کارشناسان و صاحب نظران از وزیر نفت استقبال کردند

حمایت حداکثری

مشعل     حمایت حداکثری از جواد اوجی از همان زمان معرفی کابینه پیشنهادی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری به مجلس شورای اسلامی، بیانگر اقبال از وزیر نفت بود که اکنون به عنوان وزیر نفت دولت سیزدهم فعالیت خود را آغاز کرده است؛ حمایتی که دربرگیرنده طیف های مختلف از نمایندگان مجلس، اقتصاددانان، مدیران سابق نفت و متخصصان حوزه انرژی و مهم تر از همه آنها کارکنان صنعت نفت است. در این میان، مدیران پیشین که سابقه همکاری با او در گذشته را داشتند، بر خود لازم دیدند که ادای دین کنند و به حمایت از او برای ادامه راه بیایند که این حمایت و ائتلاف را باید به فال نیک گرفت و آن را پایگاهی ارزشمند برای ادامه راه قلمداد کرد؛ راهی دشوار که از یک سو با مسائل و مشکلات داخلی و خارجی ناشی از تحریم و از دیگر سو با مسائلی از درون صنعت نفت همراه است و با اتکا به این حمایت ها می توان آسان تر از آن عبور کرد. مختصری از این دیدگاه ها در ادامه می آید:

 حمیدرضا گلپایگانی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران: آقای اوجی انسانی لایق و شایسته، مدیری توانمند، جهادی و متخصص با تجارب گرانسنگ است و اشراف کاملی در زمینه برنامه های توسعه صنعت نفت دارد. با توجه به شناخت گزینه وزارت نفت از حوزه های بالادستی و پایین دستی، اشراف به گستره فعالیت های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و اقبال عمومی کارکنان و مدیران تلاشگر صنعت نفت، این وزارتخانه می تواند در خدمت به کشور پرتوان تر حرکت کند.

 علی اصولی، مدیرعامل شرکت نفت خزر: با استقبال از معرفی جواد اوجی به عنوان وزیر نفت، تجربه، توان اجرایی و مدیریتی وی را ارزشمند می دانم. اگر فردی خارج از مجموعه نفت به عنوان گزینه تصدی وزارت نفت به مجلس معرفی می شد، ممکن بود بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور در این برهه حساس با مشکلاتی بی شمار روبه رو شود و نتایج ناخوشایندی به دنبال داشته باشد.

 سیدصالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت: آقای اوجی، فردی از بدنه نفت و آشنا با این صنعت است، وزارت نفت و بویژه شرکت ملی نفت فرهنگ سازمانی خاصی دارد که آشنایی وزیر نفت با این فرهنگ و خرده فرهنگ های سازمانی آن می تواند به درک بهتر شرایط و پیشبرد امور صنعت نفت کمک کند. او هم دانش نفتی دارد و هم به واسطه سال ها کار در صنعت نفت، از تجربه های ارزنده ای در این زمینه برخوردار است.

 احمد رجبی، مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران: جواد اوجی   از حیث برخورداری از دانش نفت و سال ها فعالیت در بدنه صنعت نفت، فردی مجرب و مناسب برای عهده دار شدن مسؤولیت وزارت نفت است. وی مشخصه ها و مؤلفه های یک وزیر توانمند در کلاس جهانی را دارد و یکی از پایه گذاران شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است.

 ابوالحسن محمدی، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی: با توجه به حدود ۱۰ سال همکاری با جواد اوجی در این شرکت، ایشان در تاسیس شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی نقش داشت و در دوران مدیریتی وی، زاگرس جنوبی بهترین عملکرد را از خود بر جای گذاشت و بخوبی توسعه یافت.

 عبدالحسین بیات، عضو هیأت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی: مهندس اوجی، برادر رزمنده، مجاهد و تلاشگر، چهره ناشناخته صنعت نفت نیست، رویکرد ایشان تکمیل زنجیره ارزش با محور ایجاد ارزش افزوده و رونق اقتصاد مبتنی بر نفت است.

  علی اکبر شعبانپور، مدیرعامل پیشین شرکت ایران ال ان جی: آقای اوجی، بهترین گزینه برای تصدی این وزارتخانه است و از مدیران شایسته و کارشناسان خبره در اداره صنعت نفت در بخش داخلی و بین المللی استفاده می کند که بی شک کمک کننده خواهد بود، بنابراین معتقدم ایشان توانایی اداره صنعت نفت در شرایط سخت را داراست. توجه خاص آقای اوجی به منابع انسانی که می توانید از کارکنان شرکت ملی گاز ایران جویا شوید، نشان دهنده این موضوع و از شاخص های خوب ایشان است.