منصوریان سرمربی صنعت نفت آبادان شد

بعدازاینکه سیروس پور موسوی، سرمربی فصل گذشته صنعت نفت آبادان، با این تیم برای ادامه همکاری به توافق نرسید، مدیران این باشگاه با گزینه های دیگر وارد مذاکره شدند که یکی از این گزینه ها علیرضا منصوریان، سرمربی سابق استقلال و ذوب آهن بود که سابقه هدایت نفت تهران را  نیز به عهده دارد.

باشگاه نفت با منصوریان چندین جلسه مذاکره را برگزار کرد که درنهایت بعد از توافقات اولیه چند شرط برای کار و قبول هدایت این تیم توسط منصوریان مطرح شد.

باشگاه صنعت نفت آبادان با تایید این خبر یادآور شد: طی دو جلسه و مذاکره با آقای منصوریان در حضور هیات مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان و نیز آقای رضاییان، معاونت اجرایی موسسه جلساتی درباره مسائل فنی و وضعیت مالی موسسه جهت تصدی پست سرمربیگری تیم نفت در لیگ بیست و یکم برگزار شد که با توجه به موارد مطروحه در جلسه، طرفین پیشنهاد های یکدیگر را اخذ و قرار شد در آینده نزدیک تصمیم های گرفته شده، اعلام شوند.

سپس بعد از چند روز نهایتا دو طرف باهم به توافق رسیدند و منصوریان هدایت صنعت نفت آبادان را برای فصل جدید به عهده گرفت.

 

واکنش منصوریان به قبول هدایت صنعت نفت آبادان

علیرضا منصوریان در خصوص حضور در آبادان و مذاکره وقبول کردن هدایت تیم صنعت نفت واکنش نشان داد.

علیرضا منصوریان که فصل گذشته را با تیم تراکتور آغاز و با تیم آلومینیوم به پایان رساند، هدایت تیم صنعت نفت در فصل آینده را به عهده گرفت.

وی در واکنش به حضور در آبادان و مذاکره با صنعت نفت و قبول کردن هدایت این تیم پیامی منتشر کرد که در آن نوشته است:

با تشکر از مردم خوب، خونگرم و فوتبال فهم آبادان، هواداران این تیم در همه ایران و همچنین تشکر از همه افرادی که در تمام سال ها حیات تیم مردمی و با قدمت صنعت نفت در هر سمت و پستی زحمت کشیده اند، به اطلاع می رسانم طی مذاکرات بسیار مفیدی برای قبول مسئولیت و هدایت تیم ریشه دار و محبوب استان خوزستان با مدیرعامل محترم و اعضای محترم هیات مدیره باشگاه انجام دادم.نتیجه این مذاکرات به بعد از مشخص شدن بودجه و هدف گذاری باشگاه صنعت نفت موکول شد که در نهایت خدا را شکر هدایت این تیم را به عهده گرفتم.  از صمیم قلب آرزو می کنم سالی خوب را در کنار مردم خونگرم آبادان تجربه کنم.

 

 

سرپرست باشگاه نفت آبادان:

 منصوریان بهترین انتخاب برای هدایت صنعت نفت بود

باشگاه صنعت نفت آبادان اوضاع خوبی نداشت و درحالی که همه تیم ها سرمربی خودشان را انتخاب و تمرینات را شروع کرده اند، این تیم هنوز سرمربی نداشت و تمریناتش را هم شروع نکرده بود!

اما بالاخره هم نفت تمریناتش را شروع کرد و هم سرمربی اش انتخاب شد. در خصوص اوضاع صنعت نفت آبادان و نیز مذاکره با علیرضا منصوریان برای هدایت این تیم و نیز عدم تفاهم با پور موسوی برای ادامه همکاری گفت و گویی کوتاه با جهانگیر کی شمس، سرپرست باشگاه صنعت نفت آبادان داشتیم که باهم می خوانیم.

 بالاخره منصوریان سرمربی صنعت نفت آبادان شد؟

مذاکرات مثبتی با علیرضا منصوریان  داشتیم که در آن درباره مسائل مالی، بازیکنان و نفرات مصدوم تیم اطلاعاتی ردوبدل شد.  خدا را شکر منصوریان بررسی هایش را انجام داد در نهایت هدایت نفت را برای فصل بعد به عهده گرفت.

  بحث اسپانسری منطقه آزاد اروند به کجا کشیده شد؟

 قرارداد اسپانسری مان با سازمان منطقه آزاد اروند ۱۰ میلیارد تومان است که باوجود ۶ ماه پیگیری از این مبلغ هم تا امروز ریالی پرداخت نشده است. به ما گفته اند این موضوع باید ابتدا در هیات مدیره منطقه  آزاد اروند مصوب شود و سپس به شورای عالی مناطق آزاد تجاری برود. در صورت مصوب شدن در آن شورا هم باید به سازمان برنامه و بودجه دولت برود. پس از تایید در این سازمان باید روالی برعکس طی شود تا پول به باشگاه برسد.هر سال تا این زمان ۱۰ میلیارد گرفته بودیم اما نمی دانم چه اتفاقی افتاده که این مبلغ را تاکنون به ما نداده اند.

وزیر ورزش دستور حمایت و پیگیری مشکلات تیم های نفتی را داده اند؟

بله خوشبختانه همین پیگیری ها سبب شد  جلسه شورای ورزش استان تشکیل شود.  مشکلاتمان را مطرح کرده ایم. امیدوارم زودتر مشکلات حل شود.

  وضعیت تمدید قرارداد بازیکنان به کجا کشید؟

طالب ریکانی که با تیم تمدید کرد تا چراغ اول را روشن کرده باشیم. شش بازیکن تیم ما مصدوم هستند. البته قرار است سایر بازیکنان هم بیایند تا قرارداد ببندند. امیدوارم زودتر مشکلات حل شود. خدا را شکر تمرینات را هم شروع کردیم. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود.

چه شد با پور موسوی ادامه همکاری میسر نشد؟

 شرایط پور موسوی هم مانند سایر گزینه های ماست. ایشان گفتند ابتدا تکلیف بودجه و تمدید قراردادها مشخص شود و بعد مذاکره و درنهایت قرارداد را تمدید می کنند که با توجه به شرایط تیم این مهم میسر نشد و نتوانستیم با ایشان به همکاری ادامه دهیم.

چه شد با علی منصوریان برای هدایت تیم به توافق رسیدید ؟

منصوریان هم برای حضور در تیم ما ۲ شرط مشخص شدن بودجه و وضعیت بازیکنان را تعیین کرده است. باید ابتدا بودجه ما مشخص باشد تا افق مان را معلوم کنیم. هدف ما حذف شدن و قهرمانی نیست بلکه هواداران آبادانی انتظار دارند یک تیم با بیش از ۵۰ سال سابقه که در استانی زرخیر مثل خوزستان قرارگرفته و با پشتوانه هواداران خونگرمش این فصل یا آسیایی شود یا جایگاه خوبی کسب کند. با تمام این اوصاف باید بگویم توافقات اولیه صورت گرفت  و سپس خواسته هایی چون تمدید قرارداد بازیکنان و نیز بازیکنان جدید صورت گرفت و بعد ایشان هم توافق نهایی خود را اعلام کردند و در نهایت هدایت تیم را برای فصل پیش رو به عهده گرفت و به زودی به آبادان می آید تا تمرینات را خودش زیر نظر بگیرد.

صعود کوهنوردان منطقه مرکزی به قله سنبران لرستان

جمعی از کوهنوردان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه مرکزی موفق شدند بر فراز قله سنبران، بلندترین قله رشته کوه اشترانکوه واقع در استان لرستان صعود کنند.

 احمد درامامی، حسین جودکی، سعید اسد الهی و محمد ماکیانی ، 4 تن از کوهنوردان منطقه مرکزی بودند که به طور مشترک با تیم کوهنوردی فجر استان مرکزی توانستند قله 4 هزار و 150 متری «سنبران» را فتح کنند.

احمد درامامی از اعضای کوهنوردان منطقه در خصوص این صعود گفت: قله سنبران با ارتفاع4150  متر از سطح دریا در رشته کوه های اشترانکوه و در شهرستان ازنا از استان لرستان واقع شده است. در ادامه حسین جودکی، سرپرست تیم کوهنوردی منطقه مرکزی با اشاره به این موضوع که رشته کوه های اشترانکوه مشهور به آلپ ایران است و صعود به قله سنبران، بلندترین قله این رشته کوه جز صعودهای شاخص کشوری است، گفت: کوهنوردان منطقه مرکزی و تیم کوهنوردی فجر استان جمعاً به تعداد 19 نفر درزمانی دو روزه موفق به فتح این قله شدند.

 

تعویض در نیمکت نفت مسجدسلیمان

 پورموسوی جانشین فکری شد

سیروس پور موسوی پس از توافق با مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی شد. این در حالی است که چندی پیش، مهران حسنوند مدیر رسانه ای نفت مسجدسلیمان از توافق این باشگاه نفتی با محمودفکری و ادامه همکاری با او در فصل جدید لیگ برتر خبر داده بود و روابط عمومی باشگاه نیز این خبر را اعلام کرد. حالا با تمام این اوصاف سرمربی فصل قبل نفت آبادان هدایت نفت مسجدسلیمان را برای فصل پیش رو به عهده گرفت. محمدنظری درباره پایان کار محمود فکری در نفت مسجدسلیمان پس از اعلام خبر تمدید قرارداد، گفت: قرار ما این بود که اگر از کار یکدیگر رضایت داشته باشیم، باهم همکاری کنیم. در نشست های مشترک به توافق رسیدیم، اما فکری در ادامه راه شرایط سختی برای ما ترسیم کرد و شرایط ما را نپذیرفت. ما امتیازات مدنظر خود را تا پایان نیم فصل اول گفتیم که فکری گفت قبول ندارم و قراردادی بین دو طرف امضا نشد.

 

صعود کوهنوردمناطق نفت خیز جنوب به قله 7105 متری کورژنفسکایا

مهرداد امیری از فرزندان کارکنان صنعت نفت و مربی سالن سنگ نوردی مناطق نفتخیزجنوب در پنجمین صعود بین المللی خود، موفق شد، قله ۷۱۰۵متر کورژنفسکایا سومین قله بلند کشور تاجیکستان را فتح کرد.

به گفته این کوهنورد این صعود در هوای برفی و 27 روزبه طول انجامیده است. امیری پیش ازاین موفق شده بود به قلل کازبک ازبکستان، لنین قرقیزستان، خانتنگری قزاقستان و آرارات ترکیه صعود کند.

مهرداد امیری 33 ساله ، 10 سال است که درزمینه سنگ نوردی و کوهنوردی  فعالیت دارد و سابقه مربیگری و عضو تیم کوهنوردی مناطق نفتخیزجنوب را نیز در کارنامه ورزشی خود دارد.