سرمربی واترپلو نفت امیدیه:

فرزندان نفتی بزرگ ترین سرمایه واترپلو هستند

مشعل تیم واترپلو نفت امیدیه موفق شد در پایان لیگ برتر واترپلو باشگاه های ایران به مقام سوم دست پیدا کند.

سرمربی تیم واترپلو نفت امیدیه اعتقاد دارد تیمش مستحق رتبه بالاتری داشته اما فشردگی و نزدیک بودن زمان مسابقات باعث شد به هدفشان نرسند. رضا جعفری، سرمربی واترپلو نفت امیدیه از کسب مقام سوم ناراضی نیست، اما عقیده دارد تیمش پتانسیل بالاتری دارد و می تواند به اهداف بزرگ تری دست پیدا کند. با سرمربی جوان و البته باتجربه نفت امیدیه گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم.

   نفت امیدیه سوم شد در این خصوص صحبت کنید؟

نفت امیدیه سابقه طولانی در لیگ برتر واترپلو باشگاه های ایران دارد و باید بگویم 18 سال است که در سطح اول ایران بازی می کند و عناوین قهرمانی زیادی در کارنامه دارد. نفت امیدیه 5 دوره هم در جام باشگاه های آسیا حضورداشته که سه مقام، دومی، سومی و چهارمی در آسیا را هم در کارنامه دارد. ما با این پیشینه قوی در مسابقات حضور پیدا می کنیم و همیشه جزو تیم های برتر بودیم. امسال هم بعدازاینکه شرایط کرونایی کمی بهتر از قبل شده بود و اجازه برگزاری بازی ها را به صورت متمرکز دادند، توانستیم در سخت ترین شرایط با حضور تیم های بسیار قوی که شرایط مالی خیلی خوبی داشتند و نیز از بازیکنان ملی پوش بیشتری برخوردار بودندT رقابت کنیم و به مقام سوم برسیم. البته جا دارد از مدیرانی چون قنبرزاده، فرهمند و تقوی بابت حمایت هایی که از ما کردند تشکر کنم. این دوستان موفق شدند مجوز تمرین برای ما در استخر را صادر کنند تا بتوانیم تیم را به شرایط مطلوب برسانیم و در مسابقات شرکت کنیم.

  سطح مسابقات چطور بود؟

سطح مسابقات بسیار بالابود. تیم ها تقریباً شرایط یکسانی داشتند و نتایج گویای این موضوع بود. هیچ تیمی بافاصله زیاد برنده نشد. سه تیم دانشگاه آزاد، نو فلاح و رعد پدافند هوایی هم وضعیت مالی خوبی دارند و هم اینکه ملی پوشان بیشتری نسبت به ما داشتند. با این تیم ها رقابت کردیم. البته باید بگویم چند جوان ملی پوش و آینده دار هم داشتیم که به ما خیلی کمک کردند. در خصوص فشردگی و نزدیکی مسابقات باید بگویم که فدراسیون مجبور شد داور صربستانی را که از بهترین داوران جهان است، برای مرحله نیمه نهایی و نهایی بیاورد. حضور این داور باعث شد فشارها از بین برود و تیم ها بهتر بازی کنند.

  از بازیکنان شرکتی و بومی هم استفاده کردید؟

بله، امسال 70 درصد تیم ما را بازیکنان شرکتی تشکیل می دادند. طبق قانون وزارت نفت باید 70 درصد از فرزندان و بازیکنان شرکتی در مسابقات استفاده کنیم که امسال این قانون را کامل اجرا کردیم. البته کارمان در مقابل حریفان خیلی سخت شد ولی خدا را شکر نتیجه خوب بود. من عقیده دارم باید سازوکاری برای استفاده از فرزندان کارکنان فراهم شود تا بتوانیم بهتر از آنها استفاده کنیم. حضور در تیم های قهرمانی حق فرزندان است اما باید شرایطی باشد که بتوانیم بهترین ها را انتخاب کنیم و بعد آنها را آموزش دهیم تا بهترین نتایج را بگیریم. در سال کلی هزینه می کنیم؛ برای همین باید این هزینه به بهترین شکل و برای بهترین کار استفاده شود.

  احتمال دارد در جام باشگاه های آسیا حضور پیدا کنید؟

بله این احتمال وجود دارد. تیم نو فلاح که تیم خصوصی و درواقع استخر دار است و بیشتر برای تبلیغ و آموزش وارد مسابقات شده است، بعید می دانم در آسیا حضور پیدا کند برای همین شانس حضور دانشگاه آزاد و ما بیشتر است.

  به حضور فرزندان کارکنان اشاره کردید و اینکه بهترین شرایط برای حضور آنها فراهم شود، در این باره بیشتر توضیح می دهید؟

ما یک تیم واترپلو داریم که در لیگ برتر حضور دارد. این تیم پشتوانه می خواهد. ما در امیدیه یک مدرسه شنا و واترپلو داریم که بازیکنان 14 تا 17 سال را آموزش می دهیم. این بازیکنان وقتی به سطح حضور در مسابقات می رسند، تیمی ندارند که در مسابقات حضور پیدا کنند. برای همین ما مجبورمی شویم مثلاً یک بازیکن 15 ساله را به تیم بزرگ سالان بیاوریم. این دو حالت دارد. یا بازیکن نمی تواند موفق باشد که باعث می شود سرخورده و نابود شود و یا اینکه موفق می شود و وجود او را غرور کاذب می گیرد و دیگر پیشرفت نمی کند و در همان سطح درجا می زند. برای همین من از مسئولان ورزش تقاضا دارم و حتی به خودشان هم در دیدار رودررو گفتم که مجوز حضور تیم زیر 17 سال نفت امیدیه را بگیرند تا بتوانیم این بچه ها را در مسابقات لیگ زیر 17 سال و در رده سنی خودشان شرکت دهیم تا حلقه مفقودشده بین تیم بزرگ سالان و تیم های پایه را از بین ببریم و به این شکل برای تیم بزرگ سالان پشتوانه سازی کرده باشیم. این بهترین سرمایه گذاری برای واترپلو نفت است.

  در پایان اگر صحبتی دارید، بفرمایید؟

امیدوارم در فصل بعد نتایج بهتری بگیریم و قهرمان شویم، اما برای اینکه بهتر شویم و پیشرفت کنیم، از مسئولان ورزش نفت تقاضا دارم دو نکته را در نظر بگیرند؛ اول اینکه بر اساس شرایط لیگ بودجه مناسب تری برای ما در نظر بگیرند تا به قولی پا به پای سایر مدعیان حرکت کنیم و دوم اینکه زودتر مجوز حضور در مسابقات و نقل و انتقالات را صادر کنند تا بتوانیم زودتر وارد بازار نقل و انتقالات شویم و بازیکنان بهتر و ملی پوش را باقیمت مناسب تر جذب کنیم. درواقع بودجه و زمان، دو عنصر مهم برای ساختن یک تیم قوی هستند.

 

سومی تیم واترپلو نفت امیدیه در لیگ برتر باشگاه های ایران

سی ویکمین دوره مسابقات لیگ برتر واترپلو باشگاه های کشور، تیم های برتر خود را شناخت و تیم واترپلو باشگاه نفت امیدیه موفق شد در این رقابت ها به مقام سوم دست پیدا کند.

 دیدارهای نیمه نهایی و نهایی سی ویکمین دوره مسابقات لیگ برتر واترپلو باشگاه های کشور در سال ۱۴۰۰ ضمن تبعیت از شیوه نامه های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، روزهای پنجشنبه (۲۸ بهمن) و شنبه (30 بهمن) در محل استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران برگزار شد.

بر اساس جدول رده بندی مرحله مقدماتی این مسابقات، تیم های نو فلاح و رعد پدافند (تیم های اول و چهارم) و همچنین تیم های دانشگاه آزاد و نفت امیدیه (تیم های دوم و سوم) باهم به رقابت پرداختند. طبق برنامه ریزی کمیته فنی واترپلو دو تیم دانشگاه آزاد و نفت امیدیه در نیمه نهایی از ساعت ۱۷:۰۰ به مصاف هم رفتند که در این دیدار تیم نفت امیدیه با نتیجه 14 بر 9 مغلوب حریف خود دانشگاه آزاد شد و از رسیدن به فینال بازماند.  تیم واترپلو نفت امیدیه سپس روز شنبه در دیدار رده بندی به مصاف تیم رعد پدافند هوایی رفت که موفق شد این تیم را با نتیجه 11 بر 9 شکست دهد تا به عنوان سوم رقابت های لیگ برتر واترپلو باشگاه های ایران دست پیدا کند.

 با این ترتیب سی ویکمین دوره مسابقات لیگ برتر واترپلو با قهرمانی تیم شهید نو فلاح به پایان رسید و تیم های دانشگاه آزاد و نفت امیدیه به ترتیب دوم و سوم شدند. نفت امیدیه، یکی از تیم های مطرح در واترپلو کشور است که سابقه قهرمانی و قرار گرفتن روی سکو نخست لیگ را نیز در کارنامه دارد. دانشگاه آزاد اسلامی، استخر شهید نو فلاح، رعد پدافند هوایی، نفت امیدیه و نفت و گاز گچساران تیم های حاضر در سی ویکمین دوره مسابقات لیگ برتر واترپلو باشگاه های کشور در سال ۱۴۰۰ بودند.

 

صعود مشترک کوهنوردان شرکت ملی نفت و پخش به قله صفه

گروهی از کارکنان كوهنورد شرکت ملی نفت و ستاد وزارت نفت به مناسبت یوم الله 22 بهمن 1400 صعود مشتركي را به اتفاق كوهنوردان شركت ملي پخش فرآورده های نفتي استان اصفهان در کوه صفه با ارتفاع 2500 متر در حاشیه جنوب اصفهان، انجام داد.

یکی از ویژگی های مهم کوه صفه وجود صخره های عظیم و بلند در نقاط مختلف آن است که ازنظر کوهنوردی تخصصی و آموزش سنگ نوردی، امکان بسیار خوبی برای گسترش ورزش کوهنوردی در منطقه اصفهان به وجود آورده است. 

17 نفر از کارکنان کوهنورد با رعايت دستورالعمل پروتکل های ايمني اومیکرون از تهران به سمت استان اصفهان حركت كردند و در ادامه با ملحق شدن دوستان كوهنورد شركت پخش با رعايت موارد ايمني و تخصصي درباره مسير انتخابي، صعود را آغاز و بعد از سه ساعت کوه پیمایی به  قله صفه  صعود کردند.

همکارانی كه در اين صعود مشترك شركت داشتند عبارت اند از : عبدالله گيتي منش ،سعيد جابر انصاري ، منصور اخوان ، سير رضا صالحي ، محمدحسین نظريان ،آرش مدرسي،حسين شیر الی، رسول سليمي ، سيد علي سجادي ، امير خيري ، غلامرضا بهرامي ، حسن زهرايي ، رسول زهرايي ، محمد اشكستاني ، مهدي اسحاقيان ، رحمان مختاري، احمد رفيعي ، مصطفي دهقاني ، حسن سلحشور ، محمد دستجردي ، حميد عطايي از شركت ملي پخش فرآورده های نفتي استان اصفهان ،  محسن حدادي ، ناصر قره باقري ، حسن حكيمي ، محمدعلی شیخ لو ، حميد غفاري، مهدي دياني ، مصطفي باقري ، جلال کاظمی ، موسی الرضا كريميان ، محمود احمدي ، محمد عالي زاده ، كمال عبادي ، اعتماد باقري، مسعود اصغري ، سيد مصطفي احمدي نسب ، فرامرز فرجي ، امیرعباس مصلحي ( مربي و نماينده هيات كوهنوردي)  حسين باقر زاده  ( سرپرست گروه)

 

دیدار نمادین فوتسال نفت امیدیه با کودکان استثنایی

با هدف انجام کارهای خیر و شاد کردن کودکان، تیم فوتسال نفت امیدیه در یک بازی تشریفاتی در سالن مسابقات مجتمع ورزشی ولایت میزبان تیم کودکان استثنایی بود. در این دیدار خیرخواهانه و نمادین، تیم کودکان استثنایی توانست با گل های زیاد تیم نفت را مغلوب کند و به پیروزی دست یابد. تیم فوتسال نفت امیدیه با شکست در این دیدار نمادین موجبات خوشحالی بسیار زیاد این عزیزان نو گل کم توان را فراهم آورد.

 این مسابقه با حضور افتخاری، مدیرعامل باشگاه نفت امیدیه، مدیر منابع انسانی، رئیس خدمات اداری اجتماعی، رئیس بهداشت و درمان و مدیر خدمات پشتیبانی و رئیس روابط عمومی بیمارستان نفت و هیات همراه برگزار شد.

در پایان این مسابقه زیبا و مهیج به این عزیزان هدایایی اهدا شد.

 

نفت امیدیه بر سکوی قهرمانی کشتی آزاد خوزستان

تیم کشتی آزاد جوانان نفت امیدیه موفق شد در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جوانان استان خوزستان با شکست دادان تمام حریفانش به قهرمانی دست پیدا کند. مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جوانان استان خوزستان با شرکت 106 کشتی گیر از 12 شهرستان در شهرستان بندر امام خمینی (ره) برگزار شد. آزاد کاران جوان تیم نفت امیدیه موفق شدند با هدایت حیدر ناصری در این مسابقات با پشت سر گذاشتن تمام حریفان خود، عنوان قهرمانی را به دست آورند . پس از تیم نفت امیدیه، تیم های هیئت کشتی بندر امام و شهرداری مسجدسلیمان در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

نتایج انفرادی کشتی گیران نفت امیدیه در این مسابقات به شرح زیر است:

۱-امین حاجت پور مقام اول وزن ۵۷ کیلو

۲-سجاد جوکار  مقام اول وزن ۶۵ کیلو

۳-محمدعلی شریفات مقام اول وزن ۹۲

۴- دانیال شریفی مقام سوم وزن ۶۱ کیلو

۵- محمد لرکی مقام سوم وزن ۷۹ کیلو

۶-امید سید  مقام سوم وزن ۸۶ کیلو

در پایان رقابت ها امین حاجت پور،سجاد جوکار و محمدعلی شریفات برای حضور در انتخابی تیم ملی دعوت شدند.