برای نخستین بار در تاریخ ورزش آبادان رقم خورد:

تیم فوتسال بانوان، سرمربی و کاپیتان در جمع برترین های جهان

  از همان اول هم مشخص بود که بادهای مخالف، بادبادک ها را بلند و بلندتر به پرواز درمی آورند. وقتی قرار باشد، آرزوهایت را شوت کنی توی دروازه حریف و خدا تو را بغل کند تا به تمام خواسته هایت برسی، تازه می فهمی که کجای این دنیا قرار داری. قلب زمین، می شود ایستگاه افتخار تو و نام آبادان می شود مایه غرورت. تمام تلاشت را کرده ای و افتخارش تا ابد برای تو می ماند و هم تیمی هایت، خانواده ات و برای مردم مظلوم شَهْرَت آبادان که برای تو مثل تمام دنیاست.

کسب دو قهرمانی و صدرنشینی در فصل جدید لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران، باعث شد که تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در بین 10 تیم برتر فوتسال دنیا قرار بگیرد؛ البته این تمام خبر نبود؛ چراکه نفتی های آبادان این شانس را دارند که دو جایزه دیگر برترین ها را به خود اختصاص دهند.

سرمربی و کاپیتان تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان هم در جمع برترین ها قرار گرفته اند و این فرصت را از آن خود کرده اند که بهترین مربی و بازیکن سال شوند.

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان طی چند سال گذشته، در زمره بهترین تیم های فوتسال بانوان ایران بوده است. این تیم که همیشه در بین 4 تیم پایان قرار داشته، ابتدا با سرمربی گری رز جدیدی زاده موفق شد نخستین قهرمانی خود را به دست آورد و سپس در مرتبه دوم با نرگس علوانی توانست دومین قهرمانی خود را در فصل گذشته جشن بگیرد.

مدافع عنوان قهرمانی امسال هم در صدر جدول قرار دارد و چند هفته مانده به پایان مرحله گروهی، صعود خود به مرحله پلی آف را قطعی کرده است. تیم فوتسال پالایش نفت آبادان، نه تنها قهرمان ایران است؛ بلکه بازیکنان زیادی را هم به تیم ملی معرفی کرده و حالا به دنبال این موفقیت ها، توانسته اند در جمع برترین های دنیا قرار بگیرند.

 علوانی در زمره بهترین ها

اما این تمام خبر نبود؛ بلکه همان طور که گفتیم به غیراز تیم فوتسال پالایش نفت آبادان، سرمربی بومی این تیم هم در جمع بهترین های دنیا قرار گرفت. نرگس علوانی، مربی بومی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان که فصل گذشته به همراه این تیم به مقام قهرمانی لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران دست یافت، از سوی سایت رسمی و مرجع فوتسال پلنت، به عنوان نامزد کسب بهترین مربی باشگاه فوتسال زنان در سال 2021 انتخاب شد.

دختران آبادانی در بین 10 تیم برتر

سایت معتبر فوتسال پلنت در شروع سال جدید میلادی، برترین های فوتسال جهان در سال 2021 را معرفی کرد. در فهرست منتشرشده از سوی سایت فوتسال، پلنت تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در بین 10 تیم برتر فوتسال زنان دنیا در سال 2021 قرار گرفت. پالایشی ها فصل قبل قهرمان شده بودند و امسال هم در صدر جدول هستند. برای همین، این شانس را دارند که عنوان تیم برتر را به خود اختصاص دهند.

کاپیتان هم تاریخ ساز شد

سهیلا ملمولی، کاپیتان ملی پوش تیم فوتسال پالایش نفت آبادان هم نامزد دریافت بهترین بازیکن فوتسال زن جهان شد.

همان طور که گفتیم، سایت معتبر فوتسال پلنت که هرساله برترین های فوتسال جهان را اعلام می کند، امسال هم نامزدهای برترین بازیکنان فوتسال زنان در جهان در سال ۲۰۲۱ را انتخاب کرده که اسم سهیلا ملمولی از باشگاه پالایش نفت آبادان از ایران نیز در این فهرست دیده می شود. ملمولی در فصل گذشته لیگ برتر فوتسال زنان ایران، به عنوان کاپیتان تیم فوتسال پالایش نفت آبادان، عنوان قهرمانی لیگ برتر را به دست آورد.

 

صنعت نفت آبادان  برنده دربی نفتی ها  

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان موفق شد در دور رفت لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران و در دربی نفتی ها، تیم همنام خود نفت مسجدسلیمان را شکست دهد تا برنده دربی نفتی ها و خوزستانی ها باشد.

نفتی ها امسال انتظارات را برآورده نکردند و اوضاع خوبی در جدول رده بندی نداشتند. هر دوتیم  برای اینکه به اوضاع خود سروسامان دهند، به 3 امتیاز بازی رودررو احتیاج داشتند، بخصوص نفت مسجدسلیمان که در انتهای جدول قرار داشت. هر دوتیم با توجه به نیاز مبرم به پیروزی و ترس از باخت در دربی نفتی ها، به مصاف هم رفتند و درنهایت این آبادانی ها بودند که موفق شدند بر ترس خود غلبه کنند و با پیروزی، موقتا از بحران خارج شوند.  شاگردان علیرضا منصوریان در صنعت نفت آبادان، هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران و در خانه و ورزشگاه تختی آبادان، میزبان تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان بودند که توانستند در یک بازی برتر که حاکم توپ و میدان بودند، حریف خود را با دو گل شکست دهند.  تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با این پیروزی و کسب 3 امتیاز به وضعیت خود در جدول رده بندی سروسامان داد و با کسب 16 امتیاز در رتبه یازدهم قرار گرفت. در مقابل، تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان با 11 امتیاز در رتبه پانزدهم باقی ماند.  کاپیتان طالب ریکانی و محمود مطلق زاده، گل های صنعت نفت آبادان را در دربی نفتی ها به ثمر رساندند.

 

کمالوند: ما به تیر زدیم  نفت آبادان به تور

سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان گفت: نوع فوتبالی که بازی کردیم، با نتیجه همخوانی نداشت.

فراز کمالوند، سرمربی تیم فوتبال پس از دیدار دو تیم نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت آبادان که با شکست این تیم همراه بود، گفت: واقعا نوع فوتبال ما با نتیجه همخوانی نداشت. دو برابر حریف پاس دادیم و مالک میدان بودیم؛ اما توپی که وارد دروازه می شود، نتیجه را تعیین می کند.

سرمربی نفت مسجدسلیمان در ادامه افزود: صنعت نفت از موقعیت هایش خوب استفاده کرد. دو توپ به تیر دروازه زدیم. شاید اگر توپ اول وارد دروازه می شد، سرنوشت بازی تغییر می کرد. در این بازی هم مثل گذشته 4،5 بازیکن را در اختیار نداشتیم و مجبور شدیم تغییرات اجباری انجام بدهیم. به هر صورت، باید تلاش کنیم از این وضعیت خارج شویم. دو هفته دیگر، نیم فصل است و باید مشکلاتی را که اول فصل به وجود آمد، برطرف کنیم.

سرمربی نفت مسجدسلیمان در مورد داوری بازی گفت: وقتی مسابقات فشرده هستند، نباید اینقدر کارت زرد داد. وقتی بازیکنی محروم می شود، برای تیمی مثل ما جایگزین کردن، کار سختی است. داور خوب سوت زد؛ اما می توانست مدیریت کند که اینقدر کارت زرد داده نشود.

کمالوند در خصوص اینکه نفت سقوط می کند یا نه، گفت: اصلا به سقوط فکر نمی کنیم . من قبلا هم به شما گفتم، نیم فصل دوم نفت مسجدسلیمان را ببینید. مطمئن باشید که نفت متحول شده و متفاوت را در نیم فصل دوم خواهید دید.

 

منصوریان:  برای 3 امتیاز به زمین آمده بودیم

 سرمربی تیم صنعت نفت آبادان گفت: در دیدار مقابل نفت مسجدسلیمان، شاگردانم جانانه و فیزیکی بازی کردند و در 15 دقیقه آخر، بسیار تلاش کردیم.

 علیرضا منصوریان، پس از پیروزی مقابل نفت مسجدسلیمان گفت: شاگردانم از جنس آبادان هستند و بسیار جانانه و فیزیکی بازی کردند. وقتی وارد زمین می شوند، باید مشکلاتشان را حل کنیم که باروحیه به زمین بیایند. 10 دقیقه آخر به دلیل اخراجی که داشتیم، تحت فشار قرار گرفتیم.

سرمربی صنعت نفت در ادامه گفت: درمجموع ما به سه امتیاز فکر می کردیم. دربازی هایی هم که باختیم، روند خیلی خوبی داشتیم؛ اما سه امتیاز شامل حالمان نمی شد. بچه ها زحمت کشیدند و به آنها خسته نباشید می گویم. یکی، دو بازیکن را نداشتیم. شروین بزرگ را دقیقه 90 به دلیل مشکلات گوارشی کنار گذاشتیم. نقش او را به بیت سعید و غبیشاوی دادیم که از همه راضی هستم. به حریف خسته نباشید می گویم، بازی خیلی خوبی بود. 

منصوریان در مورد حل مشکلات تیم گفت: فرماندار به رختکن ما آمد. خوشحال شدم که راحت و بدون حاشیه با بچه های ما صحبت کرد. خوزستانی است و مشکلات آبادان را خیلی خوب درک کرده است.

او با اشاره به اخراج بازیکن نفت آبادان عنوان کرد: امید حامدی فر، بازیکن جوانی است. اخراج 100درصد درست بود. او هم تیم را از حضور خودش در بازی بعد محروم کرد و هم حدود 17 دقیقه به ما آسیب شدید فیزیکی زد. لازم است با او صحبت شود. در چند هفته گذشته، یکبار چهار کارته و یک بار اخراج شده و کارت زردش هم که هنوز باقی است.

منصوریان درباره داوری گفت: تیم داوری، فوق العاده کارکرد. در تمام صحنه ها حاضر بود. اگر صحنه 50-50 به ما می رسید، حقمان بود و اگر هم نمی رسید، واقعا حقمان نبود. چند سالی است که مهدوی را می بینم. خیلی خوب داوری می کند. تیم او فوق العاده بود.