مدیرعامل باشگاه فرهنگی _ ورزشی شرکت ملی حفاری ایران در گفت وگو با «مشعل»

اولویت اصلی ما توجه ویژه به ورزش همگانی است

حسین آزادی  شرکت  ملی حفاری ایران در زمینه ورزش، افتخارات زیادی را برای صنعت نفت و کشورمان به ارمغان آورده است. علاوه بر اهتمام به ورزش همگانی و به منظور حمایت از کارکنان و خانواده های آنان، نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال امیدهای کشور در فصل جاری این رقابت ها، حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر فوتسال بانوان، حضور موفق در فوتبال جوانان کشور، قهرمانی در مسابقات وزنه برداری جوانان کشور و موفقیت در رده سنی بزرگسالان و ...ازجمله عناوینی هستند که باشگاه ملی حفاری به دست آورده است تا در مسیر اعتلای ورزش صنعت نفت و کشور همچنان گام برداشته باشد.به منظور تشریح مهم ترین برنامه های باشگاه فرهنگی-ورزشی ملی حفاری ایران، گفت وگویی با سید سالار محمد نیا، مدیرعامل این باشگاه انجام داده ایم که از نظرتان می گذرد.

سید سالار محمد نیا، مدیرعامل باشگاه فرهنگی _ ورزشی شرکت ملی حفاری ایران در شروع صحبت هایش، با مهم قلمداد کردن ورزش همگانی گفت: توجه ویژه به ورزش همگانی کارکنان و خانواده های ایشان و توسعه زیرساخت ها از مهم ترین اولویت های امور ورزش شرکت ملی حفاری محسوب می شود. وی اظهار داشت: بنا به تأکید دکتر گلپایگانی، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران، وظیفه اصلی این امور، توسعه زیرساخت ها و توجه ویژه به ورزش همگانی، تعمیم و توسعه ورزش همگانی برای کارکنان و خانواده های آنان بویژه در موقعیت های عملیاتی و اقماری است که اجرای این برنامه ها مطمئناعلاوه بر سلامت کارکنان و خانواده های معزز آنها، نشاط و شادی را در مجموعه شرکت ملی حفاری ایران و در نتیجه کارآمدی بهتر و بیشتر در شرکت ملی حفاری ایران را به همراه دارد.مدیرعامل باشگاه فرهنگی _ ورزشی شرکت ملی حفاری ایران بیان داشت: در این ۳ سال با وقفه ای که به دلیل شرایط کرونایی بر کشور حاکم بود، سعی کردیم توسعه زیرسازی و اماکن ورزشی را در دستور کار قرار دهیم و در کنار شرایط موجود، مبادرت به فعالیت هایی از قبیل آموزش ورزش در خانه و محل کار از طریق ضبط و انتشار ویدئو،چاپ بروشور و آموزش های لازم به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس منحوس کرونا از طریق فضاهای مجازی در میان کارکنان و خانواده ها کردیم.

 احداث سه زمین چمن مصنوعی در آینده نزدیک

 محمد نیا در ادامه این گفت وگو یک خبر خوش هم به خانواده بزرگ ملی حفاری داد و عنوان کرد: با هدف توسعه فضای ورزشی، جلسات خوبی با اداره مهندسی شرکت درزمینه احداث سه زمین چمن مصنوعی در سه شهرک یکصد واحدی، شهرک ۲۱۶ و شهرک قائم برگزار کرده ایم که این پروژه در دست کارشناسی و بررسی است و امیدوارم در آینده نزدیک تحقق یابد.

  ورزش در رمضان

مدیرعامل باشگاه فرهنگی _ ورزشی شرکت ملی حفاری ایران در ادامه افزود: با بهبود وضعیت موجود و کسب مجوزهای لازم و با رعایت پروتکل های بهداشتی، یک دوره برنامه های فرهنگی _ ورزشی را در دستگاه های حفاری،ادارات ستادی، کارگاه ها، منازل سازمانی و ... برگزار کردیم که برای نمونه می توان به برنامه اجرا شده از سوی این امور در ماه مبارک رمضان بین کارکنان و خانواده ها اشاره کرد که با استقبال کارکنان و خانواده های آنها مواجه بود.

  ورزش و توسعه اقتصادی

محمد نیا در ادامه با اشاره به نقش ورزش و نیز توسعه اقتصادی گفت: رسالت اصلی این شرکت، تولید نفت و گاز است. به همین منظور و با هدف پشتیبانی و ایجاد شور و نشاط در کارکنان واحدهای عملیاتی، این رقابت ها باهدف اثرگذاری مثبت بر فلسفه وجودی شرکت برگزارشده است؛ زیرا معتقدیم اگر نیروی انسانی سالم و شادابی داشته باشیم، این مهم باعث توسعه اقتصادی شرکت نیز می شود.

  ورزش و همکاران اقماری

مدیرعامل باشگاه فرهنگی _ ورزشی شرکت ملی حفاری ایران در ادامه به ورزش کارکنان اقماری اشاره داشت و گفت: توسعه ورزش همگانی، به روز کردن دستگاه های ورزشی و تجهیز کاروان های ورزشی برای بالا بردن سطح نشاط و سلامت کارکنان اقماری برای این امور بسیار حائز اهمیت است و در اولویت برنامه های این امور قرار دارد . ازآنجا که منابع انسانی، یکی از سرمایه های اصلی هر مجموعه ای محسوب می شود، در نظر داریم با برنامه ریزی و برگزاری فعالیت های ورزشی و ارائه بهترین خدمات، رضایتمندی همکارانمان را جلب کنیم.

 آغاز فعالیت در ۲۶ رشته ورزش همگانی از اردیبهشت امسال

محمد نیا همچنین افزود: در ۲۶ رشته همگانی در بخش خانواده ها و کارکنان از اردیبهشت امسال، فعالیت خود را آغاز کردیم و در حال برنامه ریزی برای حضور هرچه بهتر و قوی تر در المپیاد ورزشی کارکنان و خانواده های وزارت نفت در آبان سال جاری هستیم که امیدوارم بتوانیم حضوری موفق در این دوره از رقابت ها داشته باشیم.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی _ ورزشی شرکت ملی حفاری ایران در پایان از حمایت های بی دریغ مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت ملی حفاری در اجرای برنامه های این امور تشکر و قدردانی کرد گفت: امیدواریم سال خوبی برای ورزش ملی حفاری، هم در ورزش همگانی و هم در قهرمانی باشد.

 

فرزند نفتی در تیم ملی کشتی آلیش 

محمد نیکومنش از فرزندان کارکنان نفت و گاز شرق، به اردوی تیم ملی کشتی آلیش ایران دعوت شد. پهلوان محمد نیکومنش، قهرمان ارزنده مسابقات آلیش کشوری در سال ۱۴۰۰ و فرزند همکار نفتی حسن نیکومنش در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، به اردوی تیم ملی کشتی آلیش کشور برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا دعوت شد.  محمد نیکومنش در سال های گذشته عناوین زیادی را در کشتی آلیش به دست آورده و از قهرمانان این رشته در کشور به شمار می رود که در وزن 90 کیلوگرم کشتی می گیرد.  آخرین مقام او به مسابقات قهرمانی کشور در سال 1400 در شهر سرخس برمی گردد که در وزن 90 کیلوگرم موفق شد قهرمان ایران شود.

 

صعود گروه کوهنوردان نفت و گاز گچساران به قله تفتان زاهدان

گروه کوهنوردی نفت و گاز گچساران ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت به مناسبت عید سعید فطر به بلندترین قله استان سیستان و بلوچستان (تفتان) صعود کرد. قله های تفتان با ارتفاع ۴۰۵۰ و ۳۹۵۰ متر از سطح دریا قرار گرفته اند که به نام دو قله نر و ماده معروف هستند. از جاذبه های این ماده کوه دهانه آتشفشانی است که بخار گوگرد و دود از آن فوران می کند و از آتش فشان های نیمه فعال است.گروه کوهنوردی نفت و گاز گچساران، یکی از گروه های فعال در سطح ورزش وزارت نفت است که موفق شد طی 6 ساعت کوه پیمایی در هوایی خوب به قله صعود کند.

 

درخشش کارکنان گاز ایلام در مسابقات آمادگی جسمانی کارکنان دولت

تیم آمادگی جسمانی آقایان شرکت گاز استان ایلام که در مسابقات استانی جام کارکنان دولت شرکت کرده بود، با اخذ 2 مدال طلا و برنز، به مقام نخست تیمی و دوره نهایی این مسابقات دست پیدا کرد.مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از درخشش کارکنان این شرکت و نیز کسب مدال طلا از سوی سعید شعبانی از کارکنان این شرکت در مسابقات آمادگی جسمانی کارکنان دولت منطقه ۴ کشور خبر داد.  عباس شمس اللهی افزود: سعید شعبانی از کارکنان شرکت گاز استان ایلام، مقام اول آمادگی جسمانی کارکنان دولت منطقه ۴ کشور را کسب کرد. وی اظهار داشت: مسابقات آمادگی جسمانی کارکنان دولت منطقه ۴ کشور با حضور تیم های ایلام، همدان، لرستان، کرمانشاه، مرکزی و خوزستان به میزبانی استان خوزستان در شهر اهواز برگزار شده است.شمس اللهی تصریح کرد: از سه نماینده اعزامی استان ایلام، سعید شعبانی از شرکت گاز استان در رده سنی ۴۰ تا ۴۴ سال مقام اول و محسن آزادی پور در رده سنی ۳۵ تا ۳۹ سال، مقام سوم این دوره از رقابت ها را از آن خود کردند.مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: نفرات اول هر رده به مسابقات کشوری کارکنان دولت که اواخر اردیبهشت امسال در استان مازندران برگزار می شود، اعزام می شوند.