صميمي:   بازيکنان گچساران  قهرمانانه بازي کردند

 اعظم صميمي در پايان ليگ برتر هندبال و پس از نايب قهرماني تيم نفت وگاز گچساران گفت: لياقت شاگردان من قهرماني بود، البته تأسيسات هم براي قهرماني آمده بود و از امتياز ميزباني هم بهره مي برد. نايب قهرماني چيزي از قابليت بازيکنان ما کم نمي کند و آنها با غيرت و تعصب بازي کردند. از نگاه باشگاه و آنهايي که ليگ را دنبال کردند، ما قهرمان هستيم. سرمربي نفت با اشاره به داوري بازي گفت: اشتباه هاي داوري در جريان بازي وجود داشت، اما با توجه به حساسيت اين ديدار، بايد اين اشتباه ها را به حساب هيجان داوران گذاشت.سرمربي نفت وگاز گچساران تصريح کرد: در اين دوره، سطح بازي نفت وگاز گچساران کاملاً متفاوت بود و اين نتيجه را به حساب بازي و بدشانسي مي گذاريم.وي درباره شرايط مالي باشگاه نفت وگاز گفت: باشگاه ما يکي از معدود باشگاه هاي هندبال است که چه در بخش زنان و چه در بخش مردان، بازيکنانش هيچگاه از نظر مالي مشکلي نداشتند.صميمي در پايان خاطر نشان کرد: گچساران با جمعيت 100 هزار نفره به جنگ تأسيسات تهران با جمعيت  12 ميليوني آمد و با توجه به محدوديت ها در جذب بازيکن، عملکرد خوبي داشت. ما بايد 60 درصد از ترکيب تيم را از شرکت نفت جذب مي کرديم، ولي اين موضوع تأثيري در کيفيت بازي ما نداشت.

 

هندبال بانوان ايران زير پاي نفتي ها

تأسيسات دريايي قهرمان و نفت و گازگچساران  نايب قهرمان شدند

تيم هاي هندبال بانوان تأسيسات دريايي و نفت و گاز گچساران با اقتدار موفق شدند به ترتيب قهرمان و نايب قهرمان ليگ برترهندبال بانوان باشگاه هاي ايران شوند. در هفته چهاردهم و پاياني ليگ برتر هندبال بانوان و در حساس ترين ديدار ليگ برتر، تيم صدرنشين تأسيسات دريايي در تهران ميزبان تيم رده دومي نفت وگاز گچساران بود. در دربي تمام نفتي، تيم نفت و گاز گچساران براي قهرماني به پيروزي احتياج داشت، در حالي که تاسيسات دريايي با يک تساوي هم مي توانست قهرمان شود. به همين دليل شاهد ديداري پاياپاي، نفس گير و نزديک از دوتيم بوديم که در پايان بعد از يک بازي مهيج، دو تيم به تساوي 23 - 23 رسيدند و به اين ترتيب تأسيسات دريايي، قهرمان ليگ برتر شد و نفت وگاز به مقام نايب قهرماني رسيد. به اين ترتيب تيم تاسيسات دريايي با 21 امتياز و تفاضل گل 80 قهرمان شد و تيم نفت و گاز گچساران با 20 امتياز و تفاضل گل 101به مقام نايب قهرماني رسيد. درپايان رقابت هاي ليگ برتر و بعد از بازي دوتيم، با حضور مسئولان و مديران عامل دو شرکت و نيز رئيس فدراسيون هندبال، کاپ قهرماني و مدال هاي دو تيم اهدا شد.

 

ابراهيمي: قهرماني حق شاگردانم  بود

زهرا ابراهيمي پس از قهرماني تيم تأسيسات دريايي در ليگ برتر هندبال بانوان گفت: در اين فصل ليگ خوبي را داشتيم و اين ليگ با ادوار گذشته کاملاً متفاوت بود. سطح بازي ها نزديک بود و بازيکنان در تيم ها پخش بودند. سرمربي تيم هندبال تأسيسات دريايي درباره بازي با نفت و گازگفت: مي دانستيم برابر نفت وگاز کار سختي داريم. در دور رفت برابر اين تيم شکست خورده بوديم و مي خواستيم با شناسايي نقاط ضعف اين تيم در اين ديدار، نتيجه قبل را جبران کنيم. سرمربي تأسيسات با اشاره به حضور تماشاگران گفت: تماشاگران کمک زيادي به ما کردند و اميدوارم هندبال همواره شاهد حضور تماشاگران زيادي در بخش مردان و زنان باشد. هندبال رشته اي مهيج است، اما گمنام مانده.وي درباره وضعيت مالي تيمش خاطرنشان کرد: قرار بود امسال در آسيا حاضر شويم و تمام کارها انجام شد؛ اما بحث مالي اجازه اين کار را به ما نداد. آرزو مي کنم براي فصل بعد، اسپانسر داشته باشيم و در ليگ بمانيم؛ البته باشگاه قرارداد بازيکنان را به موقع پرداخت کرده و مشکلي وجود نداشته است.ابراهيمي در خصوص داوري هاي ليگ نيز گفت: داوري ها بهتر شده؛ اما داوران ما هنوز تئوري هستند و کمي مشکل دارند و بايد تکنيک ها را بشناسند.

 

درخشش دو وميداني کاران پليمر کرمانشاه در آسيا

هشتمين دوره رقابت هاي دو و ميداني قهرماني داخل سالن آسيا در تهران برگزار شد که دو نفر از
 دو وميداني کاران تيم پتروشيمي پليمر کرمانشاه در قالب تيم ملي ايران توانستند يک مقام سومي و يک مقام دومي را کسب کنند. همايون همتي، قهرمان ارزنده پتروشيمي پليمر کرمانشاه توانست در يک رقابت تنگاتنگ در ماده دوي 3000 متر هشتمين دوره رقابت هاي دو و ميداني قهرماني داخل سالن آسيا، (تهران 2018) مقام ارزشمند سومي آسيا را به دست آورد و مدال برنز را به گردن آويزد. پژمان يار ولي، مربي و دونده قهرمان تيم پتروشيمي پليمر کرمانشاه هم با افتخار و زدن رکورد 1:52:80 به مقام نايب قهرماني دوي 800 متر آسيا رسيد و مدال نقره اين دوره از مسابقات را از آن خود کرد.

 

نايب قهرماني مناطق نفت خيزجنوب در ليگ برتر وزنه برداري ايران

تيم وزنه برداري مناطق نفت خيزجنوب با کسب 2985 امتياز، عنوان نايب قهرماني ليگ برتر باشگاه هاي ايران را به خود اختصاص داد. در هفته پنجم و پاياني اين رقابت ها در مجموع تيم بيمه رازي با کسب 3044 امتياز قهرمان شد و تيم هاي مناطق نفت خيزجنوب و بيمه تعاون در رده هاي دوم و سوم قرار گرفتند.محمدرضا کاظمي نژاد، مديرفني تيم مناطق نفت خيزجنوب در خصوص مسابقات فصل جاري ليگ برتر وزنه برداري باشگاه هاي کشور گفت: اين رقابت ها با فراز و نشيب هاي متعددي همراه بود. با توجه به حضور وزنه برداران ما در مسابقات قهرماني نوجوانان و جوانان جهان طي 2 هفته ابتدايي اين رقابت ها، امتيازهاي مهمي را از دست داديم؛ اما پس از بازگشت وزنه برداران به تيم، طي هفته هاي چهارم و پنجم و با درخشش آنان، موفق به کسب عنوان نايب قهرماني شديم. وي در ادامه متذکر شد، در اين دوره از رقابت ها تيم وزنه برداري مناطق نفت خيزجنوب با 75 درصد نيروي شرکتي و بومي در اين مسابقات حضور پيدا کرده بود، در حالي که تيم بيمه رازي در مسابقات اين فصل با وجود نفراتي همچون سهراب مرادي، کيانوش رستمي، بهداد سليمي و... يک تيم کهکشاني را تشکيل داده بود و با صرف هزينه هاي سنگين به مقام قهرماني دست يافت. کاظمي نژاد در ادامه يادآورشد: ما ورزشکار مي سازيم و در پرتو آن قهرماني کسب مي کنيم و در همين زمينه 6 وزنه بردار از مناطق نفت خيزجنوب به اردوي تيم ملي نوجوانان و 4 ورزشکار ديگر به تيم ملي جوانان دعوت شده اند. اعضاي تيم مناطق نفت خيز جنوب که موفق شدند به نايب قهرماني ليگ دست پيدا کنند، عبارتنداز: محسن نکيسايي، عليرضا منصوري، حسين غزاليلان، حسين سلطاني، آرمان قرباني، يعقوب پشوتني، علي مکوندي، افشين طاهري، سيد ايوب موسوي، رحمان اورامه، سيد جلال قريشي، ميلادرهبري نژاد، علي داودي، همايون تيموري، سيد علي حسيني، محمدرضا کاظمي نژاد (مدير تيم)، عبدالامير حزبه، حميد رشيدي، بهمن مکوندي(مربيان) و آرش بهاران (سرپرست)

 

مدال طلا مسابقات كاراته كشور بر گردن فرزند نفتي

فرزند يكي از کارکنان شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه البرز موفق شد مقام اول مسابقات قهرمان قهرمانان کاراته كشور (انشين كاراته) را به دست آورد.

 محمدرحيمي نيا، فرزند علي رحيمي نيا از کارکنان حراست منطقه البرز در مسابقات قهرمان قهرمانان كاراته كشور که در استان البرز برگزار شد، توانست به مدال طلا اين دوره از رقابت ها دست يابد.

 

قهرماني دختر نفتي در کيک بوکسينگ

فرزند يكي از کارکنان حراست ستاد وزارت نفت موفق شد مقام اول مسابقات فري کيک بوکسينگ استان تهران را کسب کند.

 هستي سليمي راد، فرزند پيمان سليمي راد از کارکنان حراست ستاد وزارت نفت در مسابقات فري کيک بوکسينگ رده نونهالان استان تهران موفق شد با پشت سر گذاشتن رقبايش به مقام قهرماني برسد. شايان ذکر است، هستي سليمي راد 11 ساله، 3 سال است که ورزش قهرماني در رشته فري کيک بوکسينگ را شروع کرده و اين دومين مقام قهرماني او در اين مدت بوده است.

 

  صعود کوهنوردان شرکت ملي نفت به پلنگ چال

  گروه كوهنوردي شركت ملي نفت ايران به مناسبت سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، در ارتفاعات دركه به قله پلنگ چال صعود کرد.گروه 18 نفره کوهنوردان شرکت ملي نفت ايران در هوايي سرد و مه آلود که در طول مسير همراه با برف و يخ بود، به سمت قله پلنگ چال حرکت کردند و پس از 3 ساعت کوهپيمايي، موفق شدند به قله برسند و در پناهگاه پلنگ چال اتراق کنند.اسامي اعضايي كه در اين برنامه شركت داشتند، عبارتند از: تورج ايرجي، جلال كاظمي، فريدون ابو قداره، عبدالله شاهرخ، مجيد خسرواني، محمدرضا شهابي فر، صفر علي توحيدي، سيد نادر رضوان، امير رضا شيوه ياري، سعيد شيوه ياري، محمد دانشور، نورالله رمضاني، علي تقوي، سيد بهرام صفوي، الله يار الياسي، حميد غفاري، رحمت الله رزاقي ( مربي گروه ) و حسين باقرزاده (سرپرست)