بازگشت  نفت   مسجد  سليمان

تيم فوتبال نفت مسجد سليمان در يک قدمي صعود به ليگ برترفوتبال ايران قرار گرفت.

تيم فوتبال نفت مسجد سليمان، پس از اينکه از ليگ برتر به ليگ دسته يک سقوط کرد، بعد از 2 سال دوباره عزم خود را جزم کرده تا به سطح اول فوتبال ايران برگردد.

نفتي ها که اواخر فصل گذشته، هدايت تيم خود را به محمود فکري سپردند تا از سقوط به ليگ دسته دوم فرار کنند و موفق هم بودند، در فصل جديد (97 – 96 ) سکان هدايت تيم خود را به دست محمود فکري سپردند.

نفتي ها فصل را خوب شروع کردند و با پيروزي هاي متوالي، صدر جدول را به خود اختصاص دادند، تا جايي که حتي رکورد هاي مختلفي را از خود بجا گذاشتند؛ از جمله اينکه در 5 هفته متوالي ابتداي ليگ، دروازه خود رابسته نگه داشتند.

نفتي ها با ادامه روند رو به رشد خود، در پايان نيم فصل نخست ليگ يک، قهرمان نيم فصل شدند تا به صعود اميدوارتر از قبل باشند. شاگردان محمود فکري نيم فصل دوم را کمي بد آغاز کردند، به طوري که در صدر جدول رده بندي، از حاشيه امنيت برخوردار نبودند و رقيبانشان به يک قدمي آنها رسيده بودند؛ ولي دوباره همان تيم در نيم فصل، اول شد و با چند پيروزي پي درپي، بخصوص بيرون از خانه با رقيبان فاصله ايجاد کرد و با تثبيت جايگاه خود در صدر جدول، دوباره شانس نخست قهرماني و صعود به ليگ برتر شد.

نفت مسجد سليمان درهفته سي و يکم ليگ دسته يک فوتبال باشگاه هاي ايران در کرج، مهمان تيم فوتبال اکسين کرج بود که موفق شد اين تيم کرجي را که در زمره مدعيان قرار داشت، شکست دهد و با اقتدار جايگاه خود را در صدر جدول تثبيت کند.

شاگردان محمود فکري در کرج با ارائه يک بازي برتر و تک گل ميلاد ميداودي، با نتيجه يک بر صفر، اکسين را شکست دادند و 63 امتيازي شدند و با 5 امتياز اختلاف نسبت به تيم دوم جدول، در 3 هفته مانده به پايان رقابت ها، صدرنشيني خود را مستحکم تر کردند و بخت نخست صعود به ليگ برتر شدند.

 

آسانسور ليگ برتر نمي شويم

فکري:  نفت مسجد سليمان با اقتدار صعود مي کند

سرمربي نفت مسجد سليمان معتقد است، تيمش توانايي حضور با کيفيت و ماندگار در ليگ برتر را دارد.

 محمود فکري، سرمربي نفت مسجد سليمان درباره پيروزي تيمش مقابل اکسين البرز گفت: بازي سختي پيش رو داشتيم و خوب مي دانستيم که آنها خوب بازي مي کنند. سعي کرديم در نيمه اول ضمن کنترل بازي، حريف را در زمين خودش شکست دهيم، در اين هفته ها، همه تيم ها با انگيزه خاصي مقابل ما قرار مي گيرند و اين موضوع کار را براي ما سخت و دشوار مي کند. به هر حال هر تيمي در صدرجدول باشد، تيم هاي ديگر با قصد توقف آن، مقابلش قرار مي گيرند و انگيزه اي دو چندان، بلکه صدچندان براي اين کار دارند.

فکري سپس به نيمه دوم بازي اشاره کرد و ادامه داد: در نيمه دوم با توجه به افت بدني بازيکنان اکسين، سعي کرديم با طراحي حملات سرعتي، روند بازي را به سود خودمان تغيير دهيم. خدا را شکر بچه ها خيلي هوشمندانه موفق شدند گل سه امتيازي را به ثمر برسانند و اگر کمي فرصت طلب بودند، مي توانستيم با اختلاف گل هاي بيشتري، برنده شويم.

سرمربي نفت مسجد سليمان درباره هفته صدرنشيني تيمش گفت: مهم ترين دليل اين صدرنشيني، شخصيت بازيکنان تيم ماست که توانسته اند اين اعتماد به نفس را به يکديگر بدهند. بعد از برد اکسين، به بازيکنانم گفتم شما آنقدر پخته و حرفه اي شده ايد که ديگر بدون سرمربي و کادر فني مي توانيد سه بازي آينده را مديريت کنيد. اين باعث خوشحالي من به عنوان سرمربي است که چنين بازيکنان مطيع و بي حاشيه اي دارم.

فکري در مورد حواشي به وجود آمده براي تيمش تصريح کرد: در هفته هاي مختلف، مسائلي را متوجه تيم ما کردند. برخي مي گفتند ما از داوري ها استفاده مي کنيم و سوت ها به سود تيم ما زده مي شود، اما مي توانيد بازي هاي ما را مرور کنيد تا ببينيد که بارها از اشتباه هاي داوران متضرر شده ايم؛ اما هيچگاه به اين مسائل دامن نزده ايم تا تمرکز تيم از بين نرود، حتي در برهه اي، تيم ما را به داشتن جادوگر متهم کردند و تهمت هايي به ما زدند، ولي بازهم سعي کردم وارد بازي آنها نشوم. خدا را شکرمي کنم که تيم ما با تکيه بر توانايي و شايستگي هاي خودش، نتيجه لازم را به دست آورده و در آستانه صعود به ليگ برتر قرار گرفته است.

وي در خصوص ديدارهاي آتي و تاثير آن بر روند نتيجه گيري اين تيم خاطرنشان کرد: همه بازي ها سخت هستند و هيچ بازي آساني نيست. همه تيم ها با تمام وجود  مقابل نفت بازي مي کنند تا از ما امتياز بگيرند که طبيعي هم هست. همانطور که گفتم، ما بازي آساني در اين هفته ها نخواهيم داشت. البته بازيکنان ما نشان داده اند که مقابل تيم هاي قوي تر، بهتر بازي مي کنند و با انگيزه تر هستند. انشاءالله بچه ها هيچ مشکلي براي رويارويي با تيم هاي سخت جدول نداشته باشند و بتوانند بازي را با پيروزي به پايان ببرند.

فکري در مورد ادامه همکاري اش با اين تيم براي فصل آينده گفت: واقعا کار ما براي حفظ اين رتبه خيلي سخت بوده و مجموعه نفت در اين مدت خيلي براي حفظ قهرماني و صدرنشيني تيم تلاش کرده است. من همه تمرکز خودم را گذاشته ام تا سه بازي آينده را نيز بتوانيم با موفقيت پشت سر بگذاريم و صعودمان قطعي شود. تيم ما پتانسيل خوبي دارد و اگر حمايت هاي استاني از تيم ادامه داشته باشد، مي توانيم حضور با کيفيتي را در ليگ برتر تجربه کنيم. اما خودم هنوز تصميمي براي فصل بعد نگرفته ام.

 

سپاهان  1 - 1 نفت آبادان

نفتي ها سر افراز در نصف جهان

تيم فوتبال نفت آبادان در هفته بيست و هشتم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران در اصفهان، مهمان تيم فوتبال سپاهان بود که موفق شد اين تيم را درخانه اش متوقف کند.

شاگردان فراز کمالوند در اصفهان، ابتدا از حريف خود عقب افتادند؛ ولي بلافاصله موفق شدند از سوي جاسم کرار گل تساوي را به ثمر برسانند تا از حريف خود عقب نمانند. نيمه اول اين ديدار با تساوي به پايان رسيد. در نيمه دوم ابتکار عمل بازي در دستان شاگردان کمالوند بود، ولي نتوانستند از برتري خود استفاده کنند و درنهايت بعد از 90 دقيقه، به تساوي در اصفهان مقابل سپاهان قناعت کردند تا دست پر به آبادان برگردند.

نفت آبادان با اين تساوي 38 امتيازي شد و با حضور در رتبه هشتم جدول در همسايگي ديگر تيم نفتي پارس جنوبي قرار گرفت.

پرسپوليس 1 - 1 پارس جنوبي جم

پارس جنوبي قهرمان را متوقف کرد

تيم فوتبال پارس جنوبي جم که در هفته بيست و هشتم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران در تهران مهمان پرسپوليس بود، موفق شد قهرمان زود هنگام فوتبال ايران را در خانه اش متوقف کند. شاگردان مهدي تارتار مقابل پرسپوليس در تهران يک بازي منطقي و زيبا را به نمايش گذاشتند. نفتي ها نيمه اول را با تساوي به پايان بردند؛ ولي در نيمه دوم موفق شدند گل برتري را به ثمر برسانند، ولي در دقايق پاياني روي يک غفلت، گل تساوي را دريافت کردند تا در نهايت با تساوي يک بر يک در تهران به کار خود پايان دهند. گل تيم پارس جنوبي مقابل پرسپوليس را ابراهيم صالحي به ثمر رساند. شاگردان تارتار با اين تساوي 41 امتيازي شدند و در رتبه هفتم جدول قرار گرفتند.

داماش گيلان...................صفر نفت و گاز گچساران......... صفر

نفتي هاي گچساران در يک قدمي پلي آف

تيم فوتبال نفت و گاز گچساران در هفته هفتم از مرحله دوم ليگ دسته دوم فوتبال باشگاه هاي ايران در رشت موفق شد تيم داماش اين شهر را متوقف کند تا يک قدم ديگر به پلي آف ليگ دسته دوم و نيز حضور در ليگ دسته يک فوتبال ايران نزديک شود. شاگردان بهمن فرازمند در رشت، در روزي که توپ و ميدان را در دست داشتند، با ارائه يک بازي منطقي توانستند حريف خود را متوقف کنند تا در رتبه دوم جدول قرار بگيرند. نفتي هاي گچساران چند موقعيت خوب مقابل داماش داشتند که تيرک دروازه مانع از به ثمر رسيدن توپ هاي آنها به گل شد تا در نهايت با تساوي بدون گل در خانه حريف به کار خود پايان دهند.

نفت و گاز گچساران با اين تساوي 13 امتيازي شد و در رتبه دوم جدول قرار گرفت تا حضور در پلي آف خود را تقريبا قطعي کرده باشد؛ البته نفتي ها اين شانس را دارند که در 3 هفته باقيمانده و با توقف صدرنشين، به صدر جدول برسند و مستقيم به ليگ دسته يک صعود کنند.

 

فرازمند: شانس صعود مستقيم و پلي آف برابر است

بهمن فرازمند، سرمربي تيم فوتبال نفت و گاز گچساران بعد از تساوي خارج از خانه برابر داماش گيلان گفت: بازي نفسگيري از هر دو تيم شاهد بوديم؛ هم نفت و گاز و هم داماش بازي زيبايي از خود به نمايش گذاشتند. از عملکرد بازيکنان راضي هستم. در نيمه اول خيلي خوب عمل کرديم. ضربه زيباي مرتضي حيدري به تير دروازه داماش برخورد کرد و در دقايقي از اين نيمه، نبض بازي کاملا در دست ما بود، به طوري که در يک صحنه، بازيکنانم نزديک به 30 پاس باهم رد و بدل کردند. در نيمه دوم هم ضربه سر اسماعيل هاشمي با واکنش خوب دروازه بان داماش مواجه شد و به گل ننشست.

سرمربي نفت و گاز در پايان درباره شانس صعود مستقيم يا حضور در پلي آف گفت: هنوز چيزي مشخص نيست و همه تيم ها روي کاغذ شانس صعود دارند. اصلا نمي توان گفت که فلان تيم مستقيم صعود مي کند يا فلان تيم به پلي آف مي رود. نفت و گاز همان قدر که شانس صعود به پلي اف دارد، مي تواند به صعود مستقيم هم اميدوار باشد.