قهرمان و ملی پوش نفتی:

نفت می تواند قطب هندبال ساحلی در ایران باشد

  با يک بيوگرافي از خودتان شروع کنید؟

 سال 1373 در جزیره خارگ و در خانواده ای ورزشی متولد شدم. دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه خارگ هستم و در اداره عملیات صادرات و بارگیری نفت خارگ کار می کنم.

    از چه زماني هندبال را شروع کرديد؟

از 10سالگی هندبال را از زمین آسفالت واقع در منطقه شرکت نفت خارگ شروع کردم.

   چه شد هندبال را در زمین ماسه ای یا همان ساحلی دنبال کردید، اصلاً به رشته های دیگِری هم علاقه داشتید؟

ابتدا باید بگویم من به این رشته علاقه داشتم و دوست داشتم که بتوانم روزی یک بازیکن خوب در رشته هندبال ساحلی شوم. من بیشتر از شرایط بازی و فرم بازی ساحلی خوشم آمد و به قول معروف این پتانسیل را در خودم دیدم که موفق باشم. البته به غیراز این رشته در رشته های های دیگر هم فعال بودم و همچنین در اکثر رشته های توپی موفق به کسب مقام شدم. در ورزش های رزمی و آبی هم عنوان استانی و کشوری داشتم.اما دیگر هندبال را به طور حرفه ای ادامه دادم.

   چرا هندبال را در داخل سالن ادامه ندادید، اصلاً در داخل سالن هم بازی کرده اید؟

به هندبال سالنی هم علاقه داشتم و حتی بازی می کردم، اما به خاطر لیگ و اردوهای طولانی مدت در هندبال سالنی نیاز داشت که از محل کارم فاصله بگیرم و به شهر دیگر عزیمت کنم. به همین دلیل ترجیح دادم هندبال ساحلی را انتخاب کنم و به قولی با شرایط ساحلی ارتباط برقرار کردم چون در هندبال ساحلی لیگ مستمری وجود ندارد. این را هم اضافه کنم در سال های نه چندان دور عضو تیم ملی هندبال سالنی ایران در رده نوجوانان و جوانان بودم.

   کدام رشته سخت تر است داخل سالن یا ساحلی؟

کلاً رشته هندبال رشته سختی است چه در ساحل چه در سالن ولی احساس می کنم در ساحل نیاز به آمادگی و انعطاف بدنی بالایی هست چون اکثر ضربات همراه با چرخش 360 درجه و توپ های داخل فضا هست و یک نوع ظرافت در بازی وجود دارد آن هم بدون برخورد. اما در سالن بازی فیزیکی و پربرخوردتری را شاهد هستیم و نیاز به استقامت بدنی بالاست.

   چند سال هندبال بازي کرديد و در چه تیم هایی بوديد؟

هندبال را به صورت حرفه ای در سال 86 آغاز کردم و در تیم های متعددی توپ زدم در تیم های آمل، کرمانشاه، اصفهان، بندرعباس، بوشهر، گناوه در هر دو رشته سالنی و ساحلی عضو بودم.

  چه افتخارهایی در هندبال کسب کرديد؟

افتخارهای داخلی فراوانی در رشته ساحلی داشتم. در آسیا هم موفق شدم همراه تیم ملی چندین مقام به دست بیاورم. مثلاً مقام هشتم جهان در جام جهانی روسیه، مقام سوم مسابقات آسیایی و نیز مقام قهرمانی آسیا که چند ی پیش به دست آوردم. سال 2015 به عنوان بازیکن فنی آسیا انتخاب شدم و در جام جهانی موفق شدم در 3 نفر اول پنالتی زن های جام قرار بگیرم.

    از دعوت شدن به تیم ملی بگویید؟ چند سال است در تیم ملی بازی می کنید؟

به طور کامل از سال 89 تا به امروز در اردوهای ملی هستم و حدود 11 سال است که افتخار پوشیدن لباس مقدس تیم ملی ایران رادارم.

    از چه زماني وارد صنعت نفت شديد؟ در حال حاضر در نفت چه پستي داريد و مشغول به چه کاری هستيد؟

من از سال 91 به عنوان نیروی پیمانکار وارد صنعت نفت شدم. در حال حاضر هم به عنوان کارمند در امور اداری عملیات صادرات مشغول به کار هستم.

   به عنوان يک هندبالیست ملي تجربه خودتان را در اختيار نفتی ها قرارداديد؟

ابتدا باید بگویم به نظر من جامعه کاری موفق است که به ورزش اهمیت بالایی بدهد وقتی محور کار ورزش و سلامتی قرارگرفته شود، اصولاً در کار هم موفقیت های بسزایی رخ خواهد داد و محیط کاری بانشاطی را شاهد خواهیم بود. اما در مورد اینکه تجربیاتم را در اختیار همکاران قرار می دهم، باید بگویم تا آنجا که بشود، تجربیاتم را در اختیار کسانی که بخواهند در ورزش حرفه ای به خصوص هندبال ورزش کنند، قرار خواهم داد.

   فکر می کنید نفت پتانسيل حضور در هندبال ساحلی را دارد؟

بله چراکه نه نفت در هندبال ساحلی می تواند یک قطب باشد و خروجی های خوبی به تیم ملی اهدا کند. ما زمین های خوبی در جنوب ایران و در کنار ساحل داریم و می توانیم این رشته را در نفت توسعه دهیم.

   از بازی های آسیایی تهران بگویید، مسابقات در چه سطحی بود فکر می کردید قهرمان شوید؟

 مسابقات قهرمانی آسیا در سطح بالایی برگزار شد چراکه تمام تیم های مدعی برای کسب سهمیه جهانی و قرار گرفتن روی سکو آمده بودند. بازی ها حساس و پابه پا پیش می رفت و هرروز کار ما سخت تر و سخت تر می شد. 3 بازی ما به ضربات تن به تن یا پنالتی کشیده شد. خوشبختانه تیم منسجم و یکدلی داشتیم. در مورد قهرمانی هم باید بگویم هیچ کسی فکرش را نمی کرد ایران قهرمان شود ولی تمام بازیکنان و کادر فنی ایمان داشتند که در این بازی ها مقام خوبی کسب می کنند. برای همین قهرمانی دور از انتظار نبود. من فکر می کنم لحظه ای که دروازه بان ما آخرین ضربه پنالتی تیم ملی قطر را مهار کرد یک لحظه فراموش نشدنی باشد. باور کنید بعدازاینکه بازی را بردیم و قهرمان شدیم فکر می کنم بهترین حس ورزشی این چند سال عمر ورزشی من بود ما توانستیم در قسمت مردان اولین مدال طلای هندبال ایران را به دست بیاوریم.

  بازی های جهانی را چطور ارزیابی می کنید آیا شانس برای ایران قائل هستید که روی سکو برود؟

بازی های جهانی بسیار سخت است. ما یک بار به مقام هشتم رسیده ایم. از سوی دیگر منتظر برنامه فدراسیون و کادر فنی برای شروع اردوها هستیم. باید دید فدراسیون چه تدابیری می اندیشد تا بتوانیم عملکرد خوبی در مسابقات جهانی داشته باشیم. برای عملکردی بهتر حتماً اردوهای پرفشاری خواهیم داشت ایران در دور قبل جام جهانی تنها تیم آسیایی بود که جواز حضور در بین 8 برتر جهان را داشت. حالا می خواهیم نتیجه ای بهتر از دوره قبل بگیریم.

   ورزش و کار در کنار هم سخت نیست و تداخل ایجاد نمی شود؟

بله قطعاً سخت است. چون یک ورزشکار باید تمرکزش روی تمریناتش باشد و به قولی دغدغه اش فقط تمرین کردن و سپس بازی باشد ولی خدا را شکر در محیط کاری که قرارگرفته ام تمام و کمال از من حمایت می شود و مشکلی برای حضور در اردوها ندارم.

   اگر صحبتی باقی مانده، بفرمایید؟

از همه عزیزانی که در این مسیر من را حمایت کردند، از همسرم و خانواده ام تشکر می کنم. از مدیرعامل محترم پایانه نفتی ایران آقای اسدروز و همچنین روسای منطقه آقایان موسوی و غریبی بابت حمایت هایی که کردند و نیز از رئیس اداره عملیات صادرات و بارگیری نفت آقای حسینی کمال تشکر رادارم که همه جانبه حمایت کردند تا در اردوها حضورداشته باشم. از رئیس امور ورزش آقای عصاره تشکر می کنم. این قهرمانی هم نوش جان ملت عزیز ایران به خصوص همشهری های عزیزم و دوستان و آشنایان که خیلی انرژی مثبت فرستادند تا بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم.

 

اعضای جدید هیات مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان مشخص شدند

عضو هیات مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان از تعیین اعضای جدید هیات مدیره این باشگاه خبر داد.

روح اله محمدی، یکی از اعضای جدید هیات مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس مصوبه تاریخ ۲۳ فروردین ماه ۱۴٠۱؛ مجمع موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان، اعضای جدید هیات امنا(هیات مدیره) موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان تعیین و معرفی شدند.

عضو هیات مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان از حسین کشاورز، روح اله محمدی، جهانگیر کی شمس، لفته بوعذار و احمد پارو به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره باشگاه صنعت نفت نام برد و گفت: مهدی تیموری نیز به عنوان عضو علی البدل انتخاب شده است.

عضو هیات مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان در پایان افزود: طی این هفته، اعضای جدید هیات مدیره در آبادان تشکیل جلسه خواهند داد تا نسبت به انتخاب و معرفی رییس، نایب رییس و سخنگوی باشگاه نفت آبادان اقدام کنند.

 

قهرمان نفتی، مربی تیم ملی تکواندو شد

بعد از انتخاب هادی افشار، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران به عنوان عضو کمیته فنی فدراسیون تکواندو، نوبت به انتخاب یک قهرمان نفتی دیگر در فدراسیون تکواندو رسید.

مجیدی افلاکی، از کارکنان شرکت ملی نفت ایران که از قهرمانان رشته ورزش رزمی تکواندو است، به عنوان مربی تیم ملی تکواندو کشورمان انتخاب و معرفی شد.

مسعود لشکری، سخنگوی کمیته فنی فدراسیون تکواندو، در این خصوص گفت: جلسه ای با بیژن مقانلو، سرمربی تیم ملی و نیز اعضای کمیته فنی درباره مشخص شدن اعضای کادر فنی تیم های ملی برگزار شد که درنهایت مجید افلاکی و مسعود حجی زواره به عنوان مربیان تیم ملی انتخاب شدند تا سرمربی را کمک کنند.

افلاکی پیش تر نیز به عنوان مربی سابقه حضور در تیم ملی را دارد. او چندین عنوان قهرمانی جهانی و آسیایی به عنوان مربی و بازیکن در کارنامه خود دارد و از سال 83 در امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران مشغول به کار است و از قهرمانان ملی در نفت به شمار می رود.