تجدید    بیعت نفتی ها با آرمان های سردار  دل ها

برگزاری آیین گرامیداشت یاد و حماسه آفرینی سردار دلها در وزارت نفت

به مناسبت گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار دل ها، حاج قاسم سلیمانی، آیینی درمقبره الشهدای وزارت نفت برگزار شد و در آن سردار عبدالفتاح اهوازیان از همرزمان شهید سلیمانی و حجت الاسلام اسماعیل سعادت نژاد، مشاورنیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباب ولایت مداری، فضایل اخلاقی و روحیه دشمن ستیزی شهید سپهبد قاسم سلیمانی سخنرانی کردند.   در این آیین، سردار اهوازیان با بیان این که شهیدسلیمانی عاشق ولایت و رهبری بود، تصریح کرد: او تا زمان شهادت براین اعتقاد استوار ماند و به همگان نیزسفارش می کرد که هیچگاه مقام معظم رهبری را تنها نگذارند. وی درباب ساده زیستی واخلاق مداری شهید سلیمانی نیز گفت: حاج قاسم هیچ گاه درکنار دیگر رزمندگان مدافع حرم درجه بر دوش نمی زد و خود را با آنها برابرمی دانست؛ اما  درجه بردوش نزد رهبر انقلاب حاضر می شد تا به دشمنان اسلام و انقلاب نشان دهد رهبر تنها نیست. این هم رزم شهید سلیمانی همچنین اظهارکرد: حاج قاسم فرماندهی ثابت قدم بود که برای خدا کارمی کرد و کار برای مردم را خدایی می دانست.سرداراهوازیان همچنین با بیان این که مکتب شهید سلیمانی ولایت مداری بود، اظهار کرد: این شهید بزرگوار خود را مقابل شهدای مدافع حرم خانواده های آنان نیزمسئول می دانست. حجت الاسلام اسماعیل سعادت نژاد، مشاور عالی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هم رزم شهید سلیمانی نیز با گرامیداشت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) با اشاره به ولایت مداری حاج قاسم سلیمانی اظهارکرد: این شهید بزرگوارخود به تاسی از دختر گرامی پیامبر اکرم(ص) خود را فدایی رهبرمی دانست و شهادتش نیز در همین طریق بود.وی با بیان این که شهید سلیمانی شاگرد مکتب امام حسین(ع) بود و در میدان نبرد با دشمن، مطمئن و بدون تزلزل می جنگید، افزود: این شهید والامقام درمسائل سیاسی قاطع بود و می گفت «من دوش به دوش رهبری» ام.حجت الاسلام سعادت نژاد، ارادت به رهبری را از ویژگی های بسیارمهم سردار سلیمانی برشمرد و اظهار کرد: اعتقاد حاج قاسم این بود که یکی ازشئونات عاقبت بخیری، ارادت به مقام معظم رهبری است؛ خیمه ولایت باید به دور از هرگونه اختلاف نظر حفظ شود که اگر آسیب ببیند، بیت الله الحرام، مدینه، کربلا، نجف، سامرا و مشهد باقی نخواهند ماند.سعادت نژاد درباره ویژگی های اخلاقی سردارسلیمانی و با بیان این که این سردار شهید هیچگاه از دیدار با خانواده های شهدا و جانبازان غفلت نمی کرد، افزود: او دلداده خانواده شهدا و قدردان جانبازان بود؛ اوهمیشه درکناربچه های یتیم شهدا بود و خود را شرنده شهدا می دانست. درپایان این مراسم باشکوه، حاضران با حلقه زدن به دورمقبره شهدای گمنام، در سوگ شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) به مرثیه خوانی پرداختند و با ذکر فاتحه برای همه شهدا، خاصه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و هم رزمانش،  یاد و خاطره این عزیزان را گرامی داشتند.

 پیام وزیر نفت به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی

 وزیر نفت در پیامی دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را تسلیت گفت.

باسمه تعالی، و لاتحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا، برای مردان بزرگی که بر سر عهد خود با خدا ایستادند، مرگی جز شهادت شایسته نیست. «سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» یکی از بزرگ ترین قهرمانان عدالت گستری، آزادی خواهی و مبارزه با ظلم و استکبار در دنیای امروز بود که در اقدام جنایتکارانه دشمنان حقیقت، به آرزوی دیرین خود، شهادت رسید تا مرگ او نیز چون زندگی اش روشنگر راهی باشد که سربلندی و افتخار اسلام و انقلاب را رقم خواهد زد. در دومین سالگرد شهادت سردار بزرگ اسلام و قهرمان سترگ میهن، ضمن گرامیداشت نام بلند آن شهید پیمان می بندیم که به عنوان سرباز مکتب سلیمانی، صدق و اخلاق را سرلوحه زندگی و کار خود قرار دهیم و در راه سربلندی و افتخار اسلام و ایران، راه آن بزرگ مرد همیشه زنده را رهرویی شایسته باشیم. با تسلیت و تعزیت سالروز شهادت سرباز ولایت و سردار دل ها که با ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام ا... علیها اولین مدافع حریم ولایت قرین شده است، از خداوند منان برای همه توفیق پیروی از راه نورانی و مکتب الهی حاج قاسم سلیمانی را مسئلت می نماییم.»

پیام تسلیت معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت

 همچنین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت در پیامی فرارسیدن سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را به همکاران صنعت نفت تسلیت گفت. متن پیام مهدی علی مددی به شرح زیر است: «دو سالِ غم بار از بامداد سیزدهم دی ماه ۱۳۹۸ می گذرد، لحظه ای که محبوب ترین سردارِ مقاومت، عطوفت و شجاعت به دست پلیدترین ناجوانمردان به شهادت رسید. تاریخِ آن روز را با پرواز عاشقانه سردار دل ها، با عشق و خون نگاشتند. سردار جهانی مقاومت، مرد میدان، اسوه تلمذ در مکتب امام حسین (ع)، در دمی پرواز عشق آغاز کرد و میلیون ها چشم را در بهت و اشک فرو برد. ایران اسلامی سیاه پوشید و هزاران فریاد در ده ها کشور به آسمان رسید که «من هم یک قاسم سلیمانی هستم» و بدین سان تفکر سردار، به گونه ای بالنده تر، آغازی نو یافت. در رثای سردارِ زنده یاد شهید حاج قاسم سلیمانی، زبان ناتوان و قلم نارساست. در دومین سالروز شهادت این بزرگمرد که در عمل، «مقاومت» و «امنیت» را معنا بخشید و در گام به گام حرکت خویش «أشِداءُ عَلی الکُفار رُحَماءُ بّینهُم » را محقق ساخت؛ به دوستداران، ادامه ‎دهندگان راه او در سراسر جهان و همه همکاران صنعت نفت تسلیت می گویم.

خطاب به برادران و خواهران ایرانی...

برادران و خواهران عزیز ایرانی من، مردم پر افتخار و سربلند که جان من و امثال من، هزاران بار فدای شما باد، کما اینکه شما صدها هزار جان را فدای اسلام و ایران کردید؛ از اصول مراقبت کنید. اصول یعنی ولیّ فقیه، خصوصاً این حکیم، مظلوم، وارسته در دین، فقه، عرفان، معرفت؛ خامنه ای عزیز را عزیزِ جان خود بدانید. حرمت او را حرمتِ مقدسات بدانید.

برادران و خواهران، پدران و مادران، عزیزان من

جمهوری اسلامی، امروز سربلندترین دوره خود را طی می کند. بدانید مهم نیست که دشمن چه نگاهی به شما دارد. دشمن به پیامبر شما چه نگاهی داشت و [دشمنان] چگونه با پیامبر خدا (ص) و اولادش عمل کردند، چه اتهاماتی به او زدند، چگونه با فرزندان مطهر او عمل کردند؟ مذمت دشمنان و شماتت آن ها و فشار آنها، شما را دچار تفرقه نکند. بدانید که می دانید مهم ترین هنر امام خمینی (ره) این بود که اول اسلام را به پشتوانه ایران آورد و سپس ایران را در خدمت اسلام قرار داد. اگر اسلام نبود و اگر روح اسلامی بر این ملت حاکم نبود، صدام چون گرگ درنده ای این کشور را می درید؛ آمریکا چون سگ هاری همین عمل را می کرد، اما هنر امام خمینی (ره) این بود که اسلام را به پشتوانه آورد؛ عاشورا و محرم، صفر و فاطمیه را به پشتوانه این ملت آورد. انقلاب هایی در انقلاب ایجاد کرد. به این دلیل در هر دوره هزاران فداکار جان خود را سپر شما و ملت ایران و خاک ایران و اسلام نموده اند و بزرگترین قدرت های مادی را ذلیل خود نموده اند. عزیزانم، در اصول اختلاف نکنید. شهدا، محور عزت و کرامت همه ما هستند؛ نه برای امروز، بلکه همیشه این ها به دریای واسعه خداوند سبحان اتصال یافته اند. آن ها را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید، همان گونه که هستند. فرزندانتان را با نام آن ها و تصاویر آن ها آشنا کنید. به فرزندان شهدا که یتیمان همه شما هستند، به چشم ادب و احترام بنگرید. به همسران و پدران و مادران آنان احترام کنید، همان گونه که از فرزندان خود با اغماض می گذرید، آن ها را در نبود پدران، مادران،همسران و فرزندان خود توجه خاص کنید. نیروهای مسلح خود را که امروز ولی فقیه فرمانده آنان است، برای دفاع از خودتان، مذهبتان، اسلام و کشور احترام کنید و نیروهای مسلح می بایست همانند دفاع از خانه ی خود، از ملت و نوامیس و ارضِ آن حفاظت و حمایت و ادب و احترام کنند و نسبت به ملت همان گونه که امیرالمؤمنین مولای متقیان (ع) فرمود، نیروهای مسلح می بایست منشأ عزت ملت باشد و قلعه و پناهگاه مستضعفین و مردم باشد و زینت کشورش باشد (بخشی از وصیت نامه شهید سلیمانی، برگرفته از بنیاد مکتب حاج قاسم). همزمان با ایام فاطمیه، آیینی به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت آیت الله مصباح یزدی، نخستین سالگرد شهادت شهید فخری زاده و دومین سالگرد شهادت سردار دل ها، حاج قاسم سلیمانی درمقبره الشهدای وزارت نفت برگزار شد و محسن خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و مدیران بخش های مختلف وزارت نفت در آن حضور داشتند.

سیزدهم دی ماه، روز جهانی مقاومت و دومین سالروز شهادت سردار رشید و پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و فرمانده شهید ابومهدی المهندس است. حاج قاسم که پس از سال ها مقاومت، مجاهدت، فداکاری و ایثار در دفاع از اعتلای اسلام و انقلاب، به عنوان نماد بارز استکبارستیزی در جهان معروف شده بود، به دست دشمن ترسو و همواره شکست خورده این سرزمین به شهادت رسید تا با خون خود، تاریخ مقاومت، وطن دوستی و مبارزه با استکبار را از نو نوشته و مسیر جدیدی برای انسجام ملی مردم ایران باز کند. گرچه خون پاک سرباز شجاع ملت ایران ریخته شد تا او به جمع یاران شهیدش بپیوندد، اما راه و یاد او همچنان زنده و آرمانش بیش از پیش در تلالو است. شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ضمن گرامیداشت دومین سالگرد  شهادت اسطوره جهاد و مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر همراهان شهیدش، اعلام می دارد؛ مکتب اسکتبارستیزی، اعتلای اسلام و تعالی ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هرگز پایانی ندارد و پرچم شهیدان همیشه شاهد این سرزمین تحت فرماندهی امام خامنه ای(مدظله العالی) همواره در اهتزاز باقی خواهد ماند.

 پیام تسلیت مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز در پیامی فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت. در پیام محسن خجسته مهر آمده است: سالی دیگر از شهادت سردار دل ها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی می گذرد؛ شهیدی که نمونه برجسته ای از تربیت یافتگان اسلام و مکتب امام خمینی (ره) بود. بزرگمردی که عمر گرانبهای خویش را در راه اعتلای اسلام و حق و دفاع از مظلومان سپری نمود. مجاهدی خستگی ناپذیر، رزمنده ای شجاع، فرماندهی باتدبیر و سربازی وفادار به ولایت که شنیدن نامش لرزه بر اندام تروریست های آمریکایی، صهیونیست های کودک کش و تکفیری های خون آشام می انداخت.‏ این شهید بزرگوار پس از سال ها مجاهدت در شکل گیری انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و پس از آن به عنوان مؤثرترین فرد مبارز با عناصر تروریسم در منطقه و جهان شناخته شده و نمادی بارز از عزت، غیرت، اخلاص، استکبار ستیزی، دفاع از مظلوم و وطن دوستی بود. بی تردید سخن گفتن از مردی که تمام عمر خود را در گمنامی و مجاهدت های خاموش گذرانده کار آسانی نیست، سال ها باید بگذرد تا برخی از نقاط ناشناخته کارنامه درخشان این مجاهد نستوه بر جهانیان آشکار شود. اینک انقلاب اسلامی و امت حزب الله مفتخر است که اعلام نماید در تمامی جبهه ها و هجمه های دشمن، ایستادگی، مقاومت و مجاهدت های ظفرمندانه ای داشته است و با تقدیم شهدای بزرگی چون شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و شهید فخری زاده؛ این حقیقت را بر همگان آشکار می سازد که اولاً، امروز مرزهای مقاومت و مجاهدت از مرزهای سرزمینی ایران فراتر رفته و ثانیاً به برکت خون این شهیدان بعد از خطوط نظامی، خطوط دیگری چون علم و فناوری هم به دست مجاهدین و دانشمندان ایران اسلامی فتح گردیده است. بدون شک هر قطره از خون آن بزرگمرد و همرزمان شهیدش، در رگ های هزاران جوان مؤمن و انقلابی این مرز و بوم در جوشش است و جبهه مقاومت مستکبران عالم را مأیوس و پشیمان خواهد ساخت. اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای صنعت نفت، فرا رسیدن ایام جانسوز شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و دومین سالگرد شهادت غرورآفرین سردار دل ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده دلاور سپاه قدس را محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ملت بزرگ ایران و همکاران ارجمند شرکت ملی نفت ایران تسلیت عرض نموده، استمرار راه پرافتخار آن شهیدان بزرگوار را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.