دروازه بان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان:

روزبه روز بهتر می شویم

دروازه بان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در بازی با تیم مدعی گل گهر سیرجان موفق شد یک ضربه پنالتی حساس را دفع کند تا مرد اول تیمش در این دیدار باشد و با امتیاز از زمین خارج شوند.  احمد گوهری می گوید گل نخوردن، وظیفه اوست و اگر هم پنالتی را گرفته، کارش را انجام داده و تیمش رفته رفته بهتر می شود و هدفشان در ادامه لیگ، کسب سهمیه آسیایی است.  با دروازه بان جوان صنعت نفت آبادان در خصوص وضعیت این تیم گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم.

 اوضاع تیم صنعت نفت آبادان چطور است؟

خدا را شکر همه چیز خوب است. به خوبی تمرین می کنیم و برای ادامه لیگ آماده می شویم.

  صنعت نفت آبادان شروع خوبی  نداشت؛ اما در دو هفته به یک باره عوض شد؟

بله همین طور است. متأسفانه در 3 هفته ابتدایی، آقای منصوریان در تمرینات و بازی ها حضور نداشت و این به ضرر ما بود، البته به صورت آنلاین با سایر اعضای کادر فنی در ارتباط بود؛ ا ما حضورش یک چیز دیگر است و به تیم روحیه و انگیزه می دهد. برای همین بعد از 3 باخت ابتدایی که اصلا حق تیم نبود، با حضور وی موفق شدیم امتیازات خوبی را بگیرم، بخصوص در قائمشهر که نساجی را با دو گل شکست دادیم.

  یعنی حضور سرمربی اینقدر در نتایج شما تاثیر داشت؟

بله همین طور است. آقای منصوریان از کنار خط به خوبی تیم را راهنمایی می کند و به بچه ها انگیزه می دهد؛ البته این را هم باید بگویم که در 3 بازی اول بخصوص در بازی سوم چند موقعیت گل داشتیم که به راحتی از دست دادیم و بعد در اثر یک غافلگیری گل خوردیم و نتیجه را واگذار کردیم. از سوی دیگر در این چند هفته ما چند محروم و مصدوم داشتیم و هیچ وقت با ترکیب کامل به زمین نرفتیم. همه اینها دست به دست هم داد تا نتیجه لازم را کسب نکنیم.

  در بازی با گل گهر مرد اول زمین لقب گرفتید و باعث شدید تیم صنعت نفت آبادان بازنده از زمین خارج نشود؟

کارشناسان به من لطف داشتند. اگر تیم نتیجه گرفت، به خاطر کار گروهی است. من کار خاصی نکردم؛ چراکه وظیفه دارم که تیم گل نخورد.

  اما گرفتن پنالتی خیلی در روند تیم نفت تاثیر داشت؟

وظیفه من این است که مراقب باشم دروازه ام باز نشود. پنالتی هم جزو بازی است. خوشبختانه موفق شدم ضربه مهاجم حریف را مهار کنم.

  می دانستید ضربه اش را به کدام طرف می زند؟

اصولا دروازه بان ها برای گرفتن پنالتی 50 – 50 فکر می کنند؛ اما من هم از مهاجم حریف شناخت داشتم و هم متوجه شدم که می خواهد ضربه را به کدام طرف بزند. برای همین راحت تر به سمت توپ رفتم و موفق شدم ضربه را مهار کنم.

  صنعت نفت با آمدن منصوریان روند خوبی گرفته است. فکر می کنید این روند ادامه داشته باشد؟

ما تیم خوبی داریم. مطمئنا با حضور آقای منصوریان و آمدن بازیکن های مصدوم از این هم بهتر می شویم و تیم به رده های بالاتر در جدول می رسد. ما از ابتدا هم هدفمان این بود که نفت در رتبه های بالا باشد و حتی سهمیه آسیایی کسب کند.

   کار کردن با منصوریان سخت است؟

برایم باعث افتخاراست که با منصوریان کار می کنم. او به  من کمک کرد تا وارد فوتبال ایران شوم، درحالی که ۱۶ سال بیشتر نداشتم، حتی کمک کرد که به باشگاه صنعت نفت که باشگاهی ریشه دار است، ملحق شوم و این برایم یک افتخار است که وارد باشگاهی شده ام که به بازیکنان احترام می گذارد. از این رو در خدمت آقای منصوریان و مردم خوب آبادان هستم و همه تلاشم را می کنم تا فصل موفقی را در کنار هم داشته باشیم.

   می دانید که بازی در آبادان سخت است و هواداران این تیم انتظارات زیادی دارند؟

من در نفت مسجدسلیمان و پارس جنوبی بازی کردم و آنجا هم هواداران، تیمشان را خیلی دوست داشتند و به نوعی انتظارات بالا بود. برای همین با این جو آشنا هستم. در خصوص آبادان و صنعت نفت هم باید بگویم که مردم آبادان، فوتبالی هستند، ازاین رو من و سایر بازیکنان، همه توانمان را می گذاریم تا بتوانیم جایگاهی در شأن و شخصیت مردم آبادان کسب کنیم. این تیم، لایق بهترین هاست و سال ها ثابت کرده که از توان و ظرفیت خوبی برخوردار است. همیشه مشکلات مالی در کنار این باشگاه وجود داشته و محدودیت ها اجازه نداده توانایی بیشتری از خود به نمایش بگذارند؛ اما امیدوارم در ادامه فصل جدید بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم و جایگاه بهتری برای این تیم کسب کنیم.

   گویا قراراست هواداران هم به ورزشگاه بیایند. این موضوع چقدر در وضعیت تیم شما تاثیر دارد؟

مطمئنا خیلی تاثیر دارد. امیدوارم هرچه زودتر این اتفاق در آبادان هم رخ دهد و هواداران به ورزشگاه بیایند. هواداران به ما انگیزه می دهند که بهتر بازی کنیم و برنده شویم، بخصوص هواداران آبادانی که بی نظیر هستند.

  یعنی امسال صنعت نفت آبادان می تواند جایگاه مناسبی داشته باشد؟

من و سایر بازیکنان سعی می کنیم بهترین نتایج را با صنعت نفت آبادان بگیریم و من هم به نوبه خودم قول می دهم به خوبی از دروازه نفت محافظت کنم.

 

قهرمانی پولادمردان نونهال مناطق نفت خیز

تیم وزنه برداری نونهالان مناطق نفت خیز جنوب - اهواز قهرمان مسابقات وزنه برداری  نونهالان استان خوزستان شد.

مسابقات وزنه برداری نونهالان استان خوزستان در تاریخ ۲۸ آبان ۱۴۰۰ در سالن ورزشی شهدای وزنه برداری خوزستان با حضور ۷۰ نونهال در قالب ۱۳ تیم(باشگاه ملی حفاری، مناطق نفت خیز جنوب، اهواز،امیدیه، اروندکنار، رامهرمز، ایذه، شوشتر، لالی، اندیکا، اندیمشک، بندرامام خمینی، بهبهان) برگزار شد.

 این مسابقه به صورت اجرای صحیح تکنیک یک ضرب و دوضرب با هالتر آموزشی ۱۰ کیلویی برگزار شد.

نونهالان به ۱۰ گروه ۷ نفره تقسیم شدند و هر نوآموز  ابتدا ۳ حرکت یک ضرب و سپس۳حرکت دوضرب پشت سر هم اجرا کرد. داوران مسابقه نیز به نونهالانی که  اصول صحیح مکانیک یک ضرب تکنیک و دوضرب تکنیک را رعایت کردند، رأی  سفید دادند.

 در پایان این مسابقه به نفرات برتر نونهالان و تیم های اول تا سوم حکم قهرمانی اعطا شد.

 

صعود بانوان مناطق نفت خیز به ارتفاعات  مال آقا باغملک

60 نفر از بانوان کوهنورد مناطق نفت خیز جنوب - اهواز، ارتفاعات منطقه مال آقا باغملک را فتح کردند.  بانوان کوهنورد تیم نفت اهواز در این صعود یک روزه که با هماهنگی هیأت کوهنوردی مناطق نفت خیز جنوب انجام شد، توانستند با موفقیت ارتفاعات مال آقا را فتح کنند.  مال آقا در منطقه ای کوهستانی از سلسله جبال زاگرس واقع شده که رودخانه ای مواج و سرد از کنار آن می گذرد و مسیر فرح بخش و زیبایی را ایجاد کرده است. کوهنوردان از روستای باغملک به سمت مال آقا حرکت کردند و با پشت سر گذاشتن شهر قلعه تل و طی کردن چند کیلومتر راه از میان جنگل های انبوه بلوط به قله رسیدند.

 

قهرمان نفتی سرمربی تیم ملی کشتی شد

کارمند گاز خراسان رضوی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان شد.

فدراسیون کشتی در حکمی حمید باوفا را به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران منصوب کرد.

حمید باوفا از ورزشکاران بنام صنعت نفت و کشور بوده که در شرکت گاز استان خراسان رضوی مشغول به خدمت است.

باوفا، قهرمان سابق کشتی فرنگی و دارنده چهار مدال آسیایی و جهانی در رده های جوانان و بزرگسالان است. در کارنامه مربیگری وی کسب عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران به چشم می خورد. مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی نیز در پیامی انتصاب حمید باوفا را به سمت سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران به خانواده بزرگ صنعت گاز استان و کشور تبریک گفته و برای وی و همه کشتی گیران آرزوی موفقیت کرده است.