رضا پرکاس،   سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان شد

رضا پرکاس، به عنوان سرمربی فصل آینده، هدایت تیم فوتبال صنعت نفت آبادان را به عهده خواهد داشت.

جهانگیر کی شمس، مدیرعامل باشگاه فرهنگی_ ورزشی صنعت نفت آبادان با تایید این خبر گفت: پس از مذاکره با چند گزینه مورد نظر، درنهایت با رضا پرکاس توافق شد و این مربی فصل آینده روی نیمکت تیم خواهد نشست. در نشست هیأت مدیره باشگاه و مدیر فنی و پس از بررسی جامع و کامل تمامی گزینه ها با اتفاق نظر، رضا پرکاس به عنوان سرمربی تیم بزرگسالان صنعت نفت آبادان در فصل بیست و دوم انتخاب شد.

مدیرعامل فرهنگی - ورزشی صنعت نفت آبادان گفت: پرکاس، پیش ازاین به عنوان دستیار، سابقه همکاری با تیم فوتبال صنعت نفت آبادان را داشت، بنابراین شناخت لازم را از فوتبال آبادان و لیگ برتر دارد.

 

 

کارنامه   سرمربی جدید صنعت نفت آبادان

رضا پرکاس، مربی ۵۴ ساله آبادانی که در آلمان اقامت دارد، کار مربیگری خود را در تیم محلی بودریخ آغاز کرد و در ادامه، روی نیمکت تیم های اشترامپ و آدلر نایست نشست.

وی پس از حضور در تیم های آلمانی به فوتبال امارات رفت و سرمربیگری تیم الامارات را به عهده گرفت و پس از مدتی حضور در این تیم، در فصل ۱۰-۲۰۰۹ به عنوان سرمربی تیم حتا امارات انتخاب شد.

پرکاس در ادامه به آلمان بازگشت و پس از حدود دو فصل سرمربیگری در تیم کرفلد، برای اولین بار در سال ۹۱ به ایران آمد؛ اما نتوانست مانع سقوط تیم صنعت نفت به لیگ دسته اول شود.

پس از سقوط نفت آبادان، او مدتی به عنوان یکی از مدیران تیم زیر ۱۷ سال امارات فعالیت کرد، سپس از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ به عنوان مدیر فنی در تیم های نادی الامارات و فجیره کار خود را ادامه داد.

در سال ۲۰۱۷ این مربی آبادانی، برای سرمربیگری العروبه عمان انتخاب شد و پس از حدود یک سال و نیم فعالیت در این تیم، به آبادان بازگشت و دستیار پائولو سرجیو پرتغالی شد.

در فصل ۹۷-۹۸ ، صنعت نفت با هدایت سرجیو و کمک مربیگری پرکاس، توانست در رتبه نهم جدول لیگ برتر قرار بگیرد؛ اما پس از جدایی مربی پرتغالی، دستیار ایرانی اش نیز از آبادانی ها خداحافظی کرد. پرکاس پس ازاین اتفاق، در دو مقطع یعنی از دسامبر ۲۰۱۹ تا دسامبر ۲۰۲۰ و سپس از مارس تا دسامبر ۲۰۲۱ به عنوان سرمربی در تیم یونیان برادرس بنگلادش کارکرد.

البته کسب نتایج ضعیف در هر دو مقطع، سبب جدایی او از این تیم جنوب شرق آسیا شد.

آخرین تیمی که پرکاس در آن سرمربیگری کرده، استراوشان تاجیکستان است که قرار گرفتن در میانه های جدول لیگ این کشور، سبب شد مربی ایرانی از این تیم هم جدا شود.

 

مدیر فنی صنعت نفت آبادان: 

پرکاس  مربی به  روز   و  بادانشی است

 مدیر فنی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: فصل قبل به احتمال بیش از 98درصد قرار بود که پرکاس سرمربی شود؛ اما در لحظه آخر اتفاق دیگری رقم خورد. به هرحال گذشته ها، گذشته است.

ابراهیم قاسم پور در گفت وگو با «مشعل» در مورد انتخاب رضا پرکاس به عنوان سرمربی جدید صنعت نفت آبادان گفت: ما یکسری گزینه داشتیم که بعد از بررسی، درنهایت رضا پرکاس را به عنوان گزینه نهایی انتخاب کردیم.

مدیر فنی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در خصوص انتخاب پرکاس از میان این همه مربی گفت: او از صنعت نفت و شرایطش شناخت خوبی دارد و قبلاً در این تیم کارکرده است، ضمن اینکه فصل قبل تا بیش از 98 درصد قرار بود که او سرمربی شود؛ اما در لحظه آخر اتفاق دیگری رقم خورد. به هرحال دیگر گذشته ها، گذشته است. پرکاس مربی به روز و بادانشی است و به خیلی از تیم ها کمک فکری داده و ازنظر کار در لیگ برتر، قبلاً به عنوان دستیار حضورداشته است. به هرحال مربیان جوان هم باید از جایی شروع کنند.

او در مورد آمار و عملکرد پرکاس در فصول اخیر گفت: اول اینکه باید بگویم نام های دیگری که گزینه هدایت صنعت نفت آبادان بودند، چه دستاورد و عملکردی داشتند، ضمن اینکه در فصول گذشته کرونا حاکم بود و شرایط متفاوتی ایجاد شد. دیگر اینکه قبلا با هم در فوتبال امارات حضورداشتیم و دو تیم را باهم از لیگ پایین امارات به دسته بالاتر آوردیم؛ البته باید این را هم اضافه کنم که همکاری با من یا شناخت از او، دلیل انتخاب پرکاس نبود؛ بلکه اعضای هیات مدیره معیارهایی داشتند و رزومه افراد مختلف را بررسی کردند. همان طور که گفتم، پرکاس فصل گذشته هم در یک قدمی هدایت صنعت نفت آبادان قرار داشت. به هر حال، شناخت ما از یکدیگر به روند تیم کمک می کند و هماهنگی در کار تیمی، اصل موفقیت است.

قاسم پور در پاسخ به اینکه آیا پرکاس، بیشتر روی انتخاب بازیکنان جوان و بومی آبادان تأکید دارد، گفت: تأکید و تمایل بنده به عنوان مدیر، جذب بازیکنان جوان و بومی تیم است؛ اما نباید فراموش کرد که پرکاس، هدایت این تیم را به عهده دارد. او بعد از حضور در آبادان، ابتدا نظرش را در خصوص بازیکنان فصل گذشته ارائه می کند و باید ببینیم که در چه پست هایی به بازیکن نیاز داریم. بعدازآن هم قطعاً با تدابیری که دارد، مانند فراخوان، از بازیکنان جوانی که بضاعت فنی داشته باشند، استفاده خواهد کرد و به آنها فرصت می دهد. خود من هم در گذشته، وقتی استعداد و توانایی بازیکنانی نظیر مهرداد میناوند، مسعود شجاعی و وحید هاشمیان را دیدم، به آنها فرصت بازی بیشتری دادم. مدیر فنی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره زمان شروع تمرینات این تیم گفت: او به محض ورود به ایران، در نخستین قدم در همایش سرمربی هایی که سازمان لیگ برگزار کرده بود، شرکت کرد. پرکاس تازه وارد آبادان شده و قراراست اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، به طور رسمی تمرین ها را از این هفته یا ابتدای هفته آینده شروع کند. تلاش ما بر این است که هر چه سریع تر برنامه تیم، مشخص و تمرین ها آغاز شود.

قاسم پور درباره اینکه آیا کادر فنی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان مشخص شده است، تصریح کرد: فعلاً پرکاس نام 2 گزینه ازجمله آقای برزگری را رسماً به باشگاه اعلام کرده و قرار است بعداً نام بقیه کمک هایش را اعلام کند؛ البته از میان گزینه ها یک نفر تحت قرارداد باشگاه دیگری است و باید دید که شرایط چگونه پیش می رود؛ اما این را می توانم بگویم که تمامی اعضای کادر فنی، آبادانی هستند.

 

برگزاری لیگ فوتسال کارکنان شرکت بهره برداری نفت وگازشرق 

یک دوره مسابقات فوتسال، با عنوان لیگ فوتسال نفت و گاز شرق بین کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در سالن ورزشی فجر خانگیران برگزار که در پایان این مسابقات، تیم شهید عطایی موفق به کسب جایگاه  نخست شد. پس ازآن تیم های ستاد مشهد و شهید اکبری جور، به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند و تیم پدیده نفت نیز به عنوان تیم اخلاق برگزیده شد.

مسعود دهقان، مسؤول امور ورزش شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در خصوص برگزاری این رقابت ها گفت: این دوره از مسابقات از ابتدای مهر1400 و با حضور 19 تیم از کارکنان شرکت آغاز شد که در طول مسابقات، همکاران ما با تمام توان و دقت، سعی در برگزاری این لیگ در بالاترین سطح فنی و کیفی داشتند.

او همچنین با اشاره به برنامه ریزی و اجرای برخی دیگر از برنامه های امور ورزش افزود: هدف اصلی امور ورزش، ارتقای نشاط و سلامت کارکنان و خانواده های آنهاست که دراین بین، توجه خاص به سلامت و حفظ نشاط کارکنان منطقه عملیاتی خانگیران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 مراسم اختتامیه این مسابقات با حضور مدیران و روسای ادارات شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، رئیس هیأت فوتبال شهرستان سرخس و جمعی از پیشکسوتان شهرستان و ورزشکاران برگزار شد.

 

مسابقات طناب کشی فرزندان پسر  کارکنان شرکت پالایش گاز ایلام 

یک دوره مسابقات طناب کشی بین فرزندان پسر 7 تا 16 سال کارکنان شرکت پالایش گاز ایلام، به همت امور ورزش و عوامل این امور آقایان روح اله توکلی مسؤول امور ورزش؛ سامان قلی پوررئیس هیات بدنسازی و یاسر مهدی بیگی کارشناس واحد امور ورزش برگزار شد.

در این مسابقات که در محل محوطه منازل سازمانی شهر ایلام و با هدف ایجاد شورونشاط بین فرزندان این شرکت برگزار شد، ۳۰ نفر از ورزشکاران این رشته در قالب ۵ تیم ۶ نفره مشارکت داشتند. در ابتدا تیم ها وزن کشی شدند، سپس به صورت دوره ای باهم به رقابت پرداختند و در پایان نیز نفرات تیم برتر معرفی شدند.

 آرش منصوری، ماهان دوستوندی، ایلیا حسنی، آرین صمدی، امیرارسلان ملکی و رضا مظفری نفرات برتر این مسابقات بودند.

 

 

برگزاری  مسابقات فوتسال در  شرکت گاز ایلام

یک دوره مسابقات فوتسال بین واحدها وادارات شهرستان شرکت گاز استان ایلام برگزار شد.

سجاد نصیریان، سرپرست خدمات اجتماعی و رفاهی شرکت گاز استان ایلام با اعلام این خبر گفت: این مسابقات در سالن سرپوشیده این شرکت به صورت دوره ای و حذفی برگزار شد که در پایان، تیم اداره گاز ایوان مقام اول، تیم اداره گاز شهرستان ایلام، مقام دوم و تیم اداره گاز چوار، مقام سوم را از آن خود کردند.

سجاد نصیریان با بیان اینکه ایجاد و حفظ روحیه نشاط و سلامت کارکنان، یکی از اولویت های اساسی این شرکت است، اظهار داشت: ایجاد و حفظ روحیه نشاط و سلامت کارکنان، یکی از اولویت های مهم این شرکت است و این مجموعه برای سلامت کارکنان خود، برنامه های مختلفی را در طول سال اجرا می کند.

سرپرست واحد خدمات اجتماعی و رفاهی شرکت گاز استان، برگزاری این دوره از مسابقات را در حفظ نشاط اجتماعی و برخورد شایسته کارکنان، مهم ارزیابی و تصریح کرد: ورزش، نقشی مهم در ایجاد و حفظ سلامت کارکنان و ارائه خدمات بهتر به مردم دارد.