گیتی پسند 2 – 4 تاسیسات دریایی
 تاسیسات دریایی، قهرمان نیم فصل
  لیگ برتر فوتسال

تیم فوتسال تاسیسات دریایی با پیروزی مقابل گیتی پسند، مقام قهرمانی نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر فوتسال باشگاه های ایران را به خود اختصاص داد.
 تنها دیدار باقی مانده از نیم فصل اول لیگ برتر فوتسال که معوقه از هفته پنجم بود، بین تیم های گیتی پسند اصفهان و تاسیسات دریایی تهران در اصفهان برگزار شد که این دیدار حساس با برتری شاگردان وحید شمسایی به پایان رسید تا به این ترتیب تیم تاسیسات دریایی، قهرمانی نیم فصل نخست را به خود اختصاص دهد.  در این بازی ابتدا مهدی جاوید در ثانیه های پایانی نیمه اول برای تاسیسات دریایی گلزنی کرد و وحید شمسایی نیز در شروع نیمه دوم، تیمش را با دو گل پیش انداخت. در ادامه مجید حاجی بنده روی ضد حمله، سومین گل را وارد دروازه میزبان کرد؛ اما در فاصله ۶ دقیقه به پایان بازی، گیتی پسند روی به بازی پاورپلی آورد و توانست از سوی سیلوا برزیلی ، یکی از گل های خورده را جبران کند.
اما در ادامه بازهم مهدی جاوید با گلزنی به تیم سابقش، امید گیتی پسندی ها را ناامید کرد تا تیم فوتسال تاسیسات دریایی 4 بر یک از حریف خود پیشی بگیرد؛ البته در فاصله یک دقیقه به پایان، اصغر حسن زاده، دومین گل گیتی پسند را به ثمر رساند تا در نهایت، این دیدار حساس با نتیجه پرگل 4 بر 2 به نفع تیم تاسیسات دریایی به پایان برسد.
در پایان نیمه فصل اول، به ترتیب تیم های تاسیسات دریایی با ۳۳ امتیاز، مس سونگون ۳۲ امتیاز و گیتی پسند با ۲۸ امتیاز در رده اول تا سوم جای گرفتند.

 

پالایش نفت آبادان 5 – 2 دختران کبیر کرمان
جشنواره گل در آبادان

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان از هفته دوم رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران در سالن 17 شهریور آبادان، میزبان تیم فوتسال دختران کبیر کرمان بود که در پایان، تیم پالایش نفت آبادان با 5 گل، حریفش را از پیش رو برداشت.
در این دیدار، شهین افلاکی سه بار، پگاه عبیدی و زهره مثمی برای تیم پالایش نفت آبادان گلزنی کردند.
 تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان با این پیروزی 6 امتیازی شدند و در صدر جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر قرار گرفتند.
رز جدیدی زاده، سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان پس از پیروزی برابر دختران کبیر کرمان گفت:برای پیروزی در این دیدار خانگی، انگیزه بالایی داشتیم. بازی خوبی برابر دختران کبیر کرمان ارائه دادیم و با شایستگی پیروز شدیم.
 سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان درباره شناخت خود از رقبا  گفت: با توجه به اینکه لیگ، هفته های ابتدایی خود را سپری می کند، هنوز شناختی از حریفان به دست نیاورده ایم. تیم ما در هر بازی برای پیروزی برابر حریفان خود به میدان می رود، هر چند که حریفان نیز شناخت خوبی از ما دارند. در لیگ امسال تیم ها برای رقابت در بالای جدول انگیزه دارند و ما نیز برای رسیدن به این مهم تلاش می کنیم.

 

ملی حفاری 4 - 2 نفت طلاییه تهران  
حفاری، برنده نفت بازی

تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز در هفته دوم رقابت های لیگ برترفوتسال بانوان باشگاه های ایران در خانه و در سالن شهرک نفت اهواز، میزبان تیم نفت طلاییه بود که برابر مهمان خود به برتری رسید.
 شاگردان زیور بابایی، قهرمان فصل گذشته ایران، بعد از پیروزی در هفته اول مقابل دانشگاه آزاد، این بار حریف نفتی خود را در یک بازی زیبا با نتیجه 4 بر 2 شکست دادند تا بار دیگر اقتدار خود را به حریفان نشان داده و برای کسب عنوان قهرمانی، خط و نشان کشیده باشند.
 تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز با این پیروزی 6 امتیازی شدند و با توجه به تفاضل گل کمتر، در رتبه دوم جدول ایستادند.
زیور بابایی، سرمربی تیم فوتسال بانوان ملی حفاری پس از این بازی گفت: با توجه به این که در فصل جدید چند بازیکن جدید به تیم ما اضافه شده، هنوز به هماهنگی 100 در صد نرسیده ایم. حال با توجه به شرایط مسابقات و انگیزه بالای تیم ها هر بازی برای ما حکم قهرمانی دارد و نباید هیچ تیمی را دست کم گرفت. به هر حال شرایط تیم ما به لحاظ روحی و جسمی بسیار خوب است و بچه ها از انگیزه بالایی برخوردار هستند.
 بابایی با اشاره به اینکه همیشه دفاع از عنوان قهرمانی کار بسیار سختی است، چرا که تیم ها با هدف برد، در برابر ما صف آرایی می کنند،گفت: همه تیم ها بخوبی بازیکنان ما را ارنج می کنند و این موضوع کار را دشوارتر می  سازد. ما می خواهیم بار دیگر عنوان قهرمانی خود را تکرار کنیم، گر چه می دانیم که کار بسیار دشواری در پیش داریم.
وی درباره بازی این هفته تیمش مقابل نفت طلاییه تهران گفت: نفت طلاییه، تیم جوان و کم تجربه ای است و به طور قطع در آینده حرف های زیادی برای گفتن دارد. امیدوارم که این تیم در لیگ حفظ شود. آنها بخوبی برابر ما ظاهر شدند و در بعضی لحظات، بازی توپ و میدان را بخوبی در دست داشتند.

 

درخشش همكار نفتی  در مسابقات اتومبيل راني
امين جعفريان، كارمند كارگاه مركزي شركت پالايش نفت اصفهان، با درخشش در مسابقات قهرمانی اتومبيلراني سرعت كشور، به مقام سوم دست پیدا کرد.
جعفريان از سال 1387 تاكنون به صورت حرفه اي، مسابقات اتومبيل راني استانی و كشوري را دنبال مي كند.
وي در اين سال ها توانسته 18 رتبه استانی و كشوري را در رشته هاي slalom؛ حركت مارپيچ و سرعت به دست آورد كه از اين تعداد 3 مقام سومي به مسابقات كشوري و 15 مقام به مسابقات استاني مربوط بوده است.
جعفريان، عاشق سرعت و هيجان است و آرزوي او حضور در مسابقات جهاني است.

 

شاهین طبع: برابر پالایش نفت آبادان در دفاع موفق بودیم
سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام پس از پیروزی برابر پالایش نفت آبادان گفت: با عملکرد خوب در کار دفاعی برابر پالایش نفت آبادان پیروز شدیم.
 مهران شاهین طبع که از پیروزی مقابل رقیب سنتی خوشحال بود، در ادامه گفت: بازی بسیار خوبی امروز بین 2 تیم مدعی قهرمانی لیگ برتر برگزار شد. در این دیدار ما در کار دفاعی عملکرد خوبی داشتیم و مانع از بازی هجومی پالایش نفت شدیم.سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام گفت: در پرتاب های 3 امتیازی برابر پالایش نفت مشکل داشتیم؛ زیرا بازیکنان تیم در این پرتاب ها خوب عمل نکردند. لیگ در ابتدای کار است و تیم ها به مرز آمادگی و هماهنگی لازم نرسیده اند و بروز چنین اشتباهاتی عادی است.  شاهین طبع در پاسخ به این که شانس قهرمانی کدام تیم بیشتر است؟ گفت: نمی توان از ابتدای لیگ مدعیان قهرمانی را شناسایی کرد؛ زیرا هنوز هیچ شناختی از حریفان کسب نکرده ایم. حداقل باید تا نیم فصل صبر کرد.
 


پالایش نفت آبادان 64 – 80 پتروشیمی بندر امام
پتروشیمی،  برنده  داربی نفتی   ها

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در خانه، مغلوب پتروشیمی بندر امام شد. تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان از هفته دوم رقابت های لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران در خانه و سالن 17 شهریور آبادان، میزبان تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام بود که در یک بازی سخت و نفس گیر، نتیجه را به مهمانش، پتروشیمی بندر امام واگذار کرد.  2 تیم مدعی قهرمانی پالایش نفت آبادان و پتروشیمی بندر امام در کوارتر نخست این دیدار پا به پای یکدیگر پیش رفتند، ولی بازیکنان پتروشیمی با پرتاب های سه امتیازی، 21 بر 17 پالایش نفت را شکست دادند.  اشتباه زیاد بازیکنان پالایش نفت آبادان در کوارتر دوم و بازی خوب بازیکنان پتروشیمی، این فرصت را به تیم بندر امام داد تا 20 بر 8 در این کوارتر پیروز شوند.
 در کوارتر های سوم و چهارم، هر 2 تیم، بازی نزدیکی ارائه دادند و به ترتیب با نتایج 18 بر 18 و 21 بر 21 به نتیجه تساوی دست پیدا کردند، اما در نهایت این تیم پتروشیمی بندر امام بود که موفق شد با نتیجه80 بر 64 به پیروزی برسد.  تیم پتروشیمی بندر امام با این پیروزی 4 امتیازی شد و در صدر جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر قرار گرفت و پالایش نفت آبادان با 3 امتیاز در رده سوم جای گرفت.

 

 

سامری:
 به زمان بیشتری احتیاج داریم

هماد سامری، سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان بعد از شکست خانگی گفت: بازی از طرف ما بسیار ضعیف بود، زیرا بازیکنان مان به لحاظ هماهنگی به شرایط لازم نرسیده اند. بازیکنان خارجی ما مدت کمی است که در تمرین ها شرکت می کنند و طبیعی بود که با سایر بازیکنان تیم هماهنگ نباشند. در مقابل، پتروشیمی نسبت به ما تمرین های خود را زودتر آغاز کرده بود و با حضور در مسابقات باشگاه های آسیا، به هماهنگی خوبی رسیده بودند.سرمربی تیم پالایش نفت آبادان در این که آیا مدعی قهرمانی هستند یانه؟ گفت: این تیم، به زمان بیشتری نیاز دارد و به طور حتم از هفته پنجم به بعد می توانیم همانند فصل های گذشته، تیمی مقتدر باشیم.