غارنوردی بانوان شرکت ملی نفت ایران

اعضای گروه کوهنوردی بانوان شرکت ملی نفت ایران به همراه تنی چند از بانوان همکار این شرکت با هدف توسعه ورزش همگانی با رعایت پروتکل های بهداشتی در یک برنامه ورزشی به کویر نوردی و غارنوردی پرداختند.  گروه 34 نفره بانوان همکار و کوهنوردان شرکت ملی نفت ایران به مربیگری اکبر مهدی زاده به کویر اشتهارد رفتند تا هم به کویرنوردی بپردازند و هم به غار نمکی بروند. کویر اشتهارد یا قشلاق حسین خانی (که به کویر قارپوزآباد هم شناخته می شود) در شمال شهرستان اشتهارد و جنوب شرقی مهرشهر کرج در استان البرز قرار دارد. طول کویر 60 کیلومتر و عرض آن حدود 20 کیلومتر است. در حاشیه کویر، ارتفاعات و گنبدهای نمکی زیبایی که از رنگ های متنوعی تشکیل شده اند، وجود دارد که غار نمکی را تشکیل داده اند. اعضای گروه بعد از 5ساعت و طی کردن 12 کیلومتر کویر نوردی که از ساعت 8صبح شروع شده بود، به کار خود در غار نمکی پایان دادند. گفتنی است، غار نمکی چند میلیون ساله محصور در میان کویر نجم آباد حدود 100 سال است که نمک مردم روستاهای این شهر را تأمین می کند.

اعضای شرکت کننده در این برنامه عبارت بودند از:

خدیجه علی پناهی(سرپرست)، اکبر مهدی زاده (مربی)، لیندا هوشیار، سمیرا ساعدی آذر، سعیده ردایی، فریده عباسی، مرضیه سلطانی، رزانه طیاری، مهری آذر دار، پروین سلطانی آزیتا اختر خاوری، مریم گلشنی، مینا کریمی، ثریا زرینی، مهتاب محمدی، مرضیه ترکمان، ساراترکمان، ملکه توکلی، فاطمه شفیعی، ثریا رجبی، فاطمه پرست نژاد، زینب احمدی، فرخنده محمدی، اکرم ریاضی، مریم احسنی، کتایون مهدی، فرنوش فرح پور، تهمینه علیزاده، الهه الهیاری، زهرا مهر خواه، پروین صفی نیا و مهدي باقرپور (روابط عمومي امور ورزش )

 

  حرکت قابل ستایش باشگاه صنعت نفت آبادان

کودک مبتلابه سرطان با حضور در جمع بازیکنان به آرزویش رسید

کودک خرمشهری مبتلا به سرطان به آرزویش یعنی حضور در جمع طلایی پوشان صنعت نفت آبادان و بازی با آنها رسید.

 به گزارش «مشعل» و به نقل از روابط عمومی باشگاه صنعت نفت آبادان، چندی قبل از سوی موسسه فرهنگی –هنری «پنجمین فصل قشنگ» به جهانگیر کی شمس، مدیرعامل مؤسسه باشگاه صنعت نفت آبادان خبر دادند که پسربچه ای ۷ ساله به نام محمدصادق از هواداران متعصب تیم صنعت نفت آبادان، آرزو دارد که به عنوان بازیکن تیم صنعت نفت در جمع بازیکنان، حاضر و با آنها بازی کند. این کوچولوی آبادانی که به سرطان مبتلا شده و در حال مبارزه با این بیماری است، حالا در اوج مبارزه بی امانش، دوست دارد در تیم صنعت نفت آبادان، بازی کند. وقتی کی شمس از این موضوع مطلع شد، طی هماهنگی با زیرمجموعه اش زمینه حضور این کودک در تمرینات تیم صنعت نفت در محل باشگاه پیروز را فراهم کرد.

در همین خصوص، در روز 20فروردین امسال، حسین ساکی از بازیکنان تیم صنعت نفت راهی منزل این کودک واقع در خرمشهر شد و محمدصادق را به همراه پدر و مادرش به سر تمرین تیم آورد.

ورود محمدصادق به باشگاه پیروز با استقبال گرم و صمیمانه مدیرعامل، بازیکنان، سرمربی و کادر فنی تیم همراه شد، ضمن اینکه برخی هدایا ازجمله یکدست لباس کامل مدرسه فوتبال، یک پیراهن و یک توپ امضاشده از سوی بازیکنان،  بانام صنعت نفت به وی اهدا شد. کودک خرمشهری در زمین، همراه با بازیکنان به بازی پرداخت و در آخر نیز همگی عکسی به یادگار با او گرفتند. محمدصادق 7 ساله در یک بازی نمادین نیز موفق به گلزنی شد و به همراه علیرضا منصوریان شادی معروف سجده شکری که آبادانی ها در این فصل اجرا می کنند را به نمایش گذاشت.  این کودک به آرزوی خودش که پوشیدن پیراهن صنعت نفت بود، رسید و حتی یک توپ طلایی نمادین را نیز از دست علیرضا منصوریان جایزه گرفت تا یک شب فراموش نشدنی برای محمدصادق رقم بخورد.

این کودک در جمع بازیکنان صنعت نفت نیز به صحبت پرداخت و اعلام کرد که آرزو دارد روزی لباس صنعت نفت را بر تن کرده و برای این باشگاه به میدان برود.

گفتنی است در این برنامه، علاوه بر خانواده محمدصادق، خانم هستی چعب که او نیز به همین بیماری مبتلاست، به عنوان خاله آرزوها، کودک سرطانی را همراهی کرد.

 

کویر نوردی کوهنوردان شرکت ملی نفت ایران  در مرنجاب

هيأت كوهنوردي شركت ملي نفت ايران با همكاري امور ورزش و تربيت بدني، به مناسبت گراميداشت روز ملي شدن صنعت نفت، برنامه كويرنوردي مرنجاب را در قالب دو گروه (مديريت مالي و ستاد) برگزار کردند. گروه كوهنوردان مديريت امور مالي، به سمت كاشان – آران و بيدگل رفتند و بعد از یک شب استراحت، به همراه راهنماي محلي، ساعت 7 صبح به سمت رمل هاي كوير مرنجاب حركت كردند و با طي مسافت 10كيلومتري در شن ها و تپه ماهورهاي آن منطقه، در ساعت 12 به کویر نوردی 5 ساعته خود پایان دادند.  سپس یک روز بعد، گروه 9 نفره ادارات مركزي به سمت كاشان-آران و بيدگل- كوير مرنجاب حركت كرده و برنامه كويرنوردي خود را پس از رسيدن به مرنجاب در ساعت 13:45 دقیقه همان روز به سمت منطقه ارغوان كويرآغاز کردند. بنا به پيشنهاد راهنما وهمچنين تأييد مربي گروه، مسير پيمايش، در ابتداي جاده مرنجاب (به سمت شمال) انتخاب شد. در شروع حركت، اعضاي گروه مسير شيب دار و شبيه مناطق كوهستاني، كه پوشيده از شن و ماسه بود را پشت سر گذاشتند و پس از طي مسافت حدود 12 كيلومتر در مدت زمان 4 ساعت پياده روي داخل ماسه هاي روان و تپه ماهورها و همچنين شنيدن توضيحات مربي و راهنماي گروه در مورد شناخت منطقه و موقعيت آن و نيز روش برخورد با تغييرات آب و هوايي در مناطق كويري، به کویر نوردی خود پایان دادند.  كوير مرنجاب، حوزه وسيعي از منطقه كويري و شن هاي روان را در برگرفته است. محل كاروانسراي مرنجاب و تپه هاي اطراف آن نیز شناخته تر شده و بيشتر مورد توجه گردشگران و دوستداران طبيعت، بخصوص آفرود سواران قرار گرفته است.   اسامي همنورداني كه در اين دو برنامه كوير نوردي شركت کردند، به شرح زیر است:

 كوهنوردي مديريت امورمالي:

 آقايان سيدمحسن جمالي، وحيد مرداني، سيد ابوالحسن علوي نژاد، ياورجبریيل زاده، محسن توكلي، سيد قاسم علي حسيني، رضا سلماني علايي، رضا حق وردي، كاظم شكيب، علي رضا ديناروند، اكبر جعفرپورعيدي، محمد تشیعي، سعيد خزايي، فرزاد فرزندي پور، جواد حسني، عارف شعله ور، مسيب علي پور، حميد مثنوي، غلامعباس روستايي هماهنگ كننده وسرپرست گروه كوهنوردي مديريت امورمالي.

گروه كوهنوردي ادارات مركزي:

هادي جمشيدي، امين حبيبي راد، سعيد قادري، سجاد حسين زاده، رضا حسين زاده، كيوان رضايي، پويا خدادادي، رضا طاهري و علي قرباني شيران (سرپرست گروه كوهنوردي ادارات مركزي).

بهنام جداييان(مربي هيأت كوهنوردي شركت ملي نفت ايران)