سرمربی تیم واترپلو نفت امیدیه:

امیدوارم  روی سکو برویم

سرمربی تیم واترپلو نفت امیدیه اعتقاد دارد، تیمش یکی از بخت های کسب عنوان در سی و یکمین دوره مسابقات لیگ برتر واترپلو باشگاه های کشور است.  رضا جعفری، مربی جوان و باانگیزه تیم واترپلو نفت امیدیه می گوید: شرایط تیمش خوب است؛ اما شرایط جدید کرونا، باعث نگرانی او شده که نکند بازهم شاهد تعطیلی مسابقات شود.  سرمربی تیم واترپلو نفت امیدیه می گوید که بعدازاینکه از مرحله اول صعود کردند، می خواهند در مرحله نهایی جزو 4 تیم پایانی باشند تا بتوانند مانند سال های گذشته بازهم روی سکو بروند و یک مقام درخور شأن باشگاه نفت امیدیه کسب کنند.   جعفری قول قهرمانی نمی دهد؛ اما می گوید او و شاگردانش تمام توان خود را به کار می گیرند تا دست پر مسابقات را ترک کنند.  با رضا جعفری، سرمربی تیم واترپلو نفت امیدیه گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم.

   اوضاع تیمتان در چه حال است؟

خدا را شکر بعد از پایان مرحله نخست، تمرین های خوبی داشتیم و در این مدت به آمادگی بالایی رسیدیم. تیم ها در این مرحله شناخت کافی از هم دارند و همین کار را سخت تر می کند. امیدوارم بتوانیم با صعود از این مرحله به مرحله پایانی و نیمه نهایی راه پیدا کنیم.

      کرونا دوباره گسترش پیدا کرده است. این موضوع برای تیم شما و نیز واترپلو در کوران مسابقات مشکل ساز نیست؟

متأسفانه از این بابت شرایط خوبی را مشاهده نمی کنم. امیدوارم وضعیت به وجود آمده در خصوص اُمیکرون باعث تعطیلی مجدد استخرهای خوزستان و کل کشور نشود؛ چون در این صورت دوباره شرایط تمرینی مان صفر می شود و مسابقات موقتا تعطیل خواهد شد و قطعاً برای دور بعد لیگ برتر به مشکل برمی خوریم؛ البته این موضوع برای تمام تیم ها وجود دارد.

     با یک شکست و یک برد این مرحله را شروع کردید. از بازی نخست مقابل دانشگاه بگویید؟

 در این مورد باید یک فلش بک به گذشته بزنم. در فاصله بین دور اول و دوم سی و یکمین دوره لیگ برتر واترپلو کشور سعی کردیم اردوی تدارکاتی مناسبی برای تیم تدارک ببینیم و آن را به مسابقات متصل کنیم که خدا را شکر در بازی اولمان از دور دوم نشان دادیم که فاصله ما با تیم های مدعی بسیار کم شده است. شاگردانم بازی خوبی برابر دانشگاه آزاد داشتند؛ اما متأسفانه دردقایق پایانی بازی، کمی خوب نبودیم و درنهایت با اختلاف دو گل بازی را به حرف خود واگذار کردیم. ما در این دیدار مستحق باخت نبودیم. شاگردانم برابر تیم دانشگاه آزاد تا تایم سوم، بسیار خوب و کم اشتباه ظاهر شدند و تقریبا هم می توان گفت که تا دو دقیقه مانده به انتهای تایم سوم، دو گل از حریف جلوتر بودیم؛ اما آنها با توجه به مهره ها و تجربه بالاتر خود توانستند با فشار آوردن به تیم ما فاصله ایجادشده را جبران کرده و درنهایت برنده این دیدار باشند.

    تیم واترپلو نفت امیدیه می تواند به مرحله نیمه نهایی صعود کند؟

چراکه نه، تیم من پتانسیل خوبی دارد. همین که توانستیم فاصله خود را نسبت به مرحله اول لیگ برتر، کمتر کنیم و در مقابل نیز تیم دانشگاه آزاد نتوانست با تمرکز و براحتی جلوی ما بازی کند و متعاقبا مجبور شدند با فشار و تلاش بیشتر جلوی ما ظاهر شوند، برگ برنده بزرگی برای ماست که امیدوارم بتوانیم در دوره های بعدی از آن استفاده کنیم؛ البته با توجه به شرایطی که در جدول داریم، قطعاً باید به فکر مسابقات نیمه نهایی باشیم و برنامه ریزی خاص خودمان را برای آن تدارک ببینیم. ما می خواهیم حتماً در مرحله بعد حاضر باشیم و درنهایت روی سکو برویم.

      انتظارات از تیم شما به عنوان یک تیم مدعی و اینکه همیشه در میان چهار تیم برتر قرار داشتید و همچنین چند عنوان قهرمانی را یدک می کشید، زیاد است. آیا می توانید در این فصل قهرمان شوید ؟

 ببینید شرایط امسال با سال های گذشته خیلی فرق می کند. بزرگ ترین مشکل ما کروناست. کرونا باعث تعطیلی استخرها می شود و وقتی شما استخر نداشته باشید، نمی توانید تمرین کنید. درواقع اگر آب را از ما بگیرند ما فلج می شویم، از سوی دیگر ما نسبت به سال های گذشته محدودیت های بیشتری داریم و همین باعث شده که با بازیکن جوان تر و جویای نام به مسابقات بیاییم. اما با توجه به شرایط موجود تمام هدف ما این است که بتوانیم مقام درخورشأن بازیکنان و باشگاه کسب کنیم. قول قهرمانی نمی دهم و از تیم من هم برخلاف سال های گذشته انتظار زیادی نمی رود. اما تمام تلاش خودمان را می کنیم تا با صعود به مرحله نیمه نهایی روی سکو برویم و یکی از مقام های سه گانه اول تا سوم را کسب کنیم.

     در پایان اگر حرف خاصی باقی مانده بگویید؟

از تمامی عزیزان و پیشکسوتان واترپلو در نفت و خوزستان که به دلیل زیاد بودن نفرات ترجیح می دهم اسمی از کسی نیاورم ، تشکر می کنم.  واقعاً در این مدت با برقراری ارتباط با من و همکارانم  از ما حمایت کردند و به قولی  به ما دلگرمی دادند. امیدوارم بتوانیم با کسب یک مقام خوب جوابگوی محبت ها و حمایت های دوستان در باشگاه نفت امیدیه و خوزستان باشیم.

 

پیروزی نفت امیدیه در لیگ برتر واترپلو

مرحله دوم سی و یکمین دوره مسابقات لیگ برتر واترپلو باشگاه های ایران در استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران شروع شد که تیم واترپلو نفت امیدیه با یک پیروزی و یک شکست، کار خود را در این مرحله آغاز کرد.  شاگردان رضا جعفری در تیم واترپلو نفت امیدیه در نخستین دیدار خود در مرحله دوم، ابتدا به مصاف تیم دانشگاه آزاد تهران رفتند که در یک بازی برابر و پایاپای با نتیجه 15 بر13 بازی را به حریف واگذار کردند.  تیم واترپلو نفت امیدیه در دومین دیدار خود از مرحله دوم لیگ برتر واترپلو کشور موفق شد به برتری برسد.

تیم نفت امیدیه دوشنبه (۱۸ بهمن ماه) در دومین دیدار خود از مرحله دوم لیگ برتر واترپلو کشور به میزبانی استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران برابر رعد پدافند هوایی به آب زد که موفق شد این تیم را با نتیجه ۱۰بر ۸ شکست دهد تا به نخستین پیروزی خود در مرحله دوم دست پیدا کند.  تیم واترپلو نفت امیدیه، یکی از شانس های قهرمانی این دوره از مسابقات است.   

 

سومی فرزند نفتی در مسابقات کاراته

فرزند همکار نفتی در شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه خلیج فارس، در مسابقات بین المللی کاراته مقام سوم را کسب کرد.مستانه دارابي تهرانی، فرزند شهرام دارابی تهرانی از همکاران شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه خلیج فارس، موفق به کسب مقام سوم مسابقات بین المللی كاراته شد. مسؤول ورزش منطقه خلیج فارس در این خصوص گفت: هفدهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام ایران زمین به میزبانی تهران برگزار شد. در این دوره از مسابقات، این فرزند نفتی در رشته کومیته رده سنی بزرگسال، توانست به مقام سومی این دوره از مسابقات دست یابد.این مسابقات از قدیمی ترین تورنمنت های ايران به شمار می رود که امسال به میزبانی تهران برگزار شد و مستانه دارابی تهرانی با وجود آسیب دیدگی از ناحيه بيني، توانست مقام سومي اين مسابقات را در قسمت كوميته(مبارزه) به خود اختصاص دهد.

 

ملی حفاری قهرمان تورنمنت گلف  جام حسین پور

تورنمنت گلف پس از ۳ سال وقفه در مسجدسلیمان برگزار شد که با قهرمانی تیم ملی حفاری اهواز همراه بود.  مسابقات یادواره مرحوم شهباز حسین پور باهدف ادای احترام به پیشکسوتان و گلف بازان کشور و ترویج فرهنگ جوانمردی و اخلاق در ورزش از ۱۲ تا ۱۵ بهمن به میزبانی هیات گلف مسجدسلیمان برگزار شد. این رقابت ها که با حضور ورزشکاران و تیم هایی از سراسر کشور برگزار شد، با قهرمانی تیم ملی حفاری اهواز و نایب قهرمانی تیم نفت مسجدسلیمان همراه بود.  تیم  گلف ملی حفاری در مسابقات لیگ برتر هم صدرنشین است و نفت مسجدسلیمان بعد از این تیم در رده دوم قرار دارد. رئیس فدراسیون گلف و سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خوزستان نیز در مراسم اختتامیه این دوره از رقابت ها حضور داشتند.

 

پولادمردان جوان نفت مسجدسلیمان قهرمان شدند

تیم نفت مسجدسلیمان بر سکوی قهرمانی مسابقات وزنه برداری زیر 20 سال خوزستان ایستاد.

 مسابقات فینال وزنه برداری باشگاه های استان خوزستان رده سنی زیر ۲۰ سال با حضور ۴۵ وزنه بردار در قالب ۵ تیم در تاریخ ۱۵ بهمن امسال، به مناسبت ایام مبارک دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همچنین اولین یادواره شادروان منگشتی امیریان در سالن شهدای وزنه برداری خوزستان برگزار شد که در پایان این مسابقات، تیم  نفت مسجد سلیمان توانست مقام اول  را کسب کند .

این دوره از مسابقات به صورت دو هفته (رفت و برگشت) اجرا شد و دیگر نماینده مناطق نفت خیز جنوب، یعنی نفت امیدیه نیز بر سکوی سوم ایستاد. نفت مسجدسلیمان، ملی حفاری ایران و نفت امیدیه به این ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.