مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بر افزایش تولید  به میزان قبل از تحریم ها تاکید کرد:

     به دنبال  ثروت  آفرینی  حداکثری   هستیم

مشعل  افزایش تولید نفت و ثروت آفرینی حداکثری از نکات کلیدی در سخنان محسن خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل و سرپرست های جدید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان و شرکت نفت فلات قاره ایران بود. در هفته های اخیر براساس احکام مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، سرپرست شرکت نفت فلات قاره ایران، سرپرست شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان منصوب شدند وعلیرضا مهدی زاده به عنوان سرپرست شرکت نفت فلات قاره ایران، علیرضا دانشی به عنوان سرپرست شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و عبدالله عذاری به عنوان سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان منصوب شدند. خجسته مهر درمراسم تکریم و معارفه مدیرعامل پیشین و سرپرست جدید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با قدردانی از زحمات احمد محمدی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب این نکته را مورد تاکید قرار داد که نخستین انتظاری که از شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب داریم، افزایش ظرفیت تولید نفت به مقدارپیش از تحریم هاست. هنگامی که به مسئولیتی می رسیم، فرصت محدودی داریم و باید از این فرصت به دست آمده حداکثر استفاده را ببریم. وی سرپرست جدید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب را فردی از جنس صنعت نفت خواند و افزود: آقای دانشی فردی است که در تار و پود صنعت نفت ریشه دوانده و بسیار خرسندیم این مسئولیت را قبول کردند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ۷۰ درصد تولید نفت کشور را به عهده دارد، اما یک شرکت پروژه ای نیست، تصریح کرد: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در سیاست گذاری ها باید به کمک شرکت ملی نفت بیاید، چه بسا کارهای بزرگی انجام می دهیم، اما کنترل کننده خوبی نیستیم. خجسته مهر به موضوع استقلال هیئت مدیره در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اشاره کرد و گفت: وظیفه هیئت مدیره راهبری شرکت است؛ از آقای دانشی می خواهیم که یک هیئت مدیره قوی و قدرتمند را به کار گیرد.

 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: آن چیزی که در اسناد بالادستی و جزو برنامه های وزیر نفت نیز قرار دارد، افزایش ظرفیت تولید نفت است؛ نخستین انتظار ما از شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، افزایش ظرفیت تولید نفت به مقدار قبل از تحریم هاست.

 زمین را ما آماده می کنیم، بازی کردن با شما

وی به استفاده حداکثری از ظرفیت نیروی انسانی در صنعت نفت اشاره کرد و گفت: اگر برای نیروی انسانی کار تعریف نکنیم و برنامه ای برای آنها قرار ندهیم، به معنای بی اهمیتی به آنهاست. شخصی عنوان کرد که نصف نیروهای صنعت نفت اضافی هستند، بله اگر قرار هست کار نکنیم، همه ما اضافی هستیم. خجسته مهر خطاب به مدیرعامل جدید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: این شرکت برای بازگرداندن تولید نفت به پیش از تحریم ها و افزایش و پایداری آن در درازمدت و میان مدت، برنامه های جدی به شرکت ملی نفت ارائه کند، اما بدانیم که با شرایط عادی نمی توانیم این مأموریت را انجام دهیم. مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: اینجا مثل زمین فوتبال است، آماده کردن زمین با ما، بازی کردن با شما. ما هم وظایف مهمی داریم که انجام می دهیم. وی با بیان اینکه مؤلفه زمان بسیار مهم است، عنوان کرد: اگر چابکی لازم را نداشته باشیم، با مشکل مواجه می شویم؛ از این رو شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گروهی را برای شناسایی موانع تولید ایجاد کند. خجسته مهر به تخصیص اعتبار مالی برای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به منظور نگهداشت و تولید خبر داد و گفت: برای فعالیت های رفاهی نیز ۶۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص خواهد یافت.

 اهمیت انجام کارهای نوین در مناطق نفت خیز جنوب

علیرضا دانشی، سرپرست جدید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز در این مراسم گفت: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شرکت بسیار مهمی است که توجه به آن در اقتصاد کلان کشور مؤثر بوده و بی توجهی به این شرکت نیز مشکلاتی را ایجاد می کند. تلاش ها در این شرکت فراوان بوده، اما نتیجه گیری مطلوب را نداشته است، از دلایل مشکلات در این شرکت این است که مدیران فضاهای کاری متنوعی دارند و از اصل کار خود غافلند. حتماً باید در رویه ها و فرآیندها در مناطق نفت خیز جنوب تغییرات اساسی انجام شود.

سرپرست جدید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با بیان اینکه در همگرایی و همدلی باید تلاش ها مضاعف شود و بدانیم توسعه استان خوزستان و صنعت نفت در هم تنیده است، عنوان کرد: برای ارتقای کیفی صنعت نفت برنامه هایی مدنظر است، کارهای نوینی که انجام نشده، برای ما حائز اهمیت است و صنعت نفت باید به ریل اصلی خود بازگردد.

 ومی سازی ۱۲۰۰ قلم کالای پرکاربرد صنعت نفت

احمد محمدی، مدیرعامل پیشین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز در این مراسم گفت: در مدت زمان مسئولیت بنده کارهای زیادی در حوزه مخازن هیدروکربوری، طرح های پژوهشی، جمع آوری گازهای مشعل و ... انجام شده است. در این مدت توانستیم ۱۲۰۰ قلم کالای پرکاربرد در صنعت نفت را بومی سازی کنیم و ۸۰ درصد کالاهای مصرفی ما ساخت داخل بودند، ضمن آنکه در بخش نیروی انسانی نیز کارهای بسیاری انجام دادیم که طرح طبقه بندی مشاغل از جمله این فعالیت ها بود. مدیرعامل پیشین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تصریح کرد: کاهش سن مدیران، مبارزه با فساد، جلوگیری از پدیده نفت دزدی و ... از دیگر اقدام های من و همکارانم در این مدت بوده است.