ضرورت همراهی خانواده برای پیشبرد اهداف سازمان

انتقال  گاز  دانشگاهی  بدون حد و مرز است

مشعل  خانواده بدون شک یکی از ارکان و پایه های مهم زندگی به شمار می آید و در مسیر تحقق سیاست ها و پیشرفت هر سازمانی تاثیرگذار است. شرکت انتقال گاز ایران به عنوان یکی از سازمان های راهبردی و عملیاتی، تاکنون شاهد ثبت موفقیت های مهم در بخش های مختلف بوده و دستیابی به این کارنامه ارزشمند را مدیون تلاش شبانه روزی کارکنان خود در ستاد و مناطق ده گانه است. در این میان، خانواده کارکنان نیز نقشی حیاتی در پیشبرد اهداف سازمان داشته اند.  در ادامه گفت وگو با خبات روحی، رییس مرکز بهره برداری سنندج، را می خوانیم.

لطفا خودتان را معرفی کنید؟ از چه سالی وارد صنعت گاز شدید و در حال حاضر در چه سمتی مشغول فعالیت هستید؟

متولد 1365 و دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک هستم. از شهریور 88 وارد شرکت انتقال گاز ایران شدم و در سمت رییس مرکز بهره برداری سنندج فعالیت می کنم.

 کارتان چه زیبایی ها و سختی هایی دارد؟

همان طور که از نام بنده که به زبان کردی به معنای «پیروزی» بوده، پیداست، افتخار می کنم به عنوان نفر بومی در استان کردستان به هم زبانان خود خدمت می کنم و با توجه به سخت گذر بودن خطوط انتقال، اقلیم سرد و کوهستانی و سختی های فراوان کار توانسته ایم با تلاش در انتقال مستمر گاز به صنایع و خانه ها خدمتی به همنوعان خود داشته باشم که موجب دلگرمی بنده و همکاران در این مجموعه است که می تواند از زیبایی های کار باشد، از طرفی یکی از افتخارات بنده این است که در بدو استخدام به عنوان اولین نفر در راه اندازی مراکز بهره برداری بیجار و سنندج فعالیت کردم و در شرایط سختی همچون نبود زیر ساخت های مناسب (استقرار در مهمانپذیر) نبود نیروی انسانی و تجهیزات کافی توانستیم این مرکز را راه اندازی کنیم و موجب شد تا تجربه و درس های بسیاری بیاموزم.

 چند فرزند دارید؟

یک پسر 4 ساله به نام آراکو دارم.

 هماهنگی بین کار عملیاتی و زندگی شخصی چطور انجام می شود و خانواده با تداخل های احتمالی بین این دو چه برخوردی دارد؟

آرامشی که در محیط خانواده برای بنده ایجاد می شود، موجب تلاش بیشتر در تحقق اهداف سازمانی ام شده است و تاثیر آن در کیفیت کار قابل درک است، اما با توجه به شرایط کاری، تابه حال بیشترین زمانی از خاموشی تلفن همراه بنده تا پاسخگویی در کل شبانه روز به یک دقیقه هم نرسیده و شاید یکی از تداخل های احتمالی در زندگی شخصی بنده پاسخگویی بیش از حد توقع به تلفن همراه در هر زمان و شرایط است.

 اگر دوباره بخواهید برای خودتان شغلی انتخاب کنید همین شغل را انتخاب می کنید؟

با توجه به علاقه ای که به کار فنی دارم، بدون شک با تمام استرس ها و خطرهای بالایی که این شغل دارد، بازهم این شغل را انتخاب می کنم، چرا که بدون اغراق باید گفت مجموعه انتقال گاز دانشگاهی بدون حد و مرز است.

 در پایان اگر مطلبی دارید، بفرمایید.

بدون شک بدون همراهی و همدلی یک مجموعه هیچ کاری تداوم نخواهد داشت، از همکاران مجموعه که در تمام شرایط سخت کار بدون حاشیه سازی همیشه همراه بنده بوده اند، تشکر و قدردانی می کنم. معتقدم که افراد بی حاشیه در محیط کار بهتر و راحت تر در مسیر پیشرفت قرار خواهند گرفت.

 

شعرای ایران، ستاره های درخشان آسمان هنر

کشف  استعداد  از سوی پدربزرگ  و آغاز مسیری  بی انتها

علی علیرضا که در حال حاضر در سمت عایق کاری و نوسازی در منطقه 3 عملیات انتقال گاز ایران مشغول به کار بوده، در عرصه آواز سنتی ایرانی هنرمندی بسیار توانمند، متواضع و برجسته است.

وی که متولد سال ۴۷ در شهر تهران است، می گوید: بزرگترین مشوق و کاشف استعداد من در هنر آواز سنتی و اصیل ایرانی، پدربزرگ مرحومم بود که او نیز خود از نوحه خوان های قدیمی محل بود و همیشه در هیات و دسته جات نوحه خوانی می کرد.

علیرضا می افزاید: ردیف های آوازی را نزد استاد رضایی پایور شاگردی کردم و در مراحل بعد آواز سنتی را در کنار مرحوم استاد احمد ابراهیمی آموختم.

وی یادآور می شود: از اوایل نوجوانی و سن بسیار کم، نزد عمویم، یادگیری ردیف های آوازی را با علاقه شروع کرده و اندکی بعد جهت تکمیل آواز سنتی، آموزش سه تار را نزد استاد اقبال شروع کردم و تا امروز از این گنجینه هنر اصیل ایرانی لذت می برم. معتقدم موسیقی سنتی ایران دریایی از عرفان و معرفت به پروردگار است که روح انسان را شست وشو می دهد.

 وی در پاسخ به این پرسش که تاثیر هنر بر زندگی شما به چه صورت بوده است؟ می گوید: هنر ایرانی چون دارای پیچیدگی، ظرایف، عمق، معانی بزرگی است، قاعدتا به شخص علاقه مند به این رشته هم این خصوصیات را منتقل می کند و این معانی در زندگی و نگرش هنرمند گره ای عمیق خورده است. وی در خصوص آواز سنتی ایرانی می گوید: آواز سنتی ایرانی با قدمتی چندهزارساله آمیخته با ظرایف نکات لطیف سنتی ایرانی و ممزوج به شعر و ادبیات غنی ایرانی معجونی را تشکیل می دهد که جان و روح انسان را به خدا نزدیک می کند و برای اینکه منظورم را واضح تر بیان کنم، می توانم به آواز زیبای ربنای استاد شجریان، اذان مرحوم موذن زاده اردبیلی و بسیاری از نمونه های دیگر که توسط اساتید برجسته به یادگار مانده اند، اشاره کنم. در کل، شعرای ایران ستاره های درخشان آسمان هنر کشور هستند و از درخشنده ترینشان می توان به حافظ، سعدی مولانا و باباطاهر اشاره کرد.

وی در پایان می گوید: از مسوولان و دست درکاران هنر و فرهنگ این کشور می خواهم دست فرهنگ و هنرمندان این کشور را محکم بگیرند تا بتواند به جایگاه واقعی خود برگردند. کشور ما یکی از با فرهنگ ترین کشورهای دنیاست و این فرصت خوبی است تا بتوانیم با ایجاد گرایشات هنری و تشویق و کشف استعداد جوانان، آنها را از دام فرهنگ غربی نجات دهیم.

بانگ گردش های چرخ است این که خلق  می سرایندش به تنبور و به حلق

ما همه اجزای آدم بوده ایم     در بهشت این لحن ها بشنوده ایم