گفت و گو با زونه بردار ملی پوش مناطق نفخیز جنوب

به دنبال یک مدال خوش رنگ در مسابقات جهانی هستم

حسین آزادی -  وزنه برداری از رشته های ورزشی است که در کنار فوتبال و کشتی در استان خوزستان هواداران زیادی دارد؛ به گونه ای که سهم عمده ای از اعضای تیم ملی وزنه برداری در رده های مختلف سنی را ورزشکاران این استان تشکیل می دهند. شرکت ملی مناطق نفتخیرجنوب که بزرگ ترین تولیدکننده نفت کشور محسوب می شود، یکی از شرکت هایی است که علاوه بر تولید نفت و گاز در زمینه ورزش نیز گامهای موثری برداشته و ورزشکاران و تیمهای ورزشی این شرکت طی سالهای اخیر افتخارات زیادی در رقابتهای جهانی، آسیایی و کشوری به دست آورده اند. یکی از رشته هایی که مناطق نفتخیزجنوب به صورت اصولی روی آن برنامه ریزی کرده، رشته وزنه برداری است. این رشته پرطرفداردر جنوب علاوه بر قهرمانی تیمهای مناطق نفتخیز در رده های مختلف وزنه برداران خوبی را هم به ورزش کشور معرفی کرده است؛ به گونه ای که هم اکنون در اردوی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان کشورمان برای حضور در مسابقات جهانی در تهران 2 وزنه بردار مناطق نفتخیزجنوب حضور دارند از جمله محمدرضاغالبی. به منظور آشنایی بیشتر با نحوه برگزاری اردو و میزان آمادگی گفت و گویی را با محمدرضا غالبی در خصوص وضعیتش و نیز حضور در اردوی تیم ملی داشتیم که با هم می خوانیم.

   در ابتدا خودت را بیشتر برای مخاطبان ما معرفی کن؟

دوم بهمن 1382 در آبادان متولد شدم و شانزده سال است که در مسجدسلیمان سکونت دارم.

  وزنه برداری را در چه سالی و از کجا آغاز کردی؟

رشته وزنه برداری را در خرداد ماه 1395 و با توصیه پدرم در باشگاه فرهنگی ورزشی نفت مسجدسلیمان که از شرکت های تابع مناطق نفت خیزجنوب است،شروع کردم.عشق و علاقه ای که به این رشته داشتم و تاکیدی که پدرم داشتند، در انتخاب این رشته موثر بود.

  تاکنون زیر نظر چه مربیانی فعالیت کردی؟

از ابتدای ورودم به رشته وزنه برداری افراد زیادی در راستای موفقیت و پیشرفت من تلاش کرده اند از جمله آقایان مصطفی فردی پور،مهران مطلق،افشین صالحی پور،آیت اورامه،میلاد رامهرمزی و یاسین نامداری که افتخار شاگردی این عزیزان را دارم.

 امیدوارم در مسابقات پیش رو از جمله جام جهانی نوجوانان بتوانم زحمات آنها را جبران کنم.

   در چه مقطع تحصیلی مشغول فعالیت هستی؟ آیا ورزش مانعی برای تحصیلت بوده است؟

در سال اول دبیرستان مشغول به تحصیل هستم و هیچ گاه ورزش مانعی برای ادامه تحصیل من نبوده است. با برنامه ریزی هایی که خانواده ام داشته اند ، درس و ورزش را در کنار هم دنبال می کنم و خوشبختانه ورزش صدمه ای به تحصیل من وارد نکرده است.

  هم اکنون در اردوی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی عربستان هستی،از شرایط اردو و میزان آمادگی خودت بیشتر بگو؟

اردوی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان طی 2 مرحله برگزار شد که در مرحله نخست 60 نفر حضور داشتند و از این تعداد 20 نفر به مرحله دوم راه یافتند و در نهایت با صلاحدید کادرفنی 11 نفر به عنوان نفرات اصلی به عضویت تیم ملی درآمدند و در مسابقات جهانی نوجوانان که مهرماه امسال به میزبانی کشور عربستان برگزار می شود، به روی تخته می روند که به لطف خدا من نیز جزء یکی از نفرات حضور در این رقابتها هستم و امیدوارم بتوانیم با درخشش در این مسابقات موجب شادی مردم کشورم بشوم.

در حال حاضر نیز تمریناتمان را در تهران و زیر نظر مربیان پرتلاشمان از جمله سید علی حسینی،محسن داودی و جواد نادری به صورت مستمر و با کیفیت انجام می دهیم،همچنین روزانه در دو نوبت صبح و عصر تمریناتمان را انجام می دهیم و در تمام امور نیز پروتکل ها بهداشتی رعایت می شود.

  درمسابقات جهانی که مهرماه امسال به میزبانی کشور عربستان برگزار خواهد شد، در کدام وزن به روی تخته می روی و فکر می کنی چه مقامی در این مسابقات به دست می آوری؟

به احتمال زیاد در وزن 55 کیلوگرم در مسابقات جهانی شرکت می کنم و نهایت سعی ام را به کار می گیرم تا موجب سربلندی کشور و خانواده ام بشوم. تمام سعی خودم را  می کنم تا یک مدال خوش رنگ به ارمغان بیاورم. بازهم تاکید می کنم برای افتخار و سربلندی کشورم و خانواده ام در این رقابتها تمام توانم را به کار می گیرم.

  در پایان صحبت خاصی داری؟

ازتمامی کسانی که مرا همراهی کردند، از خانواده ام تا مربیان و تمامی مسئولان و دست درکاران شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان نهایت تشکر و قدردانی را دارم. طی این مدت سختی های زیادی را متحمل شدیم تا بتوانیم خودمان را برای حضورمقتدرانه در رقابتهای جهانی آماده کنیم و امیدوارم به لطف خدا بتوانیم خستگی را از دوش مربیان و تمامی عزیزانی که برای موفقیت ما تلاش کردند برداریم، امیدوارم مردم هم ما را دعا کنند تا تمامی نفراتی که در قالب تیم ملی وزنه برداری نوجوانان کشورمان به این مسابقات اعزام می شوند،بتوانند پرچم پر افتخار ایران عزیزدر مسابقات جهانی نوجوانان در کشور عربستان به اهتزاز در آید.درضمن ازهفته نامه مشعل نیز که به فکر ما بودند و این مصاحبه را ترتیب دادند، نهایت سپاس و قدردانی را دارم. 

 

مدیرعامل نفت مسجدسلیمان:

 گزینه اول ما محمود فکری است

مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان می گوید گزینه اول سرمربیگری تیمشان محمود فکری است، اما به گزینه های دیگر هم فکر می کنیم و اگر به هر دلیلی با او ادامه ندادیم، گزینه های دیگر را انتخاب کنیم.

محمد نظری، مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان ، درباره گزینه های مربیگری تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت: هر باشگاهی ممکن است فراز و نشیب هایی داشته باشد و ما هم در حال کار هستیم تا برنامه های هماهنگی را انجام دهیم. برنامه های پشتیبانی و حمایت های مالی باید انجام شود تا درنهایت بتوانیم کارها را پیش ببریم. انتخاب سرمربی هم یکی از این برنامه هاست و قطعاً به نتیجه می رسیم. محمود فکری در فصل گذشته زحمات زیادی کشیده و به او خسته نباشید می گوییم.

او در ادامه گفت: قرار بر این بود که تا پایان فصل تیم را هدایت کند و برای ادامه همکاری در فصل جدید رضایت مندی طرفین وجود داشته باشد. گزینه اول ما محمود فکری است اما به گزینه های دیگر هم فکر می کنیم و اگر به هر دلیلی با او کار نکردیم، گزینه های دیگر را انتخاب کنیم. اسم گزینه های دیگر را نمی توانم بیاورم اما دوستانی هستند که در میان گزینه های مربیگری تیم ما قرار دارند و باید سبک و سنگین کنیم تا درنهایت سرمربی تیم انتخاب شود.

مدیرعامل نفت مسجدسلیمان درباره وضعیت بازیکنان نیز گفت: بعد از انتخاب سرمربی، او بر اساس نیازمندی ها تشخیص خواهد داد چه بازیکنی در تیم حضورداشته باشد و چه بازیکنی نباشد.

او در پایان درباره اینکه چه زمانی سرمربی انتخاب خواهد شد، گفت: ما در حال برنامه ریزی هستیم مگر این که مشکل خاصی پیش بیاید که سرمربی تیم را ظرف چند روز آینده انتخاب نکنیم. هواداران نگران نباشند. با توجه به جلسات و مکاتباتی که در هفته گذشته داشتیم و این هفته خواهیم داشت، به نتیجه لازم می رسیم.

 

 صعود همکاران شرکت ملی نفت به قله 4 هزار متری توچال

گروهی از کارکنان شركت ملي نفت ايران در تاريخ پانزدهم مردادماه 1400 به قله 3964 متری توچال از ارتفاعات رشته کوه البرز مرکزی در استان تهران صعود کردند .

 قله توچال در شمال شهر تهران به صورت یک خط الراس شرقی- غربی در جناح جنوبی رشته کوه های البرز مرکزی قرارداد توچال مجاور با شهر تهران و بلندترین نقطه شهر تهران محسوب می شود که به بام تهران معروف است.

 12 نفر از کارکنان شرکت ملی نفت ایران 3:30 دقيقه صبح از مسير دربند شيرپلا حركت كردند، ساعت 10:30 دقیقه به پناهگاه شيرپلا رسيدند. سپس بعد از 3 ساعت کوه پیمایی درنهایت ساعت 13:30 توانستند به قله 4 هزارمتری توچال برسند.

همکارانی که در این صعود شرکت داشتند، عبارتنداز:

فريدون ابوقداره، سيد مصطفي احمدي نسب، الله يار الياسي، مجيد خسرواني، محمد علي شيخلو، حسن رزميان مقدم، عبدالرضا كريميان، مهدي قاسمي، مصطفي چاردولي، محسن حدادي، فرامرز فرجي، حميد غفاري (راهنماي گروه) و حسین باقرزاده (سرپرست گروه).