در جشنواره فرهنگي - ورزشي جانبازان و معلولين شرکت ملي نفت ايران در جزيره کيش صورت گرفت
درخشش ستاد نفت تهران درمسابقات ورزشي جانبازان شرکت ملي نفت
جانبازان، نماد مقاومت و ايثار 8 سال دفاع مقدس هستند که با رشادتها و از جان گذشتگي، امنيت و آسايش کشور عزيزمان ايران را تامين کردند واگر امروز اين امنيت و آرامش در کشور ادامه دارد، به پاس زحمات اين دلير مردان است.آنها بعد از سالها رشادت در ميدان رزم که به گواه همه در آن ميدان مدال قهرماني گرفتند، حالا در کارزار ورزش نيز با يکديگر به رقابت ميپردازند تا ثابت کنند که در اين ميدان هم قهرمان هستند. به همين منظور دوازدهمين جشنواره فرهنگي - ورزشي جانبازان و معلولين شركت ملي نفت ايران (منطقه شمال) به همت امور ورزش و تربيت بدني شركت ملي نفت ايران و به ميزباني سازمان منطقه ويژه اقتصادي پارس از تاريخ 5 تا 11 بهمن 1396 در جزيره كيش برگزار شد. هيأت ورزشي جانبازان و معلولين اين امور، طبق تقويم ورزشي براي آماده نگه داشتن ورزشکاران جانباز و به منظور حضور در المپياد فرهنگي - ورزشي وزارت نفت که هر دو سال يک بار به ميزباني يکي از شرکت هاي اصلي وزارت انجام ميشود، اقدام به برگزاري دوازدهمين جشنواره فرهنگي - ورزشي جانبازان و معلولين شركت ملي نفت ايران در 6 رشته ورزشي کرد. در دوازدهمين جشنواره فرهنگي - ورزشي جانبازان و معلولين شركت ملي نفت ايران (منطقه شمال) نزديک به 400 سرپرست، مربي، كادر اجرايي و ورزشكار جانباز و معلول از 15 شرکت تابعه در مسابقات شرکت کردند و در6 رشته ورزشي فوتسال، شنا، تنيس روي ميز، تيراندازي، دارت و شطرنج با يكديگر به رقابت پرداختند.گفتني است، مراسم پاياني دوازدهمين جشنواره فرهنگي - ورزشي جانبازان و معلولين شركت ملي نفت ايران (منطقه شمال) در شامگاه روز (سهشنبه 10 بهمن 1396) در سالن چند منظوره دهكده المپيك جزيره كيش برگزار شد كه در آن نفرات و تيم هاي برتر احكام قهرماني، مدالها و جامهاي افتخار خود را از دست مديران، مسئولان و مدعوين پيشکسوت ورزشي شرکت ملي نفت ايران، قهرمانان ملي شاغل در امور ورزش، مسئولان سازمان منطقه ويژه اقتصادي پارس و رؤساي امور ورزش شرکت هاي تابعه حاضر در جشنواره دريافت كردند. نتايج اين رقابتها به شرح زير است:

گلستاني: جانبازان الگوهاي ايثار و مقاومت در صحنه هاي ورزش هستند
تقي گلستاني، رئيس امور ايثار گران شرکت ملي نفت ايران که در جشنواره ورزشي جانبازان و معلولين شرکت ملي نفت ايران شرکت کرده بود، در خصوص اين مسابقات گفت: اين دوره كه دوازدهمين دوره مسابقات فرهنگي - ورزشي جانبازان بود ، در شش رشته به نحو مطلوب برگزار شد. اين مسابقات به لحاظ کيفي و کمي بسيار خوب بود و جانبازان نشان دادند که در هر حال آماده هستند. در ادامه جا دارد از حمايتهاي خليلي و اميريفرد، مشاور ايشان و قورچيان، رئيس امور ورزش، صالحيوند، معاون وي و تمامي کساني كه پيدا و پنهان در برگزاري اين مسابقات نهايت مساعدت و همياري را داشتند، تشكر كنم، بويژه از مديرعامل و همكاران سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس كه به شايستگي و زيبايي، ميزباني اين مسابقات را به عهده داشتند.

تيراندازي
در اين دوره از جشنواره، 60 تيرانداز در دو بخش تفنگ بادي (كلاس SH1,SH2,SH4) و تپانچه بادي (كلاس SH1)  با يكديگر به رقابت پرداختند كه در پايان بعد از مسابقات شانه به شانه تيراندازها، تيم ستاد نفت تهران موفق شد به مقام قهرماني برسد و تيمهاي نفت مناطق مركزي و ملي حفاري مقام دوم تا سوم را به خود اختصاص دادند.

دارت
مسابقات اين رشته با حضور 40 ورزشكار در هتل ايران كيش برگزار شد كه در پايان بعد از مسابقات مهيج، عبدالحسن محمدپور(ستاد نفت تهران)، بشير خليل وند (ستاد نفت تهران) مقامهاي اول و دوم بخش انفرادي را به دست آوردند و مقام سوم مشترك نيز به حسن محمد(فلات قاره) و هوشنگ قرباني(ستاد نفت تهران) رسيد. به اين ترتيب تيمهاي ستاد نفت تهران، فلات قاره و نفت و گاز اروندان در مجموع امتيازها، به ترتيب مقامهاي اول تا سوم را به دست آوردند.  

تنيس روي ميز
45 تنيسور، مسابقات خود را به صورت انفرادي روز 10 بهمن در پنج كلاسT7,T8,T9,T10،T15  در سه رده سني به پايان بردند كه در پايان، تيمهاي نفت مناطق مركزي موفق شد مقام قهرماني را کسب کند و تيم هاي پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه صنعت نفت عناوين دوم تا سوم را به خود اختصاص دادند.
شطرنج
شطرنج بازان جانباز و معلول، دومين كاروان ورودي به اين مسابقات بودند كه روز 7 بهمن در جزيره كيش حضور يافتند و 30 ورزشكار مسابقات خود را طي دو روز در پنج دور به روش سوييسي به پايان بردند.
 در بخش انفرادي
اول: مرادعلي احمدي نيا (ستاد نفت تهران)  دوم: بهروز فاضلي فارساني(ملي حفاري)  سوم: عباس فراهاني(منطقه ويژه اقتصادي پارس)
در بخش تيمي و در مجموع امتيازات
ستاد نفت تهران قهرمان شد، منطقه ويژه اقتصادي پارس به نايب قهرماني رسيد وتيم پايانه هاي نفتي مقام سوم را کسب کرد.
شنا
مسابقات اين رشته در روز سه شنبه 10 بهمن ماه برگزار شد و 70 شناگر در سه ماده كرال سينه، قورباغه و كرال پشت در كلاسهاي B9, B15,S10,S15 و سه رده سني 45 سال و پايين تر، 46 تا 52 سال و 53 سال و بالاتر با يكديگر به رقابت پرداختند كه در پايان و در مجموع امتيازات، تيم ستاد نفت تهران قهرمان شد و ملي حفاري و منطقه ويژه اقتصادي پارس مقامهاي دوم تا سوم اين جشنواره را از آن خود كردند.
فوتسال
  رقابتهاي فوتسال جانبازان با حضور 8 تيم در قالب 104 فوتساليست در دوگروه 4 تيمي آغاز شد و پس از انجام مسابقات گروهي و سپس مرحله نيمه نهايي، ديدارهاي ردهبندي و فينال که در روز 10 بهمن ماه به انجام رسيد، درپايان تيم ستاد نفت تهران (الف) با گذشتن از سد حريفان خود قهرمان شد و تيمهاي ملي حفاري و ستاد نفت تهران (ب) به ترتيب مقامهاي دوم تا سوم را به خود اختصاص دادند.