شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب   

آغاز عملیات اجرایی طرح نگهداشت و افزایش تولید در گچساران یک و 2

عملیات اجرایی طرح نگهداشت و افزایش تولید گچساران یک و2 شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب آغاز شد.

این طرح به ارزش 75میلیون یورو، یکی از بسته های طرح نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که طی قراردادی به شرکت انرژی دانا واگذار شده است.

در این قرارداد، اجرای 3 پروژه روسطحی و حفاری 7 حلقه چاه توسعه ای و21حلقه چاه تعمیری پیش بینی شده است و 4 درصد اعتبار طرح به میزان 3 میلیون یورو صرف پروژه های مرتبط با حوزه مسؤولیت های اجتماعی خواهد شد.افزایش ظرفیت کندانسورهای بسته گچساران یک و2 و مجموعه های بوستری تلمبه یدک و طراحی، خرید، نصب و اجرای سیستم حفاظت الکترونیک ازجمله پروژه های روسطحی این بسته قراردادی هستند.

گسترش همکاری های علمی و فنی

همکاری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در مطالعات با روش های نو و تبادل داده ، دانش و تجربه برای انجام کارهای مشترک بین دو مجموعه به وسیله تشکیل کارگروه های فنی گسترش می یابد.

در نشست مشترک شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران که با حضور مدیران عامل این شرکت ها برگزار شد، نحوه توسعه همکاری بین دو مجموعه، انجام مطالعات با استفاده از روش های نو و تبادل داده ، دانش و تجربه برای انجام کارهای مشترک بین دو مجموعه بررسی شد.

تعیین تکلیف، پیگیری و واگذاری میدان های کشف شده و تحویل به مناطق نفت خیز جنوب برای توسعه آنها، تشکیل کمیته ارتباطی بین مدیریت اکتشاف و معاونت زمین شناسی در زمینه بررسی میدان های اکتشافی، همچنین رفع ابهام های میدان ها و تهیه پروپوزال درباره مخازن نامتعارف ازجمله مسائلی است که در این نشست مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

داشتن برنامه مدون و علمی، لحاظ کردن پیوست اقتصادی در انجام فعالیت های مشترک، ارتباط مستمر و برگزاری نشست های ماهانه برای تحقق اهداف مشترک، از جمله مواردی است که از سوی مدیران 2 مجموعه بر آنها تاکید شده است.

 

هفدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش برگزار می شود

هفدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش پس از 2 سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا، با دریافت تأیید از وزارت نفت برگزار می شود.

در حالی که در دو سال گذشته بیشتر نمایشگاه ها در کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده اند، اکنون با انجام واکسیناسیون گسترده در کشور و دریافت مجوزهای لازم از نهادهای مسؤول، هفدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، همزمان با برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی ایران در مرکز نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش آغاز به کار می کند. این نمایشگاه از27 تا 30 دی ماه سال 1400 در مرکز نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش دایر خواهد بود. اطلاع از آخرین فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری و سرمایه پذیری در صنعت انرژی ایران و بررسی دستاوردهای سازندگان و تولیدکنندگان نفت، گاز، پتروشیمی، آب و برق و انرژی های نو از محورهای اصلی نمایشگاه امسال است.

 

  حراست صنعت نفت

 رونمایی از طرح شهید سلیمانی در حراست صنعت نفت

 در دومین سالگرد شهادت سردار دل های ایران، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهادت بانوی دوعالم، حضرت زهرا(س)، با برگزاری مراسمی از طرح فساد ستیز سردار سلیمانی در سازمان حراست صنعت نفت رونمایی شد.

این مراسم با حضور رئیس سازمان حراست صنعت نفت و معاونان این سازمان، روسای حراست شرکت های اصلی و بلافصل و کارکنان سازمان حراست نفت برگزار شد. عظیم شیرواند، رئیس سازمان حراست صنعت نفت با اشاره به رویکرد فساد ستیزی دولت سیزدهم، تاکید وزیر نفت بر این مهم در جلسه رای اعتماد و اشاره وزیر اطلاعات به فسادستیزی در جلسه معارفه رئیس سازمان حراست کل کشور اظهار کرد: با توجه به این رویکرد مهم، حراست ها  در خط مبارزه با فساد در دستگاه های اجرایی قرار دارند و انجام وظیفه می کنند.

 وی همچنین بر مهیا بودن فضای کشور برای انجام اقدام های جدی در زمینه فسادستیزی، همچنین تلاش برای صیانت از اموال ملت شریف ایران و صنعت نفت تاکید کرد. رئیس سازمان حراست صنعت نفت در آیین رونمایی از طرح فساد ستیز شهید حاج قاسم سلیمانی، یکی از اهداف آن را حراست در همسویی با اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در توصیه به سران قوا عنوان کرد و با قدردانی از توجه مثبت وزیر نفت به حراست این صنعت، خواستار همراهی مسؤولان حراست در زمینه فسادستیزی شد.

 

    شرکت مهندسی و توسعه گاز 

بهره گیری از بانوان توانمند در سمت های مدیریتی

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: سیاست این شرکت ارتقای جایگاه بانوان از طریق به کارگیری آنان در سمت های مدیریتی سازمان است.

رضا نوشادی در نخستین نشست شورای بانوان شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران افزود: انتظار می رود این قشر تاثیرگذار با مشارکت فعال در برنامه های توانمندسازی، زمینه را برای تحقق این مهم فراهم آورند.

وی با تبیین جهت گیری شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در جهت رعایت عدالت اداری و بهره گیری از ظرفیت های بانوان مستعد برای پیشبرد اهداف سازمان اظهار کرد: بنا بر منطق قرآنی، در دستیابی به تعالی، تفاوتی بین زن و مرد نیست، بنابراین باید تلاش کرد تا به دور از اقدام های شکلی و شعاری، راهکارهای عملی برای افزایش سهم بانوان در برنامه های کلان و برطرف کردن مشکلات آنها ارائه شود.

علیرضا شکوهیان، معاون مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران نیز با تاکید بر پشتیبانی همه جانبه مدیریت ارشد از ارتقای جایگاه بانوان براساس مقررات و موازین اداری تصریح کرد: اراده لازم برای رفع مشکلات بانوان و ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و رفاهی به این طیف مهم سازمان وجود دارد و بانوان با آمدن به میدان و طرح پیشنهادهای سازنده می توانند در بهبود وضع خود نقش آفرین باشند.

در ادامه این نشست، بانوان حاضر در جلسه نیز دیدگاه ها و دغدغه های خود را مطرح کردند و مقرر شد با ایجاد دبیرخانه دائمی، مسائل مربوط به زنان پیگیری و ساختارها و برنامه های مرتبط، بازطراحی شود.

 

    شرکت انتقال گاز ایران

داشتن سازمانی موفق با تکیه بر منابع انسانی

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران اظهار کرد: با تکیه بر منابع انسانی متخصص می توان سازمانی موفق داشت، زیرا در توسعه اقتصادی، اهمیت منابع انسانی کمتر از تجهیزات و منابع مادی نیست.

مهدی جمشیدی دانا در نشست هم اندیشی با هیات رئیسه منطقه 7عملیات انتقال گاز و دیدار با جمعی از کارکنان تأسیسات تقویت فشار گاز کوهدشت با اهمیت بخشی به سرمایه انسانی گفت: همه مدیران و مسئولان باید با نگاهی مثبت اندیش، نسبت به ارتقای جایگاه نیروی انسانی تلاش خود را برای بهره مندی از سازمانی پویا و مشارکت پذیر به کار گیرند.

وی با بیان اینکه گفت وگومحوری، یکی از راه های توجه به منابع انسانی است، اظهار کرد: فضای کاری و عملیاتی باید طوری باشد که کارکنان بتوانند با سهولت و شفافیت، مسائل، دغدغه ها و مشکلات خود را با مسؤولان و سرپرستان خود در میان بگذارند.جمشیدی دانا تاکید کرد: ما نیز وظیفه داریم با صبر و تحمل و با راهکارهای مناسب بر مشکلات کارکنان و سازمان را برطرف کنیم.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان اینکه ماهیت کاری کارکنان این شرکت با دیگر اداره ها متفاوت است، اظهار کرد: کارکنان شرکت انتقال گاز ایران در تأمین و انتقال گاز، تعمیر و نگهداری خطوط لوله در شرایط بسیار سخت در گرما و سرما با همه توان خود مشغول فعالیت و انجام وظیفه هستند و شایسته است از جایگاه و ساختار سازمانی مناسبی بهره مند باشند.

وی در بخشی دیگر به آمادگی شرکت انتقال گاز ایران برای عبور موفق از فصل زمستان اشاره و تاکید کرد: با تلاش شبانه روزی کارکنان مناطق ده گانه شرکت انتقال گاز، اقدام های فنی گسترده در تأسیسات تقویت فشار گاز، مراکز بهره برداری خطوط لوله کشور،آماده عبور از دومین فصل سرد سال، همچنین انتقال ایمن و پایدار گاز به ویژه به مناطق سردسیر غرب کشور که بخش اعظمی از آن در منطقه 7عملیات انتقال گاز واقع شده است، هستیم.

 

     شرکت ملی نفت ایران

احداث 18 زمین چمن مصنوعی در روستاهای فارس

مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز شرکت ملی نفت ایران، با اعتباری افزون بر 50 میلیارد ریال در روستاهای استان فارس 18 زمین چمن مصنوعی ساخت.

مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز به منظور تکالیف مسئولیت اجتماعی این شرکت با هدف خدمت به جامعه روستایی، توسعه و محرومیت زدایی و کمک به فعال شدن جوانان و نوجوانان، با اعتباری بیش از 50 میلیارد ریال 18 قطعه زمین چمن مصنوعی را در18روستای استان فارس به سازمان ورزش و جوانان این استان به عنوان دستگاه بهره بردار، تحویل داده است.

بالاده، دهنوچاهورز، اعراب قنبری، ریزآب بخش قطرونیه، فراشبند، علی آباد، قلعه بیابان، گلدشت، شهیدآباد، اعراب چگینی، حسین آباد، داراب، شهرک فجر، شهرک ولی عصر، همچنین مروارید، یردانجیر، بالاده، خواجه جمالی بخش آباده طشک و زینل آباد از جمله روستاهایی هستند که در آنها زمین چمن احداث شده است.این زمین چمن های مصنوعی از ابتدای سال 1400 تاکنون به بهره برداری رسیده است.

مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز همسو با ایفای نقش مسئولیت اجتماعی شرکت ملی نفت ایران،اجرای پروژه های آموزشی، ورزشی، بهداشتی، راه، آب رسانی، برق رسانی، خدماتی و... را در مناطق نفت خیز و محروم کشور در دستور کار دارد.

این مدیریت در مدت حدود 100 روز آغازین فعالیت دولت سیزدهم، 155 پروژه مسؤولیت اجتماعی را با تخصیص بیش از128میلیارد تومان اعتبار در13 استان اجرا و تکمیل کرده است.

 

    پالایشگاه ایلام

   برگزاری رزمایش مشترک  در شرکت های فرعی وزارت نفت

مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام از برگزاری رزمایش مشترک شرکت های فرعی وزارت نفت در ایلام خبر داد.

روح الله نوریان در نشست هماهنگی و طرح ریزی مانور منطقه ای شرکت های تابع وزارت نفت در استان ایلام با بیان اینکه پالایشگاه های گازی، خطوط انتقال گاز، تأسیسات نفتی و پتروشیمی به دلیل داشتن شرایط عملیاتی، تجهیزات ویژه و ماهیت عملکردی، همواره آبستن حوادث فنی و عملیاتی هستند، افزود: برگزاری این گونه مانورها می تواند آمادگی بخش های ذیربط را برای پیشگیری از حوادث احتمالی و مقابله با آنها دوچندان کند.نوریان گفت: این رزمایش با مشارکت شرکت پالایش گاز ایلام، پتروشیمی ایلام، نفت و گاز غرب(منطقه عملیاتی تنگ بیجار)، منطقه 7عملیات انتقال گاز، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ایلام و شرکت گاز استان ایلام برگزار می شود.

وی با تاکید بر اینکه اجرای چنین مانورهایی افزون بر محک زدن سطح آمادگی شرکت های نفت و گاز، تجهیزات اطفای حریق، لجستیک و ترابری ارزیابی خواهند شد، اظهار کرد: هماهنگی بیشتر با دستگاه های پشتیبانی وخدمات رسان برای مقابله با حوادث احتمالی، همچنین وحدت رویه در حوزه فرماندهی صحنه و مدیریت بحران، ازجمله دیگر موارد مهمی است که در دستور کار قرار خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت پالایشگاه گاز ایلام آمادگی رویارویی با تهدید در شرایط اضطراری، ارزیابی گروه های واکنش در شرایط اضطراری، همچنین ارزیابی و هماهنگی میان شرکت های تابعه وزارت نفت در استان ایلام در شرایط بحرانی،کسب آمادگی بیشتر برای رویارویی با شرایط واقعی و تصمیم گیری بهینه و به موقع اعضای کمیته مدیریت شرایط حاد را از اهداف برگزاری این رزمایش عنوان کرد.

وی با اشاره به بررسی سناریوهای مختلف برای برگزاری این مانور مشترک توسط کار گروهی مرکب از کارشناسان حوزه اچ اس ای شرکت های فرعی وزارت نفت تصریح کرد: این مانور ماه آینده و با حضور نمایندگان اچ اس ای وزارت نفت و شرکت های نفت و گاز استان ایلام برگزار خواهد شد.

 

   وزارت نفت

 کمک به بازماندگان و مصدومان سانحه غرب کارون

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس با قدردانی از پیگیری های وزیر نفت درباره حادثه تصادف محور اهواز- خرمشهر گفت: آقای اوجی افزون بر اینکه مبالغی را به عنوان کمک ناچیز برای خانواده متوفی ها و مصدومان در نظر گرفته، قرار است یک نفر از خانواده فوت شدگان به منظور رفع بخشی از مشکلات معیشتی جایگزین متوفی مشغول به کار شود. مجتبی یوسفی در مراسم یادبود جانباختگان حادثه تصادف محور اهواز-خرمشهر در دارخوین با عرض تسلیت به خانواده های داغدار این عزیزان و آرزوی شفای عاجل برای مصدومان این حادثه اظهار کرد: وزیران نفت و راه و شهرسازی ضمن تسلیت و همدردی با بازماندگان، پیگیری های لازم را برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاق هایی انجام داده اند.

وی افزود: از وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران قدردانی می کنم که از طرف آنها هیاتی نیز به اینجا اعزام شده است.

 دیدار مدیران نفت با خانواده های کارکنان حادثه جاده اهواز- خرمشهر

هیاتی متشکل از مدیران وزارت نفت، با حضور در آیین یادبود کارکنان فقید نفت که در سانحه تصادف جاده اهواز- خرمشهر به دیدار حق شتافتند، با خانواده آنان دیدار و گفت وگو کردند. در این مراسم که با حضور علیرضا دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، عبدالله عذاری اهوازی، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان، ابوذر شریفی،مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت(متن) و جمعی دیگر از مدیران صنعت نفت برگزار شد، مراتب تسلیت و همدردی جواد اوجی، وزیر نفت و مهدی علی مددی، معاون وزیر در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی به خانواده این عزیزان ابلاغ شد. در همین حال، منصور قنبرزاده، مدیرکل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت و نماینده معاون وزیر در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، به همراه مدیران حاضر در مراسم، از حادثه دیدگان این سانحه عیادت و برای آنان آرزوی بهبود و سلامت کردند.

 

 

   نفت و گاز مسجدسلیمان

 توزیع 500 بسته نوشت افزاری بین دانش آموزان شهر لالی

شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با اهدا و توزیع 500 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان کم برخوردار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهر لالی، گامی دیگر در عمل به مسئولیت های خود برداشت.

در نخستین مرحله توزیع بسته های نوشت افزار از سوی این شرکت در سال تحصیلی جاری، 500 بسته نوشت افزار در اختیار کمیته امداد امام خمینی(ره) لالی قرار گرفت تا میان دانش آموزان کم برخوردار و زیر پوشش این نهاد حمایتی توزیع شود. شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان پیش از این (در فاصله سال های 1396 تا 1399) نیز در جهت عمل به مسؤولیت های اجتماعی، 13هزار و 250 بسته نوشت افزار را تهیه و با همکاری اداره های کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و آموزش و پرورش شهرهای مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا، میان دانش آموزان کم برخوردار توزیع کرده است.