرطرفدار گروهي در دنياي توپ گرد که بانوان نفتي در چند سال گذشته در آن حرف اول را زده و به نوعي آن رشته را در تسخير خود درآورده اند، رشته ورزشي هندبال است.

البته هندبال ايران فقط در تسخير بانوان نفتي نيست؛ بلکه آقايان هم در اين رشته از بهترين ها هستند و نه تنها در ليگ برتر قهرمان شده اند، بلکه پا را فرا تر گذاشته و نماينده ايران در آسيا و حتي در ادامه، نماينده قاره آسيا در جام باشگاه هاي جهان بوده اند و آن تيمي نيست جز تيم هندبال نفت و گاز گچساران که باعث افتخار نام نفت شده است.نفتي هاي گچساران در بخش بانوان هم از مدعيان هندبال ايران هستند؛ ولي رقيبي سرسخت و هم خانواده به نام تاسيسات دريايي دارند.شرکت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران از جمله شرکت هاي نفتي ايران است که با سرمايه گذاري در ورزش، بخصوص در بخش بانوان باعث شده پرچم نفت در ورزش بالا باشد. ازجمله رشته هاي ورزشي که در آن سرمايه گذاري کرده و به آن بها مي دهند، تيم هندبال بانوان تاسيسات دريايي است که در چند سال گذشته، جزو تيم هاي برتر هندبال بانوان ايران بوده و امسال هم در فصلي که گذشت، بعد از رقابتي شانه به شانه با تيم نفت و گاز گچساران موفق شد قهرمان ليگ برتر بانوان ايران شود. تاسيساتي ها حالا نماينده ايران در هندبال باشگاه هاي آسيا هستند. همانطور که گفتيم، دوتيم هندبال بانوان تاسيسات دريايي و نفت و گاز گچساران از ابتداي فصل جديد، براي کسب عنوان قهرماني تا روز آخر با يکديگر رقابت داشتند و در واقع بازي مستقيم دوتيم در روز آخر که دربي نفتي ها بود، چهره قهرمان را مشخص مي کرد. دربي بانوان نفتي در ليگ برتر هندبال بانوان ايران در روز آخر برنده نداشت و دوتيم در رقابتي تنگاتنگ به تساوي دست پيدا کردند؛ ولي با توجه به اينکه تاسيساتي ها يک امتياز از رقيب نفتي خود در جدول بيشتر داشتند، موفق شدند بر سکوي قهرماني بايستند و تيم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران هم به مقام نايب قهرماني قناعت کرد؛ البته در بازي رفت دوتيم در گچساران، اين تيم نفت و گاز بود که تاسيسات را شکست داده بود.نکته مهم درباره حضور اين دوتيم در ليگ برتر هندبال باشگاه هاي ايران، حضور بازيکنان نفتي و بومي در اين رقابت ها بود که سهم تيم نفت و گاز گچساران به مراتب بيشتر است، تا جايي که به گفته اعظم صميمي، سرمربي نفت و گازي ها بيش از 60 درصد از بازيکنان اين تيم را بازيکنان شرکتي تشکيل مي دادند که اين نشان از رشد و توسعه ورزش همگاني و کشف استعداد ها و انتقال آنها به ورزش قهرماني نفت دارد. زهرا ابراهيمي، سرمربي تيم تاسيسات و اعظم صميمي، سرمربي نفت و گاز گچساران هردو عقيده دارند، هندبال در نفت از ظرفيت بالايي برخوردار است و بانوان زيادي جذب اين رشته شده اند، بنابراين بايد اين رشته مورد حمايت قرار گيرد و توجه بيشتري به آن شود؛ چرا که استعدادهاي زيادي وجود دارد و فرزندان نفتي مي توانند ادامه دهنده اين افتخارها باشند.