صعود مشترک نفتی ها به قله لجور
گروه کوهنوردی شرکت ملی نفت ایران به مناسبت گرامی داشت هفته تربیت بدنی در یک صعود مشترک با گروه های کوهنوردی شرکت ملی پخش فرآورده های نقتی استان مرکزی و همچنین گروه کوهنوردی شرکت ملی گاز استان مرکزی، به قله 2700 متری لجور در شازند اراک صعود کردند.
گروه 35 نفره کوهنوردان نفتی که شامل 20 کوهنورد از شرکت ملی نفت، 8 کوهنورد از شرکت ملی گاز و 7 کوهنورد از شرکت ملی پخش می شدند، به همراه یک راهنمای محلی از مسیر شمالی این رشته کوه، صعود خود را شروع کردند و طی 4 ساعت کوهپیمایی به قله لجور رسیدند.  قله لجور در استان مرکزی و در میان رشته کوه های ممتد مرکزی ایران قرار دارد که دیواره بلند این کوه، یکی از 7 دیواره بلند کوه های ایران است. قله لجور به دلیل پوشش گیاهی دارویی، بسیار معروف است.
کوهنوردانی که در این صعود شرکت داشتند، عبارتند از:
شرکت ملی پخش: عبدالله گیتی منش، ابوذر اکبری، سید یحیی امینی، حسن زاهدی، علیرضا متولی، اسماعیل نباتی، پویا اسدی و کیخسرو رجایی(راهنمای محلی)
شرکت ملی گاز: سید محسن حسینی، مجید فریدی، صفرعلی رنجبر، اکبرهادی پور، عباس حسنی، حسین صالحی، رسول ابراهیمی و جوادعزیزمحمدی
شرکت ملی نفت: علی ابراهیمی، ناصرقره باقری، فریدون ابوقداره، مصطفی حسینی عدل، محمدعلی عبادی، اللهیار الیاسی، سید بهرام صفوی، تورج ایرجی، کیوان رضایی، علی قربانی، مجید خسروانی، یاور جبرییل زاده، محمدجواد میرزایی، رحمت الله رزاقی، حمید غفاری ( مربیان گروه) و حسین باقرزاده
( سرپرست گروه)


همکار پتروشیمی تبریز، قهرمان کشتی جهان شد
  خسرو زارعی از کارکنان پتروشیمی تبریز در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد پیشکسوتان جهان که در بلغارستان برگزار شد، توانست با کسب مقام قهرمانی وزن 100 کیلو گرم این دوره از رقابت ها در گروه C مدال طلا کسب کند. این همکار نفتی در بازگشت از بلغارستان درفرودگاه تبریز مورد استقبال مسئولان تربیت بدنی آذربایجان شرقی، همکاران پتروشیمی تبریز و ورزش دوستان قرار گرفت. خسرو زارعی متولد 1349 در تبریز به دنیا آمد وکشتی را از سال 64 آغاز کرد. او علاوه بر قهرمانی های پی در پی در رقابت های قهرمانی کشوری در نوجوانی وجوانی، قهرمانی در رقابت های کارگران کشور، ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و همچنین جام آیدین ابراهیم اف در جمهوری آذربایجان را از 90 تا 100 کیلوگرم در کارنامه خود دارد.

 

قهرمانی قاری تکواندوکار نفتی
رسول تمجیدی، قاری برجسته شرکت ملی پخش منطقه تهران با گذشتن از سد حریفان خود در مسابقات قهرمانی تکواندوی جوانان و بزرگسالان کشور موفق به کسب مدال طلای این رشته شد.
در این مسابقات که ویژه قاریان قرآن کریم بود و به میزبانی تهران برگزار شد، رسول تمجیدی، قاری برگزیده کشورمان که عنوان درجه 3 را از شورای عالی قرآن دریافت کرده است، توانست با شکست رقیبان خود به مقام قهرمانی دست پیدا کند و صاحب گردن آویز طلا شود.
 رسول تمجیدی که این رشته ورزشی را از سال 82 در پارس آباد مغان آغاز کرد، پس از به دست آوردن کمربند مشکی در دان یک، توانست تا سال 87 کمربند دان مشکی 2 و 3 این رشته را نیز به دست آورد.
 وی که در کرسی های تلاوت نیز صدای روح بخشی دارد و بارها در رقابت های قرآنی، عنوان های مختلف و ارزشمندی را از آن خود کرده، چندی پیش نیز در میان 700 قاری از سراسر کشور، در مسابقات فرازخوانی به جایگاه سوم دست یافت.

 

همایش بزرگ دوچرخه سواری نفتی ها
در شهر دوچرخه

به مناسبت گرامی داشت 12 هزار شهید والامقام استان آذربایجان غربی و هفته تربیت بدنی، همایش بزرگ دوچرخه سواری و پیاده روی، با استقبال وحضورپرشورکارکنان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی - منطقه میاندوآب وعموم شهروندان برگزار شد.
به منظور ارتقای سطح آگاهی وحفظ سلامت جامعه در بین عموم شهروندان و ترویج فرهنگ دوچرخه سواری وتثبیت نام شهرستان میاندوآب به عنوان شهر دوچرخه ایران، اولین همایش سراسری دوچرخه سواری در شهرمیاندوآب با حضور مدیر و کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه میاندوآب وهمراهی سایر ادارات واقشار مختلف برگزار شد.
 دراین همایش، کارکنان منطقه میاندوآب به همراه شرکت کنندگان، (برخی دوچرخه و برخی پیاده) ازمسیر کوی جهادگران تا پارک گوللر باغی شهرستان میاندوآب را پیمودند.
 در پایان این همایش نیز جوایزی به قید قرعه به شرکت کنندگان اهدا شد.

 


جنگل نوردی اکتشافی ها از البرز تا خزر
گروه کوهنوردی مدیریت اکتشاف، مسیر یوش از ارتفاعات البرز تا نوشهر و دریا را همچون فتح قله ها درنوردیدند. گروه کوهنوردی مدیریت اکتشاف بعد از بازدید از زادگاه و خانه  نیمایوشیج تا خط   الرأس ارتفاعات منطقه صعود کردند و با عبور از جنگل و طی مسیر 15 کیلومتری به روستای نیتل رسیدند. این گروه شب را در جنگل گذراندند و روز سوم نیز مسیر 12کیلومتری معدن نهرود بار تا روستای ملاکلا را در مدت 9 ساعت با عبور از رودخانه، دره و جنگل طی کردند و خود را به دریای زیبای خزر رساندند.
 گروه 21 نفره کارکنان مدیریت اکتشاف، در این جنگل نوردی سه روزه عبارت بودند از: سید صالح هندی، علیرضا میقانی نژاد، محمود مسعودی، محسن ظریفی، مسیب توسلی، سید مهدی سبحانی، خسرو صابری، علیرضا لیاقت، میرعلی واعظی، حجت حق شناس، سعید حسنی، فرهاد عباسی، مرتضی غیاثوند، ابوالفضل جمعه، مصطفی عاشوری، طاهر شفیعی، خیراندیش، عبدالرحمن ضمیری، محمدرضا توحیدلو، کسری صابری و احسان جمعه.

 

مسابقات چهارجانبه خطوط لوله
 در میاندوآب

یک دوره مسابقات چهار جانبه تیراندازی، دارت، فوتبال دستی و طناب کشی ویژه گرامی داشت هفته دفاع مقدس در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران -منطقه غرب در مراکز انتقال نفت شهید قمری، پایطاق، تاسیسات انتهایی سنندج و مرکز منطقه برگزار شد.
 مسابقات فوتبال دستی در مرکز انتقال نفت پایطاق برگزار شد که تیم دونفره علی عمیدی و رضا زمانی اول شد، تیم دونفره حمید داوودی و حامد چقامیرزایی مقام دوم را کسب کرد و تیم دونفره کیومرث نوروزی و فواد یزدان پناه سوم شد.
 مسابقات طناب کشی در مرکز منطقه به اجرا درآمد که در پایان تیم های حراست، خط بانان و ترابری به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.  همچنین یک دوره مسابقه طناب کشی در مرکز انتقال نفت شهید قمری برگزار شد که در پایان تیم بهره برداری، حراست و افزارمند به عنوان تیم های برتر معرفی شدند.
 مسابقات رشته دارت در تاسیسات انتهایی سنندج برگزار شد. در این مسابقه احمد همتی، سیامک رزاقی و جمشید صیفی مقام های برتر را به دست آوردند.
 مسابقات تیراندازی در دو رشته تفنگ بادی و تپانچه در مرکز منطقه و در دوبخش آقایان و بانوان برگزار شد که در پایان، در رشته تفنگ بادی در قسمت آقایان علی امجدیان، محمد رحمانی و حامد چقامیرزایی اول تا سوم شدند و در رشته تپانچه نیز لطیف چهری، مسلم عالی و سجاد بیات منش مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
همچنین در رشته تپانچه گروه بانوان، خانم ها شکوفه عباسی، شادی انوشا و راحیل پرویز مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.

 


صعود به بام ايران
علي جمشيدي، مديرعامل و كورش كاكاوند، سيد مرتضي موسوي و خانم احمدي فر از اعضاي گروه كوهنوردي شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند به قله دماوند به عنوان بام ايران زمين به ارتفاع 5671 متر صعود كرد.
 در اين صعود دو روزه كه در يك برنامه هماهنگ و طبق زمان بندي انجام شد، اعضای گروه توانستند از روستاي ناندل، مسير جبهه شمالي و با يك شب اقامت در جانپناه ( در ارتفاع 5 هزار متري )، قله دماوند را با موفقيت فتح کنند و سرود جمهوري اسلامي ايران را بر فراز این قله باشکوه با هم یک صدا بخوانند.
شایان ذکر است، رضا اميري، رضا آدينه، حسين بشيري و رضا مجيدي از ديگر اعضاي گروه پالايشگاه نيز با هماهنگي و برنامه ريزي قبلي، دو روز بعد اين قله را از جبهه جنوبي و با يك شب استراحت در بارگاه سوم فتح كردند.
قله دماوند در شرق کوهستان البرز مرکزی (استان مازندران) قرار دارد و ديگر قله های مجاور آن ورارو، سه سنگ، گل زرد، کاعون (کبود) و میانرود است. اين قله به عنوان بلندترین کوه ايران و بلندترین آتشفشان خاورمیانه شناخته شده است.