در دیدار رئیس فدراسیون و رئیس امور ورزش شرکت ملی نفت نهایی شد

بازگشت دوباره نفت تهران به مسابقات لیگ برتر دوومیدانی

رئیس فدراسیون دوومیدانی با رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت دیدار و پیرامون همکاری های دوجانبه در خصوص حمایت این باشگاه از ورزش دوومیدانی بحث و تبادل نظر داشت.

هاشم صیامی، رئیس فدراسیون دوومیدانی با دکتر هادی افشار، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران دیدارکرد و پیرامون مسائل مختلف، بخصوص همکاری های دوجانبه در زمینه حمایت این باشگاه از ورزش دوومیدانی، با یکدیگر بحث و تبادل نظر داشتند.

در ابتدای این دیدار، هاشم صیامی ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن سال جدید و ماه مبارک رمضان گفت: باشگاه نفت تهران، پرافتخارترین تیم باشگاهی ورزش دوومیدانی کشور است و سال ها در کنار ورزشکاران این رشته پایه و پر مدال بوده و در رشد و ارتقای این رشته ورزشی، نقش و تاثیر بسیاری داشته است.

وی در ادامه افزود: از اینکه با تصمیم مسؤولان و دست درکاران باشگاه نفت تهران قرار شده این تیم قدیمی و ریشه دار در ورزش دوومیدانی بعد از سه سال غیبت، به جریان مسابقات باشگاهی بازگردد، بسیار خوشحالیم. به همین دلیل از تمامی مسؤولان باشگاه نفت صمیمانه تشکر و قدردانی می کنیم.

در این دیدار، همچنین مقرر شد به منظور رشد و توسعه ورزش پایه و مادر، بزودی آکادمی دوومیدانی باشگاه نفت تهران با همکاری و حمایت فدراسیون تأسیس شود و کار خود را آغاز کند، ضمن اینکه کارشناسان دوومیدانی با حضور در آکادمی های فعال باشگاه نفت در رشته های ورزشی دیگر، اقدام های لازم را در خصوص آموزش نحوه صحیح دویدن و افزایش توان استقامتی و سرعتی ورزشکاران حاضر در این آکادمی ها انجام دهند.

از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار، قطعی شدن حضور پررنگ و همه جانبه باشگاه نفت تهران در مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاه های کشور با حضور ورزشکاران تراز اول این رشته در سال ۱۴۰۱ بود.

همچنین با پیشنهاد علی رضایی، دبیر کل فدراسیون دوومیدانی و استقبال رئیس امور ورزش شرکت ملی نفت مقرر شد، باشگاه نفت تهران اقدام های لازم را در خصوص فعالیت این باشگاه در بخش بانوان نیز انجام دهد.

در بخش دیگر این دیدار، هادی افشار، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت که خود از قهرمانان باسابقه و شناخته شده ورزش تکواندو است، گفت: این باشگاه ریشه دار و قدیمی ورزش کشورمان در تلاش است تا در سال جاری، با جذب و حمایت از دوومیدانی کاران مطرح بتواند کمک شایانی به آنها در کسب افتخارات بین المللی برای کشورمان داشته باشد.

وی در ادامه افزود: باشگاه نفت تهران برای کمک به رشد و توسعه این ورزش پایه و پر مدال که آن را اصل و اساس همه رشته های ورزشی می داند، در کنار فدراسیون خواهد بود و در این خصوص از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

افشار خاطرنشان کرد: باشگاه نفت تهران می تواند در سال جاری با نظر فدراسیون دوومیدانی، میزبانی برخی مسابقات را نیز عهده دار شود تا از این طریق بتواند گامی مثبت در مسیر کمک و حمایت از فدراسیون بردارد.

در پایان این دیدار، همچنین رئیس فدراسیون دوومیدانی از امکانات و تجهیزات پزشکی و ورزشی باشگاه نفت تهران بازدید کرد و از نزدیک در جریان توانمندی های پرافتخارترین باشگاه دوومیدانی کشورمان قرار گرفت.

در این نشست، علی رضایی، دبیر کل فدراسیون دوومیدانی؛ ایرج ایری؛ عبدالغفار سقر و احمد زارع کار از قهرمانان اسبق پر عنوان و شناخته شده ورزش دوومیدانی و طاهر کاظمی، مدیر روابط عمومی فدراسیون نیز حضور داشتند.

گفتنی است، تیم دوومیدانی نفت تهران 14 مقام قهرمانی در لیگ برتر دوومیدانی ایران دارد که از این نظر رکورددار است، ضمن اینکه چند مقام قهرمانی نیز در تورنمنت های بین المللی و آسیایی کسب کرده و از قدیمی ترین، ریشه دارترین و پرافتخارترین تیم ها در دوومیدانی ایران به شمار می رود که توانسته ملی پوشان زیادی را به کشور معرفی کند.

 

صعود ملی حفاری به فینال لیگ برتر فوتبال امیدها

تیم فوتبال ملی حفاری اهواز، به فینال لیگ برتر امیدهای کشور راه پیدا کرد.

تیم فوتبال ملی حفاری اهواز با هدایت عباس صفایی در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی، در یک بازی خانگی موفق شد از سد تیم تراکتور بگذرد و به فینال لیگ امید کشور برسد.

تیم فوتبال امید ملی حفاری اهواز که در مرحله گروهی در گروه اول این رقابت ها قرار داشت، با کسب 30 امتیاز به عنوان تیم اول به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد تا حریف تراکتور تیم دوم گروه (ب) شود. شاگردان صفایی در دو دیدار رفت وبرگشت موفق شدند تراکتور را با نتیجه 2 بر 1 شکست دهند تا به فینال برسند.

همچنین بر این اساس، ملی حفاری در فینال باید با نساجی دیدار کند. این بازی به صورت تک بازی برگزار خواهد شد.

گفتنی است، ملی حفاری با قهرمانی در لیگ یک، به لیگ برتر رسیده بود و حالا می تواند دومین قهرمانی پی درپی خود را کسب کند.

 

حضور در فینال اتفاق زیبایی است

 سرمربی تیم فوتبال ملی حفاری با اشاره به بازی پیش روی تیمش در فینال لیگ برتر امیدهای کشور گفت: حضور در فینال، اتفاق زیبایی است که امیدوارم با کسب پیروزی بتوانیم افتخاری به افتخارات فوتبال همیشه پویای نفت و خوزستان بیفزاییم.

عباس صفایی با اشاره به دیدار پیش روی تیمش مقابل نساجی مازندران در فینال لیگ برتر امید باشگاه های کشورگفت: قبل از هر چیز باید بگویم خواست خدا بود که ملی حفاری به نتایج بی سابقه ای برسد و خوشحالم که با سرمربیگری ام از قهرمانی لیگ دسته اول، به فینال لیگ برتر امیدها راه یافتیم.

وی در ادامه بیان کرد: ما می توانیم شانس نخست پیروزی باشیم؛ اما در فینال همه چیز برابر است. بازیکنان بی ادعا و با آتیه ملی حفاری اهواز کارهای زیادی انجام داده اند تا جواز حضور در مسابقه فینال لیگ امیدها را کسب کنند. سال قبل با همین صمیمیت و همدلی، لیگ دسته اول را فتح کردیم و هم اکنون آماده برگزاری فینال لیگ برتر امیدها هستیم.

این مربی جوان خوزستانی افزود: ملی حفاری اهواز، تیمی است که همواره برای به دست آوردن پیروزی به میدان می رود؛ البته در فینال پیش رو باید دقت و تمرکز لازم را داشته باشیم و همه می دانند که همه چیز برابر و شانس دو تیم نیز به یک اندازه است.

بااین حال فینالیست هستیم و هر چیزی ممکن است در این بازی رخ بدهد.

وی درباره احساس خود از حضور در فینال لیگ امیدهای باشگاه های کشور نیز گفت: من، جزئی از تیم هستم. حضور در فینال اتفاق زیبایی است که امیدوارم با کسب نتیجه پیروزی، بتوانیم افتخاری به افتخارات فوتبال همیشه پویای نفت و خوزستان اضافه کنیم.

 

مسابقات ورزشی جام رمضان در جزیره لاوان

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و به منظور توسعه، ارتقا و ترویج فرهنگ سازی و توسعه ورزش همگانی، امور ورزش و تربیت بدنی شرکت پالایش نفت لاوان، یک دوره مسابقات ورزشی بین کارکنان در رشته های گل فنی (فوتبال گل کوچک که به صورت دو به دو انجام می شود) (پیشکسوتان)، والیبال و دارت در بین تمامی واحدهای پالایشگاه برگزار کرد. نتایج مسابقات برگزارشده در رشته های مذکور که بیش از 50 نفر از کارکنان در آن شرکت داشتند، به شرح زیر است:

 

گل فنی

در این دوره از مسابقات در رشته گل فنی که 6 تیم حضور داشت، واحدهای زیر مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند:

 مقام اول: واحد آب، برق و بخار

مقام دوم: واحد پالایش

مقام سوم: واحد اچ اس ای

 

والیبال

در رشته والیبال هم تعداد تیم های شرکت کننده 6 تیم بود که بعد از برگزاری مسابقات، مقام های اول تا سوم اختصاص یافته به این شرح است:

مقام اول: تعمیرات برق

مقام دوم: پشتیبانی تعمیرات

مقام سوم: منابع انسانی

 

دارت

رشته دارت، سومین رشته ای بود که کارکنان در آن به مسابقه با یکدیگر پرداختند. تعداد افراد شرکت کننده در مسابقات دارت 26 نفر بود که نفرات برتر به این شرح است:

نفر اول: جواد کاظمی ( اداره نگهداری و تعمیرات )

نفر دوم: موسی حیاتی ( اداره نگهداری و تعمیرات)

نفر سوم: وحید گله زاده ( مدیریت مالی)

 در پایان، از تیم های برگزیده در حضور مدیر منابع انسانی، رئیس حراست و سایر مدیران و رؤسای ادارات، تقدیر و تشکر به عمل آمد و هدایایی نیز به رسم یادبود به اعضای تیم های شرکت کننده و داوران مسابقات اهدا شد.