رئيس خدمات اداري و اجتماعی با تاكيد بر گسترش برنامه هاي ورزشي،تفريحي و فرهنگی: نیروی    انسانی
 صنعت گازدر خدمت مردم است

مشعل  بخش عمده اي از ساعات زندگي کارکنان صنعت گاز در محل كار سپري مي شود و ايجاد محيط با نشاط، آرام و عاري از دغدغه، مسير را براي نقش آفريني همكاران در تحقق ماموريت هاي  اصلي و عملياتي سازمان هموار مي كند. از سوي ديگر، سازمان ها به اين درك رسيده اند كه ارتقای روحيه خانواده هاي کارکنان از طريق فعاليت هاي رفاهي، ورزشي، تاثيری مستقيم بر افزايش بهره وري كارمند دارد.  رحيم نظرزاده، رئيس خدمات اداري و اجتماعي شركت مهندسي و توسعه گاز ايران كه بيشترين مسئوليت هاي شغلي اش را در بخش امور ورزش و خدمات رفاهی، اجتماعي پالايشگاه خانگيران و مجموعه بزرگ شهرك گاز شهید مهاجر سرخس گذرانده، تا قبل از ورود به بازوي توسعه اي شركت گاز در سمت هاي مسئول امور ورزش و رئیس خدمات اجتماعي، رفاهي شركت انتقال گاز ،نقش آفرين بوده است.  او كه همچون ديگر اهالي خونگرم زادگاهش آبادان تعلق خاطر خاصي به صنعت نفت دارد و هم اكنون ترم آخر ارشد رشته مديريت صنعتي را در دانشگاه تهران مي گذراند، بخش خدمات را جزء جدایی ناپذیر بدنه عمليات مي داند چراكه مستقيم با نيروي انساني به عنوان بزرگ ترين سرمايه سازمان سروكار دارد و كيفيت سرويس هاي ارايه شده، بدنه كارشناسي سيستم را افزایش می دهد. نظرزاده در اين مصاحبه ضمن برشمردن برنامه هاي جاري و آتي واحد تحت مسئوليتش در حوزه هاي ورزشی، تفريحي و سرگرمي كه از خواسته هاي هميشگي كاركنان و خانواده هايشان است، استقبال كاركنان به عنوان عامل انگيزه بخش در تداوم و گسترش ارائه خدمات بهتر نام برده است.

آقای نظرزاده مجموعه اداري - اجتماعي به لحاظ ارتباط تنگاتنگ با کارکنان و خانواده هايشان از اهميت بسياري در ستاد و مناطق عملیاتی برخوردار بوده و اقدام های آن بر لايه هاي گوناگون شركت تاثير مي گذارد. در ابتدا درباره نگرش مجموعه و رويكردهاي نو در خدمات رسانی توضيح دهید.
 لازم است در ابتدا عنوان كنم كه حدود 22 سال در منطقه محروم سرخس مسئوليت هاي ورزش، خدمات رفاهي، اجتماعی را به عهده داشتم و از نزديك لمس كردم كه ارائه تسهيلات رفاهي تنها عاملي است كه مي تواند زندگي را براي كاركنان آسان تر کند.
در شركت پروژه محور مهندسي و توسعه گاز هم به اقتضاي مسئوليت خطير همكاران در راه اندازي به موقع پروژه هاي متعدد كه خود با عبور از ده ها چالش عملياتي ميسر مي شود، بايد به رغم محدوديت هاي بسيار، تسهيلاتي در خور فراهم كنيم. در راه اندازي اخير خط لوله دامغان-ساري-کیاسر - نكا همه ديديم كه چطور همكاران با تلاش شبانه روزي اقتدار ملي كشورمان را در قبال زياده خواهي تركمنستان حفظ كردند. به اعتقاد ما چنين كاركناني که دستاوردهاي شايسته اي را در راه عزت كشور و رفاه مردم رقم زده اند، خود لايق بيشترين و بهترين خدمات رفاهي اند و هرگونه خدمتي به آنان مايه افتخار و سربلندي است.
از طرفی اعتقاد داريم كه بازدهي كاركنان در فرآيندها و عمليات هاي شركت، مرهون صبر، حمايت و پشتيباني خانواده هاست و افزايش گلايه هاي خانواده ها باعث دغدغه ذهني كارمند، بر هم خوردن تمركز، كاهش اثربخشي و چه بسا افزایش آمار تقاضاهای خروج از مناطق عملیاتی می شود.
قصد داريم در اين گفت وگو بيشتر روي اقدام های اخير مجموعه اداري، اجتماعي براي کارکنان و خانواده هايشان متمركز شويم. از ابتداي سال تاكنون چند برنامه اجرا شده است؟
از بهمن ماه گذشته تاکنون 5 برنامه تفريحي برگزار كرديم. برنامه توچال كه حدود 160 نفر از همكاران و خانواده هايشان در آن مشاركت داشتند و تا ايستگاه دوم صعود كرديم، یک برنامه زمستانی بود که یک روز خاطره انگیز و به یاد ماندنی برفی را برای خانواده ها فراهم کرد. در تعطيلات نوروز هم دو برنامه تهران گردی برگزار كرديم تا آن دسته از همكاراني كه به هر دليلي نتوانستند به مسافرت بروند، در اردوي تهران گردي حضور به هم برسانند و ضمن زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی ( ع) از کاخ موزه نیاوران، صاحبقرانیه، کوشک احمد شاهی، برج طغرل، بزرگ  ترین باغ پرندگان خاورمیانه، هنرنمایی دلفین ها، بازدید گنبدآسمان نمایی برج میلاد و موزه مفاخر و بزرگان ادب و هنر بازدید داشته باشند. شرکت در مراسم گلاب گیری قمصر کاشان، تجربه خوبی با سنت و هنر گلاب گیری ایجاد کرد و آخرین برنامه راهپیمایی در دره زیبای روستای شهرستانک در جاده چالوس و بازدید از قصر ناصرالدین شاه، یک جمعه زیبا و سرشار از انرژی را به وجود آورد. البته تمام این برنامه ها در چارچوب نگرش ارزشمند و كلان شركت در ارايه خدمات به خانواده‎هاي کارکنان صورت گرفته است.

به نظر مي رسد يكي از چالش هاي عمده واحد خدمات در نگهداشت ساختمان ها، پراكندگي، فرسودگي و استيجاري بودن شان باشد. در اين خصوص توضيح دهيد.
شركت مهندسي و توسعه گاز ایران هم اكنون 6 ساختمان دارد كه نگهداشت سیستم های سرمايش، گرمايش، موتورخانه و... وقت و انرژي بسياري را به خود اختصاص مي دهد. علاوه بر زحمت و چالش‎های تردد دائمي كاركنان بين ساختمان ها، خدمات و فرآيندهايي كه به ناچار بايد براي هر ساختمان به صورت جداگانه انجام شود هم باعث اتلاف منابع مي شود. با همه مشكلات ناشی از عدم تمركز ساختمان ها، سعي كرده ايم با استقرار همكاران مان در كاخداري ساختمان ها از دور بر ارائه خدمات نظارت داشته باشيم و تمايزي در سرويس دهي بين ساختمان مركزي و ديگر ساختمان ها به وجود نيايد. فرسودگي و استيجاري بودن ساختمان‎ها يكي از چالش هاي اساسي فراروي سازمان است و توان بسياري براي ساماندهي و هماهنگي بين ساختمان ها صرف مي شود.

منابع انساني كافي و كارآمد، شاکله اصلي موفقيت در واحدهاي خدمت رسان به شمار مي آيد. در اين زمينه چه چالش هايي دارید؟
خدمات رسانی با كيفيت در قلمروی طيف وسيعي از فعاليت ها همچون نقليه، ساختمان، ورزش، پيمان ها، آبدارخانه، تنظيفات و خدمات اقامتي، رفاهي، رستوران، تامين و تجهيز نیازهای روزانه و ملزومات اداري مستلزم برخورداري از منابع انساني كافي است. اما عدم مجوز جذب نيروي انساني، از چالش هاي اساسي است كه همانند ساير واحدها گريبانگير ما نيز شده است. در حال حاضر اگر فردي به هر دليلي از بدنه خدمات جدا شود، امكان به كارگيري نيروي جايگزين ميسر نيست.

برخي همكاران گلايه‎هايي در خصوص تعطيلي امكانات و تجهيزات ورزشي در ساختمان ششم مطرح كرده اند. به چه دلايلي تصميم به تعطيل اين مجموعه گرفتيد؟
امكانات ورزشي ساختمان ششم با تفكر استفاده حداکثری از حداقل امكانات موجود ايجاد شد. اما به مرور زمان و با برجسته ترشدن مباحث اچ اس ای، دوستان در اين واحد نظارتي و همچنين تاسيسات زيربنايي اعلام كردند كه ساختمان فاقد حداقل استانداردهاي لازم براي فعاليت هاي ورزشي بوده و غيرايمن است. باوجود همه مواردي كه عنوان شد، قرار نيست ما پشت هيچ مانعي متوقف شويم؛ از این رو فعاليت هاي ورزشي را در مجموعه هاي استیجاری دنبال مي كنيم.
براي مثال سال گذشته يك سالن بدنسازي را در مجموعه شهداي دانش آموز (روبه روي مجموعه شهيد شيرودي) اجاره كرديم تا همكاران علاقه مند بتوانند ورزش بدنسازي را در آنجا دنبال كنند. اما عدم استقبال همكاران ما را ناچار به توقف اين خدمت كرد.

با توجه به افزايش چشمگير نقش خانم ها در برنامه هاي توسعه اي كشور، فراهم كردن زمينه براي مشاركت بانوان در فعاليت هاي ورزشي و اتخاذ رويكردهاي نو در اين عرصه، از سياست هاي كلان ورزشي محسوب مي شود. دراين خصوص چه اقدام هایی كرده ايد؟
از سال 95 تاكنون توانسته ايم 3 رشته جديد براي خانم ها فعال كنيم. سعي كرديم فعاليت هاي ورزشي بانوان منحصر به ورزش هاي شنا، تیراندازی، تنيس روی میز و تنیس خاکی و پينگ پونگ نشود و از اين رو رشته پيلاتس را احيا كرديم؛ حرکات این رشته ورزشی که هماهنگي عصب و عضله را ارتقا مي بخشد، از یوگا و ژیمناستیک تقلید شده و الهام گرفته شده از شیوه زندگی و حتی سنت هاست که کنترل و ایجاد مقاومت در ماهیچه، کنترل تنفس، دقت، توانایی و تمرکز را بهبود می بخشد و چون حركت هاي بسيار مفرح و انرژي بخش دارد، مورد اقبال بانوان قرار گرفته است، ضمن آنکه پیلاتس راه حل مناسبی برای درمان دردهای مزمن بالاخص کمری است.  هیدروتراپی یا آب درماني، يكي ديگر از فعالیت های جديد است كه در بخش ورزش بانوان اجرايي شده است. پزشکان آب درمانی را يك فيزيوتراپي كامل و موثر در دردهای مزمن می دانند. با اختصاص بخشی از استخر مجموعه فدراسیون جانبازان برای انجام حرکات ایروبیک در آب با کمک تجهیزات مخصوص مانند کش های تراباند و نودل و حرکات موسوم به آیچی، تایچی، تاتسو و شیاتسو، ضمن افزایش قدرت عضلات، افراد را در درمان دردهای کمری آموزش می دهیم. لازم به توضیح است که هیدروتراپی در بخش برادران نیز توانسته است جمع کثیری از کارکنان به ویژه پیشکسوتان را علاقه مند کند که این علاقه به گونه ای شدت دارد که همکاران حاضر نیستند حتی یک جلسه تمرینی را از دست بدهند. این استقبال همكاران و خانواده ها و مشارکت چشمگیر آنها، حاکی از موفقيت اين خدمت جديد و جلب رضايت آنهاست.  کلاس های آموزش شطرنج برای بانوان، یکی ديگر از خدمات ورزشي ارائه شده است این رشته برای افزايش قدرت ذهن، تفكر و تصميم گيري در شرايط مختلف موثر است و به دليل اينكه در كليه شرايط مي توان آن را انجام داد، براي افراد داراي بيماري هاي مختلف ( به ویژه قلبي) كه نمي توانند به فعاليت هاي ورزشي سنگين بپردازند، مناسب است. این رشته کم هزینه بوده و بعد از وقت اداري در سالن رستوران انجام می شود.
 ادامه در صفحه 28