همچنين پروژه های بهبود فرايند با هدف توليد سوخت بر اساس استانداردهاي روز دنيا، احداث مسير راه آهن و اتصال به شبكه ريلي سراسري كشور با هدف ارسال محصولات و كاهش تردد تانكرهاي حمل ونقل، اجراي پیش تصفیه پساب، احداث برج خنک کننده جديد هيبريدي، احداث واحدHERO  به منظور افزايش بازدهي و راندمان واحد بازيافت، احداث واحدZLD  برای بازيابي و استفاده كامل از آب های شور، مشاركت  در طرح  انتقال آب خلیج فارس به اصفهان و اصلاح برج های خنک کننده موجود نيز از دیگر طرح های در حال پيگيري است.

ضمن آنکه اين شركت از سال 86 تاكنون به بخش خصوصي واگذار شده و در كنار  عرضه فراورده های ويژه مانند آيزوريسايكل، وكيوم باتوم، لوبكات سنگين، گوگرد، انواع حلال ها در دو بخش بورس كالا و انرژي در حال حاضر محصولات خود را به 10 كشور صادر می کند و قصد افزايش گستره فعاليت خويش در اين زمينه را نیز دارد.

  در خصوص خودکفایی و حمایت از ساخت داخل تاکنون چه اقداماتی انجام شده و چه برنامه هایی در دست اقدام دارید؟

به منظور مقابله با انحصارطلبی و تحريم زدايي دشمنان ايران اسلامي، اين شركت به دست توانمند كارشناسان خود توانسته است تجهيزات مهم و ارزشمندي را به صورت بومي درآورد که هم اکنون، بيش از  80 درصد تجهيزات  اين شركت بومي شده و  اميد است در سال هاي آتي، تمام تجهيزات پالايشگاه اصفهان در داخل توليد شود تا ضمن كاهش مصارف ارزي ، وابستگي به خارج از كشور نیز  به صفر برسد.

با هدف حمايت از ساخت داخل نیز با بيش از  500  شركت سازنده داخلي ارتباط داريم که با اين روش، تاکنون قطعات بسيار مهم و ارزشمندي ساخته شده كه با نمونه های خارجي قابل رقابت است. به بياني ديگر با وجود تحریم های ظالمانه و جهت دار عليه كشورمان، شرايطی مطلوب فراهم آمده تا ما بيش از گذشته بر توانمندي هاي متخصصان و سازندگان داخلي تكيه كنيم. همچنین بسيج تمامي امكانات، تخصص و تجارب در كيفيت و ارتقای فعالیت ها سبب شده تا ساخت این قطعات خاص، نخستين بار در پالايشگاه اصفهان انجام شود، به طوری که امروز با قاطعيت مي توانیم بگوییم تحريم دشمن، به فرصتی برای خودكفایي و قطع وابستگي در تمامی امور و پيشرفت کار تبدیل شده است.

  شرکت پالایش نفت اصفهان تاکنون در بخش ­های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که زیرمجموعه مسؤولیت اجتماعی به شمار می روند، چه اقدام هایی انجام داده  است؟

مسؤوليت ­هاي اجتماعي شركت پالايش نفت اصفهان با فعاليت سازمان گره خورده و درهم آمیخته است. پالايشگاه اصفهان به عنوان يكي از بزرگترين و استراتژيك­ترين صنايع كشور، در كنار انجام وظيفه تأمين سوخت مورد نياز جامعه و مردم با کیفیت های استاندارد، ضمن آنکه برای كمک به اجراي پروژه های عمراني استان اصفهان از جمله اصفهان، شاهین شهر، خمینی شهر، اداره هاي بهزيستي استان، كمك به آزادي زندانيان جرایم غير عمد آزادي زندانيان (اصفهان)، كمك به هموطنان سیل زده سال های گذشته، بازسازی مدرسه در مناطق زلزله زده، كمك به فرهنگيان و دانش آموزان مستمند و... هزينه كرده است.

 اشتغالزايي­ در شركت پالايش نفت اصفهان، از ديگر فعاليت ­هاي این شركت است که همسو با اهداف مسؤوليت هاي اجتماعي انجام شده است. از آنجا كه مهم ترین سرمايه یک شرکت، منابع انسانی آن است و توجه ویژه به آن، نوعی سرمایه گذاری بلندمدت برای آینده سازمان محسوب می شود، اين شرکت فرايند جذب نيروي خود را به صورت علمی، نظام مند و  بر پايه  شایستگی و با هدف تناسب بیشتر شغل و شاغل طراحی کرده است. به عنوان مثال سال گذشته در بخش های مختلف عملياتي و بهره برداری 400 نفر از طريق آزمون كتبي، طي مراحل مصاحبه فني و تخصصي، ارزيابي روان شناختی و تست ورزش، به استخدام شركت درآمده اند.

 با توجه به شیوع ویروس کرونا، پالایشگاه اصفهان چه اقداماتی در خصوص پیشگیری و مقابله با این بیماری انجام داده است؟

از اواخر سال 98 و در پی شيوع ويروس كرونا، اين شركت در كنار توزيع ماسك و مواد ضدعفوني­كننده در بيمارستان ها و مراكز درماني 9 ميليارد تومان به شهرداري و دانشگاه علوم پزشكي اصفهان كمك مالي كرده است. همچنين زماني كه در كشور نیاز به مواد ضدعفونی کننده افزايش پيدا كرده بود، اين شركت مولتي اكسيدان توليدي را به سازمان ها وادارات متقاضي اصفهان ارائه می کرد. تهيه بسته ­هاي بهداشتي مانند ماسك، دستكش لاتكس و مواد ضدعفونی کننده به بيمارستان­ ها، اهدای 2 و 500 تبلت به دانش آموزان نيازمند، توزيع بيش از 2 هزار بسته معيشتي بين نيازمندان استان و... از جمله فعاليت­ هاي  شركت طی اين مدت بوده است.

خوشبختانه با وجود محدودیت های بازار انرژی در دوران کرونا، سودآوری پالایشگاه اصفهان در سال 99 بهتر از سال 98 بود.

  در پایان اگر نکته ای باقیمانده، بفرمایید.

شركت پالايش نفت اصفهان به عنوان يك شركت پالايشي بزرگ خصوصي در انجام پروژه های ارتقای كيفي و افزايش راندمان فعاليت خود، خدمات به همكاران و سهامداران برنامه هاي مدون و علمي را دنبال می کند. این شركت مصمم است، در راه خدمت به جامعه و توسعه و پيشرفت روزافزون، ضمن حفظ و ارتقاي ارزش هاي بنيادي شركت، به استراتژي هاي هدف گذاري شده همچون «تداوم و تسريع در امر اجراي طرح بهبود فرايند بهینه سازی پالايشگاه اصفهان، بهبود رضايتمندي مشتريان، كاركنان و ساير طرف هاي ذي نفع، كاهش يا حذف ريسك ها و مخاطرات ناشي از فعاليت ها تا حد قابل تحمل، ارتقای كمي و كيفي محصولات، بهينه سازي و اصلاح فرايندها، استفاده بهينه از منابع با هدف اصلاح الگوي مصرف، پيشگيري از آلودگي هاي زیست محیطی، مديريت و ارتقای دانش فني كاركنان، ترويج فرهنگ مشاركت و كارگروهي به منظور تحقق اهداف سازماني و افزايش بهره وري، پايش و اندازه گيري عملكرد، تجزيه و تحليل نتايج و بهبود مستمر معيارهاي اثربخشی فرايندها، ساماندهي قراردادها، مراودات مالي و تعامل اثرگذار با صنايع همجوار، اصلاح و تكميل نرخ هاي خدمات و عرضه های غيرخدماتي همسو با طرح هدفمندسازي یارانه ها» دست یابد.