فرزند کاراته کا و قهرمان نفتی:

آرزویم قهرمانی  در المپیک و جهان است

مشعل    فرزند همکار نفتی در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه جنوب شرق، موفق شد در مسابقات بین المللی کاراته سبک کیوکوشین، ضمن کسب مقام نایب قهرمانی، مدال نقره را نیز از آن خود کند.

یگانه نوروزی، فرزند مجید نوروزی از همکاران واحد مهندسی ترابری این منطقه است که بتازگی توانسته در مسابقات بین المللی کیوکوشین کاراته ماتسوئی که در شهر آستارا برگزار شد، صاحب مدال نقره شود.

او که محصلی موفق و دانش آموز رشته گرافیک رایانه است، به تأسی از پدر که در این رشته دارای کمربند مشکی و دان 4 است، به این رشته ورزشی علاقه مند شده است. تحقق آرزوهایی از جنس آرزوهای پدر، روایت این فرزند نفتی است. به همین منظور با این قهرمان نوجوان و جویای نام گفت وگویی داشته ایم که با هم می خوانیم.

  از خودتان برایمان بگویید؟

متولد سال 83 هستم و 17 سال دارم. پدرم در قسمت ترابری شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران مشغول به کار است. در حال حاضر هم درس می خوانم و هم به ورزش قهرمانی مشغول هستم.

  از چه سنی رشته کاراته سبک کیوکوشین را انتخاب کردید و دلیل این انتخاب چه بود؟

پدرم تمرین های ورزشی کیوکوشین کاراته را در منزل انجام می داد و به مرور من هم به این رشته علاقه مند شدم، به طوری که از سن 9 سالگی به این ورزش پرداختم.

  آیا با پدر تمرین ورزشی انجام می دهید و اگر مسابقه بدهید، چه کسی برنده می شود؟

کاتاها و فن های کومیته را در منزل از پدر آموزش دیدم و با هم مبارزه می کنیم؛ اما او برنده نمی شود و در مقابل می گذارد من پیروز شوم. (با خنده)

  روند ورزشی شما به چه شکل بوده است؟

من تحت حمایت و کمک های پدرم این ورزش را یاد گرفتم و در باشگاه هم به صورت تخصصی آموزش دیدم. بتدریج تمرین کردم و با شرکت در مسابقات، سطحم را ارتقا دادم. ابتدا در باشگاه تکنیک نوین زیر نظر مربیان به آموزش پرداختم و اکنون در باشگاه دلاوران زیر نظر خانم شیان اصغری که پدرشان رئیس سبک و مربی پدرم هستند، تمرین می کنم.

  از چه سالی در مسابقات صاحب مقام شدید؟

زمانی که 13 ساله بودم (سال 96) برای نخستین بار در مسابقاتی که در سطح شهرستان برگزار شد در رده دانش آموزی مقام آوردم و در رشته کاتا، صاحب مقام دوم شدم و در کومیته مقام سوم را از آن خود کردم.

بعد از آن در مسابقات استانی و شهرستان، صاحب عناوین برتر شدم و دو سال پیش در المپیاد ورزشی که در شهرستان رفسنجان برگزار شد، مقام دوم را به دست آوردم و در آخرین مورد نیز در مسابقات بین المللی آستارا که شرکت کنندگانی از کشورهای آذربایجان، عراق و افغانستان داشت، مقام دوم را به خود اختصاص دادم.

  دوست دارید این رشته را تا چه مرحله ای ادامه دهید؟

می خواهم مربی شوم، ضمن اینکه در این رشته هم تا قهرمانی پیش بروم؛ البته هدفم مثل تمام ورزشکاران، این است که در سایر رشته های ورزشی  بتوانم در مسابقات جهانی و المپیک حضور پیدا کنم و با رفتن روی سکو، بخصوص قهرمانی، افتخارآفرین باشم. این نهایت هدف و آرزوی هر ورزشکاری است.

  الان در چه رده ای از این رشته قراردارید؟

کمربند مشکی و دان (یک) دارم.

  چقدر خانواده را در پیروزی های خود مؤثر می دانید؟

پدرم در همه امور پشتیبان من بوده اند و همواره حمایتم می کردند و به من روحیه می دادند.

  وقتی شکست می خوردید، سرزنشتان نمی کرد؟

نه؛ بلکه به من می گفتند که تجربه شد، ان شاءالله دفعات بعد و خودم هم معتقدم آنقدر که انسان از شکست می آموزد از پیروزی درس نمی گیرد.

  به چه رشته ورزشی دیگری علاقه دارید؟

بدنسازی و چند وقتی هم بدنسازی کار می کردم.

  وضعیت تحصیلی تان چگونه است؟ ورزش با تحصیل مشکلی ایجاد نمی کند؟ دوست دارید در آینده چه کاره شوید؟

 در زمینه درسی موفق هستم و خداوند هوش بالایی به من داده است. به همین دلیل دوست دارم در رشته پزشکی تحصیل کنم. خوشبختانه طوری برنامه ریزی کرده ام که ورزش و درس تداخل زیادی با هم نداشته باشند و مشکلی برایم پیش نیاید.

    اگر حرف خاصی باقی مانده، بفرمایید؟

در وهله اول از پدرم و خانواده ام  تشکر می کنم که حمایتم کردند، ضمن اینکه از مربیانی که کمک کردند تا در این رشته پیشرفت کنم، سپاسگزاری می کنم. امیدوارم بتوانم به اهدافم برسم و برای کشورم افتخارآفرین باشم.

 

 

قهرمانی و ثبت رکورد کم نظیر گلفر نفت مسجدسلیمان 

میلاد حاجی پور، گلفر جوان مسجدسلیمانی و سرپرست تیم نفت مسجدسلیمان با قهرمانی در مسابقات گلف قهرمانی کشور، موفق شد رکورد جدیدی را در این رشته برای خود ثبت کند.

میلاد حاجی پور در این مسابقات، ضمن کسب عنوان قهرمانی در گروه هندی کَپ، توانست در یک اتفاق نادر و کم نظیر در این رشته، عنوان  Hole In One را برای خود در تاریخ گلف کشورمان ثبت کند.

Hole In One ، اصطلاحی در ورزش گلف است، به معنای وارد شدن توپ درون حفره با یک ضربه. معمولا این اتفاق در زمین ها با سه ضربه (پار) رخ می دهد. بین نقطه شروع (تی باکس ) و نقطه میدان (گرین)، 143 متر فاصله وجود دارد.

مسابقات قهرمانی گلف کشور به میزبانی فدراسیون گلف کشور و در زمین های مجموعه ورزشی انقلاب شهر تهران به صورت انفرادی و با حضور 57 گلفر از سراسر کشور برگزار شد.

 

شروع مقتدرانه ملی حفاری در تیراندازی باشگاه های ایران

تم ملی حفاری با دو پیروزی، لیگ دسته اول تیراندازی باشگاه های کشور را مقتدرانه آغاز کرد.

تیم ملی حفاری، در هفته نخست لیگ دسته اول تیراندازی باشگاه های کشور که در سالن تیراندازی ۸۰ خط آزادی تهران برگزار شد، در هر دو ماده تفنگ و تپانچه بادی آقایان در رقابتی مقتدرانه، به ترتیب تیم های شهدای ارتش و هیأت ایلام را شکست داد.

باشگاه ملی حفاری در ماده تفنگ بادی با تیراندازانی چون مهدی احمدی، محمد امین رهسپار، محمدرضا فلیوش و عباس فرحان احمدی و همچنین در ماده تپانچه بادی با ترکیب وحید گلخندان، میلاد اوصیا، مهدی امیری و امیرمحمد ابراهیمی در این رقابت ها حاضر شد.

در پایان دور مقدماتی در ماده تفنگ مهدی احمدی، محمدامین رهسپار و محمدرضا فلیوش به ترتیب در جایگاه های اول، دوم و پنجم انفرادی قرار گرفتند و در ماده تپانچه نیز وحید گلخندان با کسب جایگاه اول، جواز حضور در مسابقات پایانی فینال انفرادی را به دست آورد. در مجموع تیمی، تیم های تفنگ و تپانچه ملی حفاری ایران موفق به کسب جایگاه نخست شدند. حسین امیری و فتح الله دلفانی خان، به عنوان مربی و حسین گلپایگانی و سیدناصر حسینی نیزبه عنوان سرپرست این تیم را همراهی کردند.

 

جانبازان نفتی به هدف زدند

مسابقات تیراندازی جانبازان و معلولان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با معرفی تیم های برتر به پایان رسید.

مسابقه تیراندازی جانبازان و معلولان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که با هدف تجلیل از ایثارگری جانبازان و معلولان 8 سال دفاع مقدس در مجموعه ورزشی شهرک نفت اهواز و با حضور 6 تیم از تاریخ ۲۶ خرداد امسال آغاز شده بود، هفته گذشته با معرفی تیم های برتر به پایان رسید. در این دوره از مسابقات، پس از رقابت هایی فشرده، تیم ستاد اهواز توانست با اقتدار به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست پیدا کند.  تیم های شرکت نفت و گاز گچساران و نفت و گاز مارون نیز به ترتیب مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. سرپرست فنی این مسابقات در گفت وگو با «مشعل» گفت: این دوره از مسابقات با هدف توسعه ورزش همگانی و همچنین تجلیل از ایثارگری جانبازان و معلولان 8 سال دفاع مقدس از سوی باشگاه فرهنگی - ورزشی مناطق نفت خیز جنوب و با هماهنگی هیأت ورزشی جانبازان و معلولان مناطق نفت خیز جنوب انجام شد. مسابقات سطح کیفی بالایی داشت و تیراندازان با آمادگی کامل در آن شرکت کرده بودند که نتایج، گواه این موضوع است.