بقای نفت مسجدسلیمان  با استراتژی سرمربی جدید

  سرمربی باتجربه نفت مسجدسلیمان امید زیادی دارد تا بتواند این تیم را از سقوط به دسته اول برهاند.  نفت مسجدسلیمان بعد از قطع همکاری با محمود فکری، رضا مهاجری را به عنوان سرمربی جدید خود برگزید و جالب اینکه با حضور این مربی، در اولین گام توانست یک برد ارزشمند را در اصفهان مقابل ذوب آهن به دست بیاورد.

شوک حضور مهاجری در نفت مسجدسلیمان تاکنون مثبت بوده و این تیم حالا بالاتر از فجرسپاسی و شهرخودرو به رده چهاردهم جدول رسیده و امید زیادی دارد در ادامه مسابقات نیز خوب کار کند و جشن بقا بگیرد.

رضا مهاجری که در گذشته در ماشین سازی تبریز چنین شرایطی را تجربه کرد و در نهایت موفق شد تیم قعرنشین را در لیگ برتر حفظ کند، حالا مأموریت مشابهی را در نفت مسجدسلیمان دنبال می کند و تا به اینجای کار هم موفق بوده است.

این مربی باتجربه تلاش می کند در تعطیلات لیگ برتر، تیمش را به بهترین شکل ممکن آماده حضور در 6 هفته پایانی لیگ برتر کند. ازاین رو نفتی های مسجدسلیمان با برپایی یک اردوی تدارکاتی در تهران، همراه با بازی های دوستانه، تمرینات منظمی را در دستور کاردارند. ازجمله اینکه ابتدا در ورزشگاه اختصاصی پیکان به مصاف این تیم تهرانی رفتند. شاگردان مهاجرانی گرچه مقابل خودروسازان با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند؛ اما رگه هایی از تغییر در نفت دیده شد؛ چون در ادامه  در دیداری تدارکاتی  دیگر موفق شدند در تهران، پرسپولیس قهرمان 5 دوره لیگ برتر را با نتیجه تساوی 2- 2 متوقف کنند.

رضا  مهاجری سخت در تلاش است تا در این وقفه، بتواند برنامه های تاکتیکی اش را به بازیکنان دیکته کند، به همین دلیل هواداران مسجدسلیمانی امیدوار به بقای تیم شهرشان شده اند.

 سرمربی نفت که از برگزاری اردوی تهران بسیار راضی است و بارقه های امید را در چهره او و شاگردانش می توان دید، می گوید بقای نفت، کمتر از قهرمانی نیست.

همانطور که گفتیم، آنها در دیدار دوستانه مقابل پرسپولیس نشان دادند که می توانند به بقای تیمشان امیدوار باشند. دیدار نفسگیری که شاگردان مهاجری با ۲گل از میزبانشان پیش افتادند و درحالی که یک گلشان به دلیل آفساید مردود اعلام شده بود، با تساوی ۲ بر ۲ متوقف شدند. سرمربی نفتی های مسجدسلیمان عقیده دارد، بازیکنانش به این خودباوری رسیده اند که می توانند سهمیه نفت را در لیگ برتر حفظ کنند. او می گوید نمایش بسیار خوبی مقابل پرسپولیس داشتند و ادامه همین روند در مسابقات لیگ، حتماً ما را به بهبود شرایط امیدوار می کند. اما این همه داستان نیست؛ چون برای بقا به حمایت های بیرون زمین هم نیاز است، به عبارت دیگر، بخشی از کار داخل زمین است و بخشی دیگر به حمایت بیرون از زمین برمی گردد. از این رو سرمربی نفت مسجدسلیمان از همه مسؤولان شهری و استانی  می خواهد که در این هفته های پایانی، پای نفت بایستند؛ چون  در شرایط کنونی فوتبال، ماندن نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر، کمتر از قهرمانی نیست. مهاجرانی، حتی برای ثابت شدن گفته هایش مثال می زند و می گوید، شما دیدید که مدیران استان مرکزی و مازندران، پشت آلومینیوم و نساجی ایستادند و این دو تیم چطور تا فینال جام حذفی رسیدند.

درعین حال، سرمربی نفت مسجدسلیمان ضمن تشکر از همراهی مدیران تیمش می گوید: اعضای هیأت مدیره، مدیرعامل و کادر سرپرستی ما با وجود تنگناهای مالی، اردوی بسیار خوبی برای ما برگزار کردند که قطعا نتیجه اش را خواهیم دید. ما در تهران مشکل زمین تمرینی داشتیم  که خوشبختانه حل شد و واقعاً از آنها ممنونم.

مهاجری معتقد است که «شهر اولین ها» باید در لیگ برتر بماند و می گوید: به هر دلیلی که الان وقت واکاوی اش نیست، شرایط نفت این طور شده است. مقصریابی و پیگیری دلایل این روزگار بماند برای بعد. الان وقت همدلی و کمک برای ماندگاری نفت در لیگ برتر است.

حال با توجه به وضعیت  موجود و همچنین صحبت های سرمربی نفت مسجدسلیمان، می طلبد که از این تیم حمایت ویژه شود تا در لیگ برتر بماند. فوتبال در ایران از مسجدسلیمان شروع شده و به کل کشور تعمیم یافته و به جرات می توان گفت که این شهر، زادگاه فوتبال است. به همین دلیل حیف است که «شهر اولین ها» در سطح اول فوتبال ایران نماینده نداشته باشد.

 

کشتی گیر مناطق نفت خیزجنوب قهرمان  آسیا شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد در مسابقات قهرمانی آسیا  که در کشور اولانباتور مغولستان برگزار شد، با کسب ۳طلا، یک نقره و۲برنز و مجموع۱۷۶امتیاز، نایب قهرمان آسیا شود.

یکی از 6 مدال کسب شده از سوی ملی پوشان کشورمان که به رنگ طلا بود، توسط کشتی گیر مناطق نفتخیز جنوب کسب شد.

بر همین اساس در مسابقات رده بندی و فینال پنج وزن دوم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا که در شهر اولانباتور مغولستان برگزار شد، رسول گرمسیری، کشتی گیر مناطق نفتخیز جنوب - اهواز موفق به کسب مدال طلای وزن۸۲ کیلوگرم شد.

رسول گرمسیری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه۸ بر صفر، خان جعفر خان از قطر را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی در یک کشتی زیبا با نتیجه ۵ بر صفر سینگهار پریت، دارنده مدال نقره آسیا از هند را از پیشرو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

 گرمسیری در دیدار پایانی و فینال، با ارائه یک کشتی برتر و در عین حال نفسگیر موفق شد با نتیجه۴ بر۳ از سد دیاز کالان قزاقستانی بگذرد و به مدال طلا دست یابد.

 

رئیس امور ورزش و تربیت بدنی مناطق نفتخیز جنوب کسب مدال طلای رسول گرمسیری را تبریک گفت

اسکندر فرهمند، مدال طلای رسول گرمسیری، کشتی گیر دلاور ایران و مناطق نفتخیز جنوب در رقابت های قهرمانی کشتی فرنگی آسیا را که با پیروزی مقابل حریف قدر قزاقستانی به دست آمد، تبریک گفت.

پیام اسکندر فرهمند، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی مناطق نفتخیز جنوب به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مدال طلای رسول گرمسیری، دلاوری دیگر از خطه قهرمان پرور خوزستان و صنعت نفت در رقابت های آسیایی اولانباتور مغولستان نشان از شکوه، عزم و اراده جوانانی است که با پشتوانه و برنامه ریزی توانستند رویداد قهرمانی آسیا را به محلی برای تجلی توانمندی کشتی ایران و صنعت نفت تبدیل کنند.

برق طلای مدال آسیا روی سینه غیرت کشتی ایران و صنعت نفت را با امیدواری به آینده ای باشکوه و پرافتخار ستایش می کنم و با تبریک به رسول گرمسیری عزیز، کادر فنی، خانواده بزرگ صنعت نفت و هموطنان گرامی، سلامت و سربلندی همه ورزشکاران را از خداوند متعال طلب می کنم.

 مراسم استقبال از قهرمان کشتی فرنگی آسیا در فرودگاه اهواز

کشتی گیرارزنده باشگاه فرهنگی- ورزشی مناطق نفتخیز جنوب و قهرمان پیکارهای کشتی فرنگی آسیا دسته  82کیلوگرم، بعد از کسب مدال طلای پیکارهای آسیایی اولانباتور مغولستان با استقبال مدیران ارشد ورزش مناطق نفتخیز جنوب و ورزش استان وارد اهواز شد.

مراسم استقبال از رسول گرمسیری، قهرمان کشتی فرنگی پیکارهای قهرمانی بزرگسالان آسیا (مغولستان) با حضور فرهمند، مدیرعامل باشگاه فرهنگی- ورزشی مناطق نفتخیز جنوب، بنی تمیم، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، جمعی از مسؤولان استانی، مربیان، پیشکسوتان و خیل عظیمی ازعلاقه مندان و خانوادهای ورزشکار با اهدای حلقه گل درفرودگاه اهواز برگزار شد.

 

لیگ برتر هندبال با پیروزی برای نفت و گاز گچساران تمام شد

تیم هندبال مردان نفت و گچساران در هفته پایانی لیگ برتر هندبال باشگاه های ایران مقابل حریف شمالی خود به پیروزی دست یافت تا با خاطره ای خوش، این رقابت ها را تمام کرده باشد. این تیم از هفته پایانی مرحله نهایی لیگ برتر هندبال مردان باشگاه های ایران در سالن هندبال فدراسیون به مصاف تیم پدافند آمل رفت و موفق شد در یک بازی برتر و درعین حال نفس گیر، با نتیجه ۳۵ بر ۳۳ تیم شمالی را شکست دهد. تیم هندبال نفت و گاز گچساران که با ترکیبی از بازیکنان شرکتی، بومی جوان و نوجوان در لیگ برتر امسال شرکت کرده بود، موفق شد در پایان مسابقات با کسب رتبه هفتم جدول رده بندی لیگ برتر هندبال به کار خود پایان دهد. این تیم سابقه چند عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی در رقابت های لیگ برتر مردان کشور و همچنین سابقه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را در کارنامه خود دارد.