محمود فکری:  آمدم  که   نفت  مسجدسلیمان  بماند

مشعل سرمربی جدید تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان معتقد است تیمش پتانسیل خوبی دارد و با شروع نیم فصل دوم از انتهای جدول جدا خواهند شد.  محمود فکری که از محبوبیت بالایی بین هواداران نفت مسجدسلیمان برخوردار است، دوباره هدایت این تیم را به عهده گرفته است تا نفت را از شرایط بحران نجات دهد. فکری که یک نیم فصل از مسابقات فوتبال لیگ برتر دور بوده، می گوید: بازی ها را نگاه می کردم و باید بگویم بزرگ ترین مشکل همه تیم ها، فقر گلزنی است. حالا سرمربی نفت مسجدسلیمان قصد دارد این مشکل را در تیمش حل کند. سرمربی نفت مسجدسلیمان مطمئن است که تیمش در لیگ برتر باقی می ماند، وگرنه هرگز هدایت این تیم را قبول نمی کرده است.

با محمود فکری درباره وضعیت نفت و برگشتش به مسجدسلیمان گفت وگویی داشته ایم که با هم می خوانیم. 

  دوباره به مسجدسلیمان برگشتید و هدایت نفت را به عهده گرفتید؟

بله. دوباره قسمت بود که به نفت برگردم. بسیار خوشحالم که دوباره در خدمت تیم نفت مسجدسلیمان هستم. این تیم را چندین سال است می شناسم و با همه فضاهایش آشنایی کامل دارم. شناخت خوبی هم از تیم امسال دارم. تیم خوبی است، اما به دلیل مشکلات نتوانسته نتیجه دلخواه را بگیرد. این تیم بازیکنان باکیفیتی دارد که می توان به آنها اعتماد کرد. می توانیم در ادامه مسیر نتایج بهتری بگیریم تا در جدول جایگاه بهتری پیدا کنیم.

 اما نفت مسجدسلیمان این روزها شرایطی خوبی ندارد و خطر سقوط این تیم را تهدید می کند و به نوعی باید بگوییم این انتخاب شما یک ریسک بود؟

اگر به این تیم اعتقاد نداشتم و فکر می کردم سقوط می کند، به اینجا نمی آمدم. این حس را به بچه ها هم منتقل کردم که کاملاً به آنها اعتقاد دارم. فوتبال یک کار گروهی است، امیدوارم با کمک هم و تلاش بیشتر نتایج بهتری بگیریم و در جدول صعود کنیم. مشکلات و قوانینی پیش روی تیم های نفتی وجود دارد که امیدواریم این قوانین اصلاح شوند وکمک بیشتری شود تا انتقال بودجه راحت تر انجام شود و تیم بتواند مشکلاتش را بهتر حل کند.

شما در زمان مدیریت «هدایت یزدی » با نفت به لیگ برتر صعود کردید؛ حضور او چقدر به شما کمک می کند؟

دقیقاً همین طور است که می گویید. من با «هدایت یزدی»، مدیرعامل جدید باشگاه از قبل همکاری داشتیم. سال اولی که اینجا آمدم، مدیریت باشگاه با او بود. سالی هم که صعود کردیم، در کنار هم بودیم. شناخت کافی و کامل از هم داریم. از مسئولان شهری و مردم شهر هم شناخت دارم و تمام پتانسیل این شهر را می شناسم. برای همین فکر می کنم آقای یزدی می تواند به خوبی به تیم و من کمک کند تا بهترین نتایج را کسب کنیم.

پس محمود فکری می تواند به نفت مسجدسلیمان کمک کند؟

اعتقاد دارم می توانم به این شهر و مردم آن کمک کنم. این تیم و مردم را از صمیم قلب دوست دارم. شاید برخی تبلیغات و اتفاقاتی که رخ داد، شکل و ظاهر این تیم را خشن و بد جلوه دهند، اما مردمان خوش قلب، مهربان، بسیار پاک و دوست داشتنی در این شهر هستند. امیدوارم همه مردم، مسئولان، بازیکنان، کادر فنی و بقیه دوستان دست به دست هم بدهیم و با کمک هم بتوانیم تیم را در لیگ برتر حفظ کنیم.

  در تهران اردو زدید. درباره این اردو بگویید؟

 با توجه به شرایطی که داشتیم، ترجیح دادم در تهران اردوی تدارکاتی بزنیم تا بتوانیم چند دیدار دوستانه هم برگزار کنیم. تمام تلاشمان بر این است که تیم برای ادامه بازی های لیگ برتر آماده شود، هرچند کار بسیار سختی داریم. فصل گذشته نیز در چنین شرایطی هدایت تیم را عهده دار شدم، اما فکر می کنم شرایط از فصل گذشته سخت تر است، زیرا آن زمان شاید در نتیجه گیری روند تیم خوب نبود، اما تیم با قعر جدول چند امتیاز فاصله داشت و همین نیز فشار روحی - روانی کمتری به تیم وارد کرده بود، اما اکنون با توجه به این که تیم نفت در انتهای جدول به سر می برد، این موضوع فشار مضاعفی به بازیکن وارد کرده است و کار ما را نسبت به فصل قبل سخت تر می کند. در حال حاضر هم باید روی بحث روحی روانی تیم کارکنیم و هم اینکه در بحث فنی، شرایط بهتری را برای تیم نفت رقم بزنیم تا بتوانیم در ادامه با کسب امتیازهای لازم نفت مسجدسلیمان را در لیگ برتر حفظ کنیم.

 با این اوصاف سهمیه تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر حفظ می شود؟

 تمام تلاش ما این است که تیم را نگه داریم، اما مسائل و مشکلاتی که وجود دارد، خیلی ما را اذیت کنند. البته ما خودمان را آماده یکسری کمبودها کرده ایم، اما اگر این مشکلات و کمبودها بیش از حد باشد، در روندمان تأثیر می گذارد و کار را برای حفظ تیم سخت تر می کند. امیدوارم در بحث پشتیبانی و مالی مشکلات ما کمتر شود تا بتوانیم شرایط بهتری را رقم بزنیم.

 بازیکن جدید هم جذب می کنید؟

لیست ورودی را داده ایم، اما لیست خروجی نداشته ایم و زمانی که از جذب بازیکن مطمئن شویم، بازیکنان خروجی هم مشخص می شوند؛ البته برخی بازیکنان نیز به دنبال گرفتن رضایتنامه و جدایی هستند که در ادامه شرایط آنها مشخص می شود.

 کرار جاسم در تیم می ماند یا خیر؟ شنیده می شود بعضی از بازیکنانی که با سرمربی قبلی آمده اند، قصد رفتن دارند؟

بله، کرار جاسم فعلاً با تیم و قرار است به کارش ادامه دهد، اما همان طور که اشاره کردید، یکی از دغدغه هایمان این است که متأسفانه وقتی مربیان از تیمی جدا می شوند، برخی بازیکنان نیز تصمیم به جدایی می گیرند؛ درحالی که قرارداد بازیکن با باشگاه است و نباید با آمدورفت مربیان از تیم ها جدا شوند. خود من هم در تیم های دیگر که مشغول به فعالیت بودم، بعد از جدایی ام به این صورت نبود که بازیکنان بخواهند جدا شوند؛ درحالی که شاید حتی حس وابستگی به من هم داشتند، اما آنها پای تعهدشان ماندند و بازی کردند. به هرحال یک باشگاه می تواند کادر فنی خود را تغییر دهد، اما نمی تواند وقتی مربی اش می رود، با جدایی چندین بازیکن هم مواجه شود، زیرا شرایط جذب چند بازیکن وجود ندارد. پس بازیکنان با باشگاه ها قرارداد دارند و باید تمرکزشان را روی تیم بگذارند و با تمام وجود تلاش کنند. بازیکنان ما نیز باید به همین صورت باشند تا بتوانیم نفت را از شرایط فعلی خارج کنیم.

 یک نیم فصل از مسابقات دور بودید، سطح لیگ برتر در نیم فصل نخست را چطور دیدید؟

 یکی از مشکلاتی که هر فصل فوتبال ایران دارد و هر فصل هم بیشتر می شود این است که گل های زیادی در لیگ برتر ردوبدل نمی شود و کیفیت پایین است و این ایراد به این دلیل است که ما به فوتبال پایه مان توجه نمی کنیم و برای بازیکن سازی خیلی تلاش نداریم. خروجی لازم از تیم های پایه به تیم های بزرگسالان خیلی کم است و همین باعث می شود هر سال کیفیت لیگ پایین تر بیاید و بعد هم بازیکنانی که کمی رشد می کنند، بلافاصله لژیونر می شوند و این نیز در کیفیت لیگ تأثیر می گذارد.

 

تداوم صدرنشین نفتی در لیگ برتر گلف کشور

هفته دوم از دور برگشت لیگ برتر گلف باشگاه های ایران با صدرنشینی تیم های نفتی به پایان رسید. هفته دوم از دور برگشت لیگ برتر گلف باشگاه های ایران برگزار شد که در گروه اول، تیم پتروشیمی مسجدسلیمان در خانه با نتیجه ۴ بر ۲ از سد تیم هی جو قم گذشت تا با این پیروزی در صدر جدول باقی بماند. در گروه دوم نیز ملی حفاری اهواز در دیداری خانگی با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل سورتمه تهران به پیروزی رسید و تیم نفت مسجدسلیمان با حساب ۶ بر صفر برابر مهمان خود هیات گلف هندیجان، به برتری دست پیدا کرد. با توجه نتایج به دست آمده، تیم ملی حفاری ۱۵ امتیازی شد و در صدر جدول گروه دوم باقی ماند و در گروه اول نیز تیم پتروشیمی مسجدسلیمان ۱۳ امتیازی شد و به صدرنشینی خود تداوم بخشید.

 

تجدیدمیثـاق ورزشکاران منــاطق نفت خیز جنــوب  با   شهید تندگویان و  شهـــدای شلمــــچه

به مناسبت گراميداشت سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي،  ورزشکاران باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خیز جنوب، با سفر به مناطق عملياتي و بازديد از يادمان شهداي کربلاي پنج(شلمچه) و يادمان شهيد تندگویان در قالب کاروان راهيان نور، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا با آرمان های والاي شهدا و امام شهيدان تجديد ميثاق کردند.

 اين کاروان متشکل از 300 ورزشکار با روايتگري سردار قاسم صادقي از فرماندهان لشکر محمد رسول الله(ص)، از يادگاران هشت سال دفاع مقدس با تشريح رشادت ها و ازخودگذشتگی شهدا و رزمندگان اسلام همراه بود و با آرمان های والاي شهدا و امام شهيدان تجديد ميثاق کردند.

 کاروان اعزامي که از شهرهاي اهواز، آغاجاری، گچساران و مسجدسلیمان گردهم آمده بودند، پس از زيارت يادمان شهدا و اقامه نماز جماعت و سخنراني حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا سلطانی و شرکت در برنامه های فرهنگی متنوع، به شهرهاي خود بازگشتند.