مسابقات ورزشی كاركنان  شركت ملی نفت و واحدهای ستادی وزارت نفت  برگزار شد

اولين دوره مسابقات ورزشي ويژه بانوان و آقايان، پس از شيوع ويروس كرونا و تعطيلي اماكن ورزشي و به تبع آن تعليق فعالیت های ورزشي و تمريني، با رعايت كامل شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتي، در سطح كاركنان (رسمي، پيماني و قرارداد مدت معين) ستاد شركت ملي نفت ايران و واحدهای ستادي وزارت نفت به مناسبت هفته وحدت، تربيت بدني و ورزش برگزار شد. در اين رقابت ها، 75 ورزشكار مرد و زن در آبان امسال، در باشگاه های شهيد زرگر و صنعت نفت تهرانسر در 5 رشته بدمينتون، دارت، تنيس روي ميز، شطرنج و تیراندازی به رقابت پرداختند.  

 در بخش بانوان، ورزشكاران در چهار رشته بدمينتون، دارت، تنيس روي ميز و شطرنج به مصاف يكديگر رفتند که نتایج آن به شرح زیر است:

 بدمینتون

در رشته بدمينتون، مليحه موسوي (امور بین الملل)، سميه خزاعي (مديريت مالي) و مريم كلانتر (معاونت آموزشي) به ترتيب مقام های اول تا سوم را از آن خود كردند.

 دارت

در رشته دارت، شكيبا بختم (ستاد وزارت نفت) قهرمان شد، مهتاب محمدي (هيأت بدوي) نایب قهرمان و ليلا پهلواني (امور بین الملل) عنوان سومي را به دست آوردند.

 تنیس روی میز

 در رشته تنيس روي ميز عنوان های اول تا سوم به ترتيب به نسيم طاهري (مهندسي ساختار)، مهسا نديمي (امور مالي) و نرجس سرعتي آشتياني (موسسه مطالعات انرژي) رسيد.

 شطرنج

 در رشته شطرنج زهراسادات هاشمي (امور ورزش و تربيت بدني) مقام اول، بهارك ناصري (امور ورزش و تربيت بدني) مقام دوم و فاطمه نعمتي نيا (اداره كل ورزش و سلامت) مقام سوم را از آن خود ساختند.

گفتنی است، تمامی مسابقات بانوان طی یک روز در باشگاه شهيد زرگر انجام شد.

  در بخش آقايان، مسابقات روز جمعه (14آبان ماه) در دو باشگاه شهيد زرگر در دو رشته تنيس روي ميز و شطرنج  و باشگاه صنعت نفت تهرانسر در رشته های تيراندازي و دارت برگزار شد و که نتایج آن به شرح زیر است:

 شطرنج

 در رشته شطرنج، محمدجواد رودسرابي (ستاد وزارت نفت)، علي سجاد رضواني(مديريت ساختار) و مهدي گودرزي (نظارت بر توليد) به ترتيب اول تا سوم شدند.

 تنیس روی میز

 در رشته تنيس روي ميز، پيام وجدان زاده (آموزش) قهرمان شد، اسماعيل كبوتران (اداره كل ورزش و سلامت) به مقام دوم دست يافت و علي حميدي (امور ورزش و تربيت بدني) و عليرضا طباطبايي (اداره كل ورزش و سلامت) به طور مشترک، جايگاه سوم را از آن خود كردند.

  تیراندازی

 مسابقات تيراندازي در دو بخش انجام شد كه در تفنگ بادي، جواد يزديان(آموزش)، سيدسعيد حسيني معتمدي(حسابرسي) و احمدرضا محمودي (نظارت بر توليد) با كسب بيشترين امتياز، به ترتيب اول تا سوم شدند. در تيراندازي با تپانچه، محمد مروتي (مديريت نظارت بر طرح های عمراني)، رضا غفاريان (مديريت نظارت بر طرح های عمراني) و اميرفروزان هروي (مديريت نظارت بر طرح های عمراني) عنوان های برتر را به دست آوردند.

 دارت

در مسابقات دارت نيز عبدالله رضایی نژاد (امور ورزش و تربيت بدني)، اصغر قهرماني (امور ورزش و تربيت بدني) و كوروش باقري (امور ورزش و تربيت بدني) پس از كسب امتيازات لازم، به ترتيب در جایگاه های اول تا سوم قرار گرفتند.

 قابل ذکر است، قضاوت مسابقات را داوران معرفي شده از سوي فدراسيون و هيأت هاي مربوطه به عهده داشتند.

در پایان این مسابقات جوايز، احكام و مدال های قهرماني از سوی رئیس  امور ورزش و تربيت بدني به نفرات برتر در هر رشته ورزشي اهدا و از مديريت توسعه منابع انساني، مديريت اچ اس ا ی، اداره كل سلامت و ورزش، سازمان بهداشت و درمان و همچنين تمامي كارشناسان  ورزش همگاني و کارکنان باشگاه های شهيد زرگر و صنعت نفت تهرانسر كه در انجام هرچه بهتر مسابقات با اين امور همكاري و مساعدت داشتند، تقدير و تشكر شد.

 

بسکتبال پالایش نفت آبادان  برنده دربی خوزستانی ها

دیدار معوقه از هفته  چهارم رقابت های لیگ برتر بسکتبال باشگاه های  ایران بین دو تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان و خانه بسکتبال خوزستان برگزار شد که با پیروزی 90 بر 86 طلایی پوشان پالایش نفت آبادان همراه بود.

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در کوارتر اول این دیدار با نتیجه 23 بر 16 به پیروزی رسیدند. شاگردان علی توفیق در کوارتر دوم نیز خوش درخشیدند و با نتیجه  25 بر 14 پیروز شدند تا نیمه اول این دیدار با نتیجه  48 بر 30 به نفع پالایش نفت آبادان خاتمه یابد. دو تیم در کوارتر سوم در عدد 27 برابر شدند. کوارتر چهارم این دیدار متعلق به خانه بسکتبال خوزستان بود که توانستند با نتیجه 29 بر 15 به پیروزی برسند.

در مجموع 4 کوارتر، این پالایش نفت آبادان بود که موفق شد در دیداری نزدیک و با نتیجه 90 بر 86 دربی خوزستان را به نفع خود پایان دهد. احسان دلیرزهان با اینکه در اواخر کوارتر سوم، مرتکب پنج خطای شخصی شد و از زمین بیرون رفت، در مدت 29 دقیقه حضور با 32 امتیاز، 5 ریباند، 4 پاس گل و 2 توپ ربایی با تأثیرگذاری 28، بهترین بازیکن زمین لقب گرفت. مهدی هلچی با کارایی 18، سعید محمدی با کارایی 17، مهدی اسماعیلی با کارایی 15 و رضا رنجبر با کارایی 14 روز پرفرغی داشتند.

 طلایی پوشان پالایش نفت آبادان، پس از این دیدار استراحت می کنند تا اول آذرماه، دور جدید تمرینات این تیم را زیر نظر کادر فنی و برای حضور در دور برگشت رقابت ها در آبادان از سر بگیرند.

 

یکه تازی  بانوان پالایش نفت آبادان  در لیگ برتر فوتسال

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان، مدافع عنوان قهرمانی، صدر جدول را رها نمی کند و با قدرت به یکه تازی خود در رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران ادامه می دهد.

در هفته سوم رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران، تیم فوتسال پالایش نفت آبادان در سالن شماره (یک) مجموعه ورزشی ۱۷ شهریور آبادان، میزبان تیم مس کرمان بود که موفق شد در یک بازی برتر، ضمن کسب سومین پیروزی پی درپی، حریف خود را شکست دهد و به تنهایی در صدر جدول قرار بگیرد.

شاگردان نرگس علوانی  در نیمه اول، دو گل و در نیمه دوم هم یک گل به ثمر رساندند تا با نتیجه 3 بر صفر مس کرمان را شکست داده باشند.

در این بازی  معصومه گنجی،  کافیه هزاریان و پریوش خلیلی، گل های تیم پالایش نفت آبادان را به ثمر رساندند.

  روز به روز بهتر می شویم

نرگس علوانی، سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان بعد از پیروزی در  این دیدار، ضمن تمجید از عملکرد بازیکنانش گفت: از زحمات بازیکنانم قدردانی می کنم. آنها با تلاش خود توانستند مقابل تیمی به برتری دست پیداکنند که با هدف انجام بازی دفاعی، به آبادان آمده بود؛ هرچند ما فرصت های بیشتری برای گلزنی داشتیم؛ اما بچه ها فقط توانستند سه بار به این مهم دست پیدا کنند. بازیکنان پالایش نفت، انگیزه خوبی برای ادامه رقابت ها دارند و روزبه روز کیفیت بازی ما بهتر می شود.

وی گفت: خوشحالی از این پیروزی را از یاد می بریم و به فکر بازی هفته چهارم خود مقابل بوتا پارس ایرانیان هستیم.

 علوانی ادامه داد: با توجه به مصدومیت جزئی سهیلا ملمولی و فهیمه زارعی قرار شد که در این دیدار، کمتر از این دو بازیکن ارزشمند تیم استفاده کنیم و به نوعی به آنها استراحت دادیم .