شروع پرقدرت قهرمان در لیگ برتر فوتسال بانوان

مسابقات لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه های ایران در فصل جدید شروع شد و دو تیم نفتی حاضر در این رقابت ها، با نتایج قاطع و پرگل مسابقات خود را شروع کردند.

لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران در فصل جدید دو گروه (الف) و (ب) برگزار می شود که تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در گروه (الف) و تیم ملی حفاری اهواز در گروه (ب) این رقابت ها قراردارند.

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان پس از پایان فصل گذشته لیگ برتر که در ثانیه های پایانی به قهرمانی رسید، حالا با تغییراتی جدید وارد مسابقات شده است. عنافجه، خسروی، افروغ، رحمتی و و احدی ازجمله بازیکنان تأثیرگذار این تیم بودند که از پالایش نفت آبادان جدا شدند.

 از طرفی نفتی ها توانستند ضمن حفظ دیگر بازیکنانشان، بازیکنان جدیدی چون زارعی، رفیعی، امیری و سبزعلی را به خدمت بگیرند تا با ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان پا به مسابقات بگذارند. نرگس علوانی هم به عنوان سرمربی به کارش ادامه می دهد و فقط عزیزه کریمی پور به عنوان مربی به کادر فنی اضافه شده است.

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان با تمام این تغییرات به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در گام نخست، با نتیجه ای پرگل حریف خود را از پیش رو برداشت. شاگردان نرگس علوانی در خانه، میزبان تیم تازه لیگ برتری شده فرهان ملارد بودند که موفق شدند در یک بازی یکطرفه با نتیجه پرگل 8 بر 1 حریف خود را شکست دهند تا برای حریفان خط و نشان کشیده باشند. 

سهيلا ملمولی، کاپیتان این تیم در این بازی، هت تریک کرد و دو پاس گل داد. معصومه گنجی با دو گل و فهیمه زارعی نیز با 3 پاس گل، به همراه ملمولی از چهره های شاخص این دیدار بودند.

 تیم فوتسال پالایش نفت آبادان در هفته دوم و در دیداری خارج از خانه به مصاف تیم چیپس کامل مشهد رفت که بازهم شاگردان نرگس علوانی با یک بازی حساب شد و هجومی موفق شدند با نتیجه پرگل 5 بر یک، حریف خود را شکست دهند تا به تنهایی و با 6 امتیاز صدرنشین گروه (الف) باشند. راحله رفیعی (2 گل)، سهیلا ملمولی، کافیه هزاریان و فهیمه زارعی نیز هرکدام یک گل به ثمر رساندند. در این دیدار سهیلا ملمولی دو پاس گل نیز داد.

 اما تیم فوتسال بانوان ملی حفاری که در گروه (ب) قرار دارد، بعد از استراحت در هفته نخست در هفته دوم، نخستین بازی خود را بیرون از خانه مقابل تیم کیمیای اسفراین انجام داد. شاگردان فروزان سلیمانی در این بازی موفق شدند با ارائه یک بازی هجومی، حریف خود را با نتیجه پرگل 6 بر یک شکست دهند. زهرا اسدی، بازیکن ملی حفاری ستاره بازی بود که به تنهایی ۴ گل برای حفاری به ثمر رساند و سحر پاپی، ستاره اندیمشکی حفاری هم 2 گل به ثمر رساند تا این تیم نفتی هم لیگ را پرقدرت شروع کرده باشد.

 

سرمربی فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان:

هدف ما تکرار قهرمانی است

نرگس علوانی، سرمربی پالایش نفت آبادان در خصوص شروع خوب تیمش در لیگ برتر گفت: همیشه بازی های اول و شروع لیگ سخت است؛ چون شرایط متفاوتی دارد؛ اماخوشبختانه هرچه زمان گذشت، بازیکنان خیلی بهتر و هماهنگ تر شدند. گروه ما امسال نسبت به سال گذشته راحت تر است، اما شناختی از حریف نداشتیم. با این تفاسیر نتیجه خوبی گرفتیم.

سرمربی پالایش نفت آبادان در مورد داوری گفت: داوری عالی بود و یک سوت به ضرر هیچکدام از تیم ها زده نشد. خانم زری فتحی از داوران خوب است و عملکرد خوبی هم داشت. سرمربی تیم پالایش نفت آبادان با بیان اینکه هدف ما تکرار قهرمانی است، گفت: کار خیلی سختی داریم، چهار بازیکن اصلی مان را از دست دادیم و با تیمی جوان در مسابقات شرکت کرده ایم؛ اما تلاش می کنیم و هر مسابقه برایمان حکم فینال را دارد. نرگس علوانی با اشاره به انصراف دو تیم سایپا و نامی نو از لیگ و سطح کیفیت بازی ها گفت: اصلا فکر نمی کردم باشگاه بزرگی مثل سایپا امسال تیم ندهد. چنین اتفاقاتی هیچوقت در بخش مردان نمی افتد؛ اما در بخش زنان فقط تیم های صنعتی باقی می مانند. امیدوارم تیم هایی که بتازگی وارد لیگ برتر شده اند، بعد از چند سال کنار نکشند و مسؤولان نگاه ویژای به بخش زنان داشته باشند.

 

سرمربی فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز:

 نمایش تیمی خوبی داشتیم؛  اما باید هماهنگ تر شویم

سرمربی تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز از نحوه نمایش تیمش در نخستین دیدار در لیگ برتر فوتسال بانوان ابراز رضایت کرد.

فروزان سلیمانی درباره پیروزی تیمش برابر کیمیای اسفراین گفت: بازی خوبی بود و شاگردانم بخوبی دستورات تاکتیکی را انجام دادند. باید بگویم به عنوان یک تیم، خوب عمل کردیم. با توجه به اینکه اولین بازی ما در این فصل بود، عملکرد بازیکنان برای بازی اول، راضی کننده بود. سرمربی ملی حفاری اهواز درادامه در مورد تیم حریف گفت: تیم اسفراین، تیمی جنگجو با دوندگی بالا بود و ما با وجود تغییراتی که نسبت به فصل گذشته داشتیم، خوب ظاهر شدیم. این تیم هنوز جای کار دارد و می توانیم با هماهنگی بیشتر، بهتر هم شویم.

فروزان سلیمانی به داوری بازی هم اشاره داشت و گفت: قضاوت داوران خوب بود و باید بگویم داور، بازی را بخوبی مدیریت کرد و این انتظاری است که از داوران در این سطح وجود دارد.

سلیمانی در مورد عملکرد فرد به فرد بازیکنانش گفت: تک تک بچه ها درخشان بودند و همگی عملکرد تیمی خوبی داشتیم. این برد با همکاری جمعی به دست آمد و با گذشت زمان، این هماهنگی تیمی بهتر هم می شود؛ اما در عین حال برای رسیدن به هدفمان عقیده دارم که حفاری نیاز به کار بیشتری دارد.

 

عضویت همکار نفتی در اتحادیه تکواندو آسیا

همکار نفتی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به عضویت در کمیته دانشجویان ATU در آمد.

سید مهرداد رکنی، از کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با حکم کی سوک لی، رئیس اتحادیه تکواندو آسیا به عضویت در کمیته دانشجویان ATU درآمد

به گزارش فدراسیون تکواندو، با پیشنهاد این فدراسیون و با حکم کی سوک لی، رئیس اتحادیه تکواندو آسیا، سید مهرداد رکنی که از تکواندوکاران مطرح کشور به شمار می رود و عناوین قهرانی زیادی دارد، به مدت یک سال در کمیته دانشجویانATU منصوب شد.

گفتنی است، بعد از اینکه سیدمحمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان از سال 2008 عهده دار نایب رئیسی اتحادیه تکواندو آسیا، زهرا سروی، نایب رئیسی بانوان اتحادیه تکواندو آسیا و حافظ مهدوی، نایب رئیسی کمیته داوران شده بودند، حالا رکنی، چهارمین فردی از کشورمان است که در آسیا کرسی گرفته است.

 

حضور یک نفتی در کمیته مربیان تنیس روی میز کنفدراسیون آسیا

همکارنفتی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، به عضویت کمیته مربیان و جوانان کنفدراسیون تنیس روی میز آسیا درآمد.

 نشست کنفدراسیون تنیس روی میز آسیا با انتصاب سه ایرانی در کمیته بانوان، کمیته مربیان وجوانان و کمیته داوران همراه بود.

به گزارش فدراسیون تنیس روی میز، در آخرین جلسه کنفدراسیون تنیس روی میز آسیا، سه ایرانی در ATTU به عنوان عضو اصلی منصوب شدند و ایران را صاحب کرسی آسیایی کردند.

بر این اساس، فاطمه کیوانی به عنوان رئیس کمیته تازه تأسیس برابری جنسیتی (بانوان) منصوب شد. مهرداد بابادی وند (همکار نفتی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب) که از مربیان تنیس روی میز کشور و خوزستان و حتی تیم ملی است، به عنوان عضو اصلی کمیته مربیان و جوانان کنفدراسیون آسیا معرفی و سیمین رضایی هم در کمیته داوران صاحب کرسی شد.

گفتنی است، کمیته های کنفدراسیون آسیا شامل ۵ کمیته مربیان و جوانان، داوران، برابری جنسیتی، روابط عمومی و آموزش و تمرین است که ایران با داشتن سه نماینده در سه کمیته، نقشی پر رنگ در تصمیمات آینده کنفدراسیون تنیس روی میز آسیا خواهد داشت.

مهرداد بابادی وند از کارکنان امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که سرمربیگری تیم ملی تنیس روی میز کشور را در کارنامه خود دارد.

 

جودوکار شرکت ملی گاز بر فراز سکوی جهانی

همکارمان در شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران موفق شد، در مسابقات قهرمانی جهان در کشور فرانسه، به مقام دوم دست پیدا کند.

علیرضا ساعتیان که در شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران (طرح تاسیسات زیر بنایی و ساختمانی) مشغول به کار است، در مسابقات جودو قهرمانی جهان که در کشور فرانسه برگزار شد، خوش درخشید و به همراه محمد آسیایی، دیگر ورزشکار کشورمان که در این مسابقات حضور داشت، توانست به مقام دوم برسد.

او که در قسمت کاتا با رقبای خودش به رقابت پرداخته بود، در حالی به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کرد که تیم کره با اختلاف ناچیزی قهرمان شد.

گفتنی است، علیرضا ساعتیان، ورزشکار خوش آتیه و پرتلاش صنعت گاز ایران، پیش از این چندین عنوان قهرمانی در مسابقات بین المللی جودو را در کارنامه خود دارد.