گفت و گو با دروازه بان جدید  طلایی پوشان آبادان

صنعت نفت لایق بهترین هاست

دروازه بان 26 ساله و کبودرآهنگی که سابقه عضویت در تیم های نفت تهران، پارس جنوبی و نفت مسجد سلیمان را در کارنامه دارد و فصل گذشته در 11 دیدار برای نفت مسجدسلیمان به میدان رفت و موفق به ثبت 4 کلین شیت شد، حالا مورد توجه علیرضا منصوریان، سرمربی صنعت نفت آبادان قرار گرفته تا با ثبت یک رکورد جالب، در چهار تیم نفتی بازی کرده باشد.  احمد گوهری، پس از مذاکراتی که با مدیران صنعت نفت داشت، رسماً با عقد قرارداد به جمع شاگردان منصوریان پیوست تا او پس از تجربه همکاری با علی منصوریان در نفت تهران، یک بار دیگر شاگرد او شده باشد.  در همین زمینه و انتقال از نفت مسجد سلیمان به نفت آبادان، با دروازه بان جوان این تیم گفت وگویی انجام دادیم که باهم می خوانیم.

   چه شد که از نفت مسجد سلیمان به صنعت نفت آبادان آمدی؟

تغییر، همیشه خوب است و باعث پیشرفت می شود. از سوی دیگر شرایط برای ادامه همکاری در نفت مسجد سلیمان فراهم نبود، از این رو به صنعت نفت آمدم؛ البته باید این را هم اضافه کنم که بدون هیچ شرط و شروطی و به دلیل سابقه همکاری که با علیرضا منصوریان داشتم، صنعت نفت را برای فصل آینده انتخاب کردم.

     گویا از سپاهان هم پیشنهاد داشتی، اما صنعت نفت آبادان را انتخاب کردی؟

بله همین طور است. من از سپاهان هم پیشنهاد داشتم و برای همین قبل از هر چیز از رحمان احمدی تشکر می کنم که نسبت به من لطف داشت. متأسفانه اتفاقاتی که افتاد، اجازه نداد شاگرد او شوم. این مربی با من صحبت کرده بود و قرار بود به اصفهان بروم و با آنها صحبت کنم؛ اما اتفاقاتی افتاد که دست من نبود. با این حال به باشگاه سپاهان و رحمان احمدی حق می دهم که نظرشان عوض شود؛ اما هیچ کدام از این اتفاقات دست من نبود؛ ولی هر چه بود، گذشته و باید گذشته را رها کرد و به فکر آینده بود. از سوی دیگر همان طور که گفتم، حضور علیرضا منصوریان در صنعت نفت و نیز آشنا بودن با جو تیم های نفتی باعث شد که صنعت نفت را انتخاب کنم.

  پس دوباره شاگردی منصوریان را ترجیح دادی؟

دقیقاً همین طور است. باید بگویم باعث افتخار من است که یک بار دیگر با این مربی کار می کنم. باید اعتراف کنم که او به من کمک کرد تا وارد فوتبال ایران شوم، درحالی که ۱۶ سال بیشتر نداشتم، از من حمایت کرد. منصوریان باعث شد به باشگاه صنعت نفت که باشگاهی ریشه دار است، بپیوندم. این باعث افتخار است به باشگاهی که این طور به بازیکنان احترام می گذارد، ملحق شوم. ازاین رو فصل جدید را در خدمت منصوریان و مردم خوب آبادان هستم و همه تلاشم را می کنم تا فصل موفقی را در کنار هم داشته باشیم.

  می دانی که بازی درآبادان سخت است و هواداران این تیم انتظارات زیادی دارند؟

من در نفت مسجد سلیمان و پارس جنوبی بازی کردم و آنجا هم هواداران، تیمشان را خیلی دوست داشتند و به نوعی انتظارات بالا بود. برای همین با این جو آشنا هستم. درخصوص آبادان و صنعت نفت هم باید بگویم که مردم آبادان، فوتبالی هستند، ازاین رو من و سایر بازیکنان، همه توانمان را می گذاریم تا بتوانیم جایگاهی درشان و شخصیت مردم آبادان کسب کنیم. این تیم، لایق بهترین هاست و سال ها ثابت کرده که از توان و ظرفیت خوبی برخوردار است. همیشه مشکلات مالی در کنار این باشگاه وجود داشته و محدودیت ها اجازه نداده توانایی بیشتری از خود به نمایش بگذارد؛ اما امیدوارم در فصل جدید بتوانیم عملکرد بهتری داشته و جایگاه بهتری برای این تیم کسب کنیم.

  به این موضوع اشاره داشتی که در تیم های نفت تهران، پارس جنوبی و نفت مسجد سلیمان بازی کردی و به نوعی بااین همه سابقه، کارمند نفت به حساب می آیی.

 بله همین طور است (با خنده). من سه سال در تیم نفت تهران، سه سال در پارس جنوبی و سه سال هم در تیم نفت مسجد سلیمان بودم و حالا هم به صنعت نفت آبادان پیوستم. ازاین رو به دلیل سابقه ای که در باشگاه های نفتی دارم، شرایط این باشگاه را کاملاً درک می کنم. برای همین با وجود شناختی که از این تیم دارم، هیچ شرط و شروطی برای آنها نگذاشتم. مثل سایر بازیکنان، قرارداد بستم و سعی کردم مبلغی را در قراردادم بگنجانم که باشگاه توان پرداخت آن را داشته باشد. در پایان برای تیم نفت مسجدسلیمان و مردم شهرم، آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم فصل خوبی را پشت سر بگذارند.

   یعنی امسال نفت آبادان می تواند جایگاه مناسبی داشته باشد؟

من و سایر بازیکنان سعی می کنیم بهترین نتایج را با صنعت نفت آبادان بگیریم و من هم به نوبه خودم قول می دهم بخوبی از دروازه نفت محافظت کنم.

 

 

احمد گوهری شاگرد منصوریان در نفت شد

احمد گوهری، دروازه بان فصل گذشته نفت مسجدسلیمان، با عقد قراردادی یکساله، به تیم صنعت نفت آبادان پیوست.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان که پس از تعیین تکلیف وضعیت مدیریت این باشگاه و حضور علیرضا منصوریان روی نیمکت این تیم، وارد بازار نقل و انتقالات شده است، پس از جذب رضا جبیره و عباس بوعذار، سومین خرید رسمی خود را نیز انجام داد تا گوهری، جایگزین حامد فلاح زاده شود که از این تیم جدا شده است.

 

 صعود همکاران نفت امیدیه به قله 4 هزار متری آراگاتس

عقیل شریفی حسینی و قاسم لکی پور، دو همکار نفتی، از کارمندان شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری و عضو هیأت کوهنوردی و سنگنوردی باشگاه نفت امیدیه، موفق شدند در یک صعود برون مرزی، به بلندترین قله کشور ارمنستان، قله ۴۰۹۰ متری آراگاتس، صعود کنند. شایان ذکر است، عقیل شریفی حسینی و قاسم لکی پور بعد از صعود موفقیت آمیز به قله آراگاتس که بلندترین قله کشور ارمنستان است، می خواهند در برنامه بعدی، راهی کشور گرجستان شوند تا به قله ۵۰۴۷ متری کازبک این کشور صعود کنند.  گفتنی است، این دو همکار کوهنورد تاکنون چند صعود برون مرزی داشته اند و از کارمندان شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری و عضو هیأت کوهنوردی و سنگنوردی باشگاه نفت امیدیه هستند.

 

بازگشت هندبال نفت وگاز گچساران به روزهای خوب

 مرحله دوم دور رفت لیگ برتر هندبال مردان باشگاه های ایران، از هفته گذشته دوباره شروع شد و تیم هندبال مردان نفت و گاز گچساران در نخستین دیدار خود به برتری رسید تا نوید بازگشت به روزهای خوب را بدهد. تیم هندبال مردان نفت و گاز گچساران که در رده سوم جدول قرار داشت، به مصاف تیم قدرتمند مس کرمان رفت و موفق شد در یک بازی حساس و نفسگیر با نتیجه نزدیک ۲۳ بر ۲۲ به پیروزی برسد. نفت و گاز گچساران با این پیروزی 4 امتیازی شد و در فاصله 2 امتیازی با صدرنشین در جایگاه سوم باقی ماند.  گفتنی است، مرحله دوم لیگ برتر هندبال باشگاهی کشور به صورت مجتمع در تهران و سالن تالار فدراسیون هندبال برگزار می شود. 

 

 اردوی 14 روزه صنعت نفت آبادان در کردان کرج

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان از این هفته برای حضور در مسابقات لیگ برتر در کردان کرج اردو خواهد زد.  بعدازاینکه علیرضا منصوریان، به عنوان سرمربی جدید صنعت نفت آبادان منصوب شد، تمرینات طلایی پوشان آبادانی در این شهر دنبال شده و مدیران باشگاه مشغول جذب بازیکنان موردنظر منصوریان هستند. صنعت نفت آبادان، برای حضوری بهتر در لیگ برتر بیست و یکم و با تصمیم منصوریان، قرار است که اردوی آماده سازی این تیم از روز یکشنبه 4 مهرماه به مدت 14 روز در کردان کرج برپا شود تا نفتی ها ضمن انجام چند مسابقه تدارکاتی برای شرکت در فصل آتی لیگ برتر آماده شوند. گفتنی است، صنعت نفت در نظر دارد پیش از شروع مسابقات لیگ برتر در 4 دیدار تدارکاتی به مصاف حریفان خود برود. علیرضا منصوریان برای تیمش، چهار بازی دوستانه قبل از آغاز لیگ را پیش بینی کرده است. سه بازی در جریان اردوی کردان کرج و یک بازی هم بعد از بازگشت به خوزستان در برنامه سرمربی طلایی پوشان قرارگرفته تا برزیلی های خطه جنوب، با آمادگی کامل پا به لیگ برتر ایران بگذارند.