دانستنی های جالب توجه و شگفت انگیز از سراسر دنیا

هلند زادگاه اصلی گل لاله نیست. در واقع برای اولین بار در قرن 16 میلادی این گل دوست داشتنی به هلند برده شده است و زادگاه اصلی آن کشور ایران و آسیای مرکزی است.

شیشه یک مایع است و اگر دقیق تر بخواهیم بگوییم زمانی که شیشه در حالت بین جامد و مایع قرار بگیرد، غیر فعال می شود. اما شیشه مذاب همیشه دارای حالت مایع لاستیک شکل است.

حدود 4 گرم آهن در بدن انسان وجود دارد که این میزان برای رشد ناخن به اندازه 7.6 سانتی متر کافی است.

در حالی مردم سراسر جهان از کوسه ها وحشت دارند که این موجودات زیبا کمتر از 10 نفر را در سال می کشند. این در حالی است که انسان ها در سال نزدیک به 100 میلیون کوسه را به قتل می رسانند!

تمساح نمی تواند زبانش را از دهانش بیرون بیاورد.

کوتاه ترین جنگ در تاریخ جهان جنگی است که بین بریتانیا و کشور آفریقایی زنگبار روی داد. این جنگ تنها 40 دقیقه طول کشید.

عسل تنها ماده غذایی است که خراب و فاسد نمی شود، عسل هایی که در مقبره فرعون های مصر پیدا شده اند، ازسوی باستان شناسان مورد آزمایش قرار گرفته و سلامت آنها تایید شده است.

دلفین ها، پرندگان و تمساح ها توانایی باور نکردنی در خوابیدن دارند، در حالی که یک نیمکره مغز آنها خواب است، نیمکره دیگر مغز بیدار است و آنها می توانند جای خواب دو نیمکره را عوض کنند.

قلب میگو در سرش قرار گرفته است.

 صدای «مومو» گاو ها در کشورهای مختلف جهان با هم متفاوت است، آنها لهجه های خاص خود را دارند درست مثل انسان.

دندان های حلزون سخت ترین جسم در دنیا است! قدرت این دندان ها به قدری زیاد است که می توانند سنگ ها را نیز خرد کنند!

پشت گردن گربه ها عصب های زیادی وجود دارد، هنگامی که یک گربه بچه خود را با گرفتن پشت گردن بلند می کند، بچه گربه دیگر حرکت نمی کند و این کمک می کند تا گربه مادر بچه را به راحتی به جای امنی منتقل کند.

یونانیان باستان معتقد بودند که زندگی یک فرد در کبد متمرکز است و نه در قلب.

کلاه ایمنی فضانوردان دستگاه های خاصی برای خاراندن بینی دارد.

بلندترین مردان جهان در هلند زندگی می کنند، متوسط قد آنها 183 سانتیمتر است، بلندترین زنان جهان در کشور لتونی هستند، متوسط قد آنها 170 سانتیمتر است.

بلندترین مردان جهان در هلند زندگی می کنند، متوسط قد آنها 183 سانتیمتر است، بلندترین زنان جهان در کشور لتونی هستند، متوسط قد آنها 170 سانتیمتر است.

 خط بریل که برای نابینایان استفاده می شود، توسط پسر 15 ساله ای به نام لویی بریل یک کارگر ساده که به دلیل آسیب دیدگی کور شده بود، اختراع شد.

بازی «سنگ، کاغذ، قیچی» یک فدراسیون بین المللی دارد و از سال 2002 مسابقات سالانه بین المللی با جایزه 50،000 دلاری برگزار می شود.

ضربان ساز قلب، دستگاهی که جان میلیون ها نفر در جهان را نجات داده است ازسوی مهندس جان هاپس به طور تصادفی اختراع شد.

شرکت کوکاکولا روزانه بیش از 1 میلیارددلار از محصولات خود را به فروش می رساند.