همایش کمیته تخصصی ورزش قهرمانی شرکت ملی نفت ایران برگزار شد

مناطق نفت خیزجنوب موتور پیش رونده ورزش كشور

امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی مناطق نفت خیزجنوب دراهواز، میزبان مدیران ورزشی شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت در همایش کمیته تخصصی ورزش قهرمانی شرکت ملی نفت ایران بود.

در این همایش که به میزبانی امور ورزش و تربیت بدنی مناطق نفت خیزجنوب در سالن اجتماعات مجموعه فرهنگی- ورزشی امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز برگزارشد، مدیران ورزشی شرکت ملی نفت و وزارت نفت در خصوص ورزش قهرمانی نفت به بحث و بررسی مشکلات ورزشکاران، اماکن ورزشی و سایر موارد پرداختند و در پایان مقرر شد، بهترین شرایط برای پیشرفت ورزش قهرمانی نفت مثل سنوات گذشته فراهم شود.  در این همایش، ابتدا منصور قنبرزاده، مدیر کل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت در خصوص ورزش قهرمانی این صنعت گفت: هسته اصلی ورزش از دل ورزش قهرمانی مناطق نفت خیزجنوب و شرکت ملی نفت ایران تشکیل شده و ما خودمان را فراتر از این عزیزان نمی دانیم و اعتقاد داریم که وجود کارشناسان در امور ورزش مناطق نفت خیز و شرکت ملی نفت ایران، کار ما را در ورزش وزارت نفت تسهیل کرده است.

وی در ادامه یادآور شد: اداره کل سلامت و تربیت بدنی، وظیفه خود می داند که تسهیل کننده امور باشد و اگر در جایی اصطكاك هایی وجود دارد، آنها را بر   دارد و مسیر را هموار کند. مدیرکل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت در بخش دیگری از سخنان خود، اصلاح پرداخت حق الزحمه مربیان ورزشی، تلاش برای تخصیص بودجه لازم برای ورزش همگانی و قهرمانی و همچنین برنامه ریزی برای قرارگرفتن یک تیپ قرارداد در سطح وزارتخانه به منظورساختار سازی بهتر را از دیگر برنامه های امور ورزش وزارت نفت عنوان کرد.

قنبرزاده همچنین یادآورشد: پس از سال ها توقف، شورای سلامت کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت با ابلاغ مهندس اوجی، وزیر نفت بار دیگر فعالیت خود را آغاز کرد.

ضرورت نوسازی امکانات ورزشی

در ادامه این مراسم منوچهر بارانی، مدیرمنابع انسانی مناطق نفت خیزجنوب نیز با اشاره به اینکه این اماکن ورزشی طی سال های اخیر، از زیرساخت های ورزشی مناسبی برخوردار بوده، گفت: با گذشت زمان و همچنین قدمتی که این زیرساخت ها دارند، این اماکن دچار فرسودگی شده اند و همین امر باعث شده تا نتوانیم به نحو مطلوب از این ظرفیت استفاده کنیم.

منوچهر بارانی در ادامه افزود: امیدواریم با مساعدت اداره کل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت و امور ورزش شرکت ملی نفت ایران، بودجه زیرساخت ها و تعمیر و نگهداری اماکن ورزشی این مجموعه تأمین شود تا بتوانیم مانند گذشته درمسیر رضایتمندی کارکنان و خانواده های آنان گام برداریم.

 افزایش بودجه تیم های ورزشی

هادی افشار، رئیس امور ورزش شرکت ملی نفت ایران نیز در این مراسم، با بیان اینکه هم اکنون جایگاه ورزش قهرمانی در سطح این شرکت به گونه ای است که خیلی از دغدغه های این بخش برطرف شده است، گفت: شرکت ملی نفت ایران در بخش قهرمانی، دارای 138 تیم ورزشی است که طی سال های اخیر بودجه مناسبی برای این تیم ها لحاظ نمی شد؛ اما با کمک تمامی دوستان و دست درکاران، این بودجه طی سال گذشته و امسال افزایش مناسبی داشته؛ ولی هنوز کافی نیست و امیدواریم با ارائه نظرات کارشناسی، اقدامات اساسی در زمینه حمایت از ورزش قهرمانی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به مشکلات زیرساخت های ورزشی اشاره کرد و گفت: باید به همت تمامی کارشناسان امور ورزش این شرکت، روسای امور ورزش شرکت ها و ارائه کارکارشناسی، ضمن تشریح مشکلات برای مدیران ارشد شرکت ها، با کمک آنان و تخصیص اعتبار لازم در این زمینه، معضل زیرساخت های ورزشی را مرتفع کنیم.

اسکندر فرهمند، مدیرعامل باشگاه فرهنگی-  ورزشی مناطق نفت خیزجنوب نیز در این نشست، خواستار اصلاح ساختار سازمانی و افزایش بودجه ورزش قهرمانی در این شرکت شد.

درپایان این همایش، روسای امور ورزش شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران، ضمن بیان مشکلات و چالش های پیش رو به ارائه نظرات کارشناسی به منظور رفع این معضلات پرداختند.

 

نفت و گاز شرق  قهرمان فوتسال ادارات

تیم فوتسال نفت وگازشرق، قهرمان مسابقات فوتسال جام ادارات شهرستان سرخس شد. یک دوره مسابقات فوتسال با حضور ۱۲ تیم از ادارات شهرستان سرخس در سالن ورزشی شهید احمدی و به میزبانی اداره آموزش وپرورش شهرستان برگزار شد که در پایان، تیم فوتسال نفت وگازشرق با پشت سر گذاشتن رقبایش موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. مسابقه فینال دومین دوره مسابقات فوتسال جام ادارات شهرستان سرخس هفته گذشته برگزار شد که در این مسابقه، تیم فوتسال نفت وگازشرق با ارائه یک بازی زیبا و جذاب توانست با نتیجه ۴ بر ۲ برابر تیم آموزش وپرورش به برتری دست یابد و از عنوان قهرمانی خود دفاع کند. شایان ذکر است، تیم اداره گازرسانی هم که در این رقابت ها حضور داشت، با غلبه بر تیم بهداری نفت، مقام سوم را به دست آورد.

 

صعودکوهنوردان منطقه مرکزی به قله بینالود و شیرباد مشهد

جمعی از کوهنوردان پایگاه بسیج شهید تندگویان منطقه مرکزی، با صعود به قله بینالود و شیرباد مشهد، پرچم شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران را بر فراز این قله ها به اهتزاز درآوردند .  احمد درامامی، فرمانده پایگاه بسیج شهید تندگویان با اشاره به اجرای موفق صعود تیم کوهنوردی به قله 3 هزار و 211 متری بینالود و قله 3 هزار و 320 متری شیرباد مشهد گفت: جمعی از کوهنوردان پایگاه بسیج شهید تندگویان منطقه، با سرپرستی حسین جودکی توانستند در دو روز متوالی، قله های بینالود و شیرباد مشهد را فتح کنند. درامامی در ادامه گفت: در این برنامه کوهنوردی که با همت پایگاه بسیج شهید تندگویان منطقه برنامه ریزی شده بود، بسیجیان قبل از آغاز کوهنوردی به حرم علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدند و پس از توفیق زیارت، طی دو روز متوالی قله بینالود و شیرباد را فتح کردند. گفتنی است، مشهور ترین رشته کوه در خراسان، رشته کوه بینالود است و مهم ترین علت این معروفیت، قرارگیری بلندترین نقطه (قله) خراسان در این رشته کوه است. بلندترین نقطه رشته کوه بینالود، قله شیرباد با بلندی 3320 متر است که در شمال روستای بوژان (شمال شرقی شهر نیشابور) قرار گرفته و معروف به بام خراسان و بلندترین ارتفاع شمال شرق ایران است.

 

قهرمانی باشگاه ملی حفاری در کاراته کشور

کاراته کاران باشگاه ملی حفاری ایران در سبک سوکیوکوشین، عنوان نخست رقابت های کشوری را از آن خود کردند.

مسابقات سبک سوکیوکوشین کاراته قهرمانی کشور با حضور بیش از ۷۰۰ بازیکن در دو بخش آقایان و بانوان به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد که باشگاه فرهنگی - ورزشی شرکت ملی حفاری ایران با مربیگری استاد وحید بهرمان، عنوان نخست این رقابت ها را از آن خود کرد.

در این مسابقات، ورزشکاران در رده های سنی امید و بزرگسال با هم به رقابت پرداختند که برترین ها به لیگ کاراته آزاد و مسابقات جهانی ژاپن راه پیدا کردند.

این رقابت ها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، به مدت دو روز برگزار شد.

 

مدیرعامل باشگاه ملی حفاری اهواز:

تیم فوتسال بانوان را برای قهرمانی می بندیم

  مدیرعامل باشگاه ملی حفاری گفت: برخی مشکلات فوتسال زنان به فدراسیون برمی گردد که خیلی از شرکت های دولتی و تیم ها را از حضور در لیگ فوتسال زنان پشیمان می کنند.

سید سالار محمدنیا در خصوص تیم داری باشگاه حفاری در فصل جدید سوپرلیگ فوتسال زنان گفت: طی جلسه ای که با حضور مسؤولان شرکت ملی حفاری و مناطق نفت خیز جنوب داشتیم، مقرر شد که امسال نیز شرکت حفاری در سوپرلیگ فوتسال تیم داری کند و کمک هایی در این زمینه به باشگاه حفاری صورت بگیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تیم فوتسال زنان حفاری با شرایط بهتری نسبت به فصول قبل پا به مسابقات می گذارد، گفت: بله، با شرایطی بهتر حضور پیدا خواهیم کرد؛ البته هر فصل تیم فوتسال زنان حفاری شرایط خوبی داشته و امسال نیز بر اساس توانمان تیم را خواهیم بست. تیم ما همیشه جزو تیم های اول تا چهارم بوده و امسال هم تلاشمان بر این است که تیم را برای قهرمانی ببندیم.

مدیرعامل باشگاه ملی حفاری خاطرنشان کرد: ما شرکتی هستیم که اصلاً از بودجه دولتی استفاده نمی کنیم. یعنی تمام هزینه هایمان از درآمدهای خود شرکت است و در حال حاضر نیز کمی مشکل اقتصادی وجود دارد. با این وجود تمام هدف ما این است که تیم را برای قهرمانی ببندیم.

وی تأکید کرد: بزودی کادر فنی تیم مشخص خواهد شد و کادر ما بومی خواهد بود. تلاش می کنیم تمرین ها را هر چه سریع تر شروع کنیم. همیشه تیم حفاری استخوان دار و خوب بوده و جزو مدعیان محسوب می شود.