فوتبال نفت در فصلی که گذشت

پرنوسان و شکننده!

 

مشعل     فصل فوتبالی در سال1401 - 1400 به پایان رسید و باید گفت که نمایندگان نفتی حاضر در این رقابت ها، نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و نتایج قابل قبولی نگرفتند.  تیم های نفتی حاضر در فوتبال باشگاه های ایران در هر سه رده لیگ برتر، لیگ دسته یک و لیگ دسته دو، همیشه در زمره مدعیان بودند و نتایج قابل قبولی کسب می کردند. در لیگ برتر برای کسب سهمیه آسیایی می جنگیدند و در دسته های پایین تر مثل لیگ دسته یک و دسته دو، همیشه مدعی صعود بودند و چه بسا تیم هایی مثل پارس جنوبی جم، نفت و گاز گچساران، ملی حفاری اهواز، نفت امیدیه و... از دسته های پایین تر به دسته بالاتر صعود کردند. در فصلی که گذشت، 6 تیم نفتی در لیگ های مختلف فوتبال ایران حضور داشتند. دو تیم صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان، نمایندگان نفت در این لیگ برتر بودند. در لیگ دسته یک، تیم فوتبال پارس جنوبی حاضر بود و در لیگ دسته دو هم تیم نفت و گاز گچساران حضور داشت. در لیگ دسته سوم هم تیم نفت امیدیه و نفت اهواز نمایندگان نفت بودند؛ البته مسابقات لیگ دسته سوم هنوز به پایان نرسیده و نفت امیدیه با قرار گرفتن در رتبه دوم گروه خود، این شانس را دارد که به لیگ دسته دوم صعود کند؛ اما نفت اهواز اوضاع خوبی ندارد.

پرنوسان در نیم فصل اول، بدشانس در نیم فصل دوم

تیم فوتبال پارس جنوبی، بعد از سقوط به لیگ دسته اول خیلی سعی کرد که بتواند دوباره به لیگ برتر برگردد؛ اما در این دو سال گذشته نتوانست به خواسته خود جامه عمل بپوشاند. این تیم، فصل گذشته با سرمربیگری محمد نصرتی این شانس را داشت که به لیگ برتر برگردد؛ اما با کسب نتایج ضعیف در روزهای آخر فصل، از جمع مدعیان دور شد. در فصل جدید هم(1401-1400 ) که ایمان رزاقی راد، هدایت این تیم را به عهده گرفته بود، بازهم موفق نبود و باید گفت که چوب نتایج ضعیف ابتدای فصل را خوردند. این تیم آنقدر در نیم فصل اول پر نوسان جلوه کرد که در نیم فصل دوم با کسب نتایج خوب، شانس لیگ برتری شدن را از دست داد.

ایمان رزاقی راد در این فصل، تیم بسیار جوانی را راهی مسابقات کرد، به همین دلیل پارس جنوبی در ابتدای فصل، نتایج خوبی نگرفت؛ اما رفته رفته این تیم توانست هماهنگ و باتجربه تر شود تا جایی که در نیم فصل دوم با کسب نتایج خوب به جمع مدعیان رسید؛ اما به دلیل امتیازات ازدست داده در نیم فصل اول، نتوانست به لیگ برتر برسد و درنهایت با کسب 52 امتیاز و کسب رتبه ششم، به کار خود در فصل 1401-1400 پایان داد تا شاید فصل بعد بتواند به لیگ برتر صعود کند.

بقای مسجدسلیمان در روز آخر

مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران در فصل (1401-1400 ) با قهرمانی تیم فوتبال استقلال به پایان رسید. دو تیم نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت آبادان، نمایندگان حاضر در این رقابت ها بودند. هر دو نماینده نفت در این فصل، انتظارات را برآورده نکردند و در زمره تیم های پایین جدول قرار گرفتند. نفت مسجدسلیمان که موفق شد در روز آخر حکم بقای خود را امضا کند تا به دسته پایین تر سقوط نکند، فصل را با سرمربیگری فراز کمالوند شروع کرد. نتایج این تیم با کمالوند راضی کننده نبود و به دلیل نتایج ضعیف در انتهای جدول قرار داشتند. کمالوند در نیم فصل اول با کسب 11 امتیاز و حضور در رتبه پانزدهم به کار خود در نفت پایان داد. مسؤولان نفت برای اینکه این تیم سقوط نکند، محمود فکری را به عنوان سرمربی انتخاب کردند؛ اما فکری هم موفق نبود و کماکان تیم نفت مسجدسلیمان در انتهای جدول قرار داشت. درنهایت، نفتی ها برای اینکه به لیگ دسته یک سقوط نکنند، محمود فکری را هم برکنار کردند و هدایت تیم را به رضا مهاجری سپردند تا ناجی تیم باشد؛ البته دراین بین مدیرعامل باشگاه هم عوض شد و هدایت یزدی که موفق شده بود این تیم را به لیگ برتر بیاورد، دوباره مدیرعامل شد تا بتواند سهمیه نفت مسجدسلیمان را در لیگ برتر حفظ کند. یزدی با آوردن رضا مهاجری به عنوان سرمربی، توانست در یک فصل پرتلاطم، بالاخره در روزهای پایانی، حکم بقای نفت را امضا کرده تا این ریشه دار و پرطرفدار به لیگ دسته یک سقوط نکند. نفت مسجدسلیمان با دو تساوی پی درپی در دو هفته پایانی، مقابل نفت آبادان و سپس در روز آخر مقابل استقلال قهرمان لیگ موفق شد در لیگ برتر باقی بماند. نفت مسجدسلیمان با کسب 22 امتیاز در رتبه چهاردهم قرار گرفت و اما صنعت نفت آبادان که فصل را با علیرضا منصوریان شروع کرده بود، با همین مربی هم فصل را به پایان برد. صنعت نفت بسیار ضعیف شروع کرد و در 4 هفته اول در انتهای جدول قرار داشت. کرونا باعث شده بود نفتی ها، سرمربی خودشان را به همراه نداشته باشند؛ اما با برگشتن منصوریان به نیمکت، این تیم رفته رفته به روزهای خوب خود برگشت و توانست با کسب امتیازات لازم، از انتهای جدول جدا شود و در پایان نیم فصل اول، با کسب 19 امتیاز در رتبه دهم قرار بگیرد.  صنعت نفت در نیم فصل دوم بسیار پرنوسان نشان داد. این تیم در خانه موفق شد پرسپولیس قهرمان 5 دوره لیگ برتر را با دو گل شکست دهد؛ اما مقابل تیم های ته جدول امتیاز از دست داد. همین نوسان باعث شد این تیم نتواند در پایان لیگ، بیشتر از 33 امتیاز کسب کند و در رتبه یازدهم قرار بگیرد؛ البته باید این نکته را اضافه کنیم که بازی صنعت نفت در هفته پایانی برگزار نشد؛ چون حریف این تیم، به بازی تن نداد، بنابراین نتیجه این دیدار 3 بر صفر به سود صنعت نفت اعلام شد و این تیم یک پله در جدول صعود کرد و با 36 امتیاز در رده دهم قرار گرفت؛. رتبه ای که در نیم فصل اول هم به آن دست پیدا کرده بود.

فقط می خواستند بمانند!

تیم فوتبال نفت و گاز گچساران که با خرید امتیاز تیم شرکت ملی حفاری اهواز یک فصل دیگر به حضور خود در لیگ دسته دوم ادامه داد، بازهم نتوانست انتظارات را برآورده کند؛ البته مدیران باشگاه نفت و گاز عنوان کردند که هدفشان در این فصل، فقط بقا و ادامه حضور در لیگ دسته دوم بوده تا شاکله تیم شکل بگیرد و در فصل آینده، تیمی برای قهرمانی ببندند تا بتوانند دوباره به لیگ دسته یک برگردند.

عزیز فریسات، هدایت تیم نفت و گاز گچساران را در این فصل به عهده داشت و درنهایت موفق شد با کسب 29 امتیاز این تیم را به مقام نهم برساند.

نایب قهرمانی تیم فوتسال پتروشیمی لردگان

تیم فوتسال پتروشیمی لردگان که در مسابقات فوتسال جام ادارات شهرستان لردگان شرکت کرده بود با کسب مقام دومی این دوره از مسابقات به کار خود پایان داد.

 مسابقات فوتسال ادارات لردگان با حضور ۱۰ تیم از ادارات مختلف شهرستان ازجمله نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، بنیاد مسکن، اداره گاز، اداره برق، مخابرات، تربیت بدنی، بانک کشاورزی، کمیته امداد و بهزیستی در سالن اصلی شهر برگزار شد و با توجه به بالا بودن سطح مسابقات، تیم فوتسال شرکت پتروشیمی لردگان موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی شد.

رقابت فرزندان دختر پالایش گاز ایلام  در مسابقات دارت  

به همت امور ورزش و تربیت بدنی پالایش گاز ایلام و  به مناسبت ولات حضرت معصومه(س) و گرامیداشت روز دختر، یک دوره مسابقه دارت در محل منازل سازمانی این شرکت، با مشارکت ۱۸ نفر از فرزندان دختر همکاران پالایش گاز ایلام، با حضور عوامل برگزاری مسابقات، آقایان روح اله توکلی مسؤول امور ورزش، یاسر مهدی بیگی، کارشناس واحد امور ورزش و خانم پریان عزیزی، کارشناس واحد امور ورزش برگزار شد که در پایان، نفرات برتر در هر دو رده سنی معرفی شدند .

اسامی نفرات برتر به این شرح است:

آیلار توکلی و پارمیس محمدی فر به مقام قهرمانی رسیدند.

الینا کرمی و  مهسان زندی، مقام دوم را از آن خود کردند و انیسا کاکا، سروشا فیوضی  و سارینا حیدری هم به طور مشترک سوم شدند.