فعالیت های ستاد اقامه نماز در مهر ماه به روایت تصویر
 اولویت های قرارگاه فرهنگی صنعت نفت درخوزستان
  ارتقای کیفیت نماز های جماعت، سیاست گذاری برای بخش های فرهنگی و پیگیری مسئولیت های اجتماعی، سه اولویت قرارگاه فرهنگی معرفی شدند.  
حجت الاسلام والمسلمین حیدری، مسئول قرارگاه فرهنگی در جلسه کمیته راهبردی بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز و ماهشهر گفت: با توجه به نقش ائمه جماعات در ادارات و مناطق عملیاتی و مسکونی به عنوان افسران و فرماندهان جبهه فرهنگی، لزوم ساماندهی ایشان در اولویت کاری قرارگاه قرار داشته است. وی افزود: آنچه اولویت بعدی است، سیاست گذاری فرهنگی و تدوین نقشه و برنامه ریزی کلان فرهنگی برای همه شرکت ها وسازمان های تابعه وزارت نفت مستقر در منطقه خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد است. این کار در قالب چند کارگروه با هماهنگی کامل شورای فرهنگی و اقامه نماز وزارتخانه در حال انجام است. پیگیری امور مربوط به مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت که مورد تاکید مقام عالی وزارت بوده، اولویتی است که پس از فراغت نسبی از دو اولویت پیش گفته به آن خواهیم پرداخت.


در طول دهه اول ماه محرم، مسجد امیرالمؤمنین (ع) شهرک نفت اهواز شاهد حضور پرشور ساکنین به ویژه جوانان عزیز ساکن این شهرک در قالب دسته های سینه زنی وزنجیر زنی بود. با آغاز ماه محرم وایام سوگواری سالار شهیدان عالم حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) مسجد امیر المؤ منین شهرک نفت اهواز، شاهد حضور خیل عظیمی از ساکنان به ویژه نوجوانان وجوانان در قالب دسته های سینه زنی وزنجیر زنی و مجالس سخنرانی وماتم با حضور سخنرانان فرهیخته بوده است. دعوت از سخنرانان برجسته کشوری و برگزاری آیین های مختلف سوگواری، به همت حجت  الاسلام والمسلمین سیاحی، امام جماعت این مسجد وجوانان همراه وی، برنامه ریزی شده بود.

 

بیست وسومین دوره مسابقات مقدماتی قرآن کریم، نهج البلاغه و اذان کارکنان و خانواده های شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند با حضور ۶۳۰ نفر از مسابقه دهندگان  آن برگزار شد. مهمان ویژه مراسم استاد و قاری بین المللی، حامد شاکرنژاد برای دقایقی حاضران جلسه را با نوای آسمانی تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید به فیض رساند. در پایان با هدایت و راهنمایی ناظران مسابقات، ۶۳۰ نفراز مسابقه دهندگان خانم و آقا در ۸ گروه سنی و در ۵ مکان مجزا که از قبل مهیا شده بود، در فضایی سالم و معنوی در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل، صحیح خوانی و اذان در بخش شفاهی و رشته های مفاهیم و  نهج البلاغه در بخش کتبی به رقابت پرداختند.

 

سوگواری سالار شهیدان عالم حضرت ابا عبد الله الحسین (ع)در صنعت نفت
 همزمان با هفته دفاع مقدس ودهه اول ماه محرم وایام سوگواری سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) مراسم مختلفی در سراسر صنعت نفت برگزار شد.  به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) و بزرگداشت هفته دفاع مقدس، مراسم عزاداری وجلسات مختلفی با حضور خیل عزاداران حسینی از کارکنان وخانواده های محترم صنعت عظیم نفت در سراسر کشور برگزار شد. مناطق نفت خیز جنوب به طور ویژه با توجه به همزمانی دهه اول محرم با هفته دفاع مقدس شاهد برنامه های مختلف و با شکوه تری بوده است.

 

   برگزاری یادواره شهدای گمنام منطقه ویژه پارس
  اولین یادواره شهدای گمنام منطقه ویژه پارس و تجلیل از خانواده دو شهید مدافع حرم استان بوشهر به همت حوزه مقاومت بسیج حضرت سیدالشهدا (ع) برگزار شد در این آیین هنرمندان، مداحان اهل بیت، شاعران و فعالان فرهنگی و هنری کشور و استان بوشهر در حوزه های دفاع مقدس، شهدای گمنام و ایام محرم و صفر به هنرنمایی پرداختند. در این آیین که با حضور مدیران و کارکنان سازمان منطقه ویژه پارس، بسیجیان حوزه مقاومت بسیج حضرت سیدالشهدء(ع)، فرماندهان سپاه شهرستان و استان و مسئولان برگزار شد، از پدر شهید احمدی جوان به نمایندگی از شهدای مدافع حرم کشور تقدیر شد. رونمایی از کتاب زندگینامه شهید احمدی جوان(اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر)،اجرای کلیپ و نماهنگ شهدای گمنام منطقه ویژه پارس، عزاداری سنتی بوشهری و مراسم سنج و دمام، اجرای نمایش آیینی هشت سال دفاع مقدس توسط هنرمند صاحب نام کشوری، یوسف صفری بختیاری و قرائت اشعار توسط اسکندر احمدنیا شاعر حوزه دفاع مقدس و اجرای آوازهای آیینی مذهبی توسط حسن عبدی، از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

تشکیل ستاد اربعین شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز   
  به منظور تسهیل در هماهنگی امور مربوط به اربعین حسینی و خدمات رسانی در شان زائران حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، ستاد اربعین به منظور خدمت رسانی مستمر و مطلوب به زائران در مرز چذابه تشکیل شد.


عشق و دلدادگی به ابا عبدالله الحسین (ع)  روی سکوهای حفاری
 همزمان با ایام سوگواری سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) آیین عزاداری و سخنرانی در محوطه دستگاههای شرکت ملی حفاری ایران برگزارشد.  کارکنان سختکوش شرکت ملی حفاری با برپایی مجالس عزاداری و نوحه سرایی و نیز دسته جات سینه زنی در نمازخانه های سیار ( کانکس) و محوطه دستگاه های حفاری ( دکل های حفاری) به ساحت سیدالشهدا (ع) ادای احترام کردند. در این مجالس، روحانیون اعزامی از امور فرهنگی روابط عمومی و بسیج این شرکت با سخنرانی خود ضمن تشریح اهداف قیام اباعبدالله الحسین (ع) به بیان درس ها و عبرت های عاشورا پرداختند.

 

آغاز بیست وسومین   مسابقات سراسری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران
 بیست و سومین دوره مسابقات سراسری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با بیش از ده هزار شرکت کننده در رشته های کتبی و شفاهی در سراسر کشور شروع به کار کرد. در این دوره از مسابقات، رشته های شفاهی از جمله قرائت تحقیق، صحیح خوانی، قرائت ترتیل، اذان، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۷ جزء، حفظ ۵ جزء، حفظ ۳ جزء حفظ ۱ جزء قرآن کریم برگزار شد. مسابقات یاد شده در گروه های مختلف سنی فرزندان ، کارکنان و همسران شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به صورت همزمان انجام شد.

 

 

 برگزاری جلسه هماهنگی   آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن کریم
  جلسه هماهنگی طرح سراسری آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن کریم در خصوص پایش و آموزش روخوانی و روان خوانی   در سطح کلیه کارکنان صنعت نفت و همچنین سومین دوره مسابقات قرآنی کارکنان وزارت در دفتر رئیس دارالقرآن الکریم وزارت نفت برگزار شد. در این جلسه که با حضور مسئولان قرآنی چهار شرکت اصلی و دکتر مجیدی، دبیر شورای اقامه نماز وزارت نفت دنبال شد، نمایندگان هر یک از شرکت ها به بیان پیشرفت شرکت های متبوع در طرح پایش روخوانی و روان خوانی قرآن کریم پرداختند.  دکتر مجیدی ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده گفت: باید به هدف نگریست و با این نوع نگاه رو به جلو است که انسان همیشه خود را نسبت به هدف عقب می داند و نیازمندی به تلاش بیشتر را در خود احساس می کند.