نفت  تهران  قهرمان لیگ دسته یک واترپلو ایران شد

 سیزدهمین دوره لیگ دسته یک واترپلو باشگاه های ایران با قهرمانی تیم واترپلو نفت تهران به پایان رسید تا این تیم به لیگ برتر راه پیدا کند.

سیزدهمین دوره مسابقات لیگ دسته یک واترپلو باشگاه های ایران سال ۱۴۰۰ با حضور ۸ تیم در دو گروه ۴ تیمی (۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت) در استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار شد.

تیم واترپلو نفت تهران در گروه «ب» این رقابت ها با تیم های زنجان، قهرمان مشهد و رعد پدافند هوایی هم گروه بود که موفق شد با دو پیروزی مقابل تیم های زنجان و قهرمان مشهد و یک شکست مقابل رعد پدافند هوایی و کسب 4 امتیاز به عنوان تیم دوم به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

شاگردان قیصر اهل یروف در نفت تهران در مرحله نیمه نهایی در دربی نفتی ها به مصاف تیم واترپلو صنعت نفت آبادان رفتند که موفق شدند با ارائه یک بازی برتر این تیم را با نتیجه قاطع 15 بر 10 شکست دهند تا راهی فینال شوند.  در دیدار فینال به دلیل عدم حضور تیم نو فلاح، نتیجه بازی 5 بر صفر به سود نفت تهران به پایان رسید و با این نتیجه تیم نفت تهران موفق شد عنوان قهرمانی سیزدهمین دوره لیگ دسته یک واترپلو باشگاه های ایران در سال ۱۴۰۰ را به نام خود ثبت کند؛ به این ترتیب تیم واترپلو نفت تهران با این قهرمانی فصل بعد در لیگ برتر حاضر خواهد شد.

تیم های نوفلاح و نفت آبادان نیز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم ایستادند.

پرسیس، زنجان، قهرمان مشهد، رعد پدافند هوایی، هلزمک(فارس)، نو فلاح، صنعت نفت آبادان و نفت تهران ۸ تیم حاضر در این مسابقات بودند.

بازیکنان تیم نفت تهران در این مسابقات که 80 درصد شرکتی و فرزندان نفتی بودند، عبارتند از: امیرحسین اعرابی، میثم جعفری (کاپیتان)، محمود غلام نژاد، رضا شیخی قلعه سردی، امیر حسام، احمد بابادی، سینا احمدی بابادی، مقداد رزاقی، مهران فروتن، ابراهیم نصیری، حسین رضایی، رضا مخیلفی، علی مقصودی، فرید بهزاد صبری، اشکان ایران پور، سام مددی و محمد سینا میرشمسی.

رضا سپهرداد به عنوان سرپرست تیم را همراهی کرد و علی پیروزخواه هم مربی تیم نفت تهران بود. قیصر اهل یروف به عنوان سرمربی، هدایت نفت تهران را در این مسابقات به عهده داشت و امیر ریحانی هم به عنوان داور از نفت تهران در این مسابقات حضور داشت.

تیم نوفلاح که در مسابقه فینال حاضر نشد مقابل نفت تهران قرار بگیرد، از سوی کمیته انضباطی با جرائم زیادی مواجه خواهد شد، از جمله اینکه این تیم نمی تواند به لیگ برتر صعود کند. برای همین تیم صنعت نفت آبادان به احتمال قوی همراه نفت تهران راهی لیگ برتر واترپلو باشگاه های ایران خواهد شد.

 

برگزاری مسابقات شنا و دارت در پالایشگاه گاز ایلام

شرکت پالایش گاز ایلام به منظور توسعه ورزش همگانی در محل باشگاه ورزشی کمپ مسکونی شرکت پالایش گاز ایلام به مناسبت هفته کار و کارگر یک دوره مسابقه دارت و شنا با رعایت پروتکل های بهداشتی بین کارکنان این شرکت برگزار کرد.  مسابقات دارت با مشارکت ۳۰ نفر از همکاران ورزشکار این رشته برگزار شد که در پایان نفرات زیر به مقام اول تا سومی دست یافتند. رضا طاهری به مقام اول دست پیدا کرد؛ حمیدرضا نساجی در رتبه دوم قرار گرفت و اصغر کاکا هم به مقام سوم رسید. در ادامه واحد ورزش شرکت پالایش گاز یک روز بعد از برگزاری مسابقات دارت در محل استخر شنا آزادی ایلام به مناسبت هفته کار و کارگر مسابقه شنا کرال سینه بین کارکنان این شرکت برگزار کرد. مسابقات شنا کرال سینه با مشارکت ۲۰ نفر از همکاران ورزشکار این رشته در استخر شنا آزادی برگزار شد که در پایان نفرات زیر به مقام اول تا سوم دست یافتند. جبار کاظمی به مقام اول دست پیدا کرد و مسعود گوهری در رتبه دوم قرار گرفت و روح الله خدایی هم به مقامی بهتر از سومی دست پیدا نکرد.

 

انتصاب اعضای شورای هماهنگی ورزش صنعت نفت

اعضای جدید شورای هماهنگی ورزش صنعت نفت از سوی مدیرکل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت انتخاب و معرفی شدند.  از سوی منصور قنبرزاده، مدیرکل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت، احمد پارو، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی و مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پالایش نفت آبادان و اسکندر فرهمند، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی و مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفت خیز جنوب به عنوان 2عضو جدید شورای هماهنگی ورزش صنعت نفت کشور منصوب شدند. با موافقت معاون وزیر در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی،اسکندر فرهمند، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی و مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفتخیزجنوب و احمد پارو رئیس امور ورزش و تربیت بدنی و مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پالایش نفت آبادان طی حکمی، از سوی منصور قنبرزاده مدیرکل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت به عضویت شورای هماهنگی ورزش صنعت نفت ایران منصوب شدند. در حکم منصور قنبرزاده مدیرکل سلامت و تربیت بدنی خطاب به احمد پارو و اسکندر فرهمند آمده است :

نظر به تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی در حوزه ورزش و تربیت بدنی،به منظور مشارکت مؤثر مناطق عملیاتی در سیاست گذاری، برنامه ریزی و توسعه ورزش کارکنان و خانواده معظم صنعت نفت با موافقت معاونت محترم وزیر در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی به موجب این ابلاغ به عنوان «عضو شورای هماهنگی ورزش وزارت نفت» منصوب می شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.

 

مسابقات دوومیدانی کوهستان در امیدیه

 مسابقات دوومیدانی کوهستان مناطق نفت خیز جنوب – آغاجاری با معرفی نفرات برتر در دو بخش آقایان و بانوان در امیدیه به پایان رسید. صبح روز جمعه مسیر کوهپیمایی، کوه مشرف به شهر امیدیه، عرصه رقابت کوهنوردان و سایر ورزشکاران در مسابقه دوومیدانی کوهستان بود. این مسابقه با حضور پرشور شرکت کنندگان به مناسبت یاد و خاطره کوهنوردان فقید امیدیه، در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد. در آغاز دونده ها با نواخته شدن سوت آغاز مسابقه مسیر کوهپیمایی را تا محل گذر کوهنوردان دویدند و در نهایت در رده سنی بالای ۴۰ سال: آقایان حسن شریفات، جعفر سیفی و حسن تقی زاده و در رده سنی زیر ۴۰ سال آقایان رضا شعبانی، یاسین آغاجاری و مجتبی بهمئی به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند. همچنین در قسمت بانوان نیز خانم ها مریم یوسفی، سکینه خیرپور و نوشین شریفات به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند. در پایان به نفرات اول تا سوم گروه آقایان و خانم ها لوح یادبود اهدا شد. این مسابقه با برنامه ریزی و تلاش های بی وقفه هیات کوهنوردی و سنگ نوردی امور ورزش نفت و گاز آغاجاری برگزار شده است.