فراز کمالوند :

نفت مسجدسلیمان را  در نیم فصل دوم ارزیابی کنید 

مشعل   موتور تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان، تازه روشن شده و این تیم در 3 بازی گذشته در لیگ برتر و جام حذفی 2 پیروزی و یک تساوی کسب کرده تا نوید روزهای خوب را بدهد.  نفتی های مسجدسلیمان، بعد از پیروزی در جام حذفی مقابل شاهین بوشهردر لیگ برتر هم موفق شدند تیم فجرسپاسی را شکست دهند تا به اوضاع خود در جدول سروسامان داده باشند.  فراز کمالوند، سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان می گوید: رفته رفته این تیم به شرایط مطلوب می رسد و هرچقدر جلوتر برویم، نفت هم در جدول صعود خواهد کرد. سرمربی نفت مسجدسلیمان اضافه می کند که بازی های ابتدایی در لیگ، برای آنها حکم بازی های تدارکاتی را داشته و حالا شاگردانش بخوبی می دانند که در زمین چه می خواهند و هواداران خونگرم نفت مسجدسلیمان، مطمئن باشند که این تیم باعث افتخار شهرشان و نام نفت خواهد بود.  با فراز کمالوند، سرمربی نفت مسجدسلیمان در خصوص وضعیت و برنامه هایی که برای بهتر شدن این تیم دارد، گفت وگویی انجام دادیم که باهم می خوانیم.

    از بازی با فجرسپاسی شروع کنیم. دومین برد فصل و نخستین پیروزی خانگی را جشن گرفتید؟

بازی خوبی بود؛ اما درعین حال در یک شرایط سخت توانستیم سه امتیاز را بگیریم. خدا را شکر در هفته ای که گذشت، دو برد خوب در جام حذفی و لیگ برتر به دست آوردیم. فکر می کنم برخلاف سایر بازی ها که شانس همراه ما نبود، به لطف خدا در نیمه اول دو گل به ثمر رساندیم و سوار بازی بودیم و در نهایت هم برنده شدیم. در مورد اولین برد خانگی هم ما باید در چند بازی قبل برنده می شدیم که این شانس را نداشتیم؛ اما خدا را شکر با این برد، دل هواداران را شاد کردیم.

    گویا موتور نفت مسجدسلیمان تازه روشن شده؛ یک برد و مساوی در لیگ و یک پیروزی در جام حذفی؟

از ابتدای فصل تا به الان هرچقدر جلوتر آمدیم، بهتر شدیم و به قول معروف پیشرفت کردیم. من قبلا هم گفته بودم و بازهم می گویم چون این تیم دیرتر از سایر تیم ها بسته شد، بازی های ابتدایی لیگ برای ما حکم بازی تدارکاتی داشت؛ البته باید این نکته را در نظر بگیرید که تیم ما به لحاظ فنی، پیشرفت خوبی داشته؛ اما نتایج دلخواه نبود و با کار فنی ما سازگاری نداشت. ما برابر پرسپولیس، تراکتور، آلومینیوم و مس رفسنجان خوب بازی کردیم؛ ولی در همه این بازی ها نتایج با کار فنی ما قابل قیاس نبود و نتیجه لازم را نگرفتیم؛ اما برابر تیم فجر، خدا را شکر موفق به کسب پیروزی شدیم. به این دلیل که شناخت خوبی از حریف داشتیم. فکر می کنم با این پیروزی، بچه ها اعتمادبه نفس بیشتری پیدا کردند.

    گفتید از تیم فجر شناخت خوبی داشتید، یعنی از سایر تیم ها شناختی نداشتید؟

ما سایر تیم ها را هم آنالیز می کنیم؛ اما برابر فجر به همان خودباوری که اشاره داشتم، رسیدیم. از سوی دیگر برخلاف سایر بازی ها که شانس همراه ما نبود، به لطف خدا دو گل در نیمه اول به ثمر رساندیم و سوار بازی بودیم. در طول بازی می دانستیم که چه می خواهیم و در نیمه دوم هم چون بچه ها نگران بودند و به این سه امتیاز احتیاج مبرم داشتیم، یک مقدار عقب نشستیم، بنابراین به دنبال دفاع و ضدحمله رفتیم. فجر، تیم خوبی است و بازیکنان دونده ای هم دارد؛ اما به هر شکل موفق شدیم که سه امتیاز این بازی را به دست آوریم.

    با این اوصاف، چشم انداز شما از آینده نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر چیست؟

تیم ما هنوز به کار و زمان بیشتری نیاز دارد. به غیر از حمایت های مالی و معنوی، باید بیشتر تلاش کنیم. تیم ما نسبت به زمان شروع تمرین ها در این فصل، چه در بحث جذب بازیکن و چه در بحث آماده سازی، از سایر تیم ها عقب تر بود. برای همین فکر می کنم که نباید در نیم فصل اول ارزیابی شویم؛ بلکه ارزیابی کامل از تیم ما باید در نیم فصل دوم انجام شود. بالاخره این قانون فوتبال است که تیم های کم بضاعت، باید برای بقا در لیگ تلاش کنند و ما هم این را مدنظر داریم؛ اما فوتبالی که بازی می کنیم، چیز دیگری می گوید. امیدوارم زمان مناسبی به دست بیاوریم تا آماده سازی تیم را تکمیل کنیم؛ چون هیچ زمانی برای کار فنی ویژه نداریم و بیشتر روی آنالیز و ریکاوری در طول مسابقات وقت می گذاریم. فرق ما با تیم های دیگر این است که شرایط فیزیکی بهتری دارند و در انتخاب بازیکن هم، دستشان بازتر است؛ اما همانطور که گفتم، ما تیممان دیر بسته شد و آمادگی نداشتیم؛ اما احساس می کنم که از نظر فنی، پیشرفت زیادی داشته ایم.

     با توجه به صحبت های شما، نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر باقی می ماند؟

شک نکنید که در لیگ برتر می مانیم و در نیم فصل دوم، به میانه های جدول می رسیم. بازیکنان و تیم خوبی داریم و با داشتن زمان کافی، نتایج بهتری می گیریم. کمتر از ۲۰ روز قبل از آغاز مسابقات، مسؤولیت تیم را پذیرفتم؛ اما به مسؤولان باشگاه قول دادم که تیم را حفظ کنم و روی قولم هم هستم و بازهم تأکید می کنم نه تنها تیم حفظ می شود؛ بلکه جایگاه خوبی کسب می کنیم.

    فراز کمالوند نسبت به فصل های قبل، کمی کم طاقت شده و مدام به داوری ها اعتراض دارد، این کار به ضرر تیم شما نیست؟

من کم طاقت نشدم. داوران با زدن یک سوت اشتباه با سرنوشت یک تیم و یک شهر بازی می کنند. در هفته های پیش، من از وضعیت داوری نگران بودم و به اتفاقات واکنش نشان دادم که همه آن را دیدند، بنابراین نمی خواهم درباره آن صحبت کنم؛ اما واقعا روی مربیان هم فشار هست. با شرایطی که داشتیم، می شد امتیازات بیشتری کسب کنیم. تیم هایی که در حال حاضر اعتراض می کنند، شاید به اندازه ما تحت فشار نباشند و وضعیتشان در لیگ خوب این موضوع برای تمام تیم ها وجود دارد.

فکر نمی کنید این جنجال ها زیاد خوب نیست؟

قبول دارم که جنجال روی مسائل داوری، زیبنده فوتبال نیست؛ اما همان زمانی که درباره داوری صحبت می کنیم، شاید از این هم ناراحت باشیم که به جای مسائل فنی، درباره چنین اتفاقاتی حرف می زنیم. همانطور که روی داوران فشار وجود دارد، مربیان و تیم ها هم با از دست دادان امتیاز استرس می گیرند. گاهی اگر مربیان حرفی می زنند، نباید آنها را گناهکار دانست؛ چون آنها هم سعی دارند حق تیمشان را بگیرند؛ البته این را هم باید بگویم که در بازی مقابل فجر، داور بسیار خوب قضاوت کرد و هم تیم برنده و هم تیم بازنده، هیچ اعتراضی به داوری نداشتند و این کار نشان دهنده تصمیمات خوب داوری بود. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و از داورانی استفاده شود که عادلانه و منصفانه قضاوت می کنند. همانطور که اشتباه داوری را می گوییم، باید خوب بودنشان را هم بگوییم.

     از نفت مسجدسلیمان که جدا نمی شوید؟

قول داده ام و سر قولم هستم و در نفت مسجدسلیمان می مانم؛ البته اگر باشگاه هم من را بخواهد. من به مدیران باشگاه قول دادم که نفت در این فصل نتایج خوبی خواهد گرفت. برای همین می مانم و مبارزه می کنم تا به هدفمان برسیم.

   در نیم فصل، بازیکن جدید جذب می کنید؟

همه چیز به شرایط بستگی دارد. اگر تیم به تقویت نیاز داشته باشد، حتما این کار را انجام می دهیم. برای همین تا نیم فصل باید صبر کرد.

   حرف پایانی؟

خدا را شاکرم که توانستیم در این شرایط سخت، به دو برد خوب در جام حذفی و لیگ برتر برسیم. همچنین از مدیریت باشگاه هم که خیلی مصمم و جدی از کادر فنی و بازیکنان خود حمایت دارد، تشکر و این برد و پیروزی در جام حذفی را به هواداران تقدیم می کنم. از هواداران هم می خواهم مثل همیشه از تیم حمایت کنند؛ البته امیدوارم شرایطی فراهم شود تا آنها بتوانند به ورزشگاه بیایند؛ چون همیشه حضور هوادار به تیم روحیه و انگیزه می دهد.

 

با تساوی در دربی غرب کشور

دختران پالایش گاز ایلام در میانه جدول باقی ماندند

تیم های فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام و زارع باتری سنندج در دربی غرب، هفته ششم لیگ برتر فوتبال زنان باشگاه های کشور را با تقسیم امتیازات به پایان رساندند. تیم فوتبال پالایش گاز ایلام در هفته ششم لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه های ایران در ایلام و ورزشگاه عدالت این شهر، میزبان تیم زارع باتری سنندج بود که مقابل حریف خود به نتیجه تساوی یک - یک دست پیدا کرد.  روژین تمریان، دروازه تیم زارع باتری را برای ایلام گشود و فاطمه شبان، زننده تک گل زارع باتری در این بازی خارج از خانه بود. تیم فوتبال پالایش گاز ایلام با این تساوی 7 امتیازی شد تا در میانه جدول باقی بماند.  لیگ برتر فوتبال بانوان در فصل جدید (1401- 1400 ) با حضور ۱۲ تیم به صورت رفت و برگشت برگزار می شود. فصل گذشته، پالایش گاز ایلام در مرحله مقدماتی، در گروه دوم و جایگاه سوم قرار گرفت.

 

حفاری با پیروزی در دربی گلف بازها صدرنشین شد

لیگ برتر گلف باشگاه های کشور در هفته گذشته برگزار شد و تیم های نفتی حاضر در این رقابت ها که در یک گروه قرار دارند، در دیداری حساس به مصاف هم رفتند که ملی حفاری موفق شد برنده این دیدار باشد.

هفته چهارم از دور رفت لیگ برتر گلف کشور، هفته گذشته برگزار شد که در دیدارهای گروه اول، تیم پتروشیمی مسجدسلیمان با حساب ۵ بر صفر مقابل هیأت گلف شاهین شهر به برتری رسید و ۱۰ امتیازی شد و صدرنشین باقی ماند. اما در گروه دوم که دو تیم نفت و گاز مسجدسلیمان و ملی حفاری اهواز قرار دارند، شاهد حساس ترین بازی هفته بودیم. تیم های نفت و گاز مسجدسلیمان و ملی حفاری اهواز در مسجدسلیمان به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم حفاری اهواز در دیداری سخت و نفسگیر با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی رسید.  شاگردان گودرز مولایی در تیم ملی حفاری با این پیروزی ۹ امتیازی شدند و در صدر جدول گروه دوم باقی ماندند. نفت مسجدسلیمان نیز با ۴ امتیاز در رده سوم قرار دارد.